Δίλημμα και φοβοι περί δακτυλίου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508

    Δίλημμα και φοβοι περί δακτυλίου

    Γεια σας, χαίρομαι πραγματικά που βρήκα ένα site σαν αυτό με ανθρώπους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα, γιατί μέχρι τώρα ένιωθα η μοναδική στον κόσμο.

    Να μην μακρυγορώ...
    Είμαι 26 χρονών, 1.67 και 107 κιλά. Δίαιτες ξανα καi ξανά και τα αποτελέσματα τα ίδια καί πάλι φτου κι απ' την αρχή. Τι ψυχοφθόρο πράγμα όχι να ξεκινάς μια δίαιτα, αλλα να την σταματάς. Τότε νιώθεις ένα σκουπίδι. Έτσι αποφάσισα να ψάξω να βρω κάποιον τρόπο να απαλλαγώ απ' αυτά τα κιλά πριν περάσει η ζωή μου και φτάσω 70 χρονών και δεν έχω ζήσει όπως θέλω.
    Ζήτησα τη συμβουλή ενός οικογενειακού μας γιατρού-xειρούργου ο οποίος ειδικεύεται στην παχυσαρκία και την καταπολέμιση της. Στην αρχή ήθελα να βάλω μπαλονάκι, αλλά με συμβούλεψε να μη το κάνω γιατί δεν θα έχω τα αποτελέσματα που θα ήθελα. Και μου μίλησε για τον δακτύλιο. Αρχικά ενθουσιάστηκα, και αποφάσησα να το κάνω.
    Όμως κάποια πράγματα με σταματούν. Το πρώτο είναι τα 6.500 ευρώ, μεγάλο ποσο... Το δεύτερο είναι ότι δεν έχω μπει ποτέ σε νοσοκομείο και φοβάμαι πάρα πολύ αναισθησίες, ράμματα, και δεν ξέρω γω τι άλλο. Το τρίτο και το πιο σημαντικό είναι ότι για τον υπόλοιπο καιρό μέσα στο σώμα μου θα υπάρχει κάτι ξένο, το οποίο και πάλι θα με κάνει να νιώθω "διαφορετική"... και εκεί είναι που κόλησα. Στο ότι λέω τόσο ανίκανη είμαι να τα χάσω μόνη μου και πρέπει να φτάσω σε αυτό το σημείο; Να χειρουργηθώ;
    Συγγνώμη αν σας "έριξα" αλλά ήθελα να μιλήσω κάπου που θα με καταλάβουν... και δεν υπήρχε κανείς ...

    Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων...

    Sad...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Γεια σας, χαίρομαι πραγματικά που βρήκα ένα site σαν αυτό με ανθρώπους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα, γιατί μέχρι τώρα ένιωθα η μοναδική στον κόσμο.

    ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ
    Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?
    ΕΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ

    Να μην μακρυγορώ...
    Είμαι 26 χρονών, 1.67 και 107 κιλά.

    ΕΧΕΙΣ ΔΜΣ 38,37 ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 40 ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ .
    ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 57-65 ΚΙΛΑ ΛΟΓΙΚΑ

    Δίαιτες ξανα καi ξανά και τα αποτελέσματα τα ίδια καί πάλι φτου κι απ' την αρχή. Τι ψυχοφθόρο πράγμα όχι να ξεκινάς μια δίαιτα, αλλα να την σταματάς. Τότε νιώθεις ένα σκουπίδι.

    ΔΕΣ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΙΤΕΣ..! ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΕΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ..
    ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.. ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ?
    ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ?
    ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ?


    Έτσι αποφάσισα να ψάξω να βρω κάποιον τρόπο να απαλλαγώ απ' αυτά τα κιλά πριν περάσει η ζωή μου και φτάσω 70 χρονών και δεν έχω ζήσει όπως θέλω.

    20 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΨΑΧΝΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ?
    ΒΡΕ ΤΙ ΚΛΕΙΔΩΝΑ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ..ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΑ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ..ΕΒΑΖΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΑΠΟ ΕΞΩ?ΑΛΛΑ Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΦΤΑΣΕ ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΧΝΕΙ 130 ΚΙΛΑ

    Ζήτησα τη συμβουλή ενός οικογενειακού μας γιατρού-xειρούργου ο οποίος ειδικεύεται στην παχυσαρκία και την καταπολέμιση της. Στην αρχή ήθελα να βάλω μπαλονάκι, αλλά με συμβούλεψε να μη το κάνω γιατί δεν θα έχω τα αποτελέσματα που θα ήθελα.

    ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ!¨
    ΠΕΤΑΓΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ


    Και μου μίλησε για τον δακτύλιο. Αρχικά ενθουσιάστηκα, και αποφάσησα να το κάνω.

    ΑΠΟ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ. .ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ,ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ!! ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΤΡΩΣ ΠΑΓΩΤΑ ΠΑΣΤΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙΣ ΑΛΚΟΟΛ ΤΟΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
    ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΦΙΞΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ?.

    Όμως κάποια πράγματα με σταματούν. Το πρώτο είναι τα 6.500 ευρώ, μεγάλο ποσο...

    ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ
    ΑΠΟ 0 -7500 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ
    ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 0 ΕΥΡΩ
    ΤΕΒΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 3500 ΕΥΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΒΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ
    ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 7500 ΠΕΡΙΠΟΥ?
    Η ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ?.

    Το δεύτερο είναι ότι δεν έχω μπει ποτέ σε νοσοκομείο και φοβάμαι πάρα πολύ αναισθησίες, ράμματα, και δεν ξέρω γω τι άλλο.

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ?? ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΠΟΡΤ (ΒΑΛΒΙΔΑ) ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΑΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.
    ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΕΝΑ ΣΩΣΙΒΙΟ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ

    Το τρίτο και το πιο σημαντικό είναι ότι για τον υπόλοιπο καιρό μέσα στο σώμα μου θα υπάρχει κάτι ξένο, το οποίο και πάλι θα με κάνει να νιώθω "διαφορετική"... και εκεί είναι που κόλησα.

    Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ..
    ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.
    ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ?.
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΠΑΝΤΩΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ 4 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ + 50 ΚΙΛΑ
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΗΜΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ..

    Στο ότι λέω τόσο ανίκανη είμαι να τα χάσω μόνη μου και πρέπει να φτάσω σε αυτό το σημείο; Να χειρουργηθώ;

    ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?
    ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΕΝΤΡΑ ΤΥΠΟΥ WEIGHT WATCHERS Η BODYLINE? ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ?ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ? ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΤΡΕΧΑ 5 ΧΛΜ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?
    ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ?
    ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ ?ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΠΕΤΑΓΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ?.
    ΕΓΩ ΕΙΠΑ Η ΤΟ ΣΤΟΜΑ Η ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ?.ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΙΣΑ
    ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ Ν1 ΣΤΗΝ ΖΩΗ?..

    Συγγνώμη αν σας "έριξα" αλλά ήθελα να μιλήσω κάπου που θα με καταλάβουν... και δεν υπήρχε κανείς ...

    ΔΕΝ ΜΑΣ ΕPΙΞΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?
    24 ΩΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΙΚΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ?
    ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ
    ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΤ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ??ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ?? ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ
    ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ?.

    Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων...

    Sad...

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?
    LAKIS

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Λάκη μου διάβασα σχεδόν όλα τα post που έχουν να κάνουν με τo συγκεκριμένο θέμα, και πήρα πολλές απαντήσεις και κυρίως από τα δικά σου που μας γράφεις και μοιράζεσαι μαζί μας την εμπειρία σου.

    Λοιπόν να σου απαντήσω, ναι τρώω γλυκά τύπου πάστα παγωτά και οινοπνευματώδη δεν μπορώ να πω συχνα, όμως όσο αφορά τα γλυκά είμαι αποφασισμένη να τα σταματήσω αν το κάνω αυτό το βήμα τελικά. Ή τουλάχιστον να τα περιορίσω σημαντικά γιατί δεν τρώω συνέχεια, παρά μόνο όταν είμαι ψυχολογικά χάλια.

    Λοιπόν ΙΚΑ έχω αλλά απότι μου είπαν δεν καλύπτει τίποτα το ΙΚΑ. Έτσι μου είπε ο γιατρός μου στην Κεντρική Κλινική Αθηνών ο οποίος είναι και προσωπικός μας φίλος.

    Φοβάμαι Λάκη, φοβάμαι αρκετά... όμως βαρέθηκα να ακούω τους άλλους γύρω μου να μου λένε έχεις φανταστικό πρόσωπο γιατί δεν αδυνατίζεις να γίνεις μια κουκλάρα;

    Θέλω να αδυνατίσω μια για πάντα, θέλω να φτάσω τουλάχιστον στα 65 κιλά που σημαίνει ότι πρέπει να χάσω 40. Μήπως ξέρεις περίπου κατά μέσο όρο πόσο καιρό θα μου πάρεi;

    Kαι μία άλλη ερώτηση. Αν απoφασίσω να το βγάλω κάποια στιγμή, θα τα ξαναπάρω τα κιλά μου, και θα πρέπει να ξαναπληρώσω 6.500 ευρώ;

    Σε ευχαριστώ πολύ
    Μου δίνετε δύναμη

    Sad...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Λάκη μου διάβασα σχεδόν όλα τα post που έχουν να κάνουν με τo συγκεκριμένο θέμα, και πήρα πολλές απαντήσεις και κυρίως από τα δικά σου που μας γράφεις και μοιράζεσαι μαζί μας την εμπειρία σου.

    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ..

    Λοιπόν να σου απαντήσω, ναι τρώω γλυκά τύπου πάστα παγωτά και οινοπνευματώδη δεν μπορώ να πω συχνα, όμως όσο αφορά τα γλυκά είμαι αποφασισμένη να τα σταματήσω αν το κάνω αυτό το βήμα τελικά. Ή τουλάχιστον να τα περιορίσω σημαντικά γιατί δεν τρώω συνέχεια, παρά μόνο όταν είμαι ψυχολογικά χάλια.

    ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
    ΑΔΙΚΑ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΩΣΕΙΣ?.

    Λοιπόν ΙΚΑ έχω αλλά απότι μου είπαν δεν καλύπτει τίποτα το ΙΚΑ. Έτσι μου είπε ο γιατρός μου στην Κεντρική Κλινική Αθηνών ο οποίος είναι και προσωπικός μας φίλος.

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ BERA ΠΟΥ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΧΕ ΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ?
    ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ?

    Φοβάμαι Λάκη, φοβάμαι αρκετά... όμως βαρέθηκα να ακούω τους άλλους γύρω μου να μου λένε έχεις φανταστικό πρόσωπο γιατί δεν αδυνατίζεις να γίνεις μια κουκλάρα;

    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΜΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ?
    ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ?


    Θέλω να αδυνατίσω μια για πάντα, θέλω να φτάσω τουλάχιστον στα 65 κιλά που σημαίνει ότι πρέπει να χάσω 40. Μήπως ξέρεις περίπου κατά μέσο όρο πόσο καιρό θα μου πάρεi;

    ΤΑ ΠΡΩΤΑ 10 ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ.
    ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 30 ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΟΣ BIONIC ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ.
    Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ 0.8-1.0 ΚΙΛΑ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΓΛΥΚΩΝ-ΠΟΤΩΝ



    Kαι μία άλλη ερώτηση. Αν απoφασίσω να το βγάλω κάποια στιγμή, θα τα ξαναπάρω τα κιλά μου, και θα πρέπει να ξαναπληρώσω 6.500 ευρώ;

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΡΩΣ .
    ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΑΝ ΗΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΔΗΛΑΔΗ 3500 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ?.


    Σε ευχαριστώ πολύ
    Μου δίνετε δύναμη
    Sad...

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
    LAKIS

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    112
    Γειά σου sad


    Στο ότι λέω τόσο ανίκανη είμαι να τα χάσω μόνη μου και πρέπει να φτάσω σε αυτό το σημείο; Να χειρουργηθώ;
    Όταν οι υπόλοιποι τρόποι δεν αποδίδουν το χειρουργείο είναι ίσως η μόνη λύση. Δεν πιστεύω πως είναι ανίκανος αυτός που φτάνει στο χειρουργείο...
    Μάλλον ΙΚΑΝΟ θα τον χαρακτήριζα.
    Θέλει κότσια και θάρρος.
    Ισως ανίκανος να είναι αυτός που δεν δέχεται να λύσει το πρόβλημα του έστω με αυτόν τον τρόπο.


    Το πρώτο είναι τα 6.500 ευρώ, μεγάλο ποσο
    Οκ. Μεγάλο ποσό αλλά σκέψου...
    Πόσα θα σου χρέωνε ένα τύπου bodyline για να έχεις αμφίβολα αποτελέσματα.
    Ποιά άλλη λύση θα σου πρόσφερε αυτή τη βεβάιότητα πως θα πετάξεις από πάνω σου τα πλεονάζοντα κιλά;

    ακούω τους άλλους γύρω μου να μου λένε έχεις φανταστικό πρόσωπο γιατί δεν αδυνατίζεις να γίνεις μια κουκλάρα;
    Μπράβο σου που έχεις φανταστικό πρόσωπο και σίγουρα η εμφάνιση είναι ένα σοβαρό κίνητρο.

    Ομως εγώ από την ηλικία των 41 θα μπορούσα να σου πω πως πέρα από αυτό υπάρχουν κι άλλα ...

    Πόνοι στα πόδια
    Πόνοι στη μέση
    Πίεση
    Σύνδρομο αναπνευστικής άπνοιας
    Και πολλά άλλα...

    Δεν αξίζει να περιμένεις να περάσουν τα χρόνια για να αποκτήσεις κι εσύ αυτά τα ...δωράκια...

    Το τρίτο και το πιο σημαντικό είναι ότι για τον υπόλοιπο καιρό μέσα στο σώμα μου θα υπάρχει κάτι ξένο, το οποίο και πάλι θα με κάνει να νιώθω "διαφορετική"...
    Ε δεν θα χεις και κανένα alien μέσα σου !!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by flirim
    Γειά σου sad


    Στο ότι λέω τόσο ανίκανη είμαι να τα χάσω μόνη μου και πρέπει να φτάσω σε αυτό το σημείο; Να χειρουργηθώ;
    Όταν οι υπόλοιποι τρόποι δεν αποδίδουν το χειρουργείο είναι ίσως η μόνη λύση. Δεν πιστεύω πως είναι ανίκανος αυτός που φτάνει στο χειρουργείο...
    Μάλλον ΙΚΑΝΟ θα τον χαρακτήριζα.
    Θέλει κότσια και θάρρος.
    Ισως ανίκανος να είναι αυτός που δεν δέχεται να λύσει το πρόβλημα του έστω με αυτόν τον τρόπο.

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ..
    ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΝΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΑΥΡΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ..
    ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ Η ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Ν1?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sad
    Γεια σας, χαίρομαι πραγματικά που βρήκα ένα site σαν αυτό με ανθρώπους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα, γιατί μέχρι τώρα ένιωθα η μοναδική στον κόσμο.
    Καλημέρα Sad,
    Κατ' αρχήν ΔΕΝ είσαι η μοναδική στον κόσμο.
    Ο σύγχρονος τρόπος ζωής προβίβασε την παχυσαρκία σε
    μέγα πρόβλημα του σύγχρονου ανθρώπου.

    η ιστορία σου δεν διαφέρει πολύ από την δική μας με την διαφορά πως εσύ αποφάσισες να δώσεις λύση πολύ πιο νωρίς από μας! Μακάρι να χα κάνει κι εγώ κάτι όταν ήμουν 26..

    Το ότι ήδη κατέθεσες το πρόβλημα σου εδώ σε μας είναι ήδη
    μεγάλο βήμα γιατί σημαίνει πως ξέρεις τι σου συμβαίνει και δεν ζεις σε αυταπάτες και επίσης είναι δείγμα γενναιότητας!
    Μπράβο σου που είχες τα κότσια να γράψεις!

    Σχετικά με τους φόβους σου, τα περισσότερα τα έγραψαν ήδη τα άλλα παιδιά και συμφωνώ μαζί τους.
    Δεν είχα καμιά σχέση με νοσοκομεία να χτυπήσω ξύλο μέχρι τον περασμένο Ιούλη που έβαλα το δακτύλιο και αυτή μου η εμπειρία δεν μου άφησε καμιά άσχημη ανάμνηση!
    Είχα μια βδομάδα πόνους, έπαιρνα ντεπόν και μου περνούσαν.
    έχασα ήδη 30 κιλά και νοιώθω άλλος άνθρωπος..
    έχω ακόμα άλλα 30 να χάσω.

    Δεν θα κοστολόγιζα την επέμβαση αυτή σε ευρώ..
    η υγεία μου πιστεύω κοστίζει πολύ περισσότερο από 6500 - 7000 ευρώ! και είναι ΠΑΝΩ από όλα! πέρσι δεν πήγα διακοπές λόγω του κόστους της επέμβασης αλλά φυσικά δεν το μετάνοιωσα καθόλου! είχα δώσει ήδη πάρα πολλά λεφτά συα bodyline τόσα χρόνια και δεν είχε γίνει και τίποτα!

    Μόνο που λυπάμαι που δεν ήξερα για δακτύλιο όταν ήμουν κι εγώ 26 ..αλλιώς θα ταν η ζωή μου.. θα χα κάνει ίσως και πιο αυστηρές επιλογές σε κάποια πράγματα..έπρεπε να φτάσω σε αυτή την ηλικία για να αποκτήσω αναπνευστικό πρόβλημα,
    να πονάει η μέση μου, να μαυρίσει η ζωή μου, να ροχαλίζω στον ύπνο μου, να παραπέει ο γάμος μου, να καταστραφούν οι σχέχεις μου με κάποιους φίλους, να χάσω την δουλειά μου
    για να πω ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ..
    εύχομαι να μη φτάσεις κι εσύ στην δική μου ηλικία και στα κιλά μου για να κάνεις κάτι.. κάντο ΤΩΡΑ που είσαι νέα!
    αυτά είχα μόνο να προσθέσω!
    Φιλικά
    bionic

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sad
    Αρχικά ενθουσιάστηκα, και αποφάσησα να το κάνω.
    Όμως κάποια πράγματα με σταματούν.

    Το τρίτο και το πιο σημαντικό είναι ότι για τον υπόλοιπο καιρό μέσα στο σώμα μου θα υπάρχει κάτι ξένο, το οποίο και πάλι θα με κάνει να νιώθω "διαφορετική"... και εκεί είναι που κόλησα. Στο ότι λέω τόσο ανίκανη είμαι να τα χάσω μόνη μου και πρέπει να φτάσω σε αυτό το σημείο; Να χειρουργηθώ;
    εγώ προσωπικά το ΟΜΟΛΟΓΩ! ναι! ήμουν και είμαι ανίκανη να τα χάσω μόνη μου! η παχυσαρκία δεν είναι απλώς η υπεδιπλάσια πρόσληψη τροφής! είναι σύνθετο πρόβλημα..
    έχει να κάνει με πάρα πολλούς παράγοντες.. είναι μια ασθένεια!
    είναι αρρώστεια! είναι ο λανθασμένος τρόπος που βλέπουμε την διατροφή.. είναι ο λανθασμένος τρόπος που τρεφομαστε, είναι ο τρόπος που χαρακτηρίζουμε τον ευατό μας αφού φάμε..
    σχετικά με το αν θα χεις ένα ξένο σώμα πάνω σου..
    δηλαδή οι καρδιοπαθείς που ζουν με το βηματοδότη είναι ρομπότ? δεν είναι άνθρωποι? οι ανάπηροι που ζουν με ένα ξένο πόδι πρέπει να αυτοκτονούν? για να μη πω για τις ..ξανθές που βάζουν σιλικόνη στο στήθος τους χεχεχε...
    δεν το νοιώθω τον δακτύλιο και δεν νοιώθω πως έχω κάτι
    που δεν μπορεί να βγει.. όποτε θέλω πάω και τον βγάζω ...
    αλλά επειδή είμαι ανάπηρη στο μυαλό.. έχω ανάγκη αυτό το
    "δεκανίκι" που λέγεται δακτύλιος... δεν είναι κακό
    και χαίρομαι που το χω!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sad

    Λοιπόν ΙΚΑ έχω αλλά απότι μου είπαν δεν καλύπτει τίποτα το ΙΚΑ. Έτσι μου είπε ο γιατρός μου στην Κεντρική Κλινική Αθηνών ο οποίος είναι και προσωπικός μας φίλος.

    >>> αν επιτρέπετε πως τον λένε τον γιατρό στην Κεντρική Κλινική?

    Θέλω να αδυνατίσω μια για πάντα, θέλω να φτάσω τουλάχιστον στα 65 κιλά που σημαίνει ότι πρέπει να χάσω 40. Μήπως ξέρεις περίπου κατά μέσο όρο πόσο καιρό θα μου πάρεi;

    >>> πιστεύω 10-12 μήνες! εγώ στους 6 έχασα 30
    ήμουν 120 όταν την έκανα την εγχείρηση. με ύψος 1.70
    είμαστε σχεδόν στα ίδια! και είσαι και πιο μικρή! θα τα χάσεις πιο εύκολα!

    Kαι μία άλλη ερώτηση. Αν απoφασίσω να το βγάλω κάποια στιγμή, θα τα ξαναπάρω τα κιλά μου, και θα πρέπει να ξαναπληρώσω 6.500 ευρώ;

    >>> δεν ξαναπληρώνεις 6.500 ευρώ αλλά το κόστος του νοσοκομείου και του γιατρού 2000-3000 ευρώ.
    ΝΑΙ αν στο διάστημα που έχεις τον δακτύλιο δεν μπορέσεις
    να μάθεις τους σωστούς τρόπους διατροφής ΝΑΙ θα τα ξαναπάρεις.. λογικό δεν είναι?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα posts σας,

    Bionic τον γιατρό τον λένε Παναγιώτη Γρηγορόπουλο. Σε ευχαριστώ και εσένα, πραγματικά αφού διάβασα τα posts σας πήρα τρομερή δύναμη και είμαι σίγουρη πλέον οτι θέλω να το κάνω.
    Ξέρω τι θα αντιμετωπίσω και όταν όλα θα πάνε καλά και θα το βάλω επιτέλους το ρημάδι θα ήθελα να σας γνωρίσω έναν εναν από κοντά, γιατί είστε αυτοί που μου δώσανε δύναμη και ώθηση να φτιάξω τη ζωή μου, έστω και στα 26.

    Απλά επειδή είμαι λίγο "κοτούλα" φοβόμουν ράμματα, πόνους, ταλαιπωρία... ε και σταματούσα.

    Σας ευχαριστώ όλους μέσα από την ψυχή μου!

    Όταν θα έχω νέα θα ερθω εδώ να σας πω.

    Φιλικά
    Sad...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα posts σας,


    »»»»ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ .

    Bionic τον γιατρό τον λένε Παναγιώτη Γρηγορόπουλο. Σε ευχαριστώ και εσένα, πραγματικά αφού διάβασα τα posts σας πήρα τρομερή δύναμη και είμαι σίγουρη πλέον οτι θέλω να το κάνω.

    »»»»»ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!
    ΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΚΑ?ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ...
    ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ Η BIONIC ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ..

    ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΟΥ?.

    ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΣΤΡΑΒΟΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΠΑΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ?
    ΛΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΔΙΑΙΤΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ?
    ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ !
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ?
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ?.

    ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΥΠΕΡΒΑΡΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40-50 ΛΕΠΤΑ .


    Ξέρω τι θα αντιμετωπίσω και όταν όλα θα πάνε καλά και θα το βάλω επιτέλους το ρημάδι θα ήθελα να σας γνωρίσω έναν εναν από κοντά, γιατί είστε αυτοί που μου δώσανε δύναμη και ώθηση να φτιάξω τη ζωή μου, έστω και στα 26.

    ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ?
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ 2 ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ?.
    ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΦΑΜΕ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ.!!
    ΜΥΡΙΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΦΕΡΑΝΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ (ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝΕ ΓΙΑ ΔΑΚΤΥΛΙΟ) ΚΑΙ ΜΕ 1 ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΠΗΓΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΤΟ ΦΑΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΕΣΠΑΣΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΡΕ ΛΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.?
    ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΣ?ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ?
    ΚΑΙ ΤΟ 2Ο ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ Η ΠΑΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ?
    ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ?..ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ?

    ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ?.
    ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ (ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΑΥΤΟ )

    ΤΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑ 26 ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ?.ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ? ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ?


    Απλά επειδή είμαι λίγο "κοτούλα" φοβόμουν ράμματα, πόνους, ταλαιπωρία... ε και σταματούσα.

    ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΣ ΟΛΟΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΣΑΝ ΙΔΕΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ..ΠΟΝΟΥΣ ?ΡΑΜΜΑΤΑ-ΚΟΣΤΟΣ-ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ..

    Σας ευχαριστώ όλους μέσα από την ψυχή μου!

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

    Όταν θα έχω νέα θα ερθω εδώ να σας πω.

    ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •