Το καλό το παληκάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Καλημέρα παιδιά. Ειμαι η Χαρά και είμαι 19. Ειναι καινούρια. Σκέφτομαι να ακολυθήσω την χημική διαιτα που εχει γραψει το μελος hop παραπάνω(και τον/την ευχαριστουμε πολυ). Θα ηθελα ομως να κανω μια ερωτηση. Γραφει η διαιτα ας πουμε κοτοπουλο ψητο. Στο κοτοπουλο βαζουμε κανονικα αλατι και πιπερι? Ρωταω γιατι λενε οτι το αλατι πρεπει να αποφευγετε γιατι συμβαλλει στην κατακρατηση υγρων. Απαντηστε μου σας παρακαλω.

  2. #32
    Εγώ πάλι θα ήθελα να δηλώσω υπεύθυνα οτι βαρέθηκα το κοτόπουλο, το κρέας το ψάρι, τα μηλα, τα ακτινίδια, και μόνο που σας τα γράφω τώρα μου έρχεται αναγουλίασις!!!!!
    Κάτι σε αέρα καπνιστό, εχετε?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by Εβελυν
    Εγώ πάλι θα ήθελα να δηλώσω υπεύθυνα οτι βαρέθηκα το κοτόπουλο, το κρέας το ψάρι, τα μηλα, τα ακτινίδια, και μόνο που σας τα γράφω τώρα μου έρχεται αναγουλίασις!!!!!
    Κάτι σε αέρα καπνιστό, εχετε?
    χμ....
    και σαν τι θα σου αρεσε να τρως Εβελυν?
    (ο αερας κοπανιστος απορριπτεπται..)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    οσο για τη χαρα

    ΝΑΙ, μπορεις να βαζεις κανονικα αλατι και πιπερι, κανενα προβλημα...

    το αλατι μπορει να συμβαλλει στην κατακρατηση υγρων, δεν εχει καμια σχεση ομως με την παραγωγη λιπους....
    χωρις καθολου αλατι , μπορει να εχεις λιγοτερο βαρος αλλα αυτο ειναι πλασματικο μιας και δεν προκειται για λιπος αλλα για νερο που χανεται...

    επισης μπορεις να κανεις οτι διατροφη θες, κανεις δεν θα σου κανει κουμαντο, γνωριζεις ομως οτι αν δεν συντρεχουν ιατρικοι λογοι(πχ να μη μεταβολιζεις σωστα καποια τροφιμα η ομαδες τροφων) το καλο και ισορροπημενο για τον οργανισμο σου ειναι να επιλεξεις μια διατροφη που να μην αποκλειει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμια ομαδα τροφης, σε λογικες ποσοτητες...ειναι μια λυση που εχει τα πιο μονιμα αποτελεσματα και την πιο καλη αντιμετωπιση απο τον οργανισμο...

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Ευχαριστω πολυ 2sweet2b4go10 για την απαντηση. Εγω παιδια ξεκιναω απο Δευτερα. Ελπιζω να καταφερω κατι...! Καλη συναχεια σε ολους. Να ειμαστε ολοι καλα!

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Καλημερα παιδια. Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση για την παραπανω χημικη διαιτα. Την 7η ημερα της πρωτης εβδομαδας, συμπεριλαμβανεται και μια πρασινη σαλατα. Παρακατω προς το τελος, γραφετε οτι ι ωμη σαλατα πρεπει να περιεχει απαραιτητα: μαρούλι, ντομάτα, καρότα ,αγγούρι, πιπεριά, μανιτάρια βραστά +1 κ της σούπας καλαμπόκι νερόβραστο και η βραστη: κολοκυθάκια +φασολάκια πράσινα μισό φλυτζάνι+2 καρότα βραστά+1κ της σούπας καλαμπόκι νερόβραστο +λαχανάκια Βρυξελλών +μία ντομάτα ωμή. Θα ηθελα να πωτησω λοιπον αν αυτο υσχυει στην 7η μερα της πρωτης εβδομαδας η οχι. Σας παρακαλω απαντηστε μου.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    A! Ενω κανω την παραπανω χημικη διαιτα...εφαγα και μια τσιχλα(χωρις ζαχαρη). Πειτε μου. Κατεστρεψα την διαιτα? Απαντηστε μου σας παρακαλω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Ηρέμησε!Λογικά,δε νομίζω ότι την κατέστρεψες με μια τσίχλα!Σκέψου λίγο χαλαρά και συγκρατημένα.Αν κάποιος ξέρει να σου πει θα σου απαντήσει.Κι εμείς δεν είμαστε ειδικοί...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    CHARA ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    αν και δεν την εγραψα εγω την διαιτα απ οτι ειδα, ειναι ξεκαθαρο οτι ο αστερισκος που υπαρχει στην σαλατα της 7ης μερα, παει στην επεξηγηση που εγραψες, οποτε εγω θα υπεθετα οτι ΝΑΙ ισχυει και για τη σαλατα της 7ης μερας...

    για την τσιχλα που ρωτας, δεν υπαρχει κανενα προβλημα εφοσον ειναι χωρις ζαχαρη, η τσιχλα ομως με το μασημα προκαλει εκκριση υγρων στο στομαχι και πεινας γρηγορα....

    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Eυχαριστω πολυ για την απαντηση σου sweet. Να ειμαστε ολοι καλα.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Γεια σας παιδια,

    σας γραφω απο το Βερολινο Γερμανιας, οπου ζω και σπουδαζω εδω και μερικα χρονια. (Σορρυ λοιπον για οτι ορθογραφικα λαθη προκυψουν).
    Σας βρηκα μεσω Google, ενω εψαχνα για μια χημικη διαιτα που ειχα κανει και ειχα χασει πολλα κιλα. Προκειται για την διαιτα με το κοτοπουλο, το μοσχαρι, το ψαρι κτλ. Την κανω εδω και 3 ημερες..

    @chara: Οι διευκρινησεις περι της σαλατας αφορουν μονο την 7. ημερα! Την ημερα του ψαριου τρωμε σκετο μαρουλι. Αν θελεις βαζεις λιγο λεμονι. Τις τσιχλες θα τις απεφευγα (και ας ακουγεται καπως ξενερωτο), διοτι περιοχουν υποκαταστατο ζαχαρης. Συν τοις αλλοις σου ανοιγουν την ορεξη..

    Καλο κουράγιο!
    Myself

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Καλησπερα παιδια. Εγω την εκανα την χημικη διαιτα μια εβδομαδα αυστηροτατα και δεν εχασα ουτε μισω κιλο. Απογοητευτηκα. Τα 3 κιλα δεν λενε να φυγουν με τιποτα. Παρεπιπτοντως ειμαι 1.65 και 53 κιλα. Εχω μανιωσει. Θα τα καταφερω. Θα το παλεψω πολυ. Καλως ηρθες MYSELF. Οσο για τα ορθογραφικα λαθη μην ανυσηχεις. Το μηνυμα σου ειναι perfect. Φιλια.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by chara
    Καλησπερα παιδια. Εγω την εκανα την χημικη διαιτα μια εβδομαδα αυστηροτατα και δεν εχασα ουτε μισω κιλο. Απογοητευτηκα. Τα 3 κιλα δεν λενε να φυγουν με τιποτα. Παρεπιπτοντως ειμαι 1.65 και 53 κιλα. Εχω μανιωσει. Θα τα καταφερω. Θα το παλεψω πολυ. Καλως ηρθες MYSELF. Οσο για τα ορθογραφικα λαθη μην ανυσηχεις. Το μηνυμα σου ειναι perfect. Φιλια.
    δεν μας ειχες πει μεχρι τωρα το υψος και τα κιλα σου χαρα...
    για ποιον λογο δεν εισαι ευχαριστημενη με αυτα τα κιλα αν επιτρεπεται? εχεις καποιο σοβαρο προβλημα τοπικου παχους η κατι σχετικο?

    ο λογος που δεν εχασες κατα τη γνωμη μου ειναι, οτι εχοντας τοσο λιγα κιλα, κατα πασα πιθανοτητα τρως πολυ λιγοτερα κι απ αυτα που επιτρεπει η διαιτα αυτη στα κανονικα σου....
    επισης, οσο πιο λιγα κιλα εχει καποιος, τοσο πιο δυσκολα χανει...στα κιλα που εισαι μπορει να χρειαζοσουν και ολοκληρο μηνα για να χασεις ενα κιλο...γιατι να το χασεις ομως?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Γιατί άμα έχεις συνηθίσει τον εαυτό σου αλλιώς και παίρνεις 1 - 2 κιλά σου κακοφαίνεται...Νιώθεις λες και είσαι τετράπαχος...

  15. #45
    Ε, να μην τρελαθουμε κιολας ομως..
    Χαρα, εχεις σωστες αναλογιες πουλακι μου!!! Με λιγοτερο βαρος, ίσως και να εχεις προβληματα υγειας.....
    Αααααααν μου το επιτρεπεις, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις να
    ευχαριστηθεις το σωματάκι σου, γιατι ειναι ενα δώρο έτσι όπως είναι, και να εχεις υπ'όψιν σου, οτι η πραγματικά ωραία και ελκυστική γυναίκα πρέπει να εχει τα πιασιματακια της.....
    ʼκουσέ με......και μην τρελλαινεσαι για 3 κιλάκια..... pleeeeaaasssseeee...

    Φιλιά πολλά!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •