Ευαγγελισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    6

    Ευαγγελισμός

    Γνωρίζετε άν στον Ευαγγελισμό γίνεται τοποθέτηση γαστρικού δακτυλίου ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    γεια. εγω γνωριζο στο ιπποκρατιο που την εκανα και εγω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by sailorman
    Γνωρίζετε άν στον Ευαγγελισμό γίνεται τοποθέτηση γαστρικού δακτυλίου ?
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    ΓΙΑ ΔΕΣ ΕΔΩ
    http://www.paxysarkia.net/Hospitals1.htm
    ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ
    ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    6
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ 34ΧΡ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1,72 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 148 ΚΙΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ 34ΧΡ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1,72 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 148 ΚΙΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ.
    καλησπέρα Κωνσταντίνα,
    έχεις ΔΜΣ 50 (νοσογόνος παχυσαρκία),
    θα πρεπε να ήσουν μέχρι 72 κιλά περίπου, άρα πρέπει να χάσεις περίπου 70 κιλά.
    Αν είσαι πρόθυμη να ακολουθήσεις ορισμένους βασικούς διατροφικούς κανόνες για να είναι επιτυχής η τοποθέτηση
    του δακτυλιου, όπως αποφυγή γλυκών, αλκοόλ, και υψηλών σε θερμίδες υγρών (πχ. Milk shake, Παγωτά) τότε είναι λύση
    για σένα ο δακτύλιος, Αν όμως είσαι επιρρεπής σε όλα αυτά.
    τότε θα πρέπει να ακολουθήσεις συνδυασμό δακτύλιου με γαστρικό by pass.
    αυτά και καλως ήρθες στο φόρουμ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    6
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΠΩΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΥΧΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ,ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ???Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΤΑ ΓΛΥΚΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΚΑΠΩΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ Η ΠΕΙΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ ???Η ΘΑ ΠΕΙΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ.( ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ).

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Κωνσταντίνα, καλό θα είναι αν θελεις να έχεις αποτελέσματα να κάνεις μια μικρή θυσία με τα γλυκά και αν όχι να τα κόψεις τελείως και να τρως φυσιολόγικά ένα γλυκό κάθε βδομάδα ή κάθε 15 μέρες. Με τον δακτύλιο δεν νιώθεις πείνα, αντιθέτως νιώθεις χορτάτος με μικρές ποσότητες φαγητού. Πχ αν έτρωγες πριν 3 σουβλάκια, με τον δακτύλιο θα τρως μισό και θα νιώθεις το ίδιο χορτάτη. Δηλαδή με την τοποθέτηση δακτυλίου δεν νιώθεις ποτέ πεινάσμένη. Απλώς θα πρέπει να προσέχεις λιγάκι με τα γλυκά και τα υγρά που έχουν πολλές θερμίδες. Αξίζει μια τόσο μικρή θυσία για να γίνεις καλά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΠΩΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΥΧΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ,ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ???
    Ναι την έχω κάνει! διάβασε παλιότερα ποστ!


    Originally posted by ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ Η ΠΕΙΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ ???Η ΘΑ ΠΕΙΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ.( ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ).
    δεν θα πεινάς, εκεί είναι το κόλπο! με μικρή ποσότητα
    νοιώθεις full! κι εγώ πριν νόμιζα πως είχα ταινία...
    τον αχόρταγο είχα αλλά τώρα ούτε το ένα τρίτο δεν τρώω!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •