γεια σασ ειναι πρωτη τη φορα π γραφω σε αυτό το forum γιατι η κατασταση τησ κολλητησ μου εχει περασει καθε όριο΄.η αλήθεια είναι οτι κ εγώ η ίδια είμαι πάρα πολύ ζηλιάρα κ συνέχεια καταλήγω στο να πληγώνω τον αυτό μου λόγο τησ ζήλειασ αλλα η φίλη μου εχει πραγματικα πολύ σοβαρό πρόβλημα.έχει περάσει ενασ χρόνοσ απο τότε που χώρισε κ απο τότε δεν έχει κάνει καμία σχέση κ το αρνείται κατηγορηματικα διότι ειναι ερωτευμένη με τον πρώην τησ.απο τότε εχει γίνει αρρωστημενα ζηλιάρα.ζηλέυει τουσ πάντεσ κ τα πάντα κ γίνετε ανυπόφορη.ζηλέβει τισ παρέεσ τισ εμενα ακομα κ αγόρια τα οποία την θέλουνε τρελα αλλα ε΄κείνη δεν νιώθει τιποτα για αυτα εκτοσ απο ζηλια..η κατασταση ειναι πολυ προχωρημενη κ χρειαζεται βοηθεια..εχω διαβάσει σε ένα βιβλίο το οποίο αναφέρρεται μόνο στη ζήλεια κ σε ότι σχετίζετε με αυτην οτι η ζήλεια σχετίζετε με τα χαμηλά επιπεδα σεροτονίνησ κ οτι αρκετοί υχολόγοι χορηγούν σε ασθε΄νείσ τουσ φάρμακα όπωσ προζακ για την αυξηση τησ.τι με συμβουλεβετε να κανω?η θέση μου ειναι πολύ δύσκολη γιατι εχει πάθει ψύχωση κ ενώ το παραδέχεται δεν μπορεί να το αντιμετοπισει..