Μη οργανική ψυχωσική διαταραχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773

    Μη οργανική ψυχωσική διαταραχή

    Αυτή είναι η διάγνωσή από τα ΚΕΠΑ τι σημαίνει??? Θα γίνω καλά θα είμαι πάντα με χάπια???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Είναι ψυχολογικό θεραπεύεται με ψυχοθεραπεία τυχερή η υγεία σου οργανικά δηλαδή σωματικά είναι άψογη μπράβο σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    5
    Και αφού ειναι μη οργανικό προσπάθησε το χωρίς χάπια, ειναι κριμα να δημιουργήσεις εξαρτηση, η ψυχοθεραπεία θα σε βοηθήσει εξίσου στον ίδιο βαθμό.

    Εστάλη από LG-H815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Οργανική ψύχωση είναι όταν συμβαίνει με την παρουσία άλλου ιατρικού προβλήματος όπως άνοια,aids,ογκος.
    Μη οργανική σημαίνει ότι δεν είσαι στην παραπάνω κατηγορία.
    Εσύ κρατάς ότι έχεις ψύχωση και με βάση αυτό προσπαθείς να το αντιμετωπίσεις. Για οποιαδήποτε απορία σου ρώτησε τους γιατρούς που σε παρακολουθούν.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Με λίγα λόγια σκατά. Να αυτοκτονήσω να ησυχάσω!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Δελφίνι στο μυαλό είσαι καλύτερα από όλους τους ψυχωτικουσ εδώ μέσα οπότε μην διαμαρτυρεσαι υπάρχουν κ χειρότερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Πάντως αν προκάλεσα εγώ όλο αυτό στον εαυτό μου είμαι πολύ μεγάλος βλάκας, εννοώ επειδή έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Οχι ρε δελφινακι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Πάντως αν προκάλεσα εγώ όλο αυτό στον εαυτό μου είμαι πολύ μεγάλος βλάκας, εννοώ επειδή έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου.
    δεν το προκαλεσες εσυ.
    ηταν να γινει.
    λες παραπανω να αυτοκτονησεις να ησυχασεις.
    σε καποιον διαβητικο που του ελαχε να εχει διαβητη απο νεαρη ηλικια, θα του προτεινες να αυτοκτονησει να ησυχασει?
    τοσες χρονιες παθησεις υπαρχουν που ρυθμιζονται με φαρμακα. να λες καλα που υπαρχουν κι αυτα.
    φαντασου τι μαρτυρικη ζωη και τι τελος θα ειχαν ολοι αυτοι οι ανθρωποι χωρις την ιατρικη.

    οι ψυχικα ασθενεις πριν την ιατρικη ηταν κλεισμενοι στα υπογεια η γυρνουσαν στους δρομους ζητιανευοντας και τους περιγελουσαν οι βλακες, ενω τωρα εχουν λειτουργικη ζωη, μπορουν και σκεφτονται, εργαζονται, ζουν με αξιοπρεπεια και μερικοι παιρνουν και επιδοματα.
    να μην πεταμε και οσα μας εχουν χαριστει, επειδη αλλοι ειναι καλυτερα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    λοιπόνμ καλά έκανες και του κατσες, αυτός θα έπρεπε να ντρέπεται γιατί είχε γκόμενα, ενώ εσύ ήσουν ελεύθερη.
    κατα τ' άλλα μην το βάζεις κάτω!!!!!! να κάνεις πράγματα που σε ωφελούν!! να σκέφτεσαι και να φροντίζεις τον εαυτό σου και θα δεις πώς θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο!!! όχι από τη μία μέρα στην άλλη, σιγά σιγά αλλά θα αλλάξουν. αλλά δεν πρέπει να τα παρατήσεις!!!! πρέπει να έχεις θέληση!

    φιλάκια και καλημέρα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    το να τη λες αχάριστη δε νομίζω να βοηθάει και πολύ στην ψυχολογία της. ούτε καλύτερα νοιώθει ούτε ανεβάζει την αυτοπεποίθησή της.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    το να τη λες αχάριστη δε νομίζω να βοηθάει και πολύ στην ψυχολογία της. ούτε καλύτερα νοιώθει ούτε ανεβάζει την αυτοπεποίθησή της.
    αχαριστη την ειπες εσυ.
    εγω ειπα να δει οτι μας εχεις χαριστει και την θετικη πλευρα της ιατρικης βοηθειας.
    εμενα με βοηθαει να βλεπω την θετικη πλευρα και να μην παραβλεπω τα ΔΩΡΑ. αυτο προτεινω και στους αλλους

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον θα βρω μια δουλειά να εργαστώ κάποια στιγμή, αλλά σε αυτήν εποχή της κρίσης λίγο δύσκολο το κόβω. Δεν ξέρω καθόλου πώς θα ζω από εδώ και μπρος. Πάντως η γιατρός είπε ότι έπαθα πολλά ψυχωτικά επεισόδια και από τα 25 μου που ξέσπασε όλο αυτό μέχρι πριν 3 χρόνια που δεν έπαιρνα χάπια ήμουνα τα χάλια μου τα μαύρα. Όχι τώρα ότι δεν είμαι γιατί κάθε βράδυ με πιάνουνε τα ψυχολογικά μου αφού δεν είμαι καλά στην ζωή μου, δεν έχω ταίρι παιδιά δουλειά κλπ και είμαι 42 χρονών. Πότε θα τα κάνω αυτά ???? Ποτέ!!!!

    Επίσης είναι και αυτό το θέμα της εμφάνισή μου που με ενοχλεί πολύ γιατί είμαι 84 κιλά ενώ πάντα ήμουνα στα 50 μέχρι τα 30 μου περίπου ίσως και τα 35.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    πότε ακριβώς την είπα αχάριστη?


    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 19-12-2017 at 16:23.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον θα βρω μια δουλειά να εργαστώ κάποια στιγμή, αλλά σε αυτήν εποχή της κρίσης λίγο δύσκολο το κόβω. Δεν ξέρω καθόλου πώς θα ζω από εδώ και μπρος. Πάντως η γιατρός είπε ότι έπαθα πολλά ψυχωτικά επεισόδια και από τα 25 μου που ξέσπασε όλο αυτό μέχρι πριν 3 χρόνια που δεν έπαιρνα χάπια ήμουνα τα χάλια μου τα μαύρα. Όχι τώρα ότι δεν είμαι γιατί κάθε βράδυ με πιάνουνε τα ψυχολογικά μου αφού δεν είμαι καλά στην ζωή μου, δεν έχω ταίρι παιδιά δουλειά κλπ και είμαι 42 χρονών. Πότε θα τα κάνω αυτά ???? Ποτέ!!!!

    Επίσης είναι και αυτό το θέμα της εμφάνισή μου που με ενοχλεί πολύ γιατί είμαι 84 κιλά ενώ πάντα ήμουνα στα 50 μέχρι τα 30 μου περίπου ίσως και τα 35.
    αμα λες 'ότι δε θα τα κάνεις ποτέ, όντως δε θα τα κάνεις ποτέ. θα λές είμαι γαμάτη, κανείς δεν είναι καλύτερος από εμένα!!!! ας πουλάνε όση μουρη θέλουν, δε μασάω! είμαι υπέροχη, με τις καμπύλες μου και τη θηλυκότητα μου και με αγαπώ! αγαπώ το σώμα μου και γι αυτό το φροντίζω, αγαπώ την ψυχή μου και γι αυτό την αγκαλιάζω.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ψυχωσικη διαταραχή και εμμονες λόγω χρήσης ουσιών
    By dazed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 53
    Last Post: 20-07-2017, 21:54
  2. 8 χρονια ψυχωσικη (σχιζοσυναισθηματική διαταραχή) και τωρα και επιληπτικη;
    By εσωτερική_σήψη in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 16-06-2014, 19:02
  3. Replies: 0
    Last Post: 11-12-2013, 17:50
  4. Ψυχωσικη συνδρομή
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 103
    Last Post: 14-03-2011, 23:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •