Φαινόμενο Gordon Smith - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 49 of 49
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Από τη στιγμή που επιλέγεις εσύ να το κάνεις, να \"ξεγελάς\" όπως λες τον εαυτό σου και όχι κάποιος άλλος να σε ξεγελάσει δεν υπάρχει τίποτε το αφελές. Είναι επιλογή του καθενός. Όσο για τις αποδείξεις που λες αυτοί που πιστεύουν σε διάφορα παραψυχολογικά φαινόμενα έχουν κατα νου πολλές ενδείξεις. Βέβαια όχι αποδείξεις, αλλά ενδείξεις. Όπως και το όνειρο της θείας της Θεοφανίας αποτελεί μία ένδειξη ίσως... Απο κει και πέρα ξαναλέω είναι επιλογή του καθενός. Δεν μπορείς όμως να στερήσεις σε κανέναν την επιλογή αυτή.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by anwnimi
    Παρακολουθήσατε τις εκπομπές που τον φιλοξένησαν;
    Τι συναισθήματα σας προκαλεί ένα τέτοιο φαινόμενο, αν όντως ισχύει;
    Θα το επιχειρόύσατε ποτέ;
    Ένα τέτοιο εγχείρημα μπορεί να πάει κάποιον που πονά μόνο μπροστά ή και πολύ πίσω;
    Είμαι αρκετά επιφυλακτική με τέτοια φαινόμενα......Επίσης ένας ψυχίατρος,νομίζω,στην εκπομπή του Χαρδαβέλλα έριξε και ένα υπονοούμενο για ψυχική ασθένεια........

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Οντως..άντε να ξεχωρίσεις το χάρισμα από την ψυχική ασθένεια..

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Παιδιά ...δεν ξέρω για το φαινόμενο Gordon Smith...αλλά θα σας πω ένα άλλο φαινόμενο!
    Το καλοκαίρι γνώρισα κάποιον, νέο παιδί, μορφωμένο και με πίστη στον Θεό. Δεν τον γνώρισα μέσω τρίτου. Δεν είχαμε κανέναν κοινό γνωστό.
    Βγήκαμε μια φορά ..και χωρίς να του πω προσωπικά μου πράγματα ...άρχησε να μου λέει εκείνος....για μένα.! με τόσες λεπτομέριες που ...φρίκαρα! Μου είπε να μην τρομάζω.... ! Σε ερώτηση που του έκανα\"πως τα ξέρει όλα αυτά?\" μου είπε : \"Διάβασα τα μάτια σου!\" Περίεργο μου φάνηκε! Μετά μου είπε ότι έχει ένα χάρισμα, που δεν το εξασκεί,αλλά υπάρχει. Μου είπε πως μπορεί να έρθει σε επικοινωνία με νεκρούς, μου ανέφερε πολλά περιστατικά... Θα σας πω ένα για να καταλάβετε. Ήταν μικρός, ούτε αυτός είχε καταλάβει τι ακριβώς του συνέβαινε. Σε κάποια οικογενειακή συγκέντρωση συναντά μια θεία του, η οποία ήταν έγκυος 5μηνών. Μόλις την είδε αμέσως ένοιωσε πως η θεία του δεν θα είναι για πολύ καιρό έγκυος!! Το είπε στην γιαγιά του αυτό που ένοιωσε,χωρίς να ξέρει καλά - καλά τον λόγο που το ένοιωσε! Παιδιά μετά από 1 μήνα...η θεία του απέβαλλε! Να ήταν μόνο αυτό σαν γεγονός , θα έλεγα σύμπτωση.Αλλά μου εκμυστηρεύθηκε παρά πολλες εμπειρίες του και τον πιστεύω!


    Προσωπικά πιστεύω ότι κάτι υπάρχει μετά θάνατο...αλλά λίγοι το νοιώθουν! Είναι αυτοί που έχουν τέτοια χαρίσματα. Και συνήθως δεν είναι αυτοί ...που αυτό του το χάρισμα..το κάνουν επάγγελμα!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •