Φαινόμενο Gordon Smith - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Ανατρίχιασα με το όνειρο αυτό Θεοφανία...Σκέψου ότι αν είναι έτσι η μάμά σου βρίσκει αυτό το μέρος όμορφο και είναι γαλήνια...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by justme
    Και στο καπάκι μαζί με όλα αυτά που λέτε έρχεται και η σκέψη του κάποια στιγμή μπορεί να λένε για το συγγραφέα του Matrix ότι λέμε σήμερα για τον Ιούλιο Βέρν
    \"Μα καλά πως το ήξερε......................\"

    Edit: (όνειρα - Deja vu = bugs στο σύστημα)
    Justme πως εξηγείς όμως το γεγονός ότι βρίσκει και λεπτομέρειες (εκτός από τα κοινότυπα με φωτογραφίες κτλ που όλοι έχουμε) από τη ζωή του εκλιπόντος ή των συγγενών του; Τόσο καλά ξέρει να διαβάζει τις σκέψεις τους;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #33
    Έτσι θέλω να ελπίζω. Απ την άλλη έχω μπει σε μια διαδικασία σκέψης ότι αποκλειεται να τελειώνουν όλα εδώ.
    Κάποια στιγμή θα συναντηθούμε και ύστερα θα ξεκινήσουμε για καινούργιο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Anwnimi εξαρχής έγραψα ότι δεν τον ξέρω τον Gordon
    μπορεί όντως ο άνθρωπος να έχει χάρισμα.
    (μπορεί και όχι. Εδώ ο coperfield ολόκληρο άγαλμα της Ελευθερίας εξαφάνισε. Το πως δεν κάθομαι να το ψάξω)

    ΥΓ (αυτό το \"μα πως το ήξερε\" το εννοούσα για το τι θα λένε για τον συγγραφέα του Matrix όπως λέμε εμείς για τον Βερν. Μα πως μπορούσε να ξέρει αυτά που έγιναν στο μέλλον........)
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Μανθες, ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ότι θέλει. Δεν μπορούμε να πούμε στον άλλο να πιστέψει αυτό που πιστεύουμε ή που δεν πιστεύουμε εμείς. Μπορούμε
    απλά να εκθέσουμε τη δική μας άποψη... Άλλωστε γι\'αυτό λέγεται πίστη. Πίστη σημαίνει θεωρώ κάτι ως δεδομένο χωρίς να έχω αποδείξεις. Δε θέλω να πω ότι είναι κάλό σε κάποιες περιπτώσεις να πιστεύεις σε κάτι χωρίς αποδείξεις. Αλλά ούτε και κακό σε κάποιες άλλες περιπτώσεις. Η πίστη βοηθάει σε κάποια πράγματα και σε άλλα όχι, όπως η τυφλή πίστη. Στην προκειμένη περίπτωση όμως νομίζω ότι τη Θεοφανία τη βοηθάει το να πιστεύει ότι η μαμά της είναι καλά και γαλήνια
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Justme κατάλαβα πολύ καλά πως το λες Θεώρησα - ίσως λάθος μου - ότι το ίδιο έλεγες και για αυτόν το Σμίθ γι\'αυτό και κάνω την ερώτηση αυτή...
    Κι εγώ δεν πιστεύω 100% σε ότι κάνει. Αμφιταλαντεύομαι...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ. ΑΠΛΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #39
    MANTHES...η θεία μου δεν ήξερε για τις αποβολές....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ Ή ΝΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΤΥΧΑΙΑ. ΠΟΣΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΙΣΤΕ; ΑΝ ΕΙΣΤΕ 2 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΗΡΘΕ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Δυστυχώς κανένας δεν έχει αποδείξεις, ούτε και οι παπάδες. Μόνο αυτός ο Σμιθ λέει πως έχει...
    Ναι, ελπίδα και πίστη πάνε μαζί, το ένα βοηθά το άλλο να ανθίζει. Τυχεροί αυτοί που πιστεύουν ή όχι; Εγώ που δεν πιστεύω μάλλον ή που το κάνω με πολλή δυσκολία τους θεωρώ τυχερούς σε κάποια θέματα στο ότι είναι πιο γαλήνιοι...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εγώ θέλω να πιστεύω,το προσπαθώ δηλαδή.Αλλά δεν μπορώ να αισθανθώ αυτό που αισθάνονται άλλοι,αυτή την ασφάλεια και τη γαλήνη που λες κι εσύ anwnimi.Θα το\'θελα όμως.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ , ΔΕΝ ΞΕΓΕΛΑΣ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #44
    MANTHES μου, απόδειξη θα έχουμε μόνο όταν αφήσουμε τον μάταιο τούτο κόσμο. Μέχρι τότε-ειδικά εμείς που έχουμε χάσει ανθρώπους-έχουμε την άνεση να ονειρευόμαστε ότι κάτι υπάρχει, ακριβώς γιατί δεν υπάρχει απόδειξη για ΄το ότι δεν υπάρχει...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΗΣ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
    ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •