ψυχωση και κριση αγχους με γονεα στην εντατικη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    ψυχωση και κριση αγχους με γονεα στην εντατικη

    Για σας παιδια, πασχω απο ψυχωση οσοι δεν με ξερετε στο φορουμ.........
    πριν λιγες μερες ο πατερας μου μπηκε εντατικη, επαθε πνευμονικο οιδημα...... εγω καλα ειμουν την πρωτη μερα
    μεχρι που γυρισα το βραδυ σπιτι και εμεινα μονος μου, οταν εμεινα μονο επαθα ενα ψυχολογικο σοκ εβαλα και τα κλαματα....
    και με επιασε αγχος... να μην τα μακρυγορο, καταλαβα οτι δεν πηγαινα καλα, πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου ανεβασε τη δωση στα 1000 μγ σολιαν
    και μου ειπαι μολις περασει η κριση τα ξαναμειωνουμε, επισης επειδη ειχα πολυ αγχος μου εδωσε και ενα αγχολυτικο νοζιναν.......
    να παρω το βραδυ για να ηρεμισο, μετα ηρεμισα κοιμηθηκα και την επομενη μερα ημουν καλα και αντιμετωπισα την ολλοι ιστορια

    ο πατερας μου ειναι καλα ευτυχως βγαινει σημερα η αυριο απο το νοσοκομειο.......
    ξερω οτι κανονικα επρεπε να ειμουν ψυχραιμος και να στηριζα τη μανα μου και οχι να τρεχω βραδυατικα να βρισκω αγχολυτικα
    αλλα τι να κανουμε πασχο απο ψυχωση....... εχω μια μορφης αναπηρια που δεν με αφηνει να τα αντιμετωπιζω ολλα ψυχραιμα και λογικα
    το μονο καλο στην ολλοι ιστορια ηταν οτι επαιρνα το αυτοκινητο και οδηγουσα ολοι μερα..... πηγαινοφερνοντας τη μανα μου νοσοκομειο
    και κανοντας δουλειες αγροτικες που της εκανα κανονικα με το πατερα μου...

    τη λετε βρε παιδια εχεται ζησει παρομοια εμπειρια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Θεωρω το χειριστηκες πολυ καλα, μια χαρα...τι παραπανω μπορουσες να ειχες κανει δηλαδη; Δεν ειναι κακο που φροντισες και για τον εαυτο σου παραλληλα δεδομενης της καταστασης σου. Και ανταπεξηλθες πολυ καλα...και δουλειες συνεχισες να κανεις και την μητερα σου πηγαινοφερνες και γενικα πρεπει να ηταν δυσκολη εμπειρια για σενα και θεωρω πως σταθηκες στο υψος των περιστασεων, το να φροντιζεις για την ψυχικη σου υγεια παραλληλα με το οτιδηποτε αλλο συμβαινει το θεωρω πολυ σημαντικο και πολυ καλα εκανες.
    Ευχομαι γρηγορη και καλη αναρρωση στον πατερα σου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Γεια σου Παυλο, συμφωνώ με την Ναταλία, μια χαρά το χειρίστηκες το θέμα.
    Το ώριμο από την πλευρά σου ήταν ακριβώς αυτό που έκανες, ότι κατάλαβες πως αγχώνεσαι παραπάνω και φρόντισες να συνεννοηθείς με τον γιατρό σου και να φροντίσεις για τον εαυτό σου πρώτα και μετά όλα τα υπολοιπα. Νομίζω οτι χειρίστηκες την κατάσταση πολύ υπεύθυνα και ώριμα και μπράβο σου.

    Χαίρομαι που ο πατέρας σου είναι καλά και βγαίνει από το νοσοκομείο, καλή ανάρρωση τώρα και να είναι σιδερένιος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Περαστικά στον πατέρα σου.Θεωρώ πως φέρθηκες ώριμα και άψογα παρά τα όποια θέματα αντιμετωπίζεις.Απο εμένα έχεις τα συγχαρητήρια μου και σε καμμιά περίπτωση δε θα πρέπει να νιώθεις άσχημα για σένα.Σε σοβαρά θέματα υγείας λυγίζουν ακόμη και οι φαινομενικά υγιείς άνθρωποι και εσύ στάθηκες δυνατός απέναντι στην οικογένεια σου που σε είχε ανάγκη
    Εκανες πολύ περισσότερα από όσα θα μπορούσε να κάνει ένας "φυσιολογικός" άνθρωπος και μπράβο σου πραγματικά

Similar Threads

  1. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  2. Κρίση άγχους ή κάτι άλλο..HELP!
    By NikosTas in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 50
    Last Post: 29-08-2015, 23:54
  3. Και εδώ αρχίζουν όλα, κρίση πάνικού, άγχους, σωματικά συμπτώματα
    By voman in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 38
    Last Post: 28-02-2012, 18:14
  4. κριση αγχους και μελαγχολίας...
    By lenora in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-07-2010, 02:22
  5. κριση αγχους επικειμενη..
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-05-2010, 13:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •