Μ αρέσει να πηδάω μυαλά......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139

    Μ αρέσει να πηδάω μυαλά......

    Αφορμή για το θέμα η χτεσινή συζήτηση που είχα με μια παρέα αντρών - και 2 γυναίκες -. Συζητώντας για σχέσεις λοιπόν, και εμβαθύνοντας αρκετά, πέρα από το σεξ ή τη συμπεριφορά εν γένει, οι μεν γυναίκες το βρήκαν ανούσιο ως προς το να το κάνουν, οι δε άντρες στην πλειοψηφία τους, εστίαζαν στο παραπάνω.
    Αν λοιπόν το σεξ αυτό καθ αυτό, είναι μια καθαρά οργανική λειτουργία, ο δρόμος που οδηγεί προς αυτό, αντίθετα, είναι μια ολόκληρη πόλη προς κατάληψη.

    Ολα αυτά, τα θεωρώ απολύτως θεμιτά, για ανθρώπους που ψάχνονται, τι γίνεται όμως όταν βρίσκονται σε σχέση ? δεν θα κατα πιέζεται ο άντρας όταν η γυναίκα του βάζει βέτο σε αυτό ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    Εγω παντως δεν καταλαβα τιποτα :-/ Eσεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    288
    Ούτε εγώ
    Ρωτάς αν η διαδικασία μέχρι να φτάσσεις στο σεξ είναι είναι το πιο \"ηδονιστικό\" κομμάτι και όχι το σεξ καθεαυτό? και αν αυτό είναι θεμιτό??????
    Γινε λίγο πιο σαφής!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    Ανάλυση: Το σεξ είναι οργανική ανάγκη. όταν είσαι ελεύθερος και θες να κάνεις σεξ πρέπει να ρίξεις την κοπέλα ή την πόλη προς κατάληψη που λες και συ για ικανοποιήσεις την βιολογική σου ανάγκη.

    αυτά για αυτούς που ψάχνουν... για αυτόυς που δεν ψάχνουν και έχουν ήδη καταλάβει την πόλη ή γυναίκα άρα και πρέπει να ικανοποιούν τις βιολογικές τους ανάγκες ήτοι το σεξ... όταν δεν τις ικανοποιούν τελικά τσάμπα πολιορκούσαν την πόλη;

    Ούτε εγώ κατάλαβα που το πας :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Εγω καταλαβα το εξης. Τι γινεται οταν βρισκομαστε μεσα σε σχεση, κατα ποσο ειναι θεμιτο για τον αντρα να πρεπει παλι \"να καταλαβει την πολη\" μπροστα στα βετο της συντροφου του? Αντε οταν ψαχνεται καλα, να τον κανει ολο τον δρομο. οταν ειναι σε σχεση ομως?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Xμμμ,,βλέπω πρέπει να γίνω πιό κατανοητή, αν και πλησιάσατε. Ας πούμε ότι έχω να διαλέξω ανάμεσα σε 10 γυναίκες. Θα πάω όχι στην πιό όμορφη αλλά στην πιό ενδιαφέρουσα. Αυτή δηλ. που θα με κάνει να παλέψω με θεριά για να την κατακτήσω. Λέω λοιπόν, και τόπα και χθές, οτι καλώς καμωμένο αν ψάχνομαι, αν όμως έχω ήδη μια κατάκτηση στο ενεργητικό μου - τη σχέση μου την ίδια -, πώς φέρνω σε αντιστάθμισμα αυτή την ανάγκη μου να γίνομαι λυσσαλέος κατακτητής ή και πορθητής καρδιών ? δεν μιλάω απλά για σεξ, αλλά για κάτι πιό σοβαρό, που όπως και χτες είπα, βάζει σε σοβαρό κίνδυνο τις σχέσεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Οταν η αναγκη σου να κατακτας ωστε να αυτοεπιβεβαιωνεσαι, ειναι διαρκης και η ιδια σου η σχεση δεν την καλυπτει, αυτο δεν ειναι ενα θεμα?
    Απο την αλλη, σκεφτομαι..
    Ειναι στην φυση του αντρα να ειναι ο κηνυγος-κατακτητης. Ουσιαστικα εννοεις οτι η πολυγαμια σαν ροπη εξυπηρετει αυτη την αναγκη και δημιουργει προβλημα στις μονογαμικες σχεσεις?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    1. όταν η ανάγκη σου να επιβεβαιώνεσαι (σεξουαλικά) είναι διαρκής, είναι ευνόητο ότι καμμία σχέση δεν θα σε καλύψει. Το πρόβλημα ξεκινάει όμως από τη στιγμή που η σεξουαλική επιβεβαίωση αντιπροσωπεύει για τον άνθρωπο κάτι σαν τα χαμόγελα που μοιράζει και ευχαριστιέται να παίρνει πίσω.

    2. όντως η πολυγαμία εξυπηρετεί αυτή την άποψη, δεν κατορθώνει όμως σε κανένα βαθμό, να καλύψει αν θες, την παραπάνω ανάγκη.

    3. εννοώ, ότι μπορεί να έχω πχ. πολλούς σεξουαλικούς συντρόφους, όμως στη βάση μου να μένω ακάλυπτη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Liber θελεις λιγο να μας στυψεις το μυαλο η μου φαινεται????
    χεχε
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Είσαι καλή-ος ομιλητής. Πάμε το, κι όπου μας βγάλει...

    ;)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Τα 1 2 και 3 points σου οδηγουν με μαθηματικη ακριβεια στο ΑΚΑΛΥΠΤΟ της αναγκης.
    Το ερωτημα ειναι, ποιου ακριβως ειδους αναγκη εννοουμε.
    Την αναγκη για κατακτηση οταν αυτη κινειται σε νορμαλ πλαισια και οδηγει στην ροπη για πολυγαμια?
    Την αναγκη για αυτοεπιβεβαιωση μεσω της κατακτησης οποτε η πολυγαμια βαινει ανεπαρκης?
    Την αναγκη για επιβεβαιωση μεσω της κατακτησης και της σεξουαλικης πραξης, η οποια εχει αναχθει σε κατι τοσο απλο, οσο ενα χαμογελο που το μοιραζουμε.
    Οριοθετησου:P
    Που ακριβως εστιαζεται ο προβληματισμος σου περι αθεμίτου?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Να οριοθετηθώ : χμμ, εύκολο τόχεις ?

    Νομίζω θα διάλεγα το εξής : την ανάγκη να φτιάχνω σεξουαλικά τον άλλο ώστε να επιβεβαιωθώ εγώ , και όχι σαν \" δώρο \" που του το κάνω για πάρτη του. Και ως εκ τούτου, να χαρώ επειδή το πήρε και δευτερευόντως επειδή του το έδωσα.

    Το δεύτερο σκέλος, θα ήταν, πόσους μπορώ να ικανοποιήσω κατ αυτό τον τρόπο ? κάνοντας απλά σεξ με διάφορους, δεν είναι εφικτό απ την πρώτη στιγμή. Θέλει χρόνο. Διαλέγοντας νάμαι μονογαμικός, βαριέμαι αφόρητα οπότε άστο.

    Τι μένει ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by liberchild
    Να οριοθετηθώ : χμμ, εύκολο τόχεις ?

    Νομίζω θα διάλεγα το εξής : την ανάγκη να φτιάχνω σεξουαλικά τον άλλο ώστε να επιβεβαιωθώ εγώ , και όχι σαν \" δώρο \" που του το κάνω για πάρτη του.
    Αρα αυτο που μετρα πιο πολυ δεν ειναι η προσφορα στον αλλον αλλα σε η προσφορα επιβεβαιωσης και ικανοποιησης σ εμενα τον ιδιο. Και ως εκ τούτου, να χαρώ επειδή το πήρε
    Εδω σε χανω.Να χαρω επειδη κερδισα την επιβεβαιωση και μετα να χαρω που εκεινος δεχτηκε την προσφορα μου εννοεις?και δευτερευόντως επειδή του το έδωσα.

    Το δεύτερο σκέλος, θα ήταν, πόσους μπορώ να ικανοποιήσω κατ αυτό τον τρόπο ? κάνοντας απλά σεξ με διάφορους, δεν είναι εφικτό απ την πρώτη στιγμή. Θέλει χρόνο.
    Θελει χρονο να μαθεις τι χρειαζεται ακριβως ο αλλος εννοεις? Διαλέγοντας νάμαι μονογαμικός, βαριέμαι αφόρητα οπότε άστο.
    Κοιτα, θα ηθελες για ολοδικια σου κυριως ικανοποιηση να φτιαχνεις σεξουαλικα τον αλλον. Μονογαμικη σχεση δεν αντεχεις γιατι βαριεσαι. Πολλες επαφες να χεις αλλα δεν θα ειναι της ποιοτητας και του βαθους που θελεις σεξουαλικα...
    Μεγαλο προβλημα!!Οντως αδιεξοδο.
    Μηπως θα ηταν πιο απλο να ασχοληθεις με την αναγκη σου να προσφερεις πρωτα στον αλλον, για να μπορεσεις τελικα να δωσεις κατi σε εσενα?


    Τι μένει ?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Εχεις πιάσει όλα αυτά που ήθελα να πω.

    Τώρα στο τι μένει ?

    Θα μπορούσα να πω πολλά. Ισως σε μια διαφορετική κοινωνία, θα ήταν ανεκτό να μπορώ να είμαι πραγματικά ελεύθερος. Δυστυχώς σήμερα κι εδώ που ζούμε κάποιες τέτοιες συμπεριφορές μπορούν να χαρακτηριστούν και διαταραχές ακόμα. Είναι ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κοιτα, εμενα ρωτας?? χεχε το οτι αποπειραθηκα να κανω μια προγνωση στον πικ για να τον ταρακουνησω δεν σημαινει οτι ειμαι και ειδικος ουτε οτι επεσα μεσα!
    Σε απασχολει δηλαδη αν εισαι διαταραγμενος? Αυτο ειναι το θεμα σου?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •