γιατι οι περισσοτεροι λενε τον κουκουλωσε η κουκουλωθηκε ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    197

    γιατι οι περισσοτεροι λενε τον κουκουλωσε η κουκουλωθηκε ?

    εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι λενε κουκουλωσε εναν μαλακα η κουκουλωθηκε απο εναν μαλακα ! τι σημαινει ? γνωριζω περιπτωση που λεγανε οτι η κοπελα τον κουκουλωσε απο τη στιγμη που το σπιτι που συζουσαν ηταν της κοπελας ο συντροφος δηθεν κελεπουρι ανεργος τρεια χρονια η κοπελα κομμωτρια . αυτος εν τω μεταξει οσο η κοπελα δουλευε αυτος επαιζε ερασιτεχνικα βολλευ χωρις να χει δουλεια το σπιτι που εμεναν δεν ηταν δικο του ηταν της κοπελας αυτος ηταν απο επαρχια . σεξαυαλικη ζωη μηδεν αυτος λεγανε δεν μπορουσε και του στελνανε λεφτα οι γονεις του . ειχε τελειωσει μια σχολη τει αλλα τρεια χρονια ανεργος . οποτε τι κανει πηγε και εγινε κομμωτης σαν την κοπελα του μετα απο εν αχρονο συμβιωσης . η κοπελα τον εμπασε στο κομμωτηριο που δουλευε να βγαζει ενα μεροκαματο . μετα απο ολα αυτα παντρευτηκαν . και ομως λενε η κοπελα κουκουλωσε ενα μαλακα . που ακριβως ειναι το κουκουλωμα ? γιατι εγω εδω βλεπω εναν τυπο εκμεταλλευτη και μουσαφειρη μαλλον την κουκουλωσε ! ξεχασα να αναφερω οτι συγκατοικισαν επειτα απο ενα χρονο σχεσης και η κοπελα ξεχρεωνε το δανειο του σπιτιου της μετα απο ενα χρονο συμβιωσης .

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    εννοούν ότι ο ένας από τους δύο είναι το θύμα στη σχέση. ο κουκουλωμένος είναι ο "υπό". πέρα από το οικονομικό, το θέμα είναι τι γίνεται στην καθημερινότητα, δηλαδή αν αυτός τρώει όλη μέρα παντόφλα τότε είναι κουκουλωμένος και αυτή τον κουκούλωσε. και αυτή τη φήμη μπορεί να την έβγαλαν οι φίλοι και οι συγγενείς του κουκουλωμένου. επίσης άσε τι γίνεται απ έξω.. έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να ζήλευε η κοπέλα και να τον έπρηξε να γίνει και αυτός κομμωτής για να είναι συνέχεια μαζί?? σπάνιο αλλά συμβαίνουν και αυτά..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γιατι υποτιθεται οτι ενας απο τους δυο, πρεπει να ξεγελασει τον αλλο για να τον παντρευτει.
    συνηθως ακουγεται για γυναικα οτι 'τον κουκουλωσε", το αντιθετο σπανια ακουγεται, λογω αιωνων πατριαρχιας , οπου εχει καθιερωθει οτι η γυναικα ειναι αεργη, και απλα ενα βαρος για τον ανδρα που θα την φορτωθει να την ταιζει μια ζωη. οποτε καποια που θα καταφερει να βρει το "κοροιδο" και να τον ξεγελασει να την φορτωθει. λενε οτι τον κουκουλωσε.
    και εξακολουθει να λεγεται ακομα και τωρα, που οπως λες κι εσυ. μπορει η γυναικα να ειναι αυτη που στηριζει το σπιτι και ο ανδρας η ασθενεστερος οικονομικα η ακομα και ανεργος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    197
    να ζηλευε δε νομιζω . ουτε γινεται να ειναι ολη τη μερα μαζι διοτι το κομμωτηριο ειναι αλυσιδα και το κομμβτηριο που δουλευει αυτη ειναι στα νοτια προαστια και το κομμωτηριο που δουλευει αυτος ειναι στα βορεια προαστια . διαβαζοντας ολη την ιστορια εστω μονο με αυτα τα στοιχεια τι καταλαβαινεις ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτη η εκφραση εχει μεινει απο τα παλια χρονια, που η γυναικα δεν ηταν ανεξαρτητη , πραμα που δεν ισχυει τωρα , και θεωρειτο καλη περιπτωση ενας στρατιωτικος , ενας γιατρος , που μπορουσε να την ζησει , διοτι δεν ειχαν και σε μεγαλη εκτιμηση τις γυναικες ..........................μαλιστα θυμαμαι οτι η κορη , δεν θεωρειτο τοσο ενα παιδι με κυρος , σε συγκριση με το κυρος ενος αγοριου ...........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    197
    εσυ διαβαζοντας αυτη την ιστορια γι αυτους τους δυο εστω και με αυτα τα στοιχεια τι καταλαβαινεις ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καταλαβαινω οτι ο τυπος εψαχνε μια περιπτωση να τον ζει , αφου ειναι τεμπελχανας , και η κοπελα τον ανεχεται , πολυ κακως .......................για μενα ειναι σχεση εκμεταλλευσης ........απορω με την ανοχη της κοπελας ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by μαρια 9 View Post
    εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι λενε κουκουλωσε εναν μαλακα η κουκουλωθηκε απο εναν μαλακα ! τι σημαινει ? γνωριζω περιπτωση που λεγανε οτι η κοπελα τον κουκουλωσε.............................. ....... κτλ κτλ κτλ κτλ
    αρα, ξερεις μια χαρα τι παει να πει τον κουκουλωσε, γυναικα εισαι, αυτο μας ελειπε να μην ξερεις!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    197
    μπα να σου πω την αληθεια ποτε μου δεν φοραγα κουκουλες ουτε καν οταν βρεχει χαχαχα αστειακι . ποσο μαλλον σε αλλους ! γι αυτο δεν ηξερα ακριβως τη σημασια ! δε με μεγαλωσε ετσι η μητερα μου παιδι χωρισμενων γονιων γαρ . ισως γι αυτο . ειμαι 27 χρονων και το μονο μεχρι στιγμης που με ενδιαφερε στις σχεσεις ειναι η ενταση και η καβλα ! τιποτα αλλο ! εχω χορτασει πολλα αγαθα μεχρι τωρα στη ζωη μου λογω του οτι η μητερα εκανε ενα επαγγελμα που μου προσεφερε πολλα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Συνηθως το λενε για τον κατωτερο κοινωνικα οικομικα οταν παντρευτει εναν ανωτερο, οτι ο κατώτερος τον κουκουλωσε.
    Υπαρχει περιπτωση το κουκούλωμα να ειναι ηθικης οπτικης. Ενας ας πουμε που γυρναει με τη μια και με την αλλη ταυτοχρονως και θα συνεχιζει σαφως να το κανει, να παρει μια καλη κοπελα, η το αντιστροφο.
    Στη πρωτη περιπτωση ζηλευουν τον κατωτερο, στη δευτερη λυπουνται τον καλο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by μαρια 9 View Post
    εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι λενε κουκουλωσε εναν μαλακα η κουκουλωθηκε απο εναν μαλακα ! τι σημαινει ? γνωριζω περιπτωση που λεγανε οτι η κοπελα τον κουκουλωσε απο τη στιγμη που το σπιτι που συζουσαν ηταν της κοπελας ο συντροφος δηθεν κελεπουρι ανεργος τρεια χρονια η κοπελα κομμωτρια . αυτος εν τω μεταξει οσο η κοπελα δουλευε αυτος επαιζε ερασιτεχνικα βολλευ χωρις να χει δουλεια το σπιτι που εμεναν δεν ηταν δικο του ηταν της κοπελας αυτος ηταν απο επαρχια . σεξαυαλικη ζωη μηδεν αυτος λεγανε δεν μπορουσε και του στελνανε λεφτα οι γονεις του . ειχε τελειωσει μια σχολη τει αλλα τρεια χρονια ανεργος . οποτε τι κανει πηγε και εγινε κομμωτης σαν την κοπελα του μετα απο εν αχρονο συμβιωσης . η κοπελα τον εμπασε στο κομμωτηριο που δουλευε να βγαζει ενα μεροκαματο . μετα απο ολα αυτα παντρευτηκαν . και ομως λενε η κοπελα κουκουλωσε ενα μαλακα . που ακριβως ειναι το κουκουλωμα ? γιατι εγω εδω βλεπω εναν τυπο εκμεταλλευτη και μουσαφειρη μαλλον την κουκουλωσε ! ξεχασα να αναφερω οτι συγκατοικισαν επειτα απο ενα χρονο σχεσης και η κοπελα ξεχρεωνε το δανειο του σπιτιου της μετα απο ενα χρονο συμβιωσης .
    αυτο πως το ξερεις???εννοω οτι η σεξουαλικη τους ζωη ειναι μηδεν??και πως ξερεις τοσες πολλες λεπτομεριες???
    κοιτα αν η κοπελα δεν εχει παραπονο και ειναι ευτιχησμενη τοτες δεν τιθετε θεμα..
    επισεις δεν εχει σημασια αν σπουδασε αλλο και επαγγελετε αλλο.οι πιο πολλοι στην ελλαδα αυτο κανουμε.πρεπει να εισαι πολυ κολοφαρδος για να ασκησεις αυτο που σπουδασες..
    απο τι λες τωρα ομως δουλευει ετσι δεν ειναι???αν δουλευη τοτες οκ.ολοι εχουμε περασει περιοδους ατυχιας.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    197
    η κοπελα μου το πε η φιλη μου οτι η σεξουαλικη ζωη ειναι μηδεν και οτι αυτος δεν μπορει ! σε οτι αφορα τα υπολοιπα μου εκανε παραπονα η ιδια γι αυτον οτι τωρα ναι μεν δουλευει αλλα οχι οσο θα πρεπε γιατι τα βραδυα και τα απογευματα πηγαινει και παιζει βολλευ ! τωρα 3 χρονια ανεργος δε μου φαινεται ατυχια μου φαινεται βολεμα και τεμπελια ειναι αρκετο το διαστημα . και μαλιστα μου ειπε οτι δουλευει περισσοτερο εκεινη απο εκεινον . ειμαι αντιθετη στο οτι τον κραζει τοσο πολυ και καθεται μαζι του εδω εφτσε να μου τον λεει κακομαθημενο !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by μαρια 9 View Post
    η κοπελα μου το πε η φιλη μου οτι η σεξουαλικη ζωη ειναι μηδεν και οτι αυτος δεν μπορει ! σε οτι αφορα τα υπολοιπα μου εκανε παραπονα η ιδια γι αυτον οτι τωρα ναι μεν δουλευει αλλα οχι οσο θα πρεπε γιατι τα βραδυα και τα απογευματα πηγαινει και παιζει βολλευ ! τωρα 3 χρονια ανεργος δε μου φαινεται ατυχια μου φαινεται βολεμα και τεμπελια ειναι αρκετο το διαστημα . και μαλιστα μου ειπε οτι δουλευει περισσοτερο εκεινη απο εκεινον . ειμαι αντιθετη στο οτι τον κραζει τοσο πολυ και καθεται μαζι του εδω εφτσε να μου τον λεει κακομαθημενο !
    αδυνατο να πιστεψω οτι ενας ανδρας δεν κανει σεξ με τη συντροφο του...εστω το οτι δεν μπορει
    οκ.
    1)πως γινετε και εχει διαθεση να παιξει βολευ και να ζει σαν να μην τρεχει τιποτα????
    πιστευω οτι κατι δεν σου λεει η φιλη σου...αν ειχε προβλημα και δεν μπορουσε θα ηταν στεναχωρημενος οσο δεν φανταζεσε το μυαλο του θα ηταν συνεχως καρφωμενο εκει στο οτι δεν μπορει και θα εψαχνε λυση απεγνωσμενα..

    2)αφου ολα ειναι τοσο χαλια γιατι η φιλη σου επιμενη σε αυτη τη σχεση???
    επρεπε να ηταν φουλ προβληματισμενη με τα λεγομενα που λες...
    εργασια σχεδον καθολου σεξ καθολου ο τυπος συμφωνα με αυτα που λες η που λεει η φιλη σου ειναι στο κοσμο του...τοτες γιατι καθετε???
    εγω πιστυω οτι η φιλη σου κατι δεν σου λεει σωστα.

    τρια χρονια μπορει ενας ανθρωπος να παραμεινη ανεργος προσωπικα εγω μεινει τοσο ακριβως.ηταν τα χειροτερα χρονια της ζωης μου και τωρα κανω οτι βρω..ειμαι πακετας με το μηχανακι περναω δορυφορικες κεραιες.και καμια επισκευη που και που.α και μυραζω και διαφημιστικα..οτι κατσει..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    197
    κοιτα προσωπικα για μενα απο τις περιγραφες καταλαβαινω οτι ειναι ενας τυπος με χαμηλη λιμπιντο και χαμηλη σεξουαλικοτητα πιθανοτατα δεν ειναι παθιαρης δεν σημαινει οτι εχει καποιο παθολογικο προβλημα ετσι γεννηθηκε ετσι ειναι ο οργανισμος του μεταξυ μας οταν βλεπεις λες να ενα χαζοχαρουμενο δεν λες να ενας καυλιαρης αυτος φαινεται και συμπεριφερεται σαν 15 ετων αγορακι και ειναι 32 , απο οτι καταλαβαινω ουτε η φιλη μου τον γουσταρει ουτε αυτος . παντως μην συγχεεις τον ευατο σου με αυτον . σε οτι αφορα το προβληματισμενη καθημερινα κλαει στην κυριολεξια και τα ματια της ειναι υγρα απο τη θλιψη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by μαρια 9 View Post
    κοιτα προσωπικα για μενα απο τις περιγραφες καταλαβαινω οτι ειναι ενας τυπος με χαμηλη λιμπιντο και χαμηλη σεξουαλικοτητα πιθανοτατα δεν ειναι παθιαρης δεν σημαινει οτι εχει καποιο παθολογικο προβλημα ετσι γεννηθηκε ετσι ειναι ο οργανισμος του μεταξυ μας οταν βλεπεις λες να ενα χαζοχαρουμενο δεν λες να ενας καυλιαρης αυτος φαινεται και συμπεριφερεται σαν 15 ετων αγορακι και ειναι 32 , απο οτι καταλαβαινω ουτε η φιλη μου τον γουσταρει ουτε αυτος . παντως μην συγχεεις τον ευατο σου με αυτον . σε οτι αφορα το προβληματισμενη καθημερινα κλαει στην κυριολεξια και τα ματια της ειναι υγρα απο τη θλιψη
    ναι ρε συ αλλα τοτες γιατι καθετε σε μια τετια σχεση η φιλη σου???και πιο πανω λες αν δεν κανω λαθος οτι η φιλη σου γκομενιζη...αρα δεν εχει συναισθηματικο δεσιμο..οικονομικο καθολου...
    ε τοτες γιατι καθετε με αυτον???

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. λενε
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 11-11-2017, 15:05
  2. Γιατι νιωθω οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι με κανουν σκ@τ@ ψυχολογικα?
    By Stavrosbmw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 54
    Last Post: 27-03-2017, 22:44
  3. Ολοένα περισσότεροι νέοι σε Κατάθλιψη.
    By nantias in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 18-03-2015, 12:19
  4. ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 07-07-2011, 19:48
  5. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 61
    Last Post: 08-02-2011, 18:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •