ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ -LAP BAND
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459

    ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ -LAP BAND

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ LAP BAND
    ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    geia laki ti kaneis? kai twra pou den ta kalipti h asfalia sou posa tha plhrosis rotises.kai tha kaneis epembasi thn paraskeuh eipes?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    γεια σου bera
    ευχαριστω για το ενδιαφερον σου
    εσυ καλα εισαι?
    αφησα πολλες ημερες μεχρι να μαθω τελικα τι ακριβως μπορει να γινει με την ιδιωτικη ασφαλεια αλλα τελικα δεν πληρωνει τιποτα..
    ναι το lap band το πληρωνει το ΤΕΒΕ και την τοποθετηση θα την πληρωσω αναγκαστικα εγω
    θα παρω τηλ τον γιατρο σημερα για Παρασκευη να τελειωσω και με αυτο το θεμα
    θα τα πουμε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    kai poso les na einai ta lefta? pige mia fuli mou kai ths eipan 12 xiliades kai epidi einai giatros h kopela ths eipe 10 alla tha pah se auton pou thn ekana kai egw autes ths meres. o giwrgos telika tha thn kani pou eixe grapsi oti doulebi h gineka tou sto ippokrateio den eixa nea tou.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by lakis
    αφησα πολλες ημερες μεχρι να μαθω τελικα τι ακριβως μπορει να γινει με την ιδιωτικη ασφαλεια αλλα τελικα δεν πληρωνει τιποτα..
    ναι το lap band το πληρωνει το ΤΕΒΕ και την τοποθετηση θα την πληρωσω αναγκαστικα εγω
    το ξέρω πως ανυπομονείς Λάκη αλλά είναι και σοβαρή υπόθεση!αν τους έλεγες πως θα φύγεις από την ασφαλιστική και πας σε άλλη μήπως στα δώσουν τελικά?
    αυτή η εγχείρηση γίνεται για λόγους υγείας..δεν είναι για πλάκα.. μήπως δεν τους πίεσες αρκετά? τα πήρα στο κρανίο τώρα.. πληρώνουμε τα ωραία μας λευτά αλλά όταν είναι ανάγκη δεν δίνουν φράγκο..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by bera
    kai poso les na einai ta lefta? pige mia fuli mou kai ths eipan 12 xiliades kai epidi einai giatros h kopela ths eipe 10
    12.000 ευρώ?? που ζήτησαν τόσα λευτά για δακτύλιο??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    se mia eidiotiki klinikh pige i fuli mou alla twra tha pah sto ippokrateiso se mia ebdomada na thn kanei

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by bera
    se mia eidiotiki klinikh pige i fuli mou alla twra tha pah sto ippokrateiso se mia ebdomada na thn kanei
    δεν μας λες και μας σε ποια?
    αδυνατώ να πιστέψω πως ζήτησαν αυτό το ποσό για εγχείρηση δακτυλίου..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    καλησπερα σας
    σχετικα με την Εθνικη Ασφαλιστικη μου ειπαν τελικα οτι θεματα παχυσαρκιας -δακτυλιου κ.α. δεν τα πληρωνει.
    Για το κοστος που λεει η bera των 10000-12000 ευρω ειναι αμαρτια να ζητανε τοσα λεφτα εδω στην Ελλαδα που μονο στην Αμερικη στοιχιζει τοσο σε μερικες περιπτωσεις.
    Εγω θα πληρωσω 3500 την τοποθετηση και ολα τα αλλα , το lap θα το πληρωσει το ΤΕΒΕ.
    Και για το τελος εχω να σας ενημερωσω οτι Τριτη 08:00 το πρωι θα ειμαι στο νοσοκομειο για την τοποθετηση του lap και με την βοηθεια του θεου μεσημερι θα ειμαι εξω .
    5 ημερες και αποψε που λενε
    θα τα πουμε ξανα και αυριο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    mprabo laki xerome polu pou tha thn kaneis telhka kali epityxia na exeis to exo perasi kai egw otan pas min kaneis piso kai fobase giati egw molhs piga eithela na fugo fobomoun meta kai den eithela na thn kano. oso gia thn kopela pou sas eipa rotisa stin agglia pige na thn kanei kai ths eipan tosa lefta. ta leme kai efxome na pane olla kala

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by bera
    mprabo laki xerome polu pou tha thn kaneis telhka kali epityxia na exeis to exo perasi kai egw otan pas min kaneis piso kai fobase giati egw molhs piga eithela na fugo fobomoun meta kai den eithela na thn kano. oso gia thn kopela pou sas eipa rotisa stin agglia pige na thn kanei kai ths eipan tosa lefta. ta leme kai efxome na pane olla kala
    σε ευχαριστω bera
    ναι σιγουρα δεν πρεπει να σκεφτω τιποτα αλλο απο το οτι δεν υπαρχει αλλη λυση.
    Το προβλημα αυτο το εχω τοσα χρονια με τα κιλα και δεν πρεπει να κανω πισω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by bera
    oso gia thn kopela pou sas eipa rotisa stin agglia pige na thn kanei kai ths eipan tosa lefta.
    αα στην Αγγλία.. εμ έτσι πες μας.. ναι εκεί
    τόσο κάνει.. αφού οι ʼγγλοι προτιμούν
    να την κάνουν στο Βέλγιο που κοστίζει όσο κι εδώ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by lakis
    Και για το τελος εχω να σας ενημερωσω οτι Τριτη 08:00 το πρωι θα ειμαι στο νοσοκομειο για την τοποθετηση του lap και με την βοηθεια του θεου μεσημερι θα ειμαι εξω .
    5 ημερες και αποψε που λενε
    θα τα πουμε ξανα και αυριο
    ααααααα μπράβο Λάκη!!! με το καλό!
    τελειώσανε δηλαδή τα ψέμματα.. την Τρίτη θα σε κι εσύ δεμένος! lol
    α πολύ χαίρομαι γιατί φάνηκε από την αρχή ότι ασχολήθηκες με το θέμα σοβαρά και το ψαξες κτλ. να σου πω .. μη το παρακάνεις με το φαγητό αυτές τις μέρες, μην ξεχνάς πως στην Αμερική τους βάζουν να κάνουν δίαιτα με υγρά και πριν την εγχείρηση.. μεταξύ μας εγώ δεν είχα κανένα άγχος.. τόσο πολύ που έχω ταλαιπωρηθεί με τις δίαιτες κτλ.. και alien να μου έλεγαν ότι θα μου φυτέψουν θα την έκανα και πάλι εκατό φορές! μπράβο Λάκη για την απόφαση σου αλλά και με τον τρόπο που την αντιμετώπισες από την αρχή! καλή επιτυχία!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    ααααααα μπράβο Λάκη!!! με το καλό!
    τελειώσανε δηλαδή τα ψέμματα.. την Τρίτη θα σε κι εσύ δεμένος! lol
    α πολύ χαίρομαι γιατί φάνηκε από την αρχή ότι ασχολήθηκες με το θέμα σοβαρά και το ψαξες κτλ. να σου πω .. μη το παρακάνεις με το φαγητό αυτές τις μέρες, μην ξεχνάς πως στην Αμερική τους βάζουν να κάνουν δίαιτα με υγρά και πριν την εγχείρηση.. μεταξύ μας εγώ δεν είχα κανένα άγχος.. τόσο πολύ που έχω ταλαιπωρηθεί με τις δίαιτες κτλ.. και alien να μου έλεγαν ότι θα μου φυτέψουν θα την έκανα και πάλι εκατό φορές! μπράβο Λάκη για την απόφαση σου αλλά και με τον τρόπο που την αντιμετώπισες από την αρχή! καλή επιτυχία!!!

    __________________________________________________ ______________________
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ BIONIC ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ
    ΝΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ !
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ
    ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ
    ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΑΠΟ ΠΙΤΣΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!
    ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΩΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ.
    ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ !!!!!
    ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •