Aγγελια Νο2! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 240
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Originally posted by MANTHES
    META THN Aγγελια Νο2 ANAMENOYME THN Aγγελια Νο3 ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΕΛΙΟ
    μα δες το κι αλλιώς ...

    Ισως να βλέπει τα πράγματα από μια εντελώς διαφορετική οπτική απ΄οτι συνήθως τα βλέπουν οι περισσότεροι.
    Ισως να έχει μια προσωπική αν και ιδιαίτερη συνέπεια στον τρόπο που αντιλαμβάνεται τις έννοιες \"υποκρισία\" , \"ειλικρίνεια\" , \"ανθρώπινες σχέσεις\" , \"συνύπαρξη\" , \"ρομαντισμός\" , \"ερωτας/σεξ/αγάπη\"
    Ίσως για κάποιο λόγο εχει διαμορφώσει έναν ιδιαίτερο ψυχισμό που δύσκολα μπορεί να γίνει κατανοητός μεσα από εύκολες κουβέντες και αιχμηρά σχόλια αντίδρασης ...
    Ίσως ακόμα και να θέλει να προκαλέσει ...

    Όπως και νάχει, οχι μονο ... Aγγελια Νο3 , αλλά και Aγγελια Νο 103 θα μπορούσε να βάλει αν αυτό θα εξυπηρετούσε τους σκοπόυς αυτού του χώρου και αν μεσα απ αυτο κι εκεινος και οσοι συμμετέχουν στη συζήτηση βρίσκαμε τρόπο να δουμε πιο καθαρά τις \"αλήθειες\" μας και τις αντοχές μας στις διαφορετικές αλήθειες του άλλου ....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Αλήθεια picker πώς πάει,έχεις μηνύματα?Γιατί με έχει φάει η αγωνία...:P

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    Originally posted by Dalia
    Αλήθεια picker πώς πάει,έχεις μηνύματα?Γιατί με έχει φάει η αγωνία...:P
    E βοηθα λιγο κι εσυ :-/

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γιατι ενοχλει ενας ανθρωπος που ξεκαθαριζει τις προθέσεις του? ειτε μας αρεσουν, ειτε οχι?εφοσον δεν εκβιάζει κατι?δεν απαιτει κατι απο καποιον που δεν θέλει?αλλα ρωτάει ελευθερα?

    που λεει τί θέλει ανοιχτα?

    κ γιατι να τον χλευάσουμε?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by Θεοφανία

    Επιμένω ότι μου λύθηκαν πολλές απορίες με την εμφάνιση του και όσο και αν σας φάνηκε ειρωνικό, είναι η άποψη μου, απλά την είπα έτσι όπως έχει μάθει να εκφράζεται και ο pic, σε μια προσπάθεια να μιλήσουμε την ίδια γλώσσα.
    Εμένα πάλι μου δημιουργήθηκε η εξής απορία : πως σχετίζονται τα \'\'προβληματικά\'\' που μας έλεγε στο άλλο τόπικ με το οτι πρέπει να παει σε πλαστικό ?

    Πιστευω οτι το πρόβλημα το Τάσου δεν είναι εξωτερικό (εμφάνισης) αλλά εσωτερικό ........... και το μεγαλύτερο πρόβλημα του είναι οτι πιστευει οτι δεν έχει πρόβλημα εκείνος , αλλα όλοι οι άλλοι . Και ετσι , δεν νομίζω οτι θα οδηγηθεί σε λύση .........

    Μπορεί να είναι καλή στρατηγική για τον άντρα να δείξει ποιος είναι και να αφήσει την γυναίκα να τον επιλέξει για τις χάρες του ........... αλλα αυτά που μας έδειξε ο Πίκερ στο άλλο θέμα μόνο χάρες δεν είναι ........ και πραγματικά είναι αστειο οτι πιστευει οτι εχει προετοιμάσει το έδαφος για την αγγελία του και τώρα θα τον κυνηγήσουν και θα τον παρακαλέσουν οι γυναίκες για σχέση , όπως το έχει ονειρευτεί ......... (μάλλον θα διάβασε το βιβλίο \'\'The secret\'\' και εχει επιρρεαστεί ......... :P)

    Δεν θεωρώ όμως τυχαίο οτι ψάχνει γυναίκα σε φόρουμ ψυχολογίας ......... μην ξεχνάτε οτι θέλει μια γυναίκα που να αισθάνεται κατώτερη απο αυτόν και ενδεχομένως πιστεύει οτι εδω θα βρει γυναίκες με χαμηλή αυτοπεποίθηση .......... γυναίκες που θα δεχτούν να παίξουν το ρόλο που έχει φανταστεί ........

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    Originally posted by Kleiw
    Δεν θεωρώ όμως τυχαίο οτι ψάχνει γυναίκα σε φόρουμ ψυχολογίας ......... μην ξεχνάτε οτι θέλει μια γυναίκα που να αισθάνεται κατώτερη απο αυτόν και ενδεχομένως πιστεύει οτι εδω θα βρει γυναίκες με χαμηλή αυτοπεποίθηση .......... γυναίκες που θα δεχτούν να παίξουν το ρόλο που έχει φανταστεί ........
    Συμπαθητικη αναλυση αλλα ενα πραγμα που ακομα δεν εχετε καταλαβει για μενα ειναι ο αυτοσαρκασμος μου. Σκεψου το λιγο :-)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Το ολο θέμα μου θυμιζει αρενα....να πεσουμε να φάμε εναν ανθρωπο....να γελάσουμε μαζι του, οχι να μιλησουμε ως ισος προς ισο.

    Ακομα κι αν δεν με αντιμετωπιζει καποιος ως ισοτιμη του, αρνουμαι να μην το δω ισοτιμα.Υποτιμω εμενα κ την επικοινωνια μας.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Εγω πάντως Σοφία τον αντιμετωπιζω ισότιμα θεωρώ .......... Οτι λέω δεν το κάνω απο εμπάθεια , συναισθηματικη φόρτιση ή επειδή εχω θιχτεί , αλλά επειδή πιστεύω οτι , κατα την δική μου γνώμη , κοιμάται και προσπαθω να τον κάνω να ξυπνήσει ........... εστω και μιλώντας στο προηγούμενο μήνυμα μου στο 3ο προσωπο . Εξάλλου στην περίπτωση του Τάσου , δεν είναι εμψύχωση αυτό που χρειάζεται ........ αλλα αλήθειες .......... Αυτά κατα την γνώμη μου πάντα , Σοφία .

    Εσυ μπορείς να συνεισφέρεις με τον δικό σου τρόπο ........

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by picker
    Originally posted by Kleiw
    Δεν θεωρώ όμως τυχαίο οτι ψάχνει γυναίκα σε φόρουμ ψυχολογίας ......... μην ξεχνάτε οτι θέλει μια γυναίκα που να αισθάνεται κατώτερη απο αυτόν και ενδεχομένως πιστεύει οτι εδω θα βρει γυναίκες με χαμηλή αυτοπεποίθηση .......... γυναίκες που θα δεχτούν να παίξουν το ρόλο που έχει φανταστεί ........
    Συμπαθητικη αναλυση αλλα ενα πραγμα που ακομα δεν εχετε καταλαβει για μενα ειναι ο αυτοσαρκασμος μου. Σκεψου το λιγο :-)
    Τον αυτοσαρκασμό όμως φαίνεται να τον χρησιμοποιείς για να αποδεχτείς τον εαυτό σου ......... απο αυτοκριτική πως πας ?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Sofia
    γιατι ενοχλει ενας ανθρωπος που ξεκαθαριζει τις προθέσεις του? ειτε μας αρεσουν, ειτε οχι?εφοσον δεν εκβιάζει κατι?δεν απαιτει κατι απο καποιον που δεν θέλει?αλλα ρωτάει ελευθερα?

    που λεει τί θέλει ανοιχτα?

    κ γιατι να τον χλευάσουμε?
    ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ; ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΕΤΣΙ; ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΣΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΙΓΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    Originally posted by MANTHES
    ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ; ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΕΤΣΙ; ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΣΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΙΓΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ;
    Τελικα αυτη η υποκρισια δεν εχει ορια. Εχεις ακουσει τα συνθηματα στα ελληνικα γηπεδα? \"Γαμιεται ο ενας, τον παιρνει ο αλλος...\": ξεκαθαρη υποτιμηση του παθητικου ρολου των gay - και φυσικα κατ\' επεκταση των γυναικων! - στο sex. Oλοι αυτοι οι καραγκιοζηδες που φωναζουν τα συγκεκριμενα συνθηματα εχουν γκομενες (οι οποιες φυσικα ειναι ακομα πιο υποκριτριες που τους ανεχονται). Παω στοιχημα οτι καπως ετσι εισαι κι εσυ.

  12. #27
    Κλειώ και Σοφία...
    Προφανώς δεν είμαι τόσο υπεράνω όσο εσείς οι δύο και \"έπεσα να φάω\" τον πικ, να μη τον \"αντιμετωπίζω ισότιμα\" και άλλα τέτοια ποταπά.
    ΄Διακρίνω επίσης να αποστασιοποιήστε από το προηγούμενο θέμα του.

    Θα το ξαναπώ λοιπόν για να μη μείνει καμία απορία σε όσους δεν έχουν διαβάσει όλες τις μ@@@ς του τύπου.

    Έναν άνθρωπο που αποκαλεί τη μάνα του και όλες τις γυναίκες πουτάνες, (φαντάζομαι δεν με εξαιρεί), δεν μπορώ να τον αντιμετωπίσω με τόσο ιεραποστολική διάθεση όπως εσείς.
    (Λυπάμαι για τα ταπεινά μου κίνητρα).

    Το ότι εγώ τον βλέπω άσχημο και πιστεύω ότι από κει πηγάζουν τα προβλήματα του είναι η άποψη μου και δεν μπορείτε να με κάνετε να δω το άσπρο-μαύρο, (δεν θα τσακωθούμε ποτέ για άντρα, ευτυχώς).

    ΥΓ. Έμαθα ότι ένας από τους λόγους που έκλεισε το chat ήταν και οι μ@@@ς του συγκεκριμένου....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΙΣΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ; ΑΝ ΒΡΙΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ; ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ; ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ Ή ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΘΗΚΕ Η ΙΔΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑΝ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΑΤΟΜΟΥ;
    ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΒΙΑΖΟΥΝ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ;

    Υ.Γ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΤ ΤΟ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΝΙΚΟΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #30
    Originally posted by picker
    Originally posted by MANTHES
    ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ; ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΕΤΣΙ; ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΣΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΙΓΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ;
    Τελικα αυτη η υποκρισια δεν εχει ορια. Εχεις ακουσει τα συνθηματα στα ελληνικα γηπεδα? \"Γαμιεται ο ενας, τον παιρνει ο αλλος...\": ξεκαθαρη υποτιμηση του παθητικου ρολου των gay - και φυσικα κατ\' επεκταση των γυναικων! - στο sex.


    Αυτό και αν είναι παραλλήρημα! Τι σχέση έχουν τώρα τα συνθήματα στα γήπεδα, με τους γκέι και τις γυναίκες, ένας Θεός και εσύ το ξέρετε.




    Oλοι αυτοι οι καραγκιοζηδες που φωναζουν τα συγκεκριμενα συνθηματα εχουν γκομενες (οι οποιες φυσικα ειναι ακομα πιο υποκριτριες που τους ανεχονται). Παω στοιχημα οτι καπως ετσι εισαι κι εσυ.


    Το ποιος είναι καραγκιόζης άσε να το κρίνουμε εμείς. Ματάκια και αντίληψη έχουμε....


Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •