Χρειάζομαι επείγουσα βοήθεια! Επείγει να μπω σε ψυχιατρική κλινική! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 201
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Η δουλεια της ειναι να σε κινητοποιησει για να παρεις το θαρρος να υψωσεις αναστημα και να απομακρυνθεις απο το νοσηρο περιβαλλον που σου εχει ηδη στερησει τα καλυτερα σου χρονια.
    Ομως αντι να κινητοποιεισαι απο την ψυχοθεραπεια, εσυ ακομα περνας κρισεις αγχους επειδη δεν εχεις τη μαμα σου οσο προσκολλημενη θα την ηθελες.
    Δε σε προβληματιζει οτι η ψυχολογος (ψυχολογος του δημοσιου ειναι?) πληρωνεται χωρις εσυ να εχεις καποια προοδο?
    Εγώ σε ιδιωτικό γραφείο την γνώρισα κι εκεί ήταν καλύτερα, τώρα που είναι στο νοσοκομείο ζορίζομαι λόγω περιβάλλοντος...

    Για ν' απομακρυνθώ όμως χρειάζονται και χρήματα, δεν είναι τόσο απλό... Με ενθαρρύνει όμως που αντιδράω, λέει ότι κάνω πολύ καλά...
    Όσον αφορά την πρόοδο με έχει βοηθήσει πολύ με τους αυτοτραυματισμούς... Μπορώ και συγκρατούμαι πια... Και τις προάλλες επειδή την πήρα τηλέφωνο σε μαύρα χάλια μετά απ' τον καβγά με τους δικούς μου που έγινε μετά την τελευταία μας συνεδρία την επόμενη πήρε να δει πως είμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Τωρα τη βλεπεις μεσω του ταμειου σου στο νοσοκομειο καθε βδομαδα?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Σου εχει μιλησει ποτέ η ψυχοθεραπευτρια για το λεγομενο συνδρομο της Στοκχολμης?

    Το σύνδρομο της Στοκχόλμης μπορεί να θεωρηθεί ως μια μορφή τραυματικής συγκόλλησης, η οποία δεν απαιτεί απαραιτήτως ένα σενάριο ομηρείας, αλλά το οποίο περιγράφει «ισχυρούς συναισθηματικούς δεσμούς που αναπτύσσονται μεταξύ δύο ατόμων, όπου ένα πρόσωπο παρενοχλεί περιοδικά, χτυπάει, απειλεί, κακοποιεί, ή εκφοβίζει το άλλο.""[5] Μια συχνά χρησιμοποιούμενη υπόθεση για να εξηγήσει το φαινόμενο του συνδρόμου της Στοκχόλμης, βασίζεται στη φροϋδική θεωρία. Προτείνει ότι η σύνδεση είναι αντίδραση του ατόμου στο τραύμα του να γίνει θύμα. Η ταύτιση με τον επιτιθέμενο είναι ένας τρόπος που το ίδιο το εγώ υπερασπίζεται τον εαυτό του. Όταν ένα θύμα πιστεύει τις ίδιες αξίες με τον επιτιθέμενο, αυτός παύει να γίνεται αντιληπτός ως απειλή

    Κοινά συμπτώματα του «Συνδρόμου της Στοκχόλμης»

    Θετικά συναισθήματα από το θύμα προς το θύτη (άτομο που το κακοποιεί ή το ελέγχει).

    Αρνητικά συναισθήματα από το θύμα προς την οικογένειά του, τους φίλους ή τις αρχές.

    Θετικά συναισθήματα από το θύτη προς το θύμα.

    Υποστηρικτική συμπεριφορά από το θύμα προς το θύτη.

    Ανικανότητα του θύματος να καταστρέψει την "σχέση" του με το θύτη
    Όχι αλλά το έχω ακουστά... Δεν έχω απόλυτα θετικά συναισθήματα για εκείνη ούτε και για τον πατέρα μου, έχω πολλά νεύρα μαζί τους... Ούτε με τους φίλους μου ή τις αρχές δεν έχω αρνητικά συναισθήματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Τωρα τη βλεπεις μεσω του ταμειου σου στο νοσοκομειο καθε βδομαδα?
    Ναι... Και πριν κάθε εβδομάδα την έβλεπα... Αλλά δεν μου αρέσει καθόλου το νοσοκομείο, με τρομάζει κι έχει και φασαρία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι αλλά το έχω ακουστά... Δεν έχω απόλυτα θετικά συναισθήματα για εκείνη ούτε και για τον πατέρα μου, έχω πολλά νεύρα μαζί τους... Ούτε με τους φίλους μου ή τις αρχές δεν έχω αρνητικά συναισθήματα...
    Ετσι οπως αναφερονται τα συμπτωματα αναφερονται σε αλλη περιπτωση, ομηριας κυριως, γιαυτο δεν το καταλαβαινεις.
    Σκεψου το λιγο πιο γενικα. Θα κανω μια αποπειρα να σε βοηθησω καπως για να το σκεφτεις. Οχι σαν ταμπελα, σαν συναισθηματα.

    Κοινά συμπτώματα του «Συνδρόμου της Στοκχόλμης»
    Θετικά συναισθήματα από το θύμα προς το θύτη (άτομο που το κακοποιεί ή το ελέγχει). Αγαπας το θυτη, αποζητας την προστασια του, την προσοχη του, την παρεα του σα να ειναι το υπερτατο αγαθο.

    Αρνητικά συναισθήματα από το θύμα προς την οικογένειά του, τους φίλους ή τις αρχές. Στη δικη σου περιπτωση ο "θυτης" ειναι μεσα στην οικογενεια. Εκτος οικογενειας ειναι οι αντρες. Αρα εκει ειναι τα αρνητικα συναισθηματα.

    Θετικά συναισθήματα από το θύτη προς το θύμα. Υπαρχει αγαπη και ενδιαφερον, παρα την προκληση ασφυξιας.

    Υποστηρικτική συμπεριφορά από το θύμα προς το θύτη. Υποστηριζεις οτι η μαμα σου ειναι η δυνατη που στηριζει την οικογενεια.

    Ανικανότητα του θύματος να καταστρέψει την "σχέση" του με το θύτη Γιατι αυτη η σχεση ειναι ο,τι πιο πολυτιμο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ετσι οπως αναφερονται τα συμπτωματα αναφερονται σε αλλη περιπτωση, ομηριας κυριως, γιαυτο δεν το καταλαβαινεις.
    Σκεψου το λιγο πιο γενικα. Θα κανω μια αποπειρα να σε βοηθησω καπως για να το σκεφτεις. Οχι σαν ταμπελα, σαν συναισθηματα.

    Κοινά συμπτώματα του «Συνδρόμου της Στοκχόλμης»
    Θετικά συναισθήματα από το θύμα προς το θύτη (άτομο που το κακοποιεί ή το ελέγχει). Αγαπας το θυτη, αποζητας την προστασια του, την προσοχη του, την παρεα του σα να ειναι το υπερτατο αγαθο.

    Αρνητικά συναισθήματα από το θύμα προς την οικογένειά του, τους φίλους ή τις αρχές. Στη δικη σου περιπτωση ο "θυτης" ειναι μεσα στην οικογενεια. Εκτος οικογενειας ειναι οι αντρες. Αρα εκει ειναι τα αρνητικα συναισθηματα.

    Θετικά συναισθήματα από το θύτη προς το θύμα. Υπαρχει αγαπη και ενδιαφερον, παρα την προκληση ασφυξιας.

    Υποστηρικτική συμπεριφορά από το θύμα προς το θύτη. Υποστηριζεις οτι η μαμα σου ειναι η δυνατη που στηριζει την οικογενεια.

    Ανικανότητα του θύματος να καταστρέψει την "σχέση" του με το θύτη Γιατι αυτη η σχεση ειναι ο,τι πιο πολυτιμο.
    Ναι, έτσι καταλαβαίνω καλύτερα... Όμως παράλληλα από αυτά που ισχύουν πραγματικά νιώθω ότι θέλω να φύγω...
    Για τους άντρες το μόνο αρνητικό συναίσθημα που έχω είναι ο φόβος και γι' αυτό φταίει ότι έχουν κάνει... Γι' αυτό δεν νομίζω πως φταίει η μητέρα μου, δεν ασπάζομαι τις απόψεις της...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δε φταινε οι αντρες. Τετοια περιστατικα εχουν συμβει σε παρα μα παρα μα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες γυναικες. Ομως δεν εκλεισαν την πορτα στον ερωτα, δεν πηραν την ευθυνη και τις ενοχες πανω τους, δεν απεκλεισαν τον εαυτο τους απο μια κανονικη ζωη, δεν εμειναν παιδακια στο μυαλο και στην καρδια, μηπως επειδη δεν ειχαν τη μανα σου να τις φορτωνει με ενοχες?

    Θυμασαι την περιπτωση της κουτσουνι του φορουμ? Εκεινη οντως περασε κραυγαλεα κακοποιηση απο αντρα, και ομως, καταφερε και ξεκλειδωθηκε.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δε φταινε οι αντρες. Τετοια περιστατικα εχουν συμβει σε παρα μα παρα μα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες γυναικες. Ομως δεν εκλεισαν την πορτα στον ερωτα, δεν πηραν την ευθυνη και τις ενοχες πανω τους, δεν απεκλεισαν τον εαυτο τους απο μια κανονικη ζωη, δεν εμειναν παιδακια στο μυαλο και στην καρδια, μηπως επειδη δεν ειχαν τη μανα σου να τις φορτωνει με ενοχες?

    Θυμασαι την περιπτωση της κουτσουνι του φορουμ? Εκεινη οντως περασε κραυγαλεα κακοποιηση απο αντρα, και ομως, καταφερε και ξεκλειδωθηκε.
    Όσον αφορά την άσκηση βίας φταίνε... (μιλάω για τον έναν τώρα αλλά και γενικά για όσους την ασκούν σε οποιοδήποτε βαθμό μικρό ή μεγάλο)... Δεν αρνούμαι την ευθύνη της μητέρας μου κι επίσης θεωρώ ότι έχει και ο πατέρας μου για τις λίγες έστω φορές που με έχει χτυπήσει... Τη βία φοβάμαι και με τρομάζουν οι σχέσεις, τη βία και τις φωνές...

    Ναι, και βέβαια την θυμάμαι και την συμπαθώ... Αλλά κάθε άνθρωπος έχει άλλη δύναμη... Επίσης κι αν ο δικός μου πρώην ήθελε να μείνουμε μαζί για πάντα θα ένιωθα περισσότερη ασφάλεια και θα είχα ξεκλειδωθεί κι εγώ νομίζω... Αλλά ήξερα εξαρχής ότι κάποια στιγμή θα τελείωνε...

    Ουφ, άντε να πάω και στην ψυχολόγο μου σήμερα ν' ανακουφιστώ κι εκεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Είχαμε μια διαφωνία τώρα σχετικά με τα οικονομικά μιας και σήμερα είναι μέρα πληρωμής και νευρίασε και λέει ότι θα χωρίσουμε τα τσανάκια μας κι ότι θα φύγει και θα πάει να μείνει στο χωριό... Πραγματικά στο καλό και να μας γράφει αφού το θέλει έτσι και θα βρω κάποιο τρόπο ν' αντέξω...τουλάχιστον θα έχω σπίτι αφού δεν φτάνουν τα χρήματα μου για να μετακομίσω...

    Μπορεί να μην προλάβω να δω τις απαντήσεις σας μέχρι την ώρα που θα φύγω για την ψυχολόγο αλλά θα τις δω όταν γυρίσω...
    Απλά αν γίνεται σχολιάστε ήρεμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όσον αφορά την άσκηση βίας φταίνε... (μιλάω για τον έναν τώρα αλλά και γενικά για όσους την ασκούν σε οποιοδήποτε βαθμό μικρό ή μεγάλο)... Δεν αρνούμαι την ευθύνη της μητέρας μου κι επίσης θεωρώ ότι έχει και ο πατέρας μου για τις λίγες έστω φορές που με έχει χτυπήσει... Τη βία φοβάμαι και με τρομάζουν οι σχέσεις, τη βία και τις φωνές...

    Ναι, και βέβαια την θυμάμαι και την συμπαθώ... Αλλά κάθε άνθρωπος έχει άλλη δύναμη... Επίσης κι αν ο δικός μου πρώην ήθελε να μείνουμε μαζί για πάντα θα ένιωθα περισσότερη ασφάλεια και θα είχα ξεκλειδωθεί κι εγώ νομίζω... Αλλά ήξερα εξαρχής ότι κάποια στιγμή θα τελείωνε...

    Ουφ, άντε να πάω και στην ψυχολόγο μου σήμερα ν' ανακουφιστώ κι εκεί...
    το σεξ ομως δεν περιεχει καθολου βια, αν δεν το θελεις.
    αν το προβλημα δεν ηταν οτι εχεις ενστερνιστει τις συντηρητικες αποψεις της μανας σου, δεν θα ειχες προβλημα με το σεξ, αλλα μονο με την βια.

    για ποιον λογο ησουν σιγουρη οτι καποτε θα τελειωνε?

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Το ότι θεωρείς το σεξ κάτι βρώμικο ή ανήθικο δεν έχει σχέση με τα περιστατικά που αναφέρεις Κύκνε. Όπως σου είπε και η σαβ τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί σε πάρα πολλές γυναίκες και δεν είχαν καθόλου αυτή την αντίδραση.

    Το οτι το θεωρείς βρώμικο και ανήθικο οφείλεται καθαρά στον τρόπο που μεγάλωσες. Αυτές οι απόψεις για τις οποίες θυμώνεις με τους δικούς σου, έχουν περάσει τόσο μέσα σου που τις έχεις ενστερνιστεί και η ίδια εν μέρει.

    Γαυτό λογικά αν σε ρωτήσω φαντάζομαι θα μου πεις πως δεν πιστεύεις πως το σεξ είναι βρώμικο, το θεωρείς φυσιολογικό ανάμεσα σε δυο ανθρώπους που αγαπιούνται, αλλά εσύ συνεχίζεις να το νιώθεις έτσι όταν αφορά εσένα. Αυτό που νιώθεις είναι αυτό που σου πέρασαν οι δικοί σου.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Το ότι θεωρείς το σεξ κάτι βρώμικο ή ανήθικο δεν έχει σχέση με τα περιστατικά που αναφέρεις Κύκνε. Όπως σου είπε και η σαβ τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί σε πάρα πολλές γυναίκες και δεν είχαν καθόλου αυτή την αντίδραση.

    Το οτι το θεωρείς βρώμικο και ανήθικο οφείλεται καθαρά στον τρόπο που μεγάλωσες. Αυτές οι απόψεις για τις οποίες θυμώνεις με τους δικούς σου, έχουν περάσει τόσο μέσα σου που τις έχεις ενστερνιστεί και η ίδια εν μέρει.

    Γαυτό λογικά αν σε ρωτήσω φαντάζομαι θα μου πεις πως δεν πιστεύεις πως το σεξ είναι βρώμικο, το θεωρείς φυσιολογικό ανάμεσα σε δυο ανθρώπους που αγαπιούνται, αλλά εσύ συνεχίζεις να το νιώθεις έτσι όταν αφορά εσένα. Αυτό που νιώθεις είναι αυτό που σου πέρασαν οι δικοί σου.
    Συμφωνω και τα εχουμε ξαναπει αυτα Κυκνε...για αυτο με ολη μου την συμπαθεια απεναντι σου δεν συμμετειχα στη συζητηση, νιωθω οτι δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω. Αφηνω αυτο το σχολιο ως ενδειξη οτι καμποσα μελη σου λενε το ιδιο πραγμα, μηπως θεωρησεις πως αξιζει να το συζητησεις με την ψυχολογο σου...

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το σεξ ομως δεν περιεχει καθολου βια, αν δεν το θελεις.
    αν το προβλημα δεν ηταν οτι εχεις ενστερνιστει τις συντηρητικες αποψεις της μανας σου, δεν θα ειχες προβλημα με το σεξ, αλλα μονο με την βια.

    για ποιον λογο ησουν σιγουρη οτι καποτε θα τελειωνε?
    Κοίτα, αυτό που εννοώ είναι ότι φοβάμαι ότι μπορεί ν' αναγκαστώ να κάνω σεξ με τη βία, αυτό εννοούσα... Κατάλαβες; Ίσως να μην το εξέφρασα σωστά πριν...

    Γιατί μου το είχε πει από νωρίς (προς τιμήν του φυσικά) ότι όταν απολύονταν από φαντάρος θα του ήταν δύσκολο να συνεχίσει μια σχέση από απόσταση... Αυτός ήταν ο βασικός λόγος άσχετα αν τελικά κράτησε λίγο ακόμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Το ότι θεωρείς το σεξ κάτι βρώμικο ή ανήθικο δεν έχει σχέση με τα περιστατικά που αναφέρεις Κύκνε. Όπως σου είπε και η σαβ τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί σε πάρα πολλές γυναίκες και δεν είχαν καθόλου αυτή την αντίδραση.

    Το οτι το θεωρείς βρώμικο και ανήθικο οφείλεται καθαρά στον τρόπο που μεγάλωσες. Αυτές οι απόψεις για τις οποίες θυμώνεις με τους δικούς σου, έχουν περάσει τόσο μέσα σου που τις έχεις ενστερνιστεί και η ίδια εν μέρει.

    Γαυτό λογικά αν σε ρωτήσω φαντάζομαι θα μου πεις πως δεν πιστεύεις πως το σεξ είναι βρώμικο, το θεωρείς φυσιολογικό ανάμεσα σε δυο ανθρώπους που αγαπιούνται, αλλά εσύ συνεχίζεις να το νιώθεις έτσι όταν αφορά εσένα. Αυτό που νιώθεις είναι αυτό που σου πέρασαν οι δικοί σου.
    Ελισάβετ, δεν είναι τόσο ότι το θεωρώ βρώμικο κι ανήθικο χωρίς να αρνούνται ότι ισχύει ως ένα βαθμό κι ότι νιώθω τύψεις για κάποια πράγματα αλλά νομίζω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι με τρομάζει γιατί αυτόματα μου έρχονται κακές αναμνήσεις ακόμα κι αν πριν ένιωθα ότι θέλω κι εγώ... Κατάλαβες;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,492
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Συμφωνω και τα εχουμε ξαναπει αυτα Κυκνε...για αυτο με ολη μου την συμπαθεια απεναντι σου δεν συμμετειχα στη συζητηση, νιωθω οτι δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω. Αφηνω αυτο το σχολιο ως ενδειξη οτι καμποσα μελη σου λενε το ιδιο πραγμα, μηπως θεωρησεις πως αξιζει να το συζητησεις με την ψυχολογο σου...
    Ναταλία, όταν ευκαιρέσεις στείλε ένα e mail γιατί υπάρχει κάτι που αυτή την στιγμή δεν έχω τη δύναμη ν' αναφέρω δημόσια... Αργότερα ίσως αλλά τώρα είμαι πολύ ταραγμένη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχιατρικη κλινικη
    By xristoforos28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 21-08-2017, 22:51
  2. Νοσηλεια σε ψυχιατρικη κλινικη
    By Vicky M in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2017, 10:03
  3. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  4. εμεπειριες σας προσωπικες κι μη απο την ψυχιατρικη κλινικη θεσσαλονικης!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 22-09-2012, 09:34
  5. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •