Χρειάζομαι επείγουσα βοήθεια! Επείγει να μπω σε ψυχιατρική κλινική! - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 201
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Θέλω να γράψω μόνο ότι ο Τζέρυ πέθανε χθες... Δεν έχω το κουράγιο να συζητήσω για τίποτα άλλο τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    συλλυπητηρια, κυκνε.
    τι κριμα να ζουν λιγοτερο απο εμας τα κατοικιδια ζωακια.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ωχ, λυπαμαι Κυκνε :(
    Τουλαχιστον δεν υπεφερε πολυ κ σκεψου πως εζησε μια ευτυχισμενη ζωή κοντα σου. Ηταν τυχερός γατούλης :)

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θέλω να γράψω μόνο ότι ο Τζέρυ πέθανε χθες... Δεν έχω το κουράγιο να συζητήσω για τίποτα άλλο τώρα...
    Αχ βρε Κυκνε.... συλλυπητηρια.
    Ειχε ερθει η ωρα να ξεκουραστει πια ο Τζερι. Να εισαι καλα να τον θυμασαι, τον φροντισες οσο καλυτερα μπορουσες. Ο πονος θα μειωνεται σταδιακα, το εχω περασει, ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συλλυπητηρια, κυκνε.
    τι κριμα να ζουν λιγοτερο απο εμας τα κατοικιδια ζωακια.
    Σ' ευχαριστώ Remedy... Όντως είναι πολύ κρίμα γιατί το κενό κι ο πόνος που σου αφήνουν είναι δυσβάσταχτος κι αφόρητος... Και με κάνει να σκέφτομαι ότι θέλω να πεθάνω κι εγώ για να μην τον νιώθω... Δεν είναι ούτε εκβιασμός ούτε προειδοποίηση αυτό, απλά μια έκφραση συναισθημάτων, μην θορυβυθείτε... Νιώθω σαν να μου έχουν στραγγίσει τη ζωή και συνέχεια κοιμάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ωχ, λυπαμαι Κυκνε :(
    Τουλαχιστον δεν υπεφερε πολυ κ σκεψου πως εζησε μια ευτυχισμενη ζωή κοντα σου. Ηταν τυχερός γατούλης :)
    Δυσκολεύτηκε λίγο τις τελευταίες του στιγμές όμως...

    Κατά τα άλλα ότι πέρασε καλά συμφωνώ κι ελπίζω έτσι να το βλέπει κι αυτός...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Αχ βρε Κυκνε.... συλλυπητηρια.
    Ειχε ερθει η ωρα να ξεκουραστει πια ο Τζερι. Να εισαι καλα να τον θυμασαι, τον φροντισες οσο καλυτερα μπορουσες. Ο πονος θα μειωνεται σταδιακα, το εχω περασει, ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο.
    Σ' ευχαριστώ savatage...

    Θα σου πω... Μάλλον έχεις δίκιο στο ότι είχε έρθει η ώρα να ξεκουραστεί πια... Πήρα τον κτηνίατρο χθες να τον ενημερώσω σε κάποια φάση που ήμουν σχετικά ήρεμη και τον ρώτησα αν υπήρχε κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω και δεν έκανα και μου είπε πως όχι και πως τόσο αντέχει η καρδιά βιολογικά... Τουλάχιστον με παρηγορεί αυτό και μου μειώνει τις τύψεις που μου έφυγε...

    Μακάρι να μειωθεί ο πόνος γιατί τώρα δεν αντέχεται, θέλω συνέχεια να κοιμάμαι πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Πάρε καινούργια γάτα, εγώ υιοθετησα δύο αδεσποτες

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    παρε άλλο γατι...να εχεις την μετενψυχωση του γατου σου

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ω παιδια ειναι δύσκολο να παρεις καινούργιο ζωάκι όταν έχει πεθάνει το προηγούμενο. Είναι βέβαια το καλύτερο αλλά είναι δύσκολο. Εμένα όταν είχε πεθάνει στο σκυλί μου μετά από 16 χρόνια που το είχα, ένα χρόνο έκανα να πάρω άλλο. Δεν ήθελα ούτε να το ακούσω στην αρχή. Ε στον έναν χρόνο έπεσα πάνω στο φατσόνι που έχω τώρα και δεν μπορούσα να αντισταθώ :)

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Δεν ήταν αντικείμενο για να πάρω καινούρια γάτα, ήταν ζωή και ψυχή...
    Χώρια που οι γονείς μου δεν θέλουν άλλο, θα προσπαθήσω να τους πείσω εν καιρώ...

    Εν τω μεταξύ η μάνα μου πάλι με παράτησε κι έφυγε ενώ βλέπει πόσο χάλια είμαι για να πάει στον παππού μου επειδή έδωσε σήμερα το πρωί άδεια στην γυναίκα που τον κρατάει για να κάνει κάτι δουλειές... Μετά όταν λέω ότι είμαι η τελευταία της προτεραιότητα με κράζετε από πάνω... Προηγείται η υπάλληλος και μετά η κόρη της...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Δεν προηγειται η υπαλληλος. Προηγειται ο αρρωστος παππους. Στην κοπελα δεν μπορει να αρνηθει μια αδεια. Ειναι υποχρεωμενη

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Δεν προηγειται η υπαλληλος. Προηγειται ο αρρωστος παππους. Στην κοπελα δεν μπορει να αρνηθει μια αδεια. Ειναι υποχρεωμενη
    Για τον παππού δεν διαμαρτύρομαι καθόλου αλλά για εκείνη ναι... Κι εγώ όταν δούλευα δεν μου έδιναν άδεια όποτε μου κάπνιζε αν υπήρχε πρόβλημα στην υπηρεσία με την απουσία μου όπως σε περιόδους αιχμής εκτός κι αν υπήρχε πολύ σοβαρός λόγος όπως θάνατος κούφια η ώρα... Επιπλέον της είχε δώσει άδεια όταν είχε έρθει η αδελφή της απ' το Παρίσι για να μπορέσει να τη δει ενώ αυτό της το έβγαλε ξαφνικά κι άλλη άδεια είχαν προγραμματίσει και της την έδωσε ενώ είχε καλέσει τη θεία της για να την φιλοξενήσει και τα πρωινά για πόσες ώρες την έτρωγα εγώ στη μάπα ενώ ήμουν χάλια ψυχολογικά πάλι για να εξυπηρετήσει την ξένη...

    Και τώρα μπορώ να σας το πω άφοβα εφόσον το ομολόγησα πια στην ψυχολόγο μου... Ναι, από την προηγούμενη Τρίτη είχα καταστρώσει ολόκληρο σχέδιο αυτοκτονίας... Κι αν το ομολογώ εδώ δημόσια είναι γιατί 1ον δεν κινδυνεύω να μου στείλει κανείς την αστυνομία αφού το ξέρει η θεραπεύτρια μου και 2ον γιατί της το ομολόγησα σήμερα που είχαμε κλείσει εκτάκτως δεύτερο ραντεβού μες την ίδια εβδομάδα και θα κάνουμε και την επόμενη δύο ραντεβού... 3ον έχω την εντύπωση ότι το ιατρικό απόρρητο πήγε περίπατο σήμερα γιατί η ψυχολόγος μου ζήτησε να μιλήσει με τον πατέρα μου, δεν ξέρω τι του είπε αλλά υποθέτω ότι ξέρει τις σκέψεις μου... Πήρε τη μάνα μου και βγήκαν να πιουν καφέ και να μιλήσουν μόνοι τους, δεν ξέρω τι αντιμετώπιση θα έχει αυτή σ' εμένα μόλις γυρίσει αλλά μέχρι τώρα μου φέρεται εχθρικά και σαν σκουπίδι... Είπε μάλιστα ότι θέλει να φύγει στο χωριό με τον πατέρα μου κι αυτός συμφώνησε, αν επιμένουν ας φύγουν, δεν θα τους παρακαλέσω...

    Κι αν πείτε πάλι για εκβιασμούς τότε σίγουρα δεν θα καταλαβαίνετε τίποτα, εντελώς τίποτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Για τον παππού δεν διαμαρτύρομαι καθόλου αλλά για εκείνη ναι... Κι εγώ όταν δούλευα δεν μου έδιναν άδεια όποτε μου κάπνιζε αν υπήρχε πρόβλημα στην υπηρεσία με την απουσία μου όπως σε περιόδους αιχμής εκτός κι αν υπήρχε πολύ σοβαρός λόγος όπως θάνατος κούφια η ώρα... Επιπλέον της είχε δώσει άδεια όταν είχε έρθει η αδελφή της απ' το Παρίσι για να μπορέσει να τη δει ενώ αυτό της το έβγαλε ξαφνικά κι άλλη άδεια είχαν προγραμματίσει και της την έδωσε ενώ είχε καλέσει τη θεία της για να την φιλοξενήσει και τα πρωινά για πόσες ώρες την έτρωγα εγώ στη μάπα ενώ ήμουν χάλια ψυχολογικά πάλι για να εξυπηρετήσει την ξένη...

    Και τώρα μπορώ να σας το πω άφοβα εφόσον το ομολόγησα πια στην ψυχολόγο μου... Ναι, από την προηγούμενη Τρίτη είχα καταστρώσει ολόκληρο σχέδιο αυτοκτονίας... Κι αν το ομολογώ εδώ δημόσια είναι γιατί 1ον δεν κινδυνεύω να μου στείλει κανείς την αστυνομία αφού το ξέρει η θεραπεύτρια μου και 2ον γιατί της το ομολόγησα σήμερα που είχαμε κλείσει εκτάκτως δεύτερο ραντεβού μες την ίδια εβδομάδα και θα κάνουμε και την επόμενη δύο ραντεβού... 3ον έχω την εντύπωση ότι το ιατρικό απόρρητο πήγε περίπατο σήμερα γιατί η ψυχολόγος μου ζήτησε να μιλήσει με τον πατέρα μου, δεν ξέρω τι του είπε αλλά υποθέτω ότι ξέρει τις σκέψεις μου... Πήρε τη μάνα μου και βγήκαν να πιουν καφέ και να μιλήσουν μόνοι τους, δεν ξέρω τι αντιμετώπιση θα έχει αυτή σ' εμένα μόλις γυρίσει αλλά μέχρι τώρα μου φέρεται εχθρικά και σαν σκουπίδι... Είπε μάλιστα ότι θέλει να φύγει στο χωριό με τον πατέρα μου κι αυτός συμφώνησε, αν επιμένουν ας φύγουν, δεν θα τους παρακαλέσω...

    Κι αν πείτε πάλι για εκβιασμούς τότε σίγουρα δεν θα καταλαβαίνετε τίποτα, εντελώς τίποτα...
    εχω καποιες αποροιες.
    (1ον) τι εχεις?αν και από τα γραπτα σου βλεπω ότι εχεις καταθλιψη
    (2ον) ποσα χρονια εισαι σε αυτή την κατασταση?>
    (3ον) ποσο χρονων εισαι?
    και η αυτοκτονια δεν είναι λυση οσο και αν πονας

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    εχω καποιες αποροιες.
    (1ον) τι εχεις?αν και από τα γραπτα σου βλεπω ότι εχεις καταθλιψη
    (2ον) ποσα χρονια εισαι σε αυτή την κατασταση?>
    (3ον) ποσο χρονων εισαι?
    και η αυτοκτονια δεν είναι λυση οσο και αν πονας
    Θα σου απαντήσω...

    1ον Έχω κατάθλιψη και κάποια ψυχωτικά στοιχεία και κάποια υπολείμματα ιδεοψυχαναγκαστικής διαταραχής...
    2ον και 3ον Παιδεύομαι από τα 14 μου και τώρα είμαι 40...

    Όσο για την αυτοκτονία κουράστηκα να πληγώνομαι, κουράστηκα να εισπράττω αδιαφορία και παραμέληση από το άτομο που υποτίθεται πως η αγάπη του είναι η μεγαλύτερη στον κόσμο (μη χέσω), κουράστηκα να είμαι η δεύτερη επιλογή και κουράστηκα γενικώς να υποφέρω... Κουράστηκα πραγματικά... Θα σας έλεγα με λεπτομέρειες τι είχα σκοπό να κάνω αλλά δεν θέλω να δώσω ιδέες σε κάποιον που ίσως να σκέφτεται κι αυτός το θάνατο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχιατρικη κλινικη
    By xristoforos28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 21-08-2017, 22:51
  2. Νοσηλεια σε ψυχιατρικη κλινικη
    By Vicky M in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2017, 10:03
  3. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  4. εμεπειριες σας προσωπικες κι μη απο την ψυχιατρικη κλινικη θεσσαλονικης!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 22-09-2012, 09:34
  5. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •