Το καλό το παληκάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    18
    λινα ειλικρινα σε θαυμαζω και μου δινεις δυναμη να συνεχισω!!!! η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι τις χημικες διαιτες γιατι οσες φορες εχω κανει εχω παρει τα διπλασια μετα...πηγαινω σε διαιτολογο ομως και η δικη σου επιτυχημενη προσπαθεια με εχει ανεβασει πολυ και μου εχει δωσει κουραγιο!! κρατα γερα!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Κορίτσια, σκίζουμε!!!!!!!!!!!!!! Και εκτός του ότι "κρατάμε γερά", κρατάμε -παρεπιπτόντως- και την κοιλιά μας από τα γέλια. Μια θαυμάσια, μίνι, self-service ψυχοθεραπεία. Να χέσω τους ψυχολόγους και τα διπλώματα! Όλα τα κάνει ο άνθρωπος άμα έχει παρέα! ΟΛΑ!

    Hop, είσαι πρώτη! Αυτός ο Ατκινς δουλεύει ο σκασμένος! ʼσε που τώρα που έρχεται το Πάσχα, είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΔΙΑΙΤΑ που δε θα σε κάνει να θες να σουβλιστείς κι εσύ από απελπισία. Κάνεις το κοκορέτσι και το αρνί και τα αυγά και τις μαρουλοσαλάτες ν' αναστενάξουν και είσαι και κυρία!!! Έχω περάσει υπέροχα Πάσχα με τον... Ατκινς!(Μα τι λέω η γυναίκα! Απ' αυτά κι απ' αυτά με στραβοκοιτάει κάθε Πάσχα ο άντρας μου...) Μπράβο σου. Εγώ λέω να συνεχίσω μέχρι το Πάσχα με τις αηδίες που τρώω, μια και είμαι στη δίαιτα... των "υποανάπτυκτων χωρών" (εκεί που δεν έχουν οι άνθρωποι να φάνε, οπότε είναι άγνωστη η λέξη παχυσαρκία), να συνεχίσω να τρώω τα "δείγματα" φαγητού, και μετά το Πάσχα να ρίξω μια απ' αυτές τις φοβερές χημικές που μου έστειλες! Ανελέητα! (Μόλις τις τύπωσα)

    Σήμερα το μεσημέρι, έβαλα σ' ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πιάτο δύο ελιές, ένα αγγούρι, ένα κομμάτι φέτα, μια ντομάτα και τα κοίταγα. Τα κοίταγαν και τα παιδιά μου. Λέω: "μην τα κοιτάτε, θα χορτάσετε και δε θα φάτε το γιουβέτσι σας". Κι ο μικρός ανοίγει κάτι μάτια νά και ρωτάει την αδελφή του: "Μάρω, η δίαιτα τρελλαίνει;" Εγώ κοίταγα ατάραχη το πιάτο και σκεφτόμουν ότι κάπως έτσι σε σερβίρουν στα πανάκριβα εστιατόρια! Σου πετάνε μια σκατούλα σ' ένα πιάτο από δω μέχρι απέναντι και το πληρώνεις και ασημένιο! Ε, λέω, σκάσε Λίνα, τώρα τρως .... γκουρμέ!

    Petalouda, μη φοβάσαι τίποτα. Τίναξε τα... φτερά σου και πέτα! Το πολύ πολύ να τρακάρεις σε κανένα δέντρο, μέχρι να μάθεις να ...πιλοτάρεις!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    ΕΡΩΤΗΣΗ....ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ????

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    τον κεσε....

  5. #20
    Originally posted by 2sweet2b4go10
    τον κεσε....
    hahahahaha :P
    Να 'σαι καλά... Μου έφτιαξες τη μέρα. :P

    Καλημέρα σας!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    @ lina... cuisine francaise και ετσι....χαχαχαχα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sugar
    ΕΡΩΤΗΣΗ....ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ????
    αν δεν έχεις ευαισθησία στη λακτόζη τότε: τυρί, γάλα, cottage cheese

    (τα λυσσακά τους δε.. τα τρώνε μόνο τα troll)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Yποψιν οτι αν καποιος κανει Βypass, παθαινει ανεξια (η καπως ετσι). Οτιδηποτε εχει λακτοζη, πειραζει. Σε αλλους πολυ σε αλλους λιγοτερο...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    δυσανεξία (lactose intolerance)
    @ YiannisD: σταμάτα να χάνεις μπας και σε προλάβω!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Τωωωωωρα ? Με πηρε η κατηφορα λεμε!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    171
    ʼντε να πάω κι εγώ σε αυτή τη ρημάδα τη διαιτολόγο να αρχίσω να "κατεβαίνω¨!!!!!!!!!
    )

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    θα τρέξω και θα σε φτάσω που θα μου πας!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Εγω θελω αλλα 10 κιλα, να με αντεξει ο διαδρομος που εχουμε σπιτι...Μετα θα αρχισω λιγακι καθε μερα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Θέλω κι εγώ διάδρομο... Αλλά δεν έχω, να ρθω να κάνω σπίτι σου που με αντέχει;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    τον πήρα 1300 ευρώ αλλά είναι για αθλητές από 120 κιλά και απάνω γι αυτό
    κάνει τόσο, πιστευω μπορείς να βρεις πολύ φθηνότερο αφου δεν είσαι σαν και μας

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •