»»»»»»»ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ«««««««««« - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by sad
    Ρε παιδιά εγώ φοβάαααααααμαι τώραααααα........
    ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ?
    ΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Κοίτα εγώ από φύση μου τρώω σιγά... δεν με φοβίζει αυτό. Όταν όλοι τελείωναν από το τραπέζι εγώ είχα φάει το μισό φαγητό μου... αλλά αυτό με την τουαλέτα με προβλημάτισε και επίσης ρε παιδιά, σε ένα εστιατόριο δηλαδή δεν μπορείς να φας μια μερίδα φαγητό κανονικά;
    Επίσης οι περιορισμοί είναι πολλοί, εμένα τα φρούτα μου αρέσουν με τη φλούδα, τα μανιτάρια τρελαίνομαι, το λάχανο η μόνη σαλάτα που τρώω.....

    Δεν ξέρω...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by sad
    καλά τώρα χωρίς πλάκα αλλιώς τα περίμενα και αλλιώς τα βλέπω.
    1 μήνα δεν τρως σχεδόν τίποτα και τι σημαίνει εντoπίστε την τουαλέτα στα μαγαζιά για να μην την ψάχνετε; Παιδιά τι είναι αυτααααα;;;;;;;;

    Λάκη ζυγίστικες τ ελικά; Πονάς καθόλου;
    ΕΓΩ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ.
    1 ΜΗΝΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΤΡΩΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ
    Η 1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ...
    ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ.
    ΒΕΒΑΙΑ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΜΕΤΡΑΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 1ο ΜΗΝΑ..
    ΟΧΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by lakis
    ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ
    ΔΕΙΚΤΗ ΜΑΖΑΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40
    ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ +45 ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥΣ .
    Λάκη ευχαριστούμε που έκανες τον κόπο και έβαλες το φυλλάδιο!
    Ωστόσο δεν είναι απόλυτα σωστό αυτό που λες..
    Υπό προυποθέσεις κάποιος με BMI πάνω από 30% μπορεί
    και επιβάλεται να το βάλει.
    το +40 δεν ισχύει.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by sad
    Κοίτα εγώ από φύση μου τρώω σιγά... δεν με φοβίζει αυτό. Όταν όλοι τελείωναν από το τραπέζι εγώ είχα φάει το μισό φαγητό μου... αλλά αυτό με την τουαλέτα με προβλημάτισε και επίσης ρε παιδιά, σε ένα εστιατόριο δηλαδή δεν μπορείς να φας μια μερίδα φαγητό κανονικά;
    Επίσης οι περιορισμοί είναι πολλοί, εμένα τα φρούτα μου αρέσουν με τη φλούδα, τα μανιτάρια τρελαίνομαι, το λάχανο η μόνη σαλάτα που τρώω.....

    Δεν ξέρω...
    ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΑ ΣΕ 1 ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΑΓΕΙΡΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ .
    ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ
    ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΑΠΛΑ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΑΣΑΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ...
    ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ .
    ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΚΟΤΣΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΩΣ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sad
    καλά τώρα χωρίς πλάκα αλλιώς τα περίμενα και αλλιώς τα βλέπω.
    1 μήνα δεν τρως σχεδόν τίποτα και τι σημαίνει εντoπίστε την τουαλέτα στα μαγαζιά για να μην την ψάχνετε; Παιδιά τι είναι αυτααααα;;;;;;;;

    Λάκη ζυγίστικες τ ελικά; Πονάς καθόλου;
    6 μήνες + και την τουαλέτα την χρειάστηκα μόνο μια φορά
    να πάω να κάνω εμετό γιατί έφαγα ψωμί χωρίς να το μασήσω καλά.. και δεν είναι έτσι όπως τα λές sad...
    ΔΕΝ είναι 1 μήνας είναι 1 βδομάδα.. μεταξύ μας εγώ δεν κράτησα τη διαίτα με τα υγρά με απόλυτη ευλάβεια...
    ούτε καν μια βδομάδα.. πέρασα σε κρέμες και πουρέ από την 5η μέρα.. και δεν είχα όρεξη να φάω κάτι παραπάνω

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sad

    ... αλλά αυτό με την τουαλέτα με προβλημάτισε και επίσης ρε παιδιά, σε ένα εστιατόριο δηλαδή δεν μπορείς να φας μια μερίδα φαγητό κανονικά;
    Επίσης οι περιορισμοί είναι πολλοί, εμένα τα φρούτα μου αρέσουν με τη φλούδα, τα μανιτάρια τρελαίνομαι, το λάχανο η μόνη σαλάτα που τρώω.....

    Δεν ξέρω...
    ΟΧΙ στο εστιατόριο ποτέ δεν καταφέρνω να φάω ολόκληρη μερίδα.. γι αυτό τρώω λίγο για να χω χώρο να φάω και τίποτα άλλο μετά .. κανα γλυκάκι ας πούμε!
    τα φρούτα κι εμένα μου άρεσαν με την φλούδα αλλά τι να κάνουμε όλα έχουν ένα τίμημα.. ακόμα και την ντομάτα ξεφλουδίζω! το λάχανο το τρώω αλλά το μασάω πάααρα πολύ καλά..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Δηλαδή αν είναι λιγότερο κλειστός, τότε μπορείς να φας κανονικά; Κοίτα εγώ κανονικά τρώω το είπα και πριν, σε θέμα ταχύτητας και ποσότητας, μη σου πω και αργά γιατί το απολαμβάνω, αλλά αν μου τον κλείσει θα πρεπεi να έχω το νου μου συνέχεια ή θα μπορώ να συνεχίσω να τρώω όπως τώρα.

    Σουβλάκια my big lovers επιτρέπονται;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    ναι μπορεις να φας παραπάνω αλλα το να "φας κανονικά" είναι μεγάλη κουβέντα και διαφορετικό για τον καθένα..
    ναι θα πρέπει να χεις το νου σου αλλά όχι και με υστερία...δεν έχω άγχος απλώς τρώω με λίγη προσοχή..
    Χτες έφαγα ένα καλαμάκι σουβλάκι.. πίτα σουβλάκι τρώω σιγά αλλά δεν μπορώ να το φάω ολόκληρο.
    μπριζόλα τρώω τη μισή..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by bionic
    Originally posted by lakis
    ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ
    ΔΕΙΚΤΗ ΜΑΖΑΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40
    ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ +45 ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥΣ .
    Λάκη ευχαριστούμε που έκανες τον κόπο και έβαλες το φυλλάδιο!
    Ωστόσο δεν είναι απόλυτα σωστό αυτό που λες..
    Υπό προυποθέσεις κάποιος με BMI πάνω από 30% μπορεί
    και επιβάλεται να το βάλει.
    το +40 δεν ισχύει.
    ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΜΣ 30 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 20 ΚΙΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΟΥ ΒΑΡΟΣ.
    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ 20 Η 30 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΤΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ...
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ...
    ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..
    ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΔΜΣ 35 (+30 ΚΙΛΑ) ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΙΣΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ
    ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΜΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝΕ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    και ξαναεξηγώ πως αυτό που λες δεν είναι απόλυτο
    δεν μιλάω για 20+ κιλά αλλά για 30+
    ο ΔΜΣ βγαίνει σε άθροισμα και με το ύψος.. επομένως γυναίκα ενηλικη με ύψος 1.65 είναι πολλά να ναι 85 κιλά ..
    κι ο δακτύλιος θα δώσει μόνιμη λύση στο πρόβλημα της αν έχει δοκιμάσει να χάσει πολλές φορές κιλά ανεπιτυχώς
    αν είναι 35 χρονών και βιάζετε βιολογικά να κάνει ένα παιδάκι με το βάρος της έχει δημιουργήσει
    πρόβλημα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ
    ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΜΕ 1.65 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 85 ΚΙΛΑ ΕΧΕΙ 31,22 ΔΜΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ 20-25 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΔΜΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 25 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Larissa Greece
    Posts
    182
    να τα πώ λίγο ομά....

    ψωμί και συναφή πιτοειδή οταν είσαι έξω οχι μόνο δυσκολεύεσαι να φάς απλά την πατάς μια φορά που σου κάθονται στο δακτύλιο και γκουρλώνεις και σε κοιτάνε ολοι παράξενα και συ τα πέρνεις γιατί θες την ησυχία σου πίνωντας αργα νερό να κατεβει η σκασμένη η μπουκιά.....και ολοι σε ρωτάνε "τι έχεις ?".....και λές απο μέσα σου "σκάσε κυρά μου πνίγομαι δεν βλέπεις? και επειδή δεν είμαι σπίτι μου να πάω στην τουαλέτα να το κάνω εμετό κάθομαι εδώ μπάστακας κοκκινισμένος προσπαθώντας αργά να το καταπιώ για να μην φέρω σε δύσκολη θέση και την συνοδό μου γμτ..."

    πάντως πλέον αυτοί που με ξέρουν δεν εκκλήσονται οταν εκεί που οι άλλοι τρωνε αν σηκωθώ να περπατήσω μια βόλτα για να ξεχαστω για να πέσει η μπουκιά που κατα-λάθος έφαγα γρήγορα.....με ξέρουν ...αφού τώρα πλέον μου φέρνουν και το νερό.....

    οταν βγαίνω εξω αποφεύγω ή τα τρώω πολύ αργά: -ψωμί,πίτες,πατάτες προτηγανισμένες,μακαρόνια αβραστα, κλπ.

    προτιμώ: καμμια σουπίτσα, ρύζι αντί για πατάτες, στα σουβλατζίδικα καλαμάκι σκέτο χωρίς την πίτα εννοώ, ρωτάω αν έχουν πατάτες σπιτικές και όχι προτηγανισμένες

    ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΝΕΡΟ.....ΑΦΟΥ ΦΤΑΝΩ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΡΟ ΚΟΝΤΑ....

    στον στρατό δεν έτρωγα γιατί τρώωγαμε γρήγορα και χωρίς νερό....επαιρνα τα συσκευαζα σε καμμιά χαρτοπετσέτα και τα έπαιρνα να τα φάω οταν έχουμε ελεύθερη ώρα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Παιδιά αυτό τώρα έιναι καλό; Πόσο θα ζήσεις έτσι; Να μη μπορείς να φας φυσιολογικά ψωμί και πίτα; Δηλαδή ξέρω γω νομίζω ότι θα είμαι πάντα σε έναν περιορισμό... Και όχι μη πάρω κανα κιλό αλλά να μην πνιγώ (!)...

    Αλλιώς τα περίμενα... αλλιώς μου βγαίνουν...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by viola17583
    να τα πώ λίγο ομά....

    ψωμί και συναφή πιτοειδή οταν είσαι έξω οχι μόνο δυσκολεύεσαι να φάς απλά την πατάς μια φορά που σου κάθονται στο δακτύλιο και γκουρλώνεις και σε κοιτάνε ολοι παράξενα και συ τα πέρνεις γιατί θες την ησυχία σου πίνωντας αργα νερό να κατεβει η σκασμένη η μπουκιά.....και ολοι σε ρωτάνε "τι έχεις ?".....και λές απο μέσα σου "σκάσε κυρά μου πνίγομαι δεν βλέπεις? και επειδή δεν είμαι σπίτι μου να πάω στην τουαλέτα να το κάνω εμετό κάθομαι εδώ μπάστακας κοκκινισμένος προσπαθώντας αργά να το καταπιώ για να μην φέρω σε δύσκολη θέση και την συνοδό μου γμτ..."

    πάντως πλέον αυτοί που με ξέρουν δεν εκκλήσονται οταν εκεί που οι άλλοι τρωνε αν σηκωθώ να περπατήσω μια βόλτα για να ξεχαστω για να πέσει η μπουκιά που κατα-λάθος έφαγα γρήγορα.....με ξέρουν ...αφού τώρα πλέον μου φέρνουν και το νερό.....

    οταν βγαίνω εξω αποφεύγω ή τα τρώω πολύ αργά: -ψωμί,πίτες,πατάτες προτηγανισμένες,μακαρόνια αβραστα, κλπ.

    προτιμώ: καμμια σουπίτσα, ρύζι αντί για πατάτες, στα σουβλατζίδικα καλαμάκι σκέτο χωρίς την πίτα εννοώ, ρωτάω αν έχουν πατάτες σπιτικές και όχι προτηγανισμένες

    ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΝΕΡΟ.....ΑΦΟΥ ΦΤΑΝΩ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΡΟ ΚΟΝΤΑ....

    στον στρατό δεν έτρωγα γιατί τρώωγαμε γρήγορα και χωρίς νερό....επαιρνα τα συσκευαζα σε καμμιά χαρτοπετσέτα και τα έπαιρνα να τα φάω οταν έχουμε ελεύθερη ώρα...
    ΜΕ 2cc ΚΑΙ ΠΝΙΓΕΣΑΙ?
    ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ..
    ΛΕΣ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •