ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 140
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134
    Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.

    Δεν αντέχω πια τον εαυτό μου να τον βλέπω έτσι.
    Έχω καταντήσει να φοράω 2 φούστεσ μόνο γιατί δεν μου κάνει τίποτα άλλο.

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ

    ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ Τ Ω Ρ Α

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    ααχχ θα βάλω τα κλαμμάτα.. σαν να ακούω τον ευατό μου πριν χρόνια...
    με τέτοια ψυχολογία και άγχος πως θα κάνεις τώρα μια δίαιτα αδυνατίσματος?
    από αυτά που γράφεις δεν δείχνεις να αγαπάς τον ευατό σου..
    πρέπει να τον αγαπάς..αλλά μιλάμε για ΠΟΛΥ αγάπη! έρωτα τρελλό!!
    μπορείς να το καταφέρεις Λολιποπ μπορείς! μπορείς!..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134
    Δεν τον αγαπάω φυσικά το εαυτό μου γιατι δεν με αφήνει να ζήσω όπως θέλω.
    Γι΄αυτό είπα επιτέλους να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου.

    Θέλω να φορέσω όλα αυτά τα ρούχα που έχω αγοράσει σε μικρότερα νούμερα.

    Θέλω να αντέξω.

    Θέλω το καλοκαίρι να με βρεί στα παλιά μου κιλά΄.

    Να με βρεί 6 5 ! ! !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    βάζω στοίχημα 1000 ευρώ πως αυτά που γράφεις εδώ τα γράφεις και σε τετράδια..
    γιατί θέλεις να χάσεις βάρος? --> για να φορέσω αυτά τα ρούχα

    γιατί θέλεις να φορέσεις αυτά τα ρούχα? --> για να είμαι όμορφη/ για να με βλέπουν και οι άλλοι πως είμαι όμορφη/
    για να νοιώθω καλά με εμένα/ γιατί με άσχημα ρούχα δεν νοιώθω καλά/ γιατί θέλω να αρέσω σε κάποιον

    γιατί θέλω να αρέσω στους άλλους? --> για να πιστέψω πως αξίζω κι εγώ.. γιατί θεωρώ πως
    αν δεν είμαι αδύνατη δεν αξίζω κι όλας..γιατί θέλω να επιβεβαιωθώ από τους άλλους/ γιατί
    αν δεν μου κάνουν κομπλιμέντα νοιώθω χάλια και δεν αξίζω..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134
    Δεν είναι ακριβώς έτσι.

    Θέλω να το κάνω για μένα κυρίως.
    Έχω έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα μου που με κάνει να νιώθω όμορφα όπως είμαι.
    Επειδή λοιπόν έχω επαναπαυθεί έφτασα στα 20 κιλά παραπάνω.

    Δεν μου λέει κάτι. Μ αγαπάει όπως είμαι και τώρα που με βλέπει σε ακρότητες φονάζει, φοβάται.

    Αλλά εγώ θα επιμείνω.
    Θέλω να του το κάνω δώρο για την τόση αγάπη που μου δείχνει.
    Να είναι δίπλα μου και να με καμαρώνει.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Πύργος Ηλείας
    Posts
    67
    Αν κι'εγώ είμαι απ' το διπλανό φόρουμ της βουλιμίας θα σας πώ τα δικά μου γιατί καταλαβαίνω πως νιώθεται όλοι.
    Με λένε Χριστίνα γεννήθηκα στις 22/03/1979 μένω στον Πύργο Ηλείας, είμαι αρραβωνιασμένη ένα χρόνο, έχω τελειώσει ΤΕΙ Δομικών Έργων στην Πάτρα και εργάζομαι σε Τεχνικό Γραφείο όπου ασχολούμαστε μόνο με Δημόσια Έργα. Αγαπώ πολύ την δουλειά μου αλλά δυστηχώς καθόλου την ψυχή μου. Εδώ και 5 χρόνια προσπαθώ να καταλάβω γιατί περνώ όλα αυτά τα προβλήματα.
    Τον εαυτόν μου τον θυμάμαι πάντα 76 με 82 κιλά. Πρίν 5 χρόνια χτύπησα τα 96 και εκεί ξεκίνησαν όλα. Ξεκίνησα δίαιτα έγινα ανορεξική πήγα στα 37 κιλά (κατάφερα να ζήσω) και κατέληξα βουλιμική. Τώρα είμαι στα 50 με 56 τον τελευταίο χρόνο.
    Το όνειρό μου: Να ξυπνήσω μια μέρα να μην πιάσω την κοιλιά μου να δώ αν είναι επίπεδη και να φάω κανονικά χωρίς να σκέφτομαι ότι θα παχύνω.Θα τα καταφέρω ποτέ άραγε;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134
    τελικά έχω καταλάβει πως είμαστε των άκρων.

    εμένα το προβλημά μου είναι ότι είμαι των άκρων και όχι των μέτρων.
    μπορεί να περάσει μέρα και να μην φάω τίποτα αλλα μπορεί και να φάω μέχρι να σκάσω.

    με αποτέλεσμα να έχω τωρα 20 κιλά που πρέπει να φύγουν.

    τι να κάνω Θεέ μου?

  8. #23
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Πύργος Ηλείας
    Posts
    67
    Φυσικά και είμαστε των άκρων lollipop όταν τα θέλουμε όλα τώρα. Έαν βάζαμαι και λίγο μέτρο στην ζωή μας δεν θα καταλήγαμε με τόσα προβλήματα. Μπορείς όμως να έχεις τον έλεγχο. Μην αφήσεις τον εαυτόν σου να πέσει σε άλλες καταστάσεις. Στο έχω γράψει ξανά αυτό. Ξεκινά να τρώς όλες τις μέρες τις ίδιες ποσότητες και θα τα καταφέρεις.Μπορείς αρκεί να το πιστέψεις. Με την απελπισία δεν θα βγάλεις τίποτε. Πίστη χρειάζεται στον εαυτόν σου. Μόνο αυτό.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134
    Μετά από 2 ημέρες στέρησης πιστεύω ότι το χάσιμο των κιλών μου δεν έχει πλέον γυρισμό.

    ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.

    ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.

    ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ.

    Θ Ε Λ Η Σ Η

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Εγώ είμαι καινούργια. Σημερινή. Με λένε Λίνα, έχω δύο παιδιά, αγόρι 6 χρονών και κόρη 10 χρονών, που ελπίζω να μην πάρουν από το δικό μου DNA και τους βγει η πίστη με τα κιλά τους όταν μεγαλώσουν!!!!!! Ελπίζω να πάρουν από τον πατέρα τους που τρώει στην καθισιά δύο πίτσες και 4 κοκακόλες και είναι αδύνατος σαν παιδί της Μπιάφρας!!!!Γαμότο!!! Οι αδικίες της ζωής!!! Όταν με γνώρισε ήμουν 90 κιλά. Εγώ δε θα με καμάκωνα!! Αυτός είχε άλλη άποψη, τι να πεις! Έφτασα στα 137 κιλά και κόντευα να μείνω στον τόπο από τα προβλήματα υγείας που μου εμφανίστηκαν... Είπα τέρμα, έχασα 52 κιλά σε ενάμισυ χρόνο, μετά έβαλα πίσω τα 5 και ξαναπήγα 90. Και... κόλλησα εκεί! Με Logo!!! Με καθημερινήδίαιτα και αγώνα. Έλεος!!!!!!! Πόσο μπορεί να αντέξει κανείς; Φοβάμαι πως έρχεται η καταστροφή παιδιά....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191

  12. #27
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Πύργος Ηλείας
    Posts
    67
    Καλώς ήλθες στην παρέα μας Λίνα. Τα 54 κιλά στον ενάμιση χρόνο τα έχασες φυσιολογικά με δίαιτα ή σου παρπυσιάστικε κάποιο πρόβλημα και έχασες ; Γιατί άν ήταν φυσιολογικά τότε μπράβο σου, είσαι άξια συγχαρητιρίων. Κι΄άν όντως όλα αυτά τα έχασες φυσιολογικά τότε δεν θα έπρεπε να απογοητεύεσαι. Πρέπει να τα καταφέρεις πρίν την καταστροφή. Κι'εγώ κάπως έτσι το έπαθα΄. Ήμουν 96 πήγα 82 και μετά τέρμα δεν χανόντουσαν με τίποτα. Μόνο που για μένα μετά ήρθε η καταστροφή. Σήερα που έχω καταλήξει εδώ που είμαι σκέφτομαι ότι εάν τότε άφηνα και λίγο τον εαυτό μου ελεύθερο δεν θα τα είχα πάθει όλα αυτά (ανορεξία-βουλιμία). Ίσως να είμαι και λάθος φυσικά αλλά σκέφτομαι ότι αν δεν μου είχε γίνει εμμονή και αγαπούσα τότε λίγο τον εαυτόν μου θα κατάφερνα να χάσω και να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα που ήταν τα 65-67 λόγο ύψους πάντα. Σήμερα με τα προβλήματα την μια εβδομάδα είμαι 56 και μετά απο δύο είμαι 50 και ξανά απ' την αρχή.κάθε μέρα είναι μαρτύριο και κόλαση για μένα. Εύχομαι ποτέ στην ζωή σου να μην το ζήσεις αυτό.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Πύργος Ηλείας
    Posts
    67
    Καλώς ήλθες κι' εσύ Βέρα. Εύχομαι και σε σένα να φτάσεις στο επιθυμητό σου αποτέλεσμα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    ευχαριστο πολυ και εσυ να πασ οσα θελεις.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Βέρα πως τα πας με το φαγητό τώρα που είσαι στα 5 cc? βλέπεις διαφορά στο τι τρως?
    έχασες λιγάκι?

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •