αγχολυτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200

    αγχολυτικα

    καλησπερα παιδια! λεω να ξεκινησω αγχολυτικα οταν ανεβω γ εξεταστικη κ θα μενω μονη μ γ να μην υποτροπιασω παλι λογω φοβου π θα ειμαι μονη μ τις νυχτες τις αρχικες μεχρι να προσαρμοστω,,,ο γιατρος μ προτινε λεξοτανιλ ,αλλα αγχονωμαι διοτι οπου διαβασα λεει δε κανει σε συνδιαμο με τ αντιψυχωσικα τα ηρεμιστικα...επισης φοβαμαι για εθισμο και μηπως με επηρεασει γνωστικα και τη συγκενττρωση μ κ τη μνημη μου....υπαρχει καποιος π να παιρνει ηρεμιστικα κ να ξερει τι φαση?ευχαριστω εκ των προταιρων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,513
    θα μπωρεις να διαβαζεις με αγχολυτικα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πολυ ελαφρα τα λεξοτανιλ ............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    απο αγχολυτικα εχω δοκιμασει tavor που δε με επιανε, stedon που με εκανε φυτο κυριολρκτικα κσι xanax.τωρα παιρνω 1mg xanax πριν τον υπνο.αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σε συνδυασμο με τα αλλα φαρμακα κοιμαμαι πολυ περισσοτερο.14 ωρες κοιμαμαι.οταν δεν το επαιρνα κοιμομουν 10 ωρες.το lexotanil δεν το εχω δοκιμασει.το επαιρνε η μανα μου παλιοτερα.εχω ακουσει κι εγω οτι ειναι ελαφρυ αλλα ειναι αλλιως απο ανθρωπο σε ανθρωπο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    xaka10
    Guest
    Γενικα τα αγχολυτικα μου ειχε πει ενας γιατρος οτι αν τα παιρνεις καποιο διαστημα πριν γραψεις δεν κανει καλο στη συγκεντρωση σου δεν ξερω ποσες ωρες πρεπει να περασουν για να μην εχεις αυτο το θεμα.Για εθισμο πρεπει να τα παιρνεις καθε μερα για δυο εβδομαδες για να εξαρτηθεις.Παντως τα πιο εξαρτησιογονα αγχολυτικα που τα εχουν απαγορευσει να τα γραφουν συνταγη στην Αγγλια οπως επισης τα διακινουν ως ναρκωτικα συμμοριες στην Αμερικη ειναι τα zanax μακρια απο αυτα. παιρνω αγχολυτικα ανα διαστηματα απο τα 18 εχω δοκιμασει αρκετες βενζοδιαζεπινες οταν δυο φορες τελευταια ειχα παρει zanax μου ερχοταν και την τριτη μερα να παρω και ας μην το χρειαζομουνα και ειχα ευερεθιστοτητα και εντονη αναγκη ληψης της ουσιας αυτης αλλα ευτυχως αντισταθηκα και δεν θα τα ξαναπαρω.τωρα απο αγχολυτικα παιρνω nozinan και stedon.καλα μου εχουν καθησει το stedon κραταει η επηρρεια πολες ημερες και το nozinan με ριχνει νοκ αουτ στον υπνο μπορει να κοιμαμαι και την μιση μερα οπως επισης με κοιμιζουν και τα αλλα φαρμακα που παιρνω και κοιμαμαι ηδη 9 δεκα ωρες αλλα μετο nozinan πριν τις 12 ωρες δεν ξυπναω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σου ξεφυγε το frisium, χτυπαει κατευθειαν το αγχος , χωρις να σε ριχνει .........οπως και το centrac , ελαφρυ αγχολυτικο .......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    παιδια ξερετε τπτ γ το buspar?βουσπιρονη δεν ανηκει στα δυνατα αγχολυτικα το παιρνει καποιος να μ πει αποψη?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν εχει καμμια ισχυ , σαχλαμαρα ειναι ........ουτε κανει κατι στο αγχος ........το παιρνω που και που για δυσπεψια επειδη ανοιγει την ορεξη ......

Similar Threads

  1. ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΑ - STEDON
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 30-12-2019, 21:49
  2. Ηρεμιστικά ή αγχολυτικά.
    By giako in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 24
    Last Post: 25-05-2016, 09:58
  3. εξαρτηση απο αγχολυτικα?
    By 66psy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 15-10-2014, 18:14
  4. Αγχολυτικα και κοψιμο
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-12-2011, 11:07
  5. Αγχολυτικά απεξάρτηση;;;;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 24-05-2010, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •