Aγγελια Νο2! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 240
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by justme
    Originally posted by MANTHES
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΒΡΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ
    Ελαααααα τώρα,
    Αν εσύ από μόνος σου καθορίζεις το τι είναι άποψη του άλλου και το τι είναι βρισιά τότε δεν έχει νόημα να λες ότι παίρνεις σοβαρά μόνο όσους έχεις σε εκτίμηση.
    ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΙΩΣ. ΑΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΧ ΜΗΝ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΩ. ΑΝ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΗΜΑΣΙΑ.
    ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΤΟ ΠΕΙ ΜΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ.
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΝ ΜΟΥ ΒΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ; ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ Ή ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by krino
    δεν ειναι τι θελω και τι δεν θελω.
    Ειναι τι επιτρεπεται και δεν επιτρεπεται οταν προκειται να αναφερεις αλλο ατομο πλην του εαυτου μου.
    Οσον με αφορα μπορω να λεω οτι μου κανει κεφι, οχι ομως να ονοματιζω καποιον χωρις την σαφη αδεια του.

    Διαφωνεις?
    Εγώ δεν διαφωνώ καθόλου στο ότι οι πράξεις του καθενός έχουν αντίκτυπο σε άλλους. Κια για αυτό βλέπω ανέφικτο (και τώρα γενικεύω πολύ) στο να υπάρχει πλήρη ελυθερία
    Εσύ τα έχεις με τους κανόνες και όποιον έχει την ευθύνη για την δημιουργία των κανόνων. (βλ εξουσία)
    been good, been bad. WILL GO ON

  3. #153
    justme, δεν ξέρω πόσο καιρό μπαίνεις εδώ, αλλά εμένα μου πήρε κάμποσο για να αντιληφθώ ότι έχουν δημιουργηθεί μερικές παρέες που δεν πολύ θέλουν άτομα με άποψη.
    Αν σε ενοχλεί το ότι εγώ με τον MANTHES συμφωνούμε σε αρκετά θέματα, άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου και θα μείνεις άναυδος.
    Είναι λογικό με μερικά άτομα να είμαστε πιο ανεκτικοί γιατί μπορεί να έχουμε πει και δυο κουβέντες παραπάνω και να καταλαβαίνουμε τον τρόπο που μπορεί να διαχειρίζεται μερικές καταστάσεις και σε άλλους να φαίνεται υπερβολικός...

    Όσο για τον picker, δεν ανέφερα εγώ αν κάνω σεξ ή όχι, με ρώτησε γιατί..... ο καθένας με τον πόνο του.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by MANTHES
    ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΙΩΣ. ΑΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΧ ΜΗΝ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΩ. ΑΝ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΗΜΑΣΙΑ.
    ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΤΟ ΠΕΙ ΜΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ.
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΝ ΜΟΥ ΒΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ; ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ Ή ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ;
    Το ζουμί είναι τι έχεις να κερδίσεις με τον τρόπο που θα αντιδράσεις και όχι ΑΝ θα αντιδράσεις .
    been good, been bad. WILL GO ON

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΛΛΩΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΜΕ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΤΕ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΙΚΕΣ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ

    ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΝΙΚ ΜΟΥ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ :cool:
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #156
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Krino αν θες να μιλάμε αερολογώντας, κανένα πρόβλημα.

    Εγω θα σου απαντησω σε οτι σε αφορα,
    Δεν δεχομαι επ ουδενι επιθετικη συμπεριφορα απο κανενα απεναντι μου.
    Επιπλεον με ενοχλει οταν υπαρχει προς τριτους.
    Μια φορα που εγινε και αυτο και ειχαμε μια παρεξηγηση μου ζητησες και συγνωμη και σου ειχα πει οτι αυτο σε τιμα - και το εννοουσα ειλικρινα.

    Δεν σε τιμα ομως καθολου το γεγονος να αποκτας επιθετικη συμπεριφορα και μαλιστα κατα συρροη.
    Το μονο που θελω να σου πω, οτι επειδη κατι τετοιο δεν ειναι στην αισθητικη μου οσο και στην φιλοσοφια μου και κυριως δε στην παρουσια μου στο παρον φορουμ, στο βαθμο που θες να συνεχισεις ακριβως ετσι, τοτε θα σε παρακαλεσω να το κανεις με οποιον αλλον νομιζεις πλην εμου.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΩ. ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΕΣΤΟΣ Ή ΟΧΙ. ΑΝΤΙΔΡΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΠΧ ΟΤΑΝ ΜΑΛΛΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ SUSPERIA ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΟ. ΜΕ ΑΛΛΑ ΔΙΠΡΟΣΩΠΑ ΟΜΩΣ ΑΤΟΜΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ.
    ΑΡΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΣΤΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΚΑΤΙ.
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ :cool:
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by Θεοφανία
    justme, δεν ξέρω πόσο καιρό μπαίνεις εδώ, αλλά εμένα μου πήρε κάμποσο για να αντιληφθώ ότι έχουν δημιουργηθεί μερικές παρέες που δεν πολύ θέλουν άτομα με άποψη.
    -----------Πες με ηλίθιο αλλά αν και μπαίνω πολλλλλλλλλλύ παλαιότερο από εσένα δεν νομίζω ότι είναι θέμα αν έχει κάποιος εδώ μέσα άποψη.

    Αν σε ενοχλεί το ότι εγώ με τον MANTHES συμφωνούμε σε αρκετά θέματα, άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου και θα μείνεις άναυδος.
    -----------Βρε καλή μου δε με ενοχλεί το ποιός συμφωνεί με ποιόν. Δεν εστιάζω στα πρόσωπα αλλά σε αυτό που λές παραπάνω. ΣΤΗΝ ΑΠΟΨΗ που εκφράζουν

    Είναι λογικό με μερικά άτομα να είμαστε πιο ανεκτικοί γιατί μπορεί να έχουμε πει και δυο κουβέντες παραπάνω και να καταλαβαίνουμε τον τρόπο που μπορεί να διαχειρίζεται μερικές καταστάσεις και σε άλλους να φαίνεται υπερβολικός...
    -----------ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΟ και συμφωνώ. Κοιτά να δείς όμως που για τους άλλους λες ότι είναι παρέες που ενοχλούνται για το ότι κάποιος έχει άποψη. Ε αυτούς γιατί δεν τους δικαιο-αιτιολογείς όπως εσένα και τον Manthes (Edit: μου ξέφυγαν τα μικρά.....λολ......)

    Όσο για τον picker, δεν ανέφερα εγώ αν κάνω σεξ ή όχι, με ρώτησε γιατί..... ο καθένας με τον πόνο του.
    -----------E εσένα σε ρώτησε αυτός με τον πόνο του, στο άλλο θέμα ο krino απάντησε στην ερώτηση τι (όμορφο)κάνατε το ΣΚ. Εγώ διαφορά δε βλέπω.
    been good, been bad. WILL GO ON

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by MANTHES
    ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΩ. ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΕΣΤΟΣ Ή ΟΧΙ. ΑΝΤΙΔΡΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΠΧ ΟΤΑΝ ΜΑΛΛΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ SUSPERIA ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΟ. ΜΕ ΑΛΛΑ ΔΙΠΡΟΣΩΠΑ ΟΜΩΣ ΑΤΟΜΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ.
    ΑΡΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΣΤΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΚΑΤΙ.
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ :cool:
    Προσωπικα είμαι πολύ εγωιστής-συμφεροντολόγος (αν και όχι για να γίνω αρεστός σε άλλους αλλά για να είμαι εγώ καλά με τον εαυτό μου) στο πώς αντιδρώ βάζω ένα φρένο στον αυθορμητισμό μου περνώντας τις σκέψεις και τις πράξεις μου μέσα από ενα συνεχές έλεγχο από το μυαλό και την λογική αφήνοντας πολύ λίγο χώρο για αυθορμητισμό (και κάνοντας και λίγο αυτοκριτική θα προσθέσω σε βαθμό που να το θεωρώ πρόβλημα)
    been good, been bad. WILL GO ON

  10. #160
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία
    Krino αν θες να μιλάμε αερολογώντας, κανένα πρόβλημα.

    Εγω θα σου απαντησω σε οτι σε αφορα,
    Δεν δεχομαι επ ουδενι επιθετικη συμπεριφορα απο κανενα απεναντι μου.



    Αντιμετώπισε το, τότε, ή απλά αδιαφόρησε, δεν θα σου πω εγώ τι θα κάνεις.


    Επιπλεον με ενοχλει οταν υπαρχει προς τριτους.


    Πρόβλημα σου, φρόντισε να το λύσεις βγάζοντας την περούκα και βάζοντας τη στολή του Ρομπέν των Δασών.



    Μια φορα που εγινε και αυτο και ειχαμε μια παρεξηγηση μου ζητησες και συγνωμη και σου ειχα πει οτι αυτο σε τιμα - και το εννοουσα ειλικρινα.


    Αν δεν με απατά η μνήμη μου, είχα παρεξηγήσει κάτι που είχες πει και όταν μου το εξήγησες, ζήτησα συγνώμη που κατάλαβα λάθος. Θα ψάξω και θα το βρω.



    Δεν σε τιμα ομως καθολου το γεγονος να αποκτας επιθετικη συμπεριφορα και μαλιστα κατα συρροη.


    Κατά συρροή μάλλον εννοείς τα θέματα που σε ενδιαφέρουν και αφορούν άτομα που είτε κάνουν την πλάκα τους, είτε υποτιμούν το μέσο νου. Αν κάνεις ένα κόπο, θα ανακαλύψεις ότι αυτό συμβαίνει κατά ένα 10% της παρουσίας μου σε αυτό το φόρουμ.


    Το μονο που θελω να σου πω, οτι επειδη κατι τετοιο δεν ειναι στην αισθητικη μου οσο και στην φιλοσοφια μου και κυριως δε στην παρουσια μου στο παρον φορουμ, στο βαθμο που θες να συνεχισεις ακριβως ετσι, τοτε θα σε παρακαλεσω να το κανεις με οποιον αλλον νομιζεις πλην εμου.


    Και όχι μόνο στην αισθητική σου, αλλά και στο κουράγιο σου να κάνεις συζήτηση και να μην αποστασιοποιείσαι όταν δεν σε συμφέρει.

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα, πέραν του γεγονότος ότι δεν έχω γάτα.


  11. #161
    Originally posted by justme
    Originally posted by Θεοφανία
    justme, δεν ξέρω πόσο καιρό μπαίνεις εδώ, αλλά εμένα μου πήρε κάμποσο για να αντιληφθώ ότι έχουν δημιουργηθεί μερικές παρέες που δεν πολύ θέλουν άτομα με άποψη.
    -----------Πες με ηλίθιο αλλά αν και μπαίνω πολλλλλλλλλλύ παλαιότερο από εσένα δεν νομίζω ότι είναι θέμα αν έχει κάποιος εδώ μέσα άποψη.


    Θα σου μιλήσω λοιπόν για μένα. Όταν κάποιος γράφει κάτι που δεν με αφορά, δεν αναφέρεται σε μένα και δεν προσβάλει τον κοινό νου, πολύ απλά αδιαφορώ και εστιάζω σε ανθρώπους που έχω κάτι να πω.



    Αν σε ενοχλεί το ότι εγώ με τον MANTHES συμφωνούμε σε αρκετά θέματα, άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου και θα μείνεις άναυδος.
    -----------Βρε καλή μου δε με ενοχλεί το ποιός συμφωνεί με ποιόν. Δεν εστιάζω στα πρόσωπα αλλά σε αυτό που λές παραπάνω. ΣΤΗΝ ΑΠΟΨΗ που εκφράζουν


    Είπες στον MANTHES ότι λειτουργεί διαφορετικά με αυτούς που συμπαθεί και διαφορετικά με όσους όχι. Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η άποψη με αυτό....


    Είναι λογικό με μερικά άτομα να είμαστε πιο ανεκτικοί γιατί μπορεί να έχουμε πει και δυο κουβέντες παραπάνω και να καταλαβαίνουμε τον τρόπο που μπορεί να διαχειρίζεται μερικές καταστάσεις και σε άλλους να φαίνεται υπερβολικός...
    -----------ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΟ και συμφωνώ. Κοιτά να δείς όμως που για τους άλλους λες ότι είναι παρέες που ενοχλούνται για το ότι κάποιος έχει άποψη. Ε αυτούς γιατί δεν τους δικαιο-αιτιολογείς όπως εσένα και τον Manthes (Edit: μου ξέφυγαν τα μικρά.....λολ......)


    Εσύ έθεσες τέτοιο θέμα και απλά σου απάντησα.



    Όσο για τον picker, δεν ανέφερα εγώ αν κάνω σεξ ή όχι, με ρώτησε γιατί..... ο καθένας με τον πόνο του.
    -----------E εσένα σε ρώτησε αυτός με τον πόνο του, στο άλλο θέμα ο krino απάντησε στην ερώτηση τι (όμορφο)κάνατε το ΣΚ. Εγώ διαφορά δε βλέπω.

    Σε αυτό θα ρωτήσεις τον MANTHES, αν και ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί να πει κάποιος ότι έκανε σεξ. Και εγώ , (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι), έκανα σεξ με τον φίλο μου το Σάββατο, αλλά θεωρώ πως όταν έχεις σχέση είναι αυτονόητο.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ελεος, έχω βαρεθεί να βλέπω διαπληκτισμους και κόντρες επιπέδου νηπιαγωγείου, \"κυρία με έβρισε γι αυτό τον έβρισα κι εγώ\"
    Κάθε θέμα μετατρέπεται σε καυγά τέτοιου τύπου. Αν γίνεται επίτηδες (πράγμα που ψυλλιάζομαι) είναι εξόχως εκνευριστικό.
    Αν όχι, κάποια άτομα θα πρέπει να το δουλεύουν παραπάνω το ρετιρέ πριν γράψουν.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Επίσης θέλω να εκφραστώ και επί τούτου.
    Originally posted by imagine
    Μάνο,
    και εγώ συντάσσομαι μαζί σου, διατύπωσες μια εύστοχη απορία.....
    Μα Ντέμη Ρούσο βρε Τάσο?????
    Καθέτως να διαφωνήσω με Μάνο - imagine και προς απόδειξη να παραθέσω το Stand by me
    http://www.youtube.com/watch?v=Uj0tz68-wyQ
    όπου και θα συμφωνήσω με το τρίτο σχόλιο (\"This has got to be the best version of this song except for of course Ben E.\")
    been good, been bad. WILL GO ON

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by Θεοφανία








    Και εγώ , (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι), έκανα σεξ με τον φίλο μου το Σάββατο, αλλά θεωρώ πως όταν έχεις σχέση είναι αυτονόητο.


    Δεν είναι καθόλου αυτονόητο Θεοφανία, υπάρχουν ζευγάρια που γι αυτά το σεξ, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και τους κάνει πραγματικά ευτυχισμένους. Υπάρχουν όμως άλλα, που οκ, νάχουμε να λέμε. Υπάρχει για τον κάθε ένα μας, μια ειδοποιός διαφορά στο τι μας κάνει χαρούμενους και τι όχι..σ ένα συγκεκριμμένο θέμα. Αν πρόσεξες, κι εγώ απάντησα στο σαβ/κο και εισέπραξα ειρωνία. Αναρωτιέμαι γιατί.

  15. #165
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Πάντως κάτι που έχω διαπιστώσει είναι ότι η αντίδραση των γυναικών όταν κάποιος βρίζει το φύλο τους ή αναφέρεται υποτιμητικά σε αυτό , εξαρτάται από το προφίλ του ατόμου , και ειδικότερα από τις ερωτικές τους επιτυχίες (ή αποτυχίες).
    Ας πάρουμε για παράδειγμα τη φράση-κλισέ \"όλες πουτάνες είναι\".Είμαι σίγουρος ότι το έχετε ακούσει και εκτός νετ.Ο Πίκερ ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είναι που το έχει πει.Έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια πως όταν έναν τέτοιο αφορισμό τον λέει ένας άντρας που έχει επιτυχίες στις γυναίκες ή που έχει το στυλ του κακού παιδιού αλλά του \"πάει\" , αυτές δεν τσαντίζονται τόσο ή μπορεί και να μην προσβληθούν καν ! Αντίθετα άμα κάποιος \"αποτυχημένος\" στο αντίθετο φύλο πει κάτι τέτοιο (κανας μπάκουρος , κανας πέφτουλας , κανας μπουρδελόβιος) , μαύρο φίδι που τον έφαγε.Θα ακούσει τα χίλια μύρια.
    Δεύτερο σχόλιο : Πολλοί άντρες μπορεί μεν να μην δηλώνουν \"οι γυναίκες είναι πουτάνες\" αλλά να συμπεριφέρονται στην κοπέλα/γυναίκα τους σαν να είναι η ******* τους και αυτοί οι νταβατζής.Προσβολές , βάναυσοι τρόποι , εκμετάλλευση , ακόμα και ξύλο ! Και βλέπεις πολλές φορές η γυναίκα να κολλάει εκεί ! Αυτά και όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •