Το καλό το παληκάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150

    Το καλό το παληκάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι!

    Ένα μήνα τώρα κάνω ʼτκινς λίαν αυστηρά. Κι όταν λέω "κάνω" εννοώ "είμαι σκύλα"! Δεν έχασα ούτε ένα κιλό. Μίλησα με τον ενδοκρινολόγο μου και διάφορους άλλους φίλους-γιατρούς και μου είπαν ότι ύστερα από 3 χρόνια αυτής της δίαιτας και ύστερα από το χάσιμο τόσων κιλών, λογικό -λέει- είναι να μη χάνω πλέον ούτε γραμμάριο. Γυμναστική λέει μόνον! Μέχρι να ξαναρχίσει να δουλεύει ο μεταβολισμός. Σκατά! λέω εγώ. Σήμερα είναι Πέμπτη. Την Τρίτη άρχισα να κάνω ένα συνδυασμό ʼτκινς ΚΑΙ θερμιδικής. Δηλαδή, τρώω σαλάτα ΚΑΙ ΚΑΤΙ. Σαλάτα και ένα αυγό. Σαλάτα και ένα κομμάτι τυρί. Σαλάτα και ένα γιαούρτι. Σαλάτα και ένα κομματάκι ψητό ψάρι. Σαλάτα και μια φτερούγα κοτόπουλου. Σαλάτα και ένα κομματάκι ζαμπόν. Σαλάτα και.... μια σκατούλα!
    Φαγητό δύο φορές την ημέρα, μεσημέρι και βράδυ. Ενδιαμέσως καφέδες χωρίς ζάχαρη και τσάι Earl Grey που μ' αρέσει πολύ το άρωμά του....Μμμμμμμ! Αύριο το πρωί θα ζυγιστώ και θα σας πω, γιατί μου φαίνεται πως κάτι άρχισε να ...κινείται... ;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Κι αφού με αποπήρατε όλοι και μου είπατε να μην τολμήσω να σκεφτώ τα reductil... τι να κάνω η γυναίκα; ʼλλαξα ρότα και βλέπουμε! Γιατί ΘΥΜΩΣΑ ΠΙΑ! Αυτή η στασιμότητα πρέπει να αλλάξει!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Ανατρίχιασα.... Σαλάτα + ένα γιαούρτι; Σαλάτα + μια φτερούγα; Σαλάτα + ενα κομάτι τυρί; Μπρρρρρρρρ....!! Πάντως δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά, με τέτοια στέρηση... βλέπω μόνο προσωρινά αποτελέσματα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Λίνα, κατα αρχήν ακόμα κρατάω την κοιλιά μου από τα γέλια
    μακάρι να συνεχίσεις αυτή τη δίαιτα, μου φαίνετε πολύ πιο λογική από εκείνη
    της λολιποπ. Λοιπόν να σου πω μερικά Tips για να ενεργοποιήσεις λίγο τον
    μεταβολισμό σου.

    1. Προσπάθησε να κάνεις 30 λεπτά περπάτημα 3 φορές την εβδομάδα και πρόσθεσε κάτι ακόμα
    στο διαιτολόγιο σου.
    2. Κάνε 3-4 τα γεύματα σου. Καίει θερμίδες ο οργανισμός για να μεταβολίσει 3-4 φορές το φαγητό.
    3. Αύξησε την ποσότητα του νερού (τουλάχιστον 1 λίτρο την μέρα)
    4. Αύξησε τις τροφές που περιέχουν πρωτείνες (κρέας, μπιφτέκι, cottage cheese, φακές)
    5. Όρισε ως μέγιστη ποσότητα του ότι τρως τα 150 γραμμάρια.
    6. κατέγραψε στο fitday.com για λίγες μέρες τις τροφές που τρως για να δεις αν οι υδατάνθρακες
    είναι περισσότεροι από τις πρωτείνες.
    7. Βρες στο ιντερνετ συνταγές της δίαιτας South Beach.

    δίαιτα Ατκινς χωρίς πολλές πρωτείνες δεν είναι δίατα Ατκινς!
    Μετά από 2 βδομάδες αποκλείετε να μη ξεκολλήσεις.. κάνε λίγη υπομονή!
    συνέχισε την προσπάθεια!

    φιλιά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ! ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΕΝΑ ΚΙΛΑΚΙ ΚΑΤΩ!!!!!!! Σε τρεις μερούλες, πήγα 89. Το Σάββατο ήταν η γιορτή μου, Ευαγγελία γαρ, και ήρθανε μια τούρτα σοκολάτα, μια τούρτα μόκα, μια τούρτα ανάμικτη μους, ένα τσηζκέικ, και όλοι τρώγανε, τρώγανε, τρώγανε. Και πίνανε, πίνανε, πίνανε. Κι εγώ ανάμεσά τους εντελώς ξενέρωτη και εορτάζουσα και νηστική. Και πολύ ευχαριστημένη. Κι αυτοί βέβαια ήταν ευχαριστημένοι που τρώγανε όλα αυτά, οπότε περάσαμε μια ευχαριστημένη γενικώς βραδιά! Χθες Κυριακή πήγα σ' ένα βουνό ψηλά εκεί, που είχε κι ένα ποταμάκι και έκανα κάτι Ταρζανιές.... που ούτε το πίστευα! Κι έφαγα σαλάτα και ένα παϊδάκι για μεσημεριανό. Κι ύστερα, για βράδυ, μια σαλάτα και μια φέτα ψωμί λεπτή, τόσο λεπτή που έβλεπα από κάτω το τραπεζομάντηλο. Α, και για να μην κλέβω, έφαγα και δύο δάχτυλα φέτα. Αυτά!
    Bionic, ακολουθώ τη συμβουλή σου για το νερό. Έχω γίνει νεροφίδα. Προσπαθώ να μασουλάω τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα αλλά ψιλοδυσκολεύομαι να τις αυξήσω. Αλλά με χάλασες με το περπάτημα. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Εγώ να γυρνάω σαν την άδικη κατάρα μέσα στους δρόμους σαν homeless, ούτε να το σκέφτεσαι!
    ʼσε που μου είπανε γι' αυτή τη "δίαιτα" με τα μήλα τα βρασμένα που την κάνουν όλες οι γυναίκες στην Κηφισιά και το Μαρούσι και ξεπουλήσανε οι μηλάδες και τα μαγαζιά με τα βότανα που πουλάνε φασκόμηλο! Περιμένω να την κάνει μια φίλη κολλητή, κι άμα δουλέψει μπορεί να την κάνω κι εγώ. Ετσι κι αλλιώς, ένα ζουμί πίνεις, δε με χαλάει....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    έχω και την περίφημη δίαιτα της Βουτσινά.. είχα χάσει 12 κιλά σε ..16 μέρες πριν 5 χρόνια..
    αλλά μιλάμε για πείνα τρελλή..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Ποιά είναι καλέ η δίαιτα της Βουτσινά;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    ολόκληρο τετράδιο.. θα προσπαθήσω να την σκανάρω ή να κάτσω να την γράψω από
    την αρχή..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Χίλια ευχαριστώ bionic.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    μπραβο βρε Λινα!!!
    εισαι οντως αγωνιστρια..
    και δεν το λεω για την αγριευτικη διαιτα...
    το λεω γιατι ενω η διαιτα σου μοιαζει απο αυτες που τις παραταμε πολυ γρηγορα, εσυ εχεις χασει ολα αυτα τα κιλα ολον αυτον τον καιρο, και συνεχιζεις...
    καλο κουραγιο, κι αν ξανακολησει η ζυγαρια, η αν κουραστεις εσυ και θες διαλειμμα, προσεξε να τα κρατησεις σταθερα, και μετα θα προχωρησεις...εχεις κανει ηδη παρα πολυ δρομο και εισαι σε πολυ καλο σημειο...

  10. #10
    Originally posted by lina
    Δηλαδή, τρώω σαλάτα ΚΑΙ ΚΑΤΙ. Σαλάτα και ένα αυγό. Σαλάτα και ένα κομμάτι τυρί. Σαλάτα και ένα γιαούρτι. Σαλάτα και ένα κομματάκι ψητό ψάρι. Σαλάτα και μια φτερούγα κοτόπουλου. Σαλάτα και ένα κομματάκι ζαμπόν. Σαλάτα και.... μια σκατούλα!
    Lina με έκανες να γελάω σαν χαζή μόνη μου στο γραφείο και με κοιτάνε όλοι καλά καλά αυτή τη στιγμή!!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Λίνα, χίλια μπράβο για την προσπάθεια και την επιμονή σου! Είσαι έμπνευση για όλους μας νομίζω! Όσο για τη δίαιτα της Βουτσινά, μήπως να το ξανασκεφτείς? Την έκανα κι εγώ πριν απο αρκετά χρόνια, είναι χημική μέχρι αηδίας και μια φορά την εβδομάδα τρως 4 μήλα και πίνεις διουρητικό! Φίλη μου γιατρός μου είπε οτι θέλει σκότωμα! Έχασα 11 κιλά με πολύ κόπο (θυμάμαι μάλιστα οτι κάθε φορά που πήγαινα μου έδινε να πιω κι ένα σφηνάκι με γύρη για να ενεργοποίηση-λέει το μεταβολισμό!) Το μεταβολισμό μου βέβαια τον ενεργοποίησε για να τα πάρω μετά διπλά! Πρόσεχε Λίνα και σε ό,τι αποφασίσεις, καλη επιτυχία!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Βρε παιδιά, εγώ δεν την ξέρω αυτή τη δίαιτα! Αν μπορεί κάποιος, ας μου την γράψει παρακαλώ και βλέπουμε... Μήπως μπορώ να κάνω τίποτα αν δεν πάρω έγκριση κι από σας, μη χέσω; Έτσι μου την πέσατε και με τα χαπάκια και χάθηκε η ελπίς! ʼσε που με έχουνε πάρει οι φίλες στο ψιλό "Κάτσε -λέω- να ρωτήσω τα παιδιά στο φόρουμ και θα σου πω!"... Απερίγραπτα τα όσα ακούω !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    171
    χαχαχα!!!!!
    Λινάκι πάντως πιστεύω ότι πρέπει να συνεχίσεις με νια σωστή διατροφή και όχι με δίαιτες express γιατί είναι ό,τι χειρότερο για την υγεία σου. Όσο για τα χάπια καλύτερα να ρωτήσεις ένα γιατρό...
    Πάντως ειλικρινά νομίζεις ότι τα χρειάζεσαι? Πόσα κιλά και ύψος έχεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Υπερηφάνως δηλώνω ότι πλέον είμαι 89 κιλά! Από 137! Εντός 3 περίπου ετών. Ύψος 1.62, δυστυχώς, δηλαδή κοντόχοντρη. Ευτυχώς έχω μέση και ψιλομπερδεύεται το πράμα...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    30
    lina KAI lollipop

    ΣAΣ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΛΙΝΑ εδω και μια εβδομαδα που μιλησαμε στο chat και μου μίλησες για την διαιτα ΑΤΚΙΝΣ , οπως ξερεις την ξεκίνησα και εγω, κρατηθειτε εχασα 3,7 κιλα απίστευτο ..........................

    Χρονια προσπαθω με ΠΡΙΝΟΥ, GILLY DIET και διαφορα αλλά... και τωρα μου φανηκε παιχνιδακι ,ουτε πειναω ,ουτε νιωθω εξαντληση , μια χαρα...ΣΥΝΕΧΊΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΉΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΟΛΟΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ -6 ΚΙΛΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ -ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

    ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΣ ΑΤΚΙΝΣ (μου την εστειλε αναλυτικα η LOLLIPOP)ΣΑΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ......

    ΛΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΙΑΙΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΞΕΜΠΟΛΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΑΚΤΥΛΟΓΡΑΦΙΣΩ ΑΦΟΥ ΤΑ ΣΚΑΝΑΡΙΣΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΙΜΕΝΑ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! 80/74/56



    Χημική δίατα 7 ημερών: απεριόριστες ποσότητες
    A EΔΟΜΑΔΑ
    3 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: Κοτόπουλο ψητό ή βραστό + μία ντομάτα μέτρια
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο με το μεσημέρι
    3 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: μοσχάρι ψητό ή βραστό + σπανάκι νεροβραστο-1κ ταγιού λάδι +λεμόνι
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο με το μεσημέρι

    7 ημέρα

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι , 60 γρ ανθότυρο+ σκέτος καφές
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 2 αυγά βραστά σφιχτά +60 γρ φέτα + 1 πιάτο σαλάτα πράσινη*

    Σημείωση* Η πράσινη σαλάτα μπορεί να είναι βραστή ή ωμή


    Όταν τελειώσει αυτή η εβδομάδα και πριν αρχίσουμε τη δεύτερη κάνουμε μια ήμερα αποτοξίνωση τρώγοντας μόνο γιαούρτι 3,8% από το πρωί. Μπορούμε να φάμε όσα θέλουμε ακόμα και 10 αλλά ΜΟΝΟ 10 και ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ

    Β΄ΕΒΔΟΜΑΔΑ

    Χημική δίατα 7 ημερών: απεριόριστες ποσότητες
    3 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: Κοτόπουλο ψητό ή βραστό + μία ντομάτα μέτρια
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο με το μεσημέρι
    4 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: Ψάρι ή ψαρικό (χταπόδι- σουπιές καλαμάρι τόνος +σαλάτα μαρούλι +1κ ταγιού λάδι +λεμόνι
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο με το μεσημέρι

    1 ημέρα γιαουρτοφαγία και μετά συνεχίζουμε

    Γ΄ΕΒΔΟΜΑΔΑ

    Χημική δίατα 7 ημερών: απεριόριστες ποσότητες
    3 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 2 αυγά βραστά σφιχτά +30 γρ τυρί φέτα +1 σαλάτα πράσινη+1κ ταγιού λάδι +λεμόνι
    ΒΡΑΔΥ :1 γιαούρτι + 1 φούτο
    2 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: Ψάρι ή ψαρικό (χταπόδι- σουπιές καλαμάρι τόνος +σαλάτα μαρούλι +1κ ταγιού λάδι +λεμόνι
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο με το μεσημέρι

    3 ημέρα

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι , 60 γρ ανθότυρο+ σκέτος καφές
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: κοτόπουλο + 1 ντομάτα
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο με το μεσημέρι

    Δ΄ΕΒΔΟΜΑΔΑ

    Χημική δίατα 6 ημερών: απεριόριστες ποσότητες
    3 ημέρες

    ΠΡΩΙ: χυμός από φυσικό πορτοκάλι μισό ποτήρι + 1 φρυγανιά +60 γρ ανθότυρο +καφές σκέτος
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 1 αυγό βραστά σφιχτά ή 40 γρ τυρί φέτα +1 σαλάτα ωμή * ή βραστή *πράσινη+1κ τσαγιού λάδι +λεμόνι+1 φρυγανιά
    ΒΡΑΔΥ :1 γιαούρτι + 1 φρούτο + 1 φρυγανιά


    ωμή * σαλάτα περιέχει υποχρεωτικώς μαρούλι, ντομάτα, καρότα ,αγγούρι, πιπεριά, μανιτάρια βραστά +1 κ της σούπας καλαμπόκι νερόβραστο
    βραστή * σαλάτα περιέχει υποχρεωτικώς κολοκυθάκια +φασολάκια πράσινα μισό φλυτζάνι+2 καρότα βραστά+1κ της σούπας καλαμπόκι νερόβραστο +λαχανάκια Βρυξελλών +μία ντομάτα ωμή.

    Με την δίαιτα αυτή χάνουμε 4-5 κιλά την εβδομάδα
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΤΡΑΓΑΛΙ
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΕ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ AΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ
    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ


    ΔΙΑΙΤΕΣ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ 2 ΗΜΕΡΩΝ

    1. ΠΡΩΙ:1 αυγό βραστό, 1 πορτοκάλι, ντομάτα
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: τ ο ίδιο
    ΒΡΑΔΥ :το ίδιο ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ

    2. ΠΡΩΙ:2 αυγά, μπέικον
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: κρειπ φρουτ-χυμό
    ΒΡΑΔΥ :κότα βραστή ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ
    ----------------------------------------------------------------------------

    3. ΠΡΩΙ:γάλα
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: χόρτα βραστά ,80 γραμ. φέτα
    ΒΡΑΔΥ :ψάρι ψητό ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ
    ----------------------------------------------------------------------------
    4. ΠΡΩΙ: 1 αυγό 1 ποτήρι γάλα
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: κότα
    ΒΡΑΔΥ :ψάρι τόνος ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ
    ----------------------------------------------------------------------------
    5. ΠΡΩΙ: γάλα
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: ψαρι ή κότα ή μπιζόλα μς σαλάτα χωρίς λάδι
    ΒΡΑΔΥ :2 φρούτα 1 γιαούρτι ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ
    ----------------------------------------------------------------------------
    6. ΠΡΩΙ: 2 ποτήρια γάλα ή 1 γιαούρτι ,1 φρούτο
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 1 πουρέ χορταρικών με 1 κουταλάκι βουτυρο,100γρ ζαμπόν άπαχο1 ποτήρι γάλα ή 1 γιαούρτι ,1 φρούτο
    Απογευμα 1 κομπόστα
    ΒΡΑΔΥ : πουρέ χορταρικών 1 ποτήρι γάλα ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ
    ----------------------------------------------------------------------------
    7. ΠΡΩΙ: 1 αυγό ,1 φρυγανιά σίκαλης
    ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 1 μηλο, 1 πορτοκάλι
    ΒΡΑΔΥ : 18 γρ ζαμπον άπαχο, κολοκυθάκια ντομάτες, μανιτάρι, κρεμμύδι ,ζωμό κρέατος όσο θέλετε ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ
    ----------------------------------------------------------------------------


    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •