Brintelix - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Brintelix

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι παρενεργειες ειχες? Τα εχω παρει ολα αυτα που λες και εγω δεν με καναν τπτ και μενα..τωρα περιμενω τον γιατρο μου να προτεινει κανα καλο μηπως με πιασει..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το εφεξορ τι χαμπαρια?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το σταματησα με ειπε να το σταματησω γιατι με ειχε κοψει την ορεξη δεν ετρογα τπτ 2 μερες και με ειπε να το κοψω και θα κατσει να σκεφτει με ειπε να δει και ολα αυτα που εχω παρει για να βρει ενα να μου τεριαζει..και περιμενω τωρα..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    πλακα κανεις? μονο το λαντος κοβει κανονικα την ορεξη, ολα τα αλλα την ανοιγουν... εγω νομιζω πως κατι αλλο παιχτηκε και το σταματησες... και ειναι πολυ καλο, κριμα που δεν το εδωσες χρονο.... επιτηδες δεν ετρωγες?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Oxi αληθεια με κοψε την ορεξη παρα πολυ..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    δεν θες να χασεις κιλα? αλλοι παρακαλουμε με αυτα τα χαζοχαπα που μας εχει ανοιξει η ορεξη....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι κιλα να χασω.δεν ειναι το θεμα να χασω κιλα.το θεμα ειναι οτι δεν ετρωγα και δεν ειχα ενεργεια...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Τι παρενεργειες ειχες? Τα εχω παρει ολα αυτα που λες και εγω δεν με καναν τπτ και μενα..τωρα περιμενω τον γιατρο μου να προτεινει κανα καλο μηπως με πιασει..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Καταρχάς το πιο σημαντικό από όλα είναι η ανοργασμια που μου προκάλεσε το seroxat ενώ ήταν πολύ καλό φάρμακο.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Επιτελουσ χριστοφορε μπηκεσ στο κλιμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Τι κιλα να χασω.δεν ειναι το θεμα να χασω κιλα.το θεμα ειναι οτι δεν ετρωγα και δεν ειχα ενεργεια...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    φιλε σιγα σιγα βλεπω να τα αποκλεινεις ολα... πανε στο ρεμερον τωρα!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και εγω εκει το κοβω να πηγαινω..θα δω τι θα με προτεινει..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Τι παρενεργειες ειχες? Τα εχω παρει ολα αυτα που λες και εγω δεν με καναν τπτ και μενα..τωρα περιμενω τον γιατρο μου να προτεινει κανα καλο μηπως με πιασει..
    App[/URL]
    Δεν υπαρχει ΄καλο΄φαρμακο , ουτε μπορει ο γιατρος να προβλεψει ποιο θα σε πιασει , δοκιμες κανει κι αυτος ......

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    1
    Καλησπερα.
    Παιρνω το Brintellix 10 μηνες για καταθλιψη. Ξεκίμησα με 5mg και εφτασα τα 20. Στα 15 mg λειτουργει διεγερτικά αλλά στα 20κάνει αγχολυση. Παράλληλα παιρνω και το ρεμερον, κυριως για την ορεξη γιατι με το Brintellix και τη ναυτια που μου εφερνε έχασα 8 κιλα.Ειναι ιδιαιτερο φαρμακο. Δεν εχει τις παρενεργειες αλλων ssri αλλά θέλει πολλη υπομονη. Βεβαια τη μεγάλη διαφορά την είδα όταν συνδύασα εδω και 3 μηνες τα 10 mg brintellix με το modiodal (ψυχοδιεγερτικό). To τελευταιο το ειχα παρει πριν 10 χρονια με ζολοφτ και ο συνδυασμος δουλεψε. Τα προβληματα με αυτο τον συνδυασμο ειναι 2. 1. Δεν πρεπει να εχεις αγχος γιατι ο συνδυασμος ειναι πολυ διεγερτικός. 2. Να πεισεις το γιατρο να σου συνταγογραφησει το συνδυασμο.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by spyker View Post
    Καλησπερα.
    Παιρνω το Brintellix 10 μηνες για καταθλιψη. Ξεκίμησα με 5mg και εφτασα τα 20. Στα 15 mg λειτουργει διεγερτικά αλλά στα 20κάνει αγχολυση. Παράλληλα παιρνω και το ρεμερον, κυριως για την ορεξη γιατι με το Brintellix και τη ναυτια που μου εφερνε έχασα 8 κιλα.Ειναι ιδιαιτερο φαρμακο. Δεν εχει τις παρενεργειες αλλων ssri αλλά θέλει πολλη υπομονη. Βεβαια τη μεγάλη διαφορά την είδα όταν συνδύασα εδω και 3 μηνες τα 10 mg brintellix με το modiodal (ψυχοδιεγερτικό). To τελευταιο το ειχα παρει πριν 10 χρονια με ζολοφτ και ο συνδυασμος δουλεψε. Τα προβληματα με αυτο τον συνδυασμο ειναι 2. 1. Δεν πρεπει να εχεις αγχος γιατι ο συνδυασμος ειναι πολυ διεγερτικός. 2. Να πεισεις το γιατρο να σου συνταγογραφησει το συνδυασμο.
    Εγώ πιστεύω ότι όλη την δουλειά την έκανε το μοντιονταλ, το βριντελιξ νομίζεις ότι σου έδωσε με το συνδοιασμο που πήρες... Το μοντιονταλ είναι πολλά περισσότερα από ενα αληθινό αντικαταθλιπτικο... Το μοντιονταλ είναι πολύ πιο παρακινητικο και διεγερτικο ακόμα και από το μονστερ... Το μοντιονταλ είναι κατα αρχήν φάρμακο, όλα τα άλλα είναι σχεδόν καραμέλες με τξν δράση που έχουν

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    1
    Καλησπέρα κι από μένα. Έχω ξεκινήσει το brintellix. Σε σχέση με άλλα που είχα δοκιμάσει παλιότερα πχ σιπραλεξ, με έπιασε και μάλιστα μέσα σε 2 βδομάδες. Το μόνο πρόβλημα οι ναυτιες

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •