Πότε πρέπει να κάνουμε μια σχέση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269

    Πότε πρέπει να κάνουμε μια σχέση;

    Το λάθος που κάνουμε συνήθως, είναι να δημιουργούμε μια σχέση, μόνο και μόνο επειδή νιώθουμε μια αφόρητη μοναξιά! Αυτές οι σχέσεις είναι οι πιο αποτυχημένες! Παρασερνόμαστε από τα συναισθήματα μας, δεν λογαριάζουμε τον άλλο όπως είναι, δεν ζυγίζουμε σωστά τα πράματα, και προσπαθούμε να καλύψουμε εγωιστικά το κενό μέσα μας. Μέγα λάθος!
    Επίσης κάτι που υποστηρίζω ακόμα, είναι πως δεν μπορούμε να κάνουμε σχέση με κάποιον που δεν μας ελκύει πραγματικά! Το έχω βιώσει κι εγώ άλλωστε παλιότερα! Γι αυτό και λέω πως η τελευταία μου σχέση, αν και έληξε εντελώς άδοξα, ήταν μια πραγματικά συνειδητή σχέση! Ο άλλος πρέπει να σου αρέσει σε όλα του! Η μορφή του αλλά και το μυαλό του! Προσωπικά θέλω να χαίρομαι εκείνη που θα σταθεί δίπλα μου! Η πρώην μου, μου άρεσε πολύ σαν γυναίκα! Αλλά ακόμη περισσότερο ο τρόπος που σκεφτόταν! Αυτό ήταν κάτι μοναδικό! Ήταν ο τέλειος συνδυασμός για εμένα!
    Ποιες είναι οι απόψεις σας σε αυτά τα δύο θέματα; Θα κάνατε ποτέ σχέση επειδή απλώς ο άλλος σας αρέσει, ή επειδή δεν αντέχετε τη μοναξιά σας; Θα κάνατε σχέση με κάποιον που δεν σας ελκύει η μορφή αλλά και το μυαλό του;
    Η αίσθηση μοναξιάς είναι μια μεγάλη παγίδα! Αλλά από την άλλη μεριά δεν μπορείς να χαρείς τον άλλο, αν δεν έχει αυτό το κάτι που θα σε ελκύσει από την πρώτη στιγμή! Δεν πιστεύω στους κεραυνοβόλους έρωτες! Αυτή η κεραυνοβόλα έλξη είναι ένα πυροτέχνημα, και προσφέρει μόνο καλό σεξ! Πιστεύω πως οι υγιείς έρωτες, είναι εκείνοι που σου συμβαίνουν, επειδή βρίσκεις στον άλλο αυτό που έψαχνες!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    εγω συμφωνω απολυτως μαζι σου σε ολα!
    η μοναξια δεν πρεπει να αποτελει κρητηριο για σχεση.
    πρεπει πρωτα να νιωθουμε καλα και μονοι μας , αλλα και να ειμαστε και καλα ψυχολογικα μεσα μας, να σκεφτομαστε θετικα, και μετα απο ολα αυτα να προχωρησουμε σε σχεση.
    [I]Love...[/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Σε ένα αγγελικά πλασμενο κόσμο θα ίσχυαν αυτά που λες poet.Στη πράξη όμως πολύ το αναλύεις φίλος..Οσο εσύ και ο κάθε εσύ σκέφτεται έτσι, δηλαδή να περιμένει να ερωτευτεί πολύ,να είναι καλά μέσα του και ένα σωρό άλλα τέτοια, πάντα θα βρίσκεται ενας άλλος να "ορμήξει" στην κοπέλα που εσύ δεν ήσουν σίγουρος αν πρέπει να πας να μιλήσεις και θα καταλήγεις να κλαίς την μοναξιά σου. Γι'αυτό βγες έξω παιξτο "γύπας" και άσε τις πολλές αναλύσεις...
    Λες και οοοοολοιιι αυτοι που κάνουν σχέση τα έχουν καλά μέσα τους..Και δε χρειάζεται να πας πολύ μακριά για να το δεις αυτό.εδω μέσα υπάρχουν άπειρες μαρτυρίες γυναικών που τα έχουν φτιάξει με τύπους που αλλιώς ήταν και αλλιώς βγήκαν στην πορεία..
    Άμα όλοι αυτοί περίμεναν να γίνουν "καλά" (με ότι συνεπάγεται το καλά για τον καθένα) για να κάνουν σχέση τότε κανείς δεν θα έκανε σχέση.
    Η γνώμη μου είναι ασε τα ρομαντικά φίλος..Δεν περνά έτσι η ζωή. Πήγαινε να φλερτάρεις όπου βλέπεις γυναίκα που καλύπτει τα εμφανισιακά στάνταρ σου και ότι βγει..


    Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Δεν με ενδιαφέρει προσωπικά ο κόσμος! Με ενδιαφέρει η ομορφιά που μπορώ να φτιάξω εγώ, όπως και ο καθένας μας, για να ζω μια καλή ζωή. Ο κόσμος μπορεί να ομορφύνει μόνο από τις πράξεις των απλών ανθρώπων! Αυτό που έγραψα για τη μοναξιά ισχύει! Αν δημιουργήσω ξανά μια σχέση επειδή θα νιώθω μόνος μου, αυτό από μόνο του θα φέρει την καταστροφή! Θέλω να το κάνω συνειδητά όπως έγινε και την τελευταία φορά! Έχεις δίκιο πως πρέπει να κοιτάζω και να κολλάω σε γυναίκες που καλύπτουν τα εμφανισιακά μου στάνταρ! Αλλά ο στόχος μου πάντα θα είναι αυτός που γράφω παραπάνω, όχι το να περάσω καλά όπως συνηθίζουν να λένε, αλλά να ζήσω κάτι το οποίο θα είναι συναρπαστικό, κάτι όμορφο, κάτι μοναδικό! Ναι είμαι ρομαντικός, αλλά είμαι από τη φύση μου, δεν έγινα έτσι στα ξαφνικά! Δεν ξύπνησα μια μέρα και σκεπτόμενος την ασχήμια του κόσμου, μου δημιουργήθηκε η επιθυμία να δω τα πράματα μέσα από το δικό μου προσωπικό πρίσμα! Από παιδί κιόλας έτσι σκέφτομαι! Και αφού δεν άλλαξα στην εφηβεία μου, ούτε στο ελάχιστο στα 20-30 χρόνια μου, δεν πρόκειται ποτέ μου να αλλάξω!

    Υ.Γ. Προσπάθησα να σου στείλω απάντηση στο μήνυμα που μου έστειλες, αλλά δεν μπορούσα! Έχω αποθηκεύσει όμως το μήνυμα σε εικόνες, για να στο στείλω, αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Δεν με κατάλαβες πως το έγραψα αλλά οκκ..
    Υ.Γ. αν θες στείλε πάλι.τωρα πρέπει να είναι οκ

    Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Σε ένα αγγελικά πλασμενο κόσμο θα ίσχυαν αυτά που λες poet.Στη πράξη όμως πολύ το αναλύεις φίλος..Οσο εσύ και ο κάθε εσύ σκέφτεται έτσι, δηλαδή να περιμένει να ερωτευτεί πολύ,να είναι καλά μέσα του και ένα σωρό άλλα τέτοια, πάντα θα βρίσκεται ενας άλλος να "ορμήξει" στην κοπέλα που εσύ δεν ήσουν σίγουρος αν πρέπει να πας να μιλήσεις και θα καταλήγεις να κλαίς την μοναξιά σου. Γι'αυτό βγες έξω παιξτο "γύπας" και άσε τις πολλές αναλύσεις...
    Λες και οοοοολοιιι αυτοι που κάνουν σχέση τα έχουν καλά μέσα τους..Και δε χρειάζεται να πας πολύ μακριά για να το δεις αυτό.εδω μέσα υπάρχουν άπειρες μαρτυρίες γυναικών που τα έχουν φτιάξει με τύπους που αλλιώς ήταν και αλλιώς βγήκαν στην πορεία..
    Άμα όλοι αυτοί περίμεναν να γίνουν "καλά" (με ότι συνεπάγεται το καλά για τον καθένα) για να κάνουν σχέση τότε κανείς δεν θα έκανε σχέση.
    Η γνώμη μου είναι ασε τα ρομαντικά φίλος..Δεν περνά έτσι η ζωή. Πήγαινε να φλερτάρεις όπου βλέπεις γυναίκα που καλύπτει τα εμφανισιακά στάνταρ σου και ότι βγει..


    Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτο που λες ισχυει και για τις γυναικες...?? Οτι θα ηταν καλο να κανουμε σχεσεις με οποιον προθυμο μας πλησιασει ακομα και αν ειμαστε εντελως χλιαρες απεναντι του και να μη περιμενουμε κατι πιο δυνατο να μας ελκυσει και να μας δημιουργησει το εμδιαφερον να ειμαστε μαζι του..??

    Σε ρωταω γτ ειμαι 2 χρονια γεματα ελευθερη.....καποιοι με εχουν πλησιασει αλλα δεν το προχωρησα γτ δεν μου προκαλουσαν τοσο πλ το ενδιαφερον ....
    Λες αμα περιμενω να βυθιστω κι αλλο στη μοναξια? Και στο τελος να βρω κτ να συμβιβαστω κακην κακως..?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Εγω θα συμφωνησω σχεδον με Kozchr. Βαζεις σε προτεραιότητα την καλυψη της σεξουαλικης επαφης και να περάσεις ωραια με καποιον/καποια μεχρι να βρεις οτι εκτος αυτου καποιος σου ταιριαζει και για παραπερα.
    Κατι σαν τη φιλια δηλαδη. Δεν περιμενεις να βρεις σε καποιον αυτο το κλικ που θα πεις αυτος ειναι ο φιλος της ζωης μου. Κανεις παρεα με πολλους και επιλέγεις και σε επιλέγουν 1-2 ατομα που ειστε φιλοι πιθανως για παντα, υστερα απο αρκετη πετυχημενη συναναστροφή μαζι τους.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Εγώ διαφωνώ! Θέλω η ερωτική πράξη να είναι ιεροτελεστία και όχι αγγαρεία! Μην συγχέουμε δύο εντελώς διαφορετικές ανθρώπινες σχέσεις. Άλλο είναι η φιλία και άλλο ο έρωτας! Άλλα πράγματα σου προφέρει ο φίλος και άλλο ο σύντροφος! Επίσης στη φιλία δεν είναι τόσο επώδυνη μια απογοήτευση και τα ρίσκα που παίρνεις, σε σχέση με του ερωτικού συντρόφου! Ο ερωτικός σύντροφος μπορεί να έχει και το ρόλο του φίλου, ο φίλος όμως έχει ένα ρόλο πάντα! Επίσης το σεξ το έχουμε βάλει πολύ ψηλά στα θέλω μας! Λάθος! Η μόνη φορά που το απόλαυσα πραγματικά, και έδωσα όλον μου τον εαυτό, ήταν όταν ήμουν ερωτευμένος, και αυτή την αίσθηση θέλω ξανά να νιώσω! Πραγματικά ήταν το κάτι άλλο! Οτιδήποτε λιγότερο δεν με ικανοποιεί προσωπικά! Ακόμη ένας λόγος που είμαι χάλια από τότε που χώρισα είναι και αυτός! Είχα πραγματική χημεία μαζί της! Σε ποσοστό 100%! Και ο λόγος είναι πως την ήθελα και με ήθελε το ίδιο, της άρεσα και μου άρεσε το ίδιο! Πάθος, ένταση, διάρκεια που σε κάνει να χάνεις την αίσθηση του χρόνου! Αυτό είναι σεξ για εμένα! Δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα, πως μετά το σεξ, γινόταν όμορφη κουβεντούλα, αναλύαμε τον τρόπο σκέψης μας, παραμέναμε αγκαλιασμένοι και συνεχίζαμε τα χάδια, τα φιλιά και τα ερωτόλογα! Αυτό δεν το μπορείς να το έχεις όταν απλώς θέλεις να τελειώσεις! Το σεξ δεν είναι κάτι που πρέπει να τελειώσεις! Γνωρίζετε το ταντρικό σεξ; Ε αυτό με την επόμενη θέλω πολύ να το κάνω πράξη! Το επίπεδο του σεξ που είχα μαζί της, δεν μπορώ να το αλλάξω με καμία ξεπέτα, για να το πω έτσι χύμα!
    Last edited by Poet; 20-12-2017 at 02:18.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Θα κάνατε ποτέ σχέση επειδή απλώς ο άλλος σας αρέσει, ή επειδή δεν αντέχετε τη μοναξιά σας;
    Νομίζω ότι έχω ανάγκη από μοναξιά. Π.χ. μ' αρέσουν πολύ οι μέρες στη δουλειά στις οποίες λόγω γιορτών και αδειών υπάρχουν ελάχιστοι ή, ακόμα καλύτερα, κανένας. Μ' αρέσει να κινούμαι σε χώρο με άδεια γραφεία και να μην ακούω φωνή ανθρώπου. Γι' αυτό πιστεύω ότι η μοναξιά από μόνη της δεν έχει τη δύναμη να με σπρώξει να κάνω μια σχέση. Εξάλλου εδώ και πολλά χρόνια δε νιώθω κάποια επιθυμία ή ανάγκη για ερωτική σχέση.

    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Θα κάνατε σχέση με κάποιον που δεν σας ελκύει η μορφή αλλά και το μυαλό του;
    Όχι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εγω συμφωνω με kozchr στο οτι το υπεραναλύεις...δεν θα μιλησω για τα κριτηρια του να κανεις μια σχεση, ειναι προσωπικο θεμα, αλλα συμφωνω στο οτι τοση υπεραναλυση δεν βοηθαει, οσο δεν βοηθαει και το να επισυναπτεις σχεσεις στο κουτουρού, ειναι εξισου λαθος και τα δυο. Το κουτουρου ειναι λαθος για προφανεις λογους. Αλλα και η υπεραναλυση ειναι λαθος γιατι σε οδηγει στο να βιωνεις τις σχεσεις μεσα απο τις δικες σου προσδοκιες, μεσα στο δικο σου το μυαλο και οχι πραγματικα οπως ειναι...χτιζεις και χτιζεις και χτιζεις μια ιδεα μεσα στο μυαλο σου για το πως θες να ειναι μια σχεση και χανεις τον ανθρωπο μπροστα σου...τον βλεπεις σαν υποψηφιο για να παιξει τον ρολο που ικανοποιει τις δικες σου ψυχολογικες επιθυμιες. Αλλα δεν τον γνωριζεις πραγματικα σαν ατομο. Δεδομενων των κριτηριων που εχεις στο μυαλο σου θα μπορουσε να ηταν η Σαρα μπορουσε να ηταν και η Μαρα. Και συνηθως κανεις σχεση με καποιον που σκεφτεται το ιδιο και σε χρησιμοποιει με τον ιδιο τροπο, εξ'ου και πως ζείτε αυτο το τοσο ικανοποιητικο "παραμυθι"...που εν τελει οσο και να το στολισετε με σαλτσες "πνευματικοτητας" και "ωριμοτητας" και "βαθους" ειναι εξισου μουφα με οποιουδηποτε αλλου ειδους σχεσακι.

    Η αγαπη μεταξυ αλλων ειναι η ικανοτητα σου και η προθυμια σου να γνωρισεις τον αλλον απο το μηδεν, χωρις προσωπικες προσδοκιες να πηγαζουν απο τα απωθημενα σου. Η επιθυμια σου να γνωρισεις οχι μονο την "βαθια" και "ωριμη" του πλευρα για να ικανοποιησεις την δικη σου ματαιοδοξια, αλλα και την πεζη του πλευρα...ο σεβασμος σου και προς αυτη του την πλευρα, η υπομονη σου μπροστα στο αργο ξετυλιγμα της, η εμπρακτη κατανοηση της πεζης, χωματινης πλευρας ενος ανθρωπου ειναι και αυτα αγαπη.

    Τα πολλα πολλα στον ερωτα εχω την αισθηση πως κρυβουν εναν ναρκισσισμο μεσα τους...

    Εν ολιγοις σου εχω μια πολυ απλη απαντηση στο ερωτημα σου:
    Κανε σχεση οταν βλεπεις οτι το θελεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οποτε μας αρεσει ο -η αλλος , απλα πραματα ...........η μοναξια ειναι κακος συμβουλος ......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Εγώ διαφωνώ! Θέλω η ερωτική πράξη να είναι ιεροτελεστία και όχι αγγαρεία! Μην συγχέουμε δύο εντελώς διαφορετικές ανθρώπινες σχέσεις. Άλλο είναι η φιλία και άλλο ο έρωτας! Άλλα πράγματα σου προφέρει ο φίλος και άλλο ο σύντροφος! Επίσης στη φιλία δεν είναι τόσο επώδυνη μια απογοήτευση και τα ρίσκα που παίρνεις, σε σχέση με του ερωτικού συντρόφου! Ο ερωτικός σύντροφος μπορεί να έχει και το ρόλο του φίλου, ο φίλος όμως έχει ένα ρόλο πάντα! Επίσης το σεξ το έχουμε βάλει πολύ ψηλά στα θέλω μας! Λάθος! Η μόνη φορά που το απόλαυσα πραγματικά, και έδωσα όλον μου τον εαυτό, ήταν όταν ήμουν ερωτευμένος, και αυτή την αίσθηση θέλω ξανά να νιώσω! Πραγματικά ήταν το κάτι άλλο! Οτιδήποτε λιγότερο δεν με ικανοποιεί προσωπικά! Ακόμη ένας λόγος που είμαι χάλια από τότε που χώρισα είναι και αυτός! Είχα πραγματική χημεία μαζί της! Σε ποσοστό 100%! Και ο λόγος είναι πως την ήθελα και με ήθελε το ίδιο, της άρεσα και μου άρεσε το ίδιο! Πάθος, ένταση, διάρκεια που σε κάνει να χάνεις την αίσθηση του χρόνου! Αυτό είναι σεξ για εμένα! Δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα, πως μετά το σεξ, γινόταν όμορφη κουβεντούλα, αναλύαμε τον τρόπο σκέψης μας, παραμέναμε αγκαλιασμένοι και συνεχίζαμε τα χάδια, τα φιλιά και τα ερωτόλογα! Αυτό δεν το μπορείς να το έχεις όταν απλώς θέλεις να τελειώσεις! Το σεξ δεν είναι κάτι που πρέπει να τελειώσεις! Γνωρίζετε το ταντρικό σεξ; Ε αυτό με την επόμενη θέλω πολύ να το κάνω πράξη! Το επίπεδο του σεξ που είχα μαζί της, δεν μπορώ να το αλλάξω με καμία ξεπέτα, για να το πω έτσι χύμα!
    Αυτά που αναφέρεις μπορείς άνετα να τα νιώσεις στο σεξ και με μια "ξεπέτα". Μπορεί να σου τύχει να κάνεις ons και η χημεία που θα έχεις εκείνη την στιγμή με την παρτενερ σου και εκείνη μαζί σου να είναι τέτοια που αναφέρεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αυτο που λες ισχυει και για τις γυναικες...?? Οτι θα ηταν καλο να κανουμε σχεσεις με οποιον προθυμο μας πλησιασει ακομα και αν ειμαστε εντελως χλιαρες απεναντι του και να μη περιμενουμε κατι πιο δυνατο να μας ελκυσει και να μας δημιουργησει το εμδιαφερον να ειμαστε μαζι του..??

    Σε ρωταω γτ ειμαι 2 χρονια γεματα ελευθερη.....καποιοι με εχουν πλησιασει αλλα δεν το προχωρησα γτ δεν μου προκαλουσαν τοσο πλ το ενδιαφερον ....
    Λες αμα περιμενω να βυθιστω κι αλλο στη μοναξια? Και στο τελος να βρω κτ να συμβιβαστω κακην κακως..?
    Αγαπητή Μίλιβα όχι δεν εννοώ να συμβιβαστείς κακήν κακώς.Η διαφορά είναι ότι εσύ ως γυναίκα συνήθως περιμένεις να έρθει κάποιος σε εσένα και όχι να πας εσύ σε αυτόν πρώτη. Καλώς ή κακώς δεν έχει σημασία.
    Αυτό που έχει σημασία είναι ότι εσύ μπορεί να είσαι μόνη επειδή σε πλησιάζουν άτομα που δεν σου κινούν το ενδιαφέρον για κάτι παραπάνω αλλά έχουν το θάρρος να πλησιάζουν και δεν κάθονται να το σκέφτονται 500χιλ φορές τι θα πουν,πως θα το πουν,μοναξιες,ευαισθησίες κτλ που εν τέλει σε κρατάνε πίσω από το να τολμάς να ζεις. Αλλωστε δεν γίνεται να ταιριάζουμε όλοι με όλους. Μπορεί λοιπόν ο poet και ο κάθε poet εκεί έξω που δεν πλησιάζει κοπέλες για 1002 λόγους ΑΝ.. σταματούσε να υπεραναλύει και έκανε κίνηση πιθανότατα να ήταν ο άνθρωπος που θα σου έκανε το κλικ και εσύ σε εκείνον και να ήσασταν ένα χαρούμενο ζευγάρι.
    Αυτό προσπαθώ να πω στον poet ορμώμενος και από το άλλο του θέμα που έγραφε πως να προσεγγίσει γυναίκες.

  14. #14
    Κατά τη γνώμη μου η σχέση προκύπτει και δεν την "κάνουμε".. Αλλιώς μιλάμε για λογική και όχι αυθορμητισμό..
    Η σχέση εξελίσσεται όταν σιγά σιγά γνωρίζοντας ενα ατομο που σε ενδιαφέρει και σε ελκύει αρχίζουν να αναδύονται θέλω στο εδώ και τώρα (θέλω να τον ξαναδω σύντομα, θελω να κανω πράγματα με αυτό το άτομο, θέλω να έρθω πιο κοντά κλπ).. Και εάν τα θελω σου ειναι αντιστοιχα με θελω του άλλου, τότεη σχέση είναι μια φυσική εξέλιξη. Αντίθετα όταν κάνεις μια σχέση είναι σαν να προσυμφωνείς πράγματα που δεν προσυμφωνούνται οποτε είναι εύκολο να εγκλωβιστείς και σε κάτι που δεν σε καλύπτει εν τέλει!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Καλησπέρα και καλή χρονιά από εμένα, διαβάζοντας κάποια σχόλια τα πρώτα, ήθελα να πω την άποψη μου, με τον ποετ έχω μιλήσει λίγο προσωπικά και ξέρει πάνω κάτω τι τραβάω αυτόν τον καιρό.. ωστόσο , αυτό που λέει το παιδί από κάτω ότι πρέπει να ξέρουμε πρώτα τον εαυτό μας και μετά να ξεκινήσουμε μια σχέση αυτό είναι το θέμα μου προσωπικά εμενα, ότι δεν τα πάω καλά με τον εαυτό μου, δεν ξέρω ποιος είμαι τι κανω σε αυτή την ζωή, το προσφέρω στους άλλους , τι να αλλάξω πως να το αλλάξω... Γιατί να μην είμαι άνθρωπος με περισσότερη αυτοπεποίθηση μέσα μου.. αυτή η αυτοπεποίθηση ΜΟΥ ΈΧΕΙ ΣΤΕΡΕΣΕΙ ΆΠΕΙΡΑ ΠΡΆΓΜΑΤΆ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΡΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΒΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ. είμαι 20 ετών και δεν ξέρω πως να την βρω .. χωρίς να θέλω να θυξω κάποιον ανώτερο φυσικα, ξέρω υπάρχουν και μεγαλύτεροι που δεν τα πάνε καλά με τον εαυτό τους, δεν έχουν αυτοπεποίθηση μέσα τους, και ακόμα είμαι μικρός. Αλλά τώρα θέλω να βρω την αυτοπεποίθηση, τώρα θέλω να γνωρίσω τον εαυτό μου, τώρα θέλω να αλλάξω.. !! ΤΩΡΑΑ!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ποτε πρεπει να σε διωξει ο ψυχοθεραπευτης?
    By savatage in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 72
    Last Post: 07-01-2018, 12:07
  2. Μήπως δεν πρέπει να κάνουμε σχέσεις όταν δεν είμαστε καλά;
    By stirixi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-06-2012, 13:37
  3. Πρεπει να χω κονδυλώματα τι κανουμε?
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 12-11-2011, 18:19
  4. ποτε πρεπει να ανυσηχησει κανεις για το αν πασχει απο ΙΔΨ?
    By xrisaki in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-08-2010, 19:41
  5. Πότε πρέπει κάποιος να πάει σε ψυχολόγο;
    By Cloud in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 10-10-2009, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •