Brintelix
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Brintelix

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184

    Brintelix

    Πειτε μου γνωμες για αυτο το χαπι..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εμενα με βοηθαει στα 10 mg , αλλα θα το παω στα 15μγ , με την συμφωνη γνωμη του γιατρου μου ............ειναι το μονο που δεν εχει παρενεγειες στην σεξουαλικη λειτουργια .......

    νομιζω εχεις ξαναρωτησει ........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ναι macgyver εχω ξαναρωτησει το ξαναβαλα μηπως πει και κανας αλλος τν γνωμη του..εμενα νομιζω με θολονει πιο πολυ το μυαλο το περνω κοντα 10 μερες στα 5 mg

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Καμια γνωμη ρε παιδια για το brintelix??κανενας αλλος το εχει δοκιμασει να μου πει εκτος απο magayver..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Καμια γνωμη ρε παιδια για το brintelix??κανενας αλλος το εχει δοκιμασει να μου πει εκτος απο magayver..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App
    εδώ... Νομίζω ότι είναι καλό φάρμακο τουλάχιστον για μένα. Μου έχει δώσει τις τελευταίες μέρες πολύ ενέργεια και θέλω να κάνω πράγματα... Παρενέργειες η φαγούρα που με λίγη υπομονή και χλιαρά ντους πέρασε και η δυσκοιλιότητα που παραμένει... Νομίζω χρειάζεται λίγος χρόνος για να δράσει πλήρως... Οπότε υπομονή..... Θόλωμα μυαλού δεν είχα ούτε και ναυτία που γράφει ότι είναι η πιο συνήθης παρενέργεια. Και γω θα ζητήσω από το γιατρό να το ανεβάσω στα 15 και βλέπουμε και για 20

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Σε ποσο καιρο σε πιασε? Εγω το παιρνω για ανγωδη διαταραχη και καταθλιψη..ενεργεια εχω απο τν υπερενταση απο το ανχος..εγω θελω να με ηρεμησει να μην ειμαι στην τσιτα και να με ξεθολοσει το μυαλο..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Σε ποσο καιρο σε πιασε? Εγω το παιρνω για ανγωδη διαταραχη και καταθλιψη..ενεργεια εχω απο τν υπερενταση απο το ανχος..εγω θελω να με ηρεμησει να μην ειμαι στην τσιτα και να με ξεθολοσει το μυαλο..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App
    στις 18-19 μερες περίπου. Υποψιάζομαι οτι δεν βοηθαει στο αγχος. Στην καταθλιψη νομιζω σίγουρα. Η ενεργεια που δινει πιθανον να βοηθαει κιόλας στην εξαρση του αγχους. Προσωπικά επειδή είμαι αρκετα ως πολύ νωχελικος και κατά καιρους με πιάνει κλινοφιλία με βοηθαει σε αυτο το τομεα.
    Ομως εκτός από καταθλιψη και αγχος εχω και άλλα ζητήματα και δεν θα επαιρνα καθόλου το brintellix αν δεν επαιρνα και σταθεροποιητή διάθεσης μαζί. Γενικά όλα τα αντικαταθλιπτικά ισχυρίζονται ότι βοηθανε στην αγχόλυση. Προσωπικά από οσα εχω παρει δεν βοηθησε καποιο εκτός από το azapin που επαιρνα. Για μένα είναι το καλύτερο αγχολυτικό που υπάρχει, δεν δημιουργει εξάρτηση, κόβεται πολύ εύκολα και οντως σε ηρεμει, αλλά ως αντικαταθλιπτικό σε μένα δεν έκανε πολλά πραγματα. Μόνο έμμεσα καθως το αγχος τροφοδοτει την καταθλιψη και το αντίθετο. Αυτή είναι καθαρά η προσωπική μου εμπειρία. Οτι απορίες έχει καποιος στο γιατρό του.
    Αλλη παρενεργεια ισως είναι ο ακατάστατος υπνος που κάνω τελευταία και αυτό μάλλον οφείλεται γιατί εκοψα το azapin που είναι και υπναγωγό. Τεσπα δεν με ενοχλεί τόσο αυτό ίσως να είναι και στα συν του φαρμάκου για μένα, γιατι όταν σαπίζεις όλη μερα στο κρεβάτι γίνεσαι χάλια ψυχολογικά...
    Αλλά για τον υπνο υπαρχει η μελατονίνη και την δυσκοιλιότητα ο καφες και τα υποθετα... :)
    Στα μείον του brintellix είναι οτι στην ελλάδα δεν υπάρχει κλινική εμπειρία.Συνεπώς θα πειραματιστούμε λίγο για να δούμε που θα μας πάει.
    Στο διαδίκτυο και στο youtube υπάρχουν ανθρωποι που καταθετουν τις εμπειρίες τους από το φαμακο. Ψαξε το λίγο... Αυτά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ναι macgyver εχω ξαναρωτησει το ξαναβαλα μηπως πει και κανας αλλος τν γνωμη του..εμενα νομιζω με θολονει πιο πολυ το μυαλο το περνω κοντα 10 μερες στα 5 mg

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App
    Νομιζω τσαμπα ρωτας γνωμες , διοτι εχει αποδειχθει επανειλημμενως οτι αυτο το φαρμακο που κανει για σενα , η εχει τις ταδε ενεργειες σε σενα , σεμενα μπορει να μην κανει τιποτα απολυτως ......ισχυει και το αντιθετο φυσικα .......αν δεν το δοκιμασεις , δενν προκειται να βγαλεις συμπερασμα με ' γκαλλοπς ' .....................εκ πειρας μακρας δυστυχως φιλε Χριστοφορε....Αγγελος ......

    καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη .........και σαν συμπτωματα και σαν οργανισμος ........και τα αντικαταθλιπτικα πιανουν μονο το 30% των πασχοντων ( αυτο εκ πειρας του γιατρου μου ) .......

    νομιζω οτι τωρα τα Χριστουγεννα λογω συναισθηματικης φορτισης ειναι κακη περιοδος να τεσταρεις αντ/κα ..........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το ξερω αγγελε απλως το μυαλο μ ειναι τοσο θολομενο δεν σκεφτομαι καθαρα και κανω οτι να ναι προσπαθω απο καπου να βρω βοηθεια να ξεφυγω απο ολο αυτο και μπαινω στο φορυμ ρωταω απο δω απο κει..δεν σκεφτομαι καθαρα..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ασε να περασουν οι γιορτες και κανεις τα τεστακια σου ........λογικο ειναι υπο κτθλψη να ειναι θολωμενο το μυαλο σου ......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το εχω ξεκινησει ηδη ειμαι στα 10 mg περιμενω ουτε γιορτες καταλαβαινω ουτε τπτ ετσι πως ειμαι..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Επισης εχω συνεχεια τν σκεψη στο μυαλο οτι τα χαπια μπορει να μ θολονουν περρισοτερο τ μυαλο μου και θα μ κανουν να μην ειμαι ο εαυτος μου

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Χριστοφορε , επειδη ημουν χθες στον γιατρο μου , και του ανακοινωσα οτι θα συνεχισω το μπριντελιξ , μουδωσε το ΟΚ για 15 mg , οχι παραπανω , αλλα δηλωσε αγνοια για τις βραχυπροφεσμες και μεσοπροθεσμες επιδρασεις του , διοτι ειναι πολυ καινουριο φαρμακο , και δεν υπαρχουν ουτε μελετες , ουτε στατιστικες .......................πιθανον οπως ολα ταντικατακ/κα τις δυο πρωτες βδοαδες να σε κανει χειροτερα , πριν καλυτερεψεις , ουδεις ξερει κατι για αυτο το φαρμακο , αρα εμεις ειμαστε τα πειραματαζωα ..........ωρες ωρες σκεφτομαι να ξαναγυρισω στο εφεξορ , που κατι εκανε, αλλα με 15 mg , δεν μπορεις να παιρνεις και 2ο αντικ/κο , διοτι προ 6-8 μηνων συνδυαζα πρωι εφεξορ , βραδυ σεροξατ , που κανει καλο υπνο , ( σε μικρες δοσεις αμφοτερα ) αλλα δεν εβλεπα αποτελεσμα σοβαρο, οποτε θα δοκιμασω το μπριντελιξ , σε φουλ δοση , οσο κι αν δεν αισθανομαι καλα τωρα .........θα κανω υπομονη ..........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Αστα να πανε τα φοβαμαι τα κωλοχαπα θα το παρω 2 μηνες να δω αν με πιασει γτ δν με πιανει κανενα χαπι και θα τα κοψω και το παλεψω παλι μονος μου..απο τν εμπειρια σου πιστευεις περναει χωρις χαπια ολο αυτο?? Εγω πιστευω αν εχεις πολυ θεληση περναει γτ με λεει κ η ψυχολογος μ δν ειναι οργανικο ολα ειναι μια ιδεα ολα ειναι στο μυαλο σου αμα μπορεσεις και τ κουμανταρεις το μυαλο σου θα περασει κ με πολυ θεληση ομως..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το σεροξατ το εχω παρει κ γω μεχρι 40 mg το ειχα φτασει για καποιους μηνες αλλα τπτ δεν μ εκανε ισα ισα χειροτερα με ειχε κανει..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •