Brintelix - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Brintelix

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    .απο τν εμπειρια σου πιστευεις περναει χωρις χαπια ολο αυτο?? Εγω πιστευω αν εχεις πολυ θεληση περναει γτ με λεει κ η ψυχολογος μ δν ειναι οργανικο ολα ειναι μια ιδεα ολα ειναι στο μυαλο σου αμα μπορεσεις και τ κουμανταρεις το μυαλο σου θα περασει κ με πολυ θεληση ομως..
    p[/url]
    Nαι , πιστευω οτι με την καταλληλη ψυχοθεραπεια , μπορει να περασει , ευκολο να το λες , δυσκολο να το κανεις , προκειται για ' μια μυστηριωδη ασθενεια ' οπως χαρατηριστικα εχω διαβασει σε αρθρο ψυχιατρου , και η επιστημη ειναι πολυ πισω οσον αφορα τα αιτια της κτθλψης , εχουμε μελλον ακομη , μιας και ο Παγκ. Οργαν. Υγειας ισχυριζεται οτι η κτθλψη θαναι η πρωτη ασθενεια παγκοσμιως μεχριτο 2020 ........στο μυαλο μας ειναι ολα , ειναι μια φραη ευκολη να την λες , πολυ βολικη , αλλα δεν το πιστευω οτι ειναι στο μυαλο μας , προκειται γα ασθενεια ..........

    στο ινστιτουτο Max Planck , απο τα πιο προηγμενα ερευνητικα κεντρα , στρεφονται εδω και καιρο σε γονιδιακη εξατομικευμενη θεραπεια με φαρμακα , αλλα ως τοτε τα κεφαλια ............................μεσα ! ο σωζων εαυτον σωθητω........!

    εχω παψει εδω και χρονια να πιστευω στους ψυχιατρους , αφου παιρνω ατικ/κα απο το 1999 , και εχω μια βελτιωση οχι αναλογη των 18 χρονων που επισκεπτομαι ψυχιατρους , δεν ξερουν τι τους γινεται , εχω παρει την κατασταση στα χερια μου , εχοντας πλεον αποκτησει ολες τις γνωσεις για την ' θεραπεια '΄ της κτθλψης ............

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και εγω πλεον εχω χασει τν εμπιστοσυνη μου στους γιατρους και τα χαπια γτ εδω και 2 χρονια εχω δοκιμασει πολλα χαπια και δεν ειδα αποτελεσμα..εσυ εχεις και ανχος και κρισεις πανικου? Εγω εχω γαδ και καταθλιψη..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Oχι ,εχω μονο κτθλψη .........λιγακι αγχος ............

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Αα καταλαβα..εγω εχω πιο πολυ γενικευμενη ανχωδη διαταραχη και δευτερευον καταθλιψη..

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    το αυξησα στα 20 τελικά κανεις άλλος;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το χω παρει κ εγω και στα 20 αλλα δεν μ κανε κατι..το πηρα εναμιση μηνα...και το κοψα..δν μ εκανε κατι..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Το χω παρει κ εγω και στα 20 αλλα δεν μ κανε κατι..το πηρα εναμιση μηνα...και το κοψα..δν μ εκανε κατι..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Οκ, το παιρνω και εγω στα 20 εδω και 2 εβδομαδες περιπου πολυ φοβαμαι οτι και σε μενα εχει υποχωρησει η αρχικη επιδραση του. Παιρνω και σταθεροποιητη σε υψηλη δοσολογια βεβαια και κατα πασα πιθανοτητα το καταστελει. Τεσπα θα το συνεχισω να το παιρνω προς το παρον.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι σταθεροποιητη παιρνεις?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    τελικά το brintellix στα 20mg μου έκανε δουλειά. Λιγη υπομονή χρειαζεται. Σταθεροποιητη παιρνω το lamictal

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εκ μακρας πειρας , ατυχως , αμα δεν εχει αποτλεσμα η δοση η κανονικη , δεν θαχει ουτε η δεκαπλασια , το λεω με βαβαιοτητα ........... αμα σε πιασει ενα αντικ/κο , θα σε πιασει στην συνιστομενη δοση ......
    δεν χρησιμοποπιοω σταθεροποπιητες .............τους θεωρω ανευ αποτελεσματος .....για κτθλψη παντα ......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Καλησπέρα σε όλους!μήπως ξέρει κάποιος πόσο καιρό κάνει για να δείτε πιάσει το brintellix;το παίρνω περίπου ένα μήνα σε και πριν 4 μέρες ξεκίνησα την δόση των 15mg αλλά δεν έχω δει κάτι, ίσα ίσα έχει αρκετές παρενέργειες ( πονοκεφάλους, ναυτία,και κακή διάθεση). κάποιος που να το παίρνει αρκετό χρόνο;

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by damien!!! View Post
    Καλησπέρα σε όλους!μήπως ξέρει κάποιος πόσο καιρό κάνει για να δείτε πιάσει το brintellix;το παίρνω περίπου ένα μήνα σε και πριν 4 μέρες ξεκίνησα την δόση των 15mg αλλά δεν έχω δει κάτι, ίσα ίσα έχει αρκετές παρενέργειες ( πονοκεφάλους, ναυτία,και κακή διάθεση). κάποιος που να το παίρνει αρκετό χρόνο;

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εγω το παίρνω σχέδον ενα εξάμηνο... Έκανε τρεις μέρες να με πιάσει, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, δεν εκπλήσσομαι που δεν βλέπεις ήδη κάποια αλλαγή

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Άρα να το συνεχίσω από ότι κατάλαβα? γιατί σκεφτόμουν να το σταματήσω.ειχα διαβάσει κάποια σχόλια από άλλους χρήστες ότι τούς έπιασε αρκετά σύντομα στις 20 μέρες και ανησύχησα που το παίρνω 1 μήνα και δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by damien!!! View Post
    Άρα να το συνεχίσω από ότι κατάλαβα? γιατί σκεφτόμουν να το σταματήσω.ειχα διαβάσει κάποια σχόλια από άλλους χρήστες ότι τούς έπιασε αρκετά σύντομα στις 20 μέρες και ανησύχησα που το παίρνω 1 μήνα και δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App
    η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου.... εγω θελω να τα σταματησω ολα, αλλα δυστυχως με τα συμπτωματα αποσυρσης δεν ειναι τοσο ευκολο!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Έπαιρνα και εγώ στο παρελθόν solben(seroxat) και μετα ladose για ιδψ και κατάθλιψη και τα σταμάτησα για καιρό γιατί ενώ ήταν καταπραϋντικά με τσάκισαν η παρενέργειες τους, αλλά τώρα φούντωσε η κατάθλιψη και ξεκίνησα για πρώτη φορά brintellix

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •