ειμαι νεο μελος και χαιρομαι που σας γνωριζω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30

    ειμαι νεο μελος και χαιρομαι που σας γνωριζω!

    γεια σας τι κανετε ειμαι πολυ χαρουμενη που επιτελους σας γνωριζω! κανω και γω μονιμος διαιτα αλλα τιποτα τι εχεις Γιαννη τι χα παντα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Γειά σου Χαρά

    Γιατί επιτέλους μας γνωρίζεις; Γιατί δεν έγραφες προηγουμένως; Όπως και να 'χει, καλώς όρισες!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    ναι αυτο λεω σασ γνωριζω!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    Καλώς ήρθες!

    Έχεις κάνει πολλές προσπάθειες ως τώρα; Στερητικές ή χημικές δίαιτες ή σωστή διατροφή; Μόνη ή με παρακολούθηση από ειδικούς; (διατροφολόγους-ενδοκρινολόγους).

    Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί έχει σημασία πόσο έχεις ταλαιπωρήσει τον οργανισμό σου και τον βάζεις σε στέρηση.

    Επισης, πιστεύεις ότι έχεις πειθαρχία; Εχεις σκεφτεί γιατί αποτυγχάνεις;

    Έχεις δοκιμάσει βοηθητικές μεθόδους, πχ χάπια που μειώνουν την όρεξη ή που διασπούν το λίπος-αν το λέω σωστά (εάν βεβαια τα εγκρίνει ο γιατρός γιατί έχουν και παρενέργειες ).

    Τέλος θα ηθελα να πω, για να μην σε κουράζω, ότι ένας τρόπος να ξεκαθαρίσεις μέσα σου, πως τρως, τι σε ωθεί να φας, γιατι σταματάς κλπ, είναι να κάνεις καταγραφές. Να κρατάς ένα ημερολόγιο του τι τρως, τι ώρα, σε ποιο μέρος είσαι, εαν εισαι μόνη ή με κόσμο, τι σκεφτεσαι εκείνη τη στιγμή, τι σκεφτόσουν πχ λίγο πριν φας(μπορεί δηλ συγκεκριμένες σκέψεις να σε ωθούν στο φαγητό οπως πχ εμένα).

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    ΛΟΙΠΟΝ! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΣΤΑ 13 ΜΟΥ ΕΧΑΣΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΛΛΑ 6 ΚΙΛΑ! ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΠΗΡΑ 13! ΑΠΟ ΤΟΤΕ... Η ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΛΕΕΙ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ! ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2006 ΕΠΕΖΑ ΣΤΑ 85 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 1,75! ΟΧΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΛΑ!! ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΙΑΙΤΕΣ ΑΠΟ ΧΗΜΙΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΟΤΙ ΘΕΣ!!!ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ 85 ΠΗΓΑ 77 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!! ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΜΙΧΑΝΙΜΑΤΑ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΚΤΛ! ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑΤΙ?? ΕΠΑΡΝΑ 5 ΚΙΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!! ΕΦΤΑΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΑΛΑΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΑΝΑ! ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!! ΚΑΙ ΠΗΓΑ 107 ΚΙΛΑ!! ΧΑΛΙΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΑΔΑΓΕΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ! ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΚΑΝΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΑ!! < ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!> ΜΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ 3,550! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΕΙΝΑΣ! ΕΤΡΩΓΑ ΕΝΑ ΛΑΒΑΣ ΤΥΡΑΚΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ! ΛΥΠΟΘΥΜΑΓΑ ΤΡΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ! ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΘΥΛΑΣΜΟ ΠΗΡΑ ΤΑ REDUCTIL! ΟΜΩΣ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΡΕΛΑΣ!! ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΤΟΥΣ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΑΚΟΜΑ 5 ΝΑ ΠΑΩ 69 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΛΙΠΟΤΟΞ!! ΚΑΙ ΠΗΡΑ 6 ΚΙΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΕ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 93 ΚΙΛΑ!!! ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΧΟΛΟΣΚΑΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΙΖΩ ΜΕ ΔΙΑΙΤΕΣ< ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ> ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙΓΟΜΑΙ??? ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΗΜΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΟΡΜΑΛ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΜΠΑΧΑΛΟ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!! ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ! Α!! ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΕΠΕΦΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΡΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΣΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΤΑ 2-3 ΠΟΥ ΕΧΑΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ!!! ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΩ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ! ΑΦΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ!! Η ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!! ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΟΡΥ ΕΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ!!! ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΥ Μ ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    Α! ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ reductil ,xenical, exelance duo, 11 βοτανα,lipotox, herbal life τσαι, λυποδιαλυτες απο γυμναστιριο, xss, μηλοξιδο δεν ξερω και γω τι εχω παρει.....

  7. #7
    Γειασου Χαρα και λοιποι ομοιοπαθουντες....στον αγωνα κι εγω βρε παιδια.

    Χαρα η ιστορια σου μου θυμιζει τα δικα μου.

    Ειμαι 34 ετων κι απο τα 16 μου ειμαι σε μονιμη διαιτα που τα τελευταια χρονια δεν εχει πλεον καμια επιτυχια αφου εναλλασσεται απο διαστηματα υπερφαγιας....πιστευω οτι εχω αναγκη απο ψυχολογικη υποστηριξη για να διαχειριστω την ολη κατασταση, αφου πραγματικα το μεγαλυτερο προβληαμ εντοπιζεται μεσα στο μυαλο μου!

    Τωρα ειμαι σε φαση να ξεκινησω ακομη μια διαιτα...αραγε θα τα καταφερω ή παλι θα φαω τα μουτρα μου;

  8. #8
    Εντωμεταξυ ειμαι παλιο μελος, δεγραφω συχνα κι ειχα μια μεγαλη χρονικη απουσια λογω εγκυμοσυνης, γεννας και ανατροφης μωρου- οποιος εχει περασει απο αυτοτο σταδιο ξερει πως τους πρωτους μηνες δεν υπαρχει η πολυτελεια για βασικες αναγκες, ποσο μαλλον για φορουμ- ωστοσο δεν μπορεσα να κανω login με τα παλια μου στοιχεια, ετσι εκανα ξανα register, ελπιζω να μην υπραχει καποιο προβλημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    ʼρα Χαρά, έχεις δοκιμάσει τα πάντα.

    Δοκίμασε τώρα λοιπόν, που προσπαθείς να κάνεις τη χημική δίαιτα, να καταγράφεις τι τρως, πότε, σε ποιο μέρος κλπ (σου τα ειπα παραπάνω) να δεις κι άλλα πράγματα για σένα.

    Τρως ποσότητες ή λάθος ποιότητα κοινώς απαγορευμένες τροφές; Θεωρείς ότι έχεις θέμα με την ποσότητα του φαγητού ή πέφτεις με τα μούτρα σε γλυκά, κρεμες γάλακτος, ψωμιά κλπ;

    Κι εγώ δοκίμασα τα πάντα, μέχρι και αντικαταθλιπτικά που δίνουν για βουλιμία, τα σταματούσα από μόνη μου με αποτέλεσμα να υποτροπιάζω και έφτασα τα 139 με 1.60 ύψος! Τρελό,ε;

    Αλλά αποφάσισα να κάνω sleeve.Ειμαι ακόμα στην αρχή αλλά οφείλω να πω, ότι κι έτσι δεν μπορώ να επαναπαυτώ, διότι πολύ απλά, το μυαλό έχει μείνει πίσω, στην παλιά διατροφή και κάποιες μέρες τσιμπολογάω ακόμη! Ναι μεν σε ελάχιστη ποσότητα, σαν πουλάκι, αλλά είναι τσιμπολόγημα!

    Να γράφεις εδώ όποτε έχεις ανάγκη, θα μιλάς κ με άλλα άτομα που προσπαθούν να κάνουν δίαιτα και όσο μπορούμε θα σε βοηθήσουμε όλοι μας!

    Υ.Γ. Πάντως απ όσο εχω ακούσει, οι χημικές δίαιτες δεν κάνουν καθόλου καλό.Αν με τη σωστή διατροφή έπαιρνες κιλά, σκέψου τώρα τι κακό θα κάνεις.Να προσέχεις το σακχαρο, καμπύλη γλυκόζης και ινσουλίνη. Σημερα διαβαζα για τις διακυμάνσεις ινσουλίνης που μας κάνουν να πεινάμε πιο γρήγορα απ όσο πρέπει και άλλα σχετικά θέματα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by xara26
    ναι αυτο λεω σασ γνωριζω!!!!
    Ok, nice!Χαζή η ερώτησή μου.Σου εύχομαι καλή δύναμη!!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    αχ βρε παιδια τι θα κανουμε??? σημερα απογοητευτικα!! πηρα απο δω μια διαιτα συνδιασμοσ τροφων την εκανα χτες και σημερα ανακαλυψα οτι ειναι λαθος λεγεται διαιτα του Χε'ι' και χε'ι'σε μεσα ειναι δυσκολη..... την τυχη μου...........

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    Παράθεση:
    Originally posted by xara26
    ναι αυτο λεω σασ γνωριζω!!!!

    Ok, nice!Χαζή η ερώτησή μου.Σου εύχομαι καλή δύναμη!!

    ευχαριστω κουκλα!! επισης!!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    βρε παιδια απο τοτε που αρχισε η οικονικη κριση πηρα 20 κιλα?? ειναι ψυχολογικο?? μαλλον προφυτικο! αν ποτε φτασουμε να μην εχουμε να φαμε θα πεθανω τελευταια!!! αυτο θα πει ακριβως παρηγορια στον αρρωστο!!!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    dalia μου καλη επιτυχια!! θα τα κατεφερεις γιατι να φας τα μουτρα σου?? ειναι δυσκολο αλλα εδω εχεις πολλους να σε καταλαβαινουν! και εαν εισαι στο τσακ να φας μπες εδω και ολο και ενα λογο θα βρεις να μην το κανεις!!! εγω τι νομιζεις κανω τετοια ωρα μεσα 3 το πρωι πειναω και δεν με περνει ο υπνος απο την πεινα!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    ʼρα Χαρά, έχεις δοκιμάσει τα πάντα.

    Δοκίμασε τώρα λοιπόν, που προσπαθείς να κάνεις τη χημική δίαιτα, να καταγράφεις τι τρως, πότε, σε ποιο μέρος κλπ (σου τα ειπα παραπάνω) να δεις κι άλλα πράγματα για σένα.

    Τρως ποσότητες ή λάθος ποιότητα κοινώς απαγορευμένες τροφές; Θεωρείς ότι έχεις θέμα με την ποσότητα του φαγητού ή πέφτεις με τα μούτρα σε γλυκά, κρεμες γάλακτος, ψωμιά κλπ;

    Κι εγώ δοκίμασα τα πάντα, μέχρι και αντικαταθλιπτικά που δίνουν για βουλιμία, τα σταματούσα από μόνη μου με αποτέλεσμα να υποτροπιάζω και έφτασα τα 139 με 1.60 ύψος! Τρελό,ε;

    Αλλά αποφάσισα να κάνω sleeve.Ειμαι ακόμα στην αρχή αλλά οφείλω να πω, ότι κι έτσι δεν μπορώ να επαναπαυτώ, διότι πολύ απλά, το μυαλό έχει μείνει πίσω, στην παλιά διατροφή και κάποιες μέρες τσιμπολογάω ακόμη! Ναι μεν σε ελάχιστη ποσότητα, σαν πουλάκι, αλλά είναι τσιμπολόγημα!

    Να γράφεις εδώ όποτε έχεις ανάγκη, θα μιλάς κ με άλλα άτομα που προσπαθούν να κάνουν δίαιτα και όσο μπορούμε θα σε βοηθήσουμε όλοι μας!

    Υ.Γ. Πάντως απ όσο εχω ακούσει, οι χημικές δίαιτες δεν κάνουν καθόλου καλό.Αν με τη σωστή διατροφή έπαιρνες κιλά, σκέψου τώρα τι κακό θα κάνεις.Να προσέχεις το σακχαρο, καμπύλη γλυκόζης και ινσουλίνη. Σημερα διαβαζα για τις διακυμάνσεις ινσουλίνης που μας κάνουν να πεινάμε πιο γρήγορα απ όσο πρέπει και άλλα σχετικά θέματα.


    σε ευχαρηστω για την συμβουλη!! τωρα εχεις χασει ολα τα κιλα?? η επεμβαση πως ηταν?? ελπιζω να σαι καλα και να μην χρειαστεις ποτε ξανα διαιτα!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •