ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΖΥΓΙΣΜΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 457 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 6847
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    αααχχχ Βέρα πώς σε νοιώθω.. στο ίδιο καράβι ταξιδεύουμε

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    γειατι εσυ πασ καλητερα απο μενα κοντεβισ στον στοχο σου εγω ακομα ειμαι στην αρχι.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Ο Francis Bacon έγραψε:
    "Στα μεγάλα ύψη ανεβαίνουμε με περιστρεφόμενη σκάλα"

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Μου αρέσουν αφάνταστα τα quote σου Λίνα!! θα προτιμούσα βέβαια να ανέβω στο ύψωμα με ..ασανσέρ
    Βέρα είμαι 28 κιλά μακρυά από το στόχο

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Bionic, κι εγώ κοιτάζω πάντα ό,τι γράφεις και τα βρίσκω σοβαρά και εμπεριστατωμένα. Μπράβο σου, αλλά και μπράβο σε όλους σας για το ενδιαφέρον που δείχνετε. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! (ειδικά στη σημερινή... "παλιοκατάσταση και ... παλιοκοινωνία")...
    Πείστε με παρακαλώ γιατί δεν θα έπρεπε να πάρω τα reductil (τα οποία φλερτάρω ιδιαιτέρως τελευταίως...)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by lina
    Πείστε με παρακαλώ γιατί δεν θα έπρεπε να πάρω τα reductil (τα οποία φλερτάρω ιδιαιτέρως τελευταίως...)
    γιατί.. προκαλούν περισσότερο κακό από το καλό
    που υπόσχονται γιατί είναι μια ακόμη απόπειρα
    των φαρμακευτικών εταιριών να τα αρπάξουν από
    τους απελπισμένους παχύσαρκους και να κερδίσουν
    εις βάρος τους..:-(
    γιατί.. το ξέρεις κι εσύ πως δεν είναι η λύση

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Μια ...περιγραφούλα του "κακού" που κάνουν, μπορώ να έχω;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Λίνα δες εδώ που σου έχει απαντήσει η Λόλιποπ
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...tid=289&page=2

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Μα τα είδα Bionic και δε μου φαίνεται να γράφει τίποτα κακό!! Μόνον από κάποιον που τα πήρε θα μπορούσα ίσως να μάθω παρενέργειες, γιατί στην απλή παρουσίασή τους δεν γράφεται τίποτα ιδιαίτερο. Διάβασα ότι αυξάνει τα επίπεδα της σεροτονίνης στον εγκέφαλο. Αυτή αυξάνεται κι όταν τρως κρέας. Οταν τρως υδατάνθρακες πέφτει. Όταν είναι ψηλά, δεν πεινάς και είσαι πιο σπιντάτη, πιο ενεργητική. Όταν πέφτει, είσαι ένα ψιλοχώμα. Αυτά ισχύουν έτσι κι αλλιώς. Υποτίθεται λοιπόν ότι παίρνοντας το reductil, θ' ανέβει η σεροτονίνη σου τεχνητά. ʼρα θα νιώθεις πιο ενεργοποιημένη και δεν θα πεινάς. Το θέμα είναι, μήπως επηρεάζει τόσο την έκλυσή της που μετά, όταν το κόψεις, δεν θα εκλύεται από μόνη της; Μήπως δηλαδή χαλάσει η ισορροπία; Μήπως γι' αυτό λένε ότι μετά τα παίρνεις διπλά τα κιλά; Γιατί τότε πια δεν εκλύεται η κανονική σεροτονίνη που θα έπρεπε να εκλύεται και νιώθεις να πεινάς περισσότερο; Εσύ τα έχεις πάρει; Έχεις εμπειρία; Σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου Bionic, γενικώς βοηθάς πάρα πολύ απ' ο,τι βλέπω συνεχώς...

  10. #40
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Aγαπητή Λίνα,
    θα σου πω κι εγω την εμπειρία μου απο τα Reductil. Tα έπαιρνα 2μιση μήνες περίπου, μου τα έδωσε ο ενδοκρινολόγος μου για να βοηθήσει το μεταβολισμό μου. Στο κουτί, γράφει ένα κατεβατό παρενέργειες (απο ταχυκαρδία και υπέρταση μέχρι διαταραχή της γεύσης, παραισθησίες , κατάθλιψη, σπασμοί, διάρροια, εξάνθημα, διαταραχές των νεφρών, κατακράτηση ούρων μέχρι και...αύξηση της όρεξης!) Προσωπικά, είχα τρομερές ημικρανίες και δύο φορές η πίεσή μου ανέβηκε απότομα με αποτέλεσμα να χάνω τον κόσμο. Τη δεύτερη φορά που είπα οτι θα πεθάνω, τα έκοψα. Είχα επίσης αυπνίες, ταχυκαρδίες, ζάλη, ξηροστομία, επιδείνωση αιμορροίδων, αγγειοδιαστολή (εξάψεις με αίσθημα θερμότητας) και βέβαια, το βάρος μου δε μειώθηκε ούτε γραμμάριο! Η γνώμη μου ειναι, λοιπόν, ΜΑΚΡΙΑ καλή μου!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Να 'σαι καλά και σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου κόπηκαν τα φτερά αποτόμως. Λέω βέβαια πως είναι κρίμα, πάει κι αυτή η πιθανότητα, αλλά, τι να κάνουμε, καλύτερα να μη ρισκάρω... Χίλια ευχαριστώ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    198
    Μπαίνω κι εγώ στην παρέα του ζυγίσματος και υπογράφω με τα αρχικά τα τωρινά και τα στοχευμένα κιλά μου.....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Πω πω τόσα λίγα που χεις να χάσεις κάστανο μέχρι το καλοκαίρι θα σαι σούπερ!
    γιατί ρε γαμώτο δεν το χα μάθει πιο νωρίς?
    ζη-λεύ-ωωω

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    εγω σιμερα ειμαι 90 κηλα ειναι καλα κα8ε βδομαδα μονο 1 κηλο?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    99.6 και από μένα!

Page 3 of 457 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •