Χρειάζομαι επείγουσα βοήθεια! Επείγει να μπω σε ψυχιατρική κλινική! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 201
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Καλημέρα savatage και στους υπόλοιπους!

    Savatage, διάβασα το κείμενο του όποιου του link μου έστειλες αλλά έχω κάποιες απορίες για τις οποίες λογικά θα χρειαστώ βοήθεια δικηγόρου όπως μου είχες πει... Θα το ψάξω το θέμα, μου ήρθε μια ιδέα ποιον μπορώ να ρωτήσω μέσω διαδικτύου που δεν το είχα σκεφτεί νωρίτερα μέσα στον πανικό μου...

    Τηλέφωνο ακόμα στην σχετική γραμμή με τη βία δεν έχω πάρει όμως θα το κάνω ή αυτό ή θα στείλω e mail, ότι νιώθω πως μου είναι λιγότερο οδυνηρό ψυχικά...

    Επίσης θέλω να σας πω πως χθες πήγα στον ψυχίατρο στο ραντεβού που είχα κλείσει και δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τις απόψεις του, μου είπε όταν τον βλέπω ότι νευριάζει να πηγαίνω στο δωμάτιο μου...όμως εγώ δεν αντέχω πια να σιωπώ και να καταπιέζομαι άλλο στις παράλογες πολλές φορές απόψεις των γονιών μου, αρκετά πια τόσα χρόνια καταπίεση! Δεν μιλάω, δεν μιλάω αλλά ως εδώ, δεν έχω άλλη υπομονή! Μου είπε ακόμα ότι εισαγωγή σε ψυχιατρική κλινική πλέον γίνεται μόνο σε ανθρώπους που είναι επικίνδυνοι για τους άλλους, με εισαγγελική παρέμβαση άρα είναι πολύ δύσκολο όπως σας είχα μεταφέρει ότι μου είπε και τις προάλλες...

    Σήμερα έχω ραντεβού με την ψυχολόγο μου, θα τα συζητήσω και μαζί της και θα σας πω τι θα μου πει κι αυτή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δεν έχει σημασία αν είναι αγόρι ή κορίτσι το ίδιο πράγμα είναι...η βία είναι βία και αυτό δεν αλλάζει είτε το παιδί είναι αγόρι είτε κορίτσι
    Ναι, αλλά δεν νομίζεις ότι μετράει και η σωματική δύναμη του θύματος; Σαφώς κι είναι απαράδεκτο να χτυπάμε ανθρώπους πόσο μάλλον τα παιδιά μας αλλά αν ο θύτης είναι άντρας και το θύμα γυναίκα ο πόνος (στην καλύτερη περίπτωση) που προκαλείται και οι πιθανές βλάβες είναι χειρότερες... Κατάλαβες τι εννοώ;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλησπερα Κυκνε. Εγραψες σε αλλο τοπικ οτι ηθελες να γραψεις καποιες εξελιξεις. Για πες.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Καλησπερα Κυκνε. Εγραψες σε αλλο τοπικ οτι ηθελες να γραψεις καποιες εξελιξεις. Για πες.
    Καλησπέρα savatage...

    Ναι, ήθελα να γράψω ότι υπήρξε ανταλλαγή e mail με τη γραμμή ενάντια στην κακοποίηση των γυναικών και τα θετικά που μου είπαν είναι τα εξής: 1ον μπορώ να κλείσω δωρεάν ραντεβού με δικηγόρο στο συμβουλευτικό κέντρο της πόλης μου και 2ον υπάρχει δυνατότητα προσωρινής φιλοξενίας σε περίπτωση που το θελήσω αρκεί να έχω απευθυνθεί σ' αυτό το κέντρο...

    Έχω μόνο το εξής θέμα που με απασχολεί: αυτό το κέντρο είναι στην άλλη άκρη της πόλης και μόνο για να πάω εκεί θα χάσω πολλές ώρες και δεν ξέρω τι δικαιολογία να βρω που θα λείψω τόσο πολύ... Την Τρίτη έχω το εβδομαδιαίο ραντεβού μου με την ψυχολόγο μου και θα την συμβουλευτώ αλλά πείτε κι εσείς καμιά ιδέα... Πάντως στην τελευταία μας συνεδρία μου είπε ότι το χειρίστηκα καλά το θέμα κι ότι ήταν πολύ καλό που αντέδρασα...

    Μιας και γράφω να πω και κάτι άλλο που ήθελα αν και δεν σχετίζεται άμεσα αλλά έχω ανάγκη να το πω... Από χθες είμαι χάλια ψυχολογικά και δεν μπορώ να συνέλθω, θέλω μόνο να κοιμάμαι και κοιμάμαι πολύ για να μην υποφέρω αλλά μόλις ξυπνήσω άντε πάλι... Και τώρα πριν λίγο ξύπνησα και νιώθω πολύ στεναχωρημένη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Μα αυτα ειναι υπεροχα νεα βρε κυκνε. Μπορεις να πας και να κανεις ραντεβου δωρεαν για συμβουλες απο δικηγορο και θα ξερεις μετα τι εναλλακτικες και τι επιλογες εχεις. Για σενα θα ειναι ενα τεραστιο βημα και μονο το να πας μεχρι εκει για αυτο το ραντεβου. Ηδη ηταν σημαντικο βημα η επικοινωνια που ειχες μαζι τους με email. Τα περι αποστασης και χρονου που θα λειπεις απο το σπιτι νομιζω οτι ειναι υπεκφυγες για να το αποφυγεις.
    "Αν κανεις αυτο που εκανες παντα, θα εχεις αυτο που ειχες παντα"
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Μα αυτα ειναι υπεροχα νεα βρε κυκνε. Μπορεις να πας και να κανεις ραντεβου δωρεαν για συμβουλες απο δικηγορο και θα ξερεις μετα τι εναλλακτικες και τι επιλογες εχεις. Για σενα θα ειναι ενα τεραστιο βημα και μονο το να πας μεχρι εκει για αυτο το ραντεβου. Ηδη ηταν σημαντικο βημα η επικοινωνια που ειχες μαζι τους με email. Τα περι αποστασης και χρονου που θα λειπεις απο το σπιτι νομιζω οτι ειναι υπεκφυγες για να το αποφυγεις.
    "Αν κανεις αυτο που εκανες παντα, θα εχεις αυτο που ειχες παντα"
    Αν ήθελα να το αποφύγω δεν θα έκανα καν αυτή τη συζήτηση με τα e mail... Θα προσπαθήσω να βρω μια δικαιολογία για τον μεγάλο χρόνο απουσίας μου αλλά αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται τίποτα γι' αυτό και λέω ότι θα συμβουλευτώ και την ψυχολόγο μου... Όποτε είναι να βγω έξω ρωτάνε που πάω οπότε κάτι πρέπει να πω... Άλλωστε ικανοποιήθηκα και με το ότι μου είπε η ψυχολόγος μου ότι καλώς αντέδρασα και της απάντησα ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό κι ότι δεν έχω άλλη υπομονή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Με συγχωρείς Κύκνε, τώρα είδα πως έγραψες εδώ.
    Οντως πολύ καλά νέα είναι αυτά!
    Δεν έχεις καμιά φίλη να μπορείς να πεις οτι θα πας εκεί; Παλιότερα είχα δει που έγραφες οτι σκέφτεσαι να ξεκινήσεις γυμναστήριο οπότε αν τους πεις οτι θα περάσεις από μερικά για να ρωτήσεις και να μιλήσεις με τους υπεύθυνους; Ή οτι βρήκες στην τάδε περιοχή να κάνουν δωρεάν μαθήματα χορού ή κάτι τέτοιο; Είμαι σίγουρη πως κάτι θα σκεφτείς ως δικαιολογία. Στην τελική πες τους οτι απλά αποφάσισες μετά από συζήτηση με την ψυχολόγο σου να βγεις μια μεγάλη βόλτα για περπάτημα και βιτρίνες.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Με συγχωρείς Κύκνε, τώρα είδα πως έγραψες εδώ.
    Οντως πολύ καλά νέα είναι αυτά!
    Δεν έχεις καμιά φίλη να μπορείς να πεις οτι θα πας εκεί; Παλιότερα είχα δει που έγραφες οτι σκέφτεσαι να ξεκινήσεις γυμναστήριο οπότε αν τους πεις οτι θα περάσεις από μερικά για να ρωτήσεις και να μιλήσεις με τους υπεύθυνους; Ή οτι βρήκες στην τάδε περιοχή να κάνουν δωρεάν μαθήματα χορού ή κάτι τέτοιο; Είμαι σίγουρη πως κάτι θα σκεφτείς ως δικαιολογία. Στην τελική πες τους οτι απλά αποφάσισες μετά από συζήτηση με την ψυχολόγο σου να βγεις μια μεγάλη βόλτα για περπάτημα και βιτρίνες.
    Δεν πειράζει, κάλλιο αργά παρά ποτέ... :)

    Έχω αλλά θέλει να το συζητήσω μαζί της για το αν μπορεί να με καλύψει... Σίγουρα κάτι θα βρω απλά δεν μου έρχεται αυτή τη στιγμή, νιώθω πολύ φορτισμένη και μόνη τώρα και δεν μπορώ να σκεφτώ ήρεμα και ψύχραιμα, από χθες είμαι χάλια και δεν νιώθω να ξεχνιέμαι ούτε με πράγματα που κανονικά με ευχαριστούν... Βασικά τώρα θυμήθηκα ότι πρέπει να πάω και στη δανειστική βιβλιοθήκη κάποια στιγμή οπότε ίσως το συνδυάσω με αυτό και το "σκάσω"... Θα το σκεφτώ, κάτι θα βρω, θα μου προτείνει σίγουρα και η ψυχολόγος μου κάτι, συνήθως βρίσκει λύσεις εκεί που εγώ πελαγώνω...

    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χειροτέρεψα έτσι ξαφνικά; Δεν την αντέχω τη θλίψη που νιώθω από χθες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ισως σου περασαν καποιες σκεψεις απο το μυαλο που σου χαλασαν τη διαθεση. πχ τωρα με την επικοινωνια μεσω email, ισως σκεφτηκες οτι πρεπει να κανεις καποιο δραστικο βημα και αυτο σε αγχωσε?
    Ή ισως σκεφτηκες οτι αργησες χρονια να το ψαξεις και αυτο σε εριξε ψυχολογικα?
    Δεν αποκλειεται αυτη η ενταση και η αποτομη πτωση διαθεσης να εχει καποια σχεση με το email.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ισως σου περασαν καποιες σκεψεις απο το μυαλο που σου χαλασαν τη διαθεση. πχ τωρα με την επικοινωνια μεσω email, ισως σκεφτηκες οτι πρεπει να κανεις καποιο δραστικο βημα και αυτο σε αγχωσε?
    Ή ισως σκεφτηκες οτι αργησες χρονια να το ψαξεις και αυτο σε εριξε ψυχολογικα?
    Δεν αποκλειεται αυτη η ενταση και η αποτομη πτωση διαθεσης να εχει καποια σχεση με το email.
    Καλημέρα! (Ο Θεός να την κάνει για μένα τουλάχιστον, εξακολουθώ να νιώθω χάλια και θέλω να ξαπλώσω πάλι αλλά στις 12:30 πρέπει να φύγω για την ψυχολόγο και δεν θέλω να σηκωθώ τελευταία στιγμή και να είμαι σαν ζαλισμένο κοτόπουλο και να μην μπορώ ούτε να μιλήσω)...

    Είναι πιθανόν να φταίει το γεγονός ότι αγχώθηκα, ναι... Αγχώνομαι για το πως θα καταφέρω να πάω στο ραντεβού που θα κλείσω χωρίς να το υποψιαστούν ή να το καταλάβουν, αγχώνομαι πολύ! Θα το συζητήσω κι αυτό σήμερα με την ψυχολόγο μου αν κι έχω τόσα να της πω που δεν ξέρω τι θα πρωτοπρολάβω...

    Εν τω μεταξύ λες και δεν ένιωθα αρκετά χάλια (σχεδόν όλη τη μέρα κοιμόμουν χθες) όταν ξύπνησα το απόγευμα και σηκώθηκα γιατί είχα φουλάρει από ύπνο αν και ψυχολογικά ήθελα να μείνω κι άλλο στο κρεβάτι αλλά αντιδρούσε το σώμα μου τσακώθηκα με τη μάνα μου γιατί πάει κι ανακατεύεται με τους γιατρούς μου, πήρε τηλέφωνο τον ψυχίατρο και πρόσφατα είχε πάρει και την ψυχολόγο και της είπα ότι με αυτά που πάει και κάνει εγώ δεν τον εμπιστεύομαι πια τον ψυχίατρο κι έκανε ψέμματα ότι τον πήρε τηλέφωνο και του το είπε, καταλαβαίνεις τι πάει και κάνει; Και με τάραξε αφάνταστα κι άρχισα να κλαίω και ξάπλωσα πάλι, ούτε μια σειρά που βλέπω δεν κάθισα να δω κι έχασα το επεισόδιο... Και της είπα ότι δεν θα της το συγχωρήσω ποτέ αυτό και δεν της μιλάω τώρα, κομμένοι οι πρωινοί καφέδες, κομμένα όλα πέραν των τυπικών αναγκαστικών σχέσεων...

    Είμαι πολύ ταραγμένη... Έχω καιρό να νιώσω τόσο χάλια όσο τις τελευταίες μέρες, δεν ξέρω τι χάπι να πάρω για να συνέλθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Το γράφω εδώ γιατί δεν θέλω ν' ανοίξω καινούριο θέμα... Τσακώθηκα πάλι με την μάνα μου γιατί είμαστε πολύ ζορισμένοι οικονομικά αυτές τις μέρες μέχρι να πληρωθούμε και συζητούσαμε πριν που πίναμε καφέ (με προσέγγισε με καλό τρόπο στο μεσοδιάστημα που δεν έγραψα στο συγκεκριμένο θέμα οπότε τα βρήκαμε κάπως) και πρέπει να κατεβεί σήμερα με έναν ξάδελφο μου που έχει κι αυτός κάποιο ψυχικό θέμα για να τελειώσουν μία δουλειά, δεν τα ξέρω ακριβώς για να τα εξηγήσω αλλά έχει να κάνει με το θέμα του, δεν έχω όρεξη να πολυλογήσω γι' αυτό... Και τέλος πάντων, λέει στον πατέρα μου να της δώσει να πληρώσει και τα δικά του εισιτήρια γιατί σιγά μην έχει αυτός λεφτά (για ενήλικα μιλάμε)... Και σήμερα ήθελα κι εγώ να κατέβω στο κέντρο για μια δουλειά, δεν είναι επείγουσα οκ αλλά με νευρίασε που μου είπε ότι δεν μπορώ γιατί τα δικά μου εισιτήρια δεν έχει να τα πληρώσει ούτε να μου δώσει λεφτά για να έχω στο δρόμο μήπως χρειαστεί κάτι (και μιλάμε για δύο - τρία ευρώ, μην φανταστείτε κανένα τρελό ποσό)... Για να πληρώνει τα εισιτήρια ατόμου εκτός του άμεσου κύκλου της οικογένειας έχει όμως... Ε, αυτό με εκνευρίζει πολύ και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι παρόμοιο, εννοώ να τους δίνει λεφτά... Εδώ εγώ δεν μπορώ να κρατήσω ολόκληρο το επίδομα που παίρνω γιατί είμαστε τρομερά ζορισμένοι και κρατάω το μισό κι αυτή βάζει πρώτα προτεραιότητα αυτόν στη συγκεκριμένη περίπτωση... Κι άρχισε να με κατηγορεί ότι δεν τον λυπάμαι και τέτοια... Δεν βλέπει πόσο χάλια είναι η δική μου κατάσταση και από οικονομική και από ψυχολογική άποψη, εμένα δεν με λυπάται που είμαι κόρη της αλλά εκείνον ναι... Ωραίες προτεραιότητες βάζει... Αυτή τη φορά ως ένα σημείο με υποστήριξε ο πατέρας μου λέγοντας ότι αν είναι να διαλέξει ποιον θα εξυπηρετήσει θα εξυπηρετήσει εμένα (αυτό νομίζω πως ήθελε να πει τουλάχιστον γιατί τον διέκοψε) και τσακώθηκαν κι οι δυο τους... Βέβαια κι αυτός της μίλησε με τρόπο που δεν έπρεπε κι έτσι ξεκίνησε ο καβγάς για να είμαστε δίκαιοι...
    Αλλά εμένα μου τη δίνει γενικά αυτή η κατάσταση, εδώ εμείς δεν έχουμε να φάμε που λέει ο λόγος κι αυτή δίνει εδώ κι εκεί... Και της είπα ότι δεν θα δίνω εγώ λεφτά από το επίδομα μου για να δίνει σε άτομα εκτός οικογένειας... Εγώ σήμερα ήθελα να κατέβω κέντρο και τώρα δεν μπορώ για να του πληρώσει αυτουνού τα εισιτήρια... Σας φαίνεται δίκαιο;

    Συν του ότι με κατακρίνει όπως σας είπα κι έφτασε μέχρι να πει ότι "να δω τι θα κάνεις αν τυχόν σου κόψουν το επίδομα"... Δείτε κακία που βγάζει στο παιδί της αλλά για τους άλλους είναι μες την καλοσύνη...

    Θα ήθελα τις γνώμες σας και λίγη συμπαράσταση αν βέβαια συμφωνείτε μ' εμένα κι όχι μ' αυτήν... Κλείνω λέγοντας ότι επειδή έχει αυτή το σύνδρομο της μητέρας Τερέζας προκαλεί προβλήματα στην οικογένεια... Έχω κι άλλο παράδειγμα να σας πω αλλά δεν έχω όρεξη αυτή τη στιγμή, είχα την ανάγκη να γράψω τα βασικά... Μετά αν μείνω μόνη θα πάρω τηλέφωνο την ψυχολόγο μου αν την πετύχω διαθέσιμη να της τα πω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Α, επίσης μου την είπε επειδή λέει θέλω ένα κουτί γάλα την ημέρα και μια σοκολάτα... Δηλαδή δεν θα έχουμε και να φάμε κατ' αυτήν για να ταΐζει άλλους... Θαυμάστε λογική!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Να σου πω κατι ειδικα για τα εισιτηρια.
    Αφου δεν δουλευετε κι εσυ κι ο ξαδερφος , πιθανον και η μητερα, γιατι δεν γραφεστε στον ΟΑΕΔ; εχουν δωρεαν μετακινησεις στις αστικες συγκοινωνίες πλέον οι ανεργοι αθηνα και θεσσαλονικη.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Αν δεν δικαιουσθε οαεδ λογω επιδοματος αμεα, και οι αμεα μετακινουνται δωρεαν. Δες εδω την διαδικασία
    https://www.google.gr/amp/s/www.dika...-amea-2017/amp

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Αν δεν δικαιουσθε οαεδ λογω επιδοματος αμεα, και οι αμεα μετακινουνται δωρεαν. Δες εδω την διαδικασία
    https://www.google.gr/amp/s/www.dika...-amea-2017/amp
    Θα το δω μόλις ηρεμήσω λίγο, σ' ευχαριστώ... Για την ώρα τρέμω από τα νεύρα κι απ' το άγχος μου... Πήρα τηλέφωνο στο "Καταφύγιο γυναίκας" για να δω πότε μπορώ να κλείσω ραντεβού και μου είπαν σε δύο εβδομάδες... Να δω λίγο πότε θα με βόλευε και να πάρω ξανά να κλείσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχιατρικη κλινικη
    By xristoforos28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 21-08-2017, 22:51
  2. Νοσηλεια σε ψυχιατρικη κλινικη
    By Vicky M in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2017, 10:03
  3. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  4. εμεπειριες σας προσωπικες κι μη απο την ψυχιατρικη κλινικη θεσσαλονικης!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 22-09-2012, 09:34
  5. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •