ΘΥΜΟΣ !!!! ΘΥΜΟΣ!!!! ΘΥΜΟΣ!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    5 μηνών είναι ο μικρουλής! το τερατακι μου!!! είναι ο καλυτερος μου φίλος! δεν έχω φίλους... Το Φίντο έχω μόνο και το αγόρι μου, κανέναν άλλο... Αν τον πειραξει κανεις θα γίνω κομματια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Όταν ακούω για αυτους που βαζουν φόλες πραγματικά ξεχνω κάθε στοιχειο πολιτισμου.
    Στη γειτονιά μας υπάρχουν πολλά αδέσποτα γατάκια και επειδή υπάρχουν αρκετοι ανοιχτοι χώροι και αρκετοι που τους βάζουν φαγητό είναι σε σχετικά καλή κατάσταση, και εγω είχα γνωρισει ένα κτηνίατρο απο μια φιλοζωική πριν ανοιξει δικό του ιατρείο και του πηγαίνω κάθε λίγο και λιγάκι όποιο αδέσποτο γατάκι μπορέσω να ξεγελάσω και να μπει στην ειδική παγίδα για να κάνει εμβόλια, φάρμακα, στειρώσεις και δεν μου παίρνει πολλά λεφτα.
    Αλλά εννοείται υπάρχουν άνθρωποι στη γειτονιά που τα μισούν και βάζουν φόλες κατα καιρούς και το προφίλ σχεδόν πάντα είναι το ίδιο κυρίως γυναίκες αλλά και άντρες που ενοχλούνται με το παραμικρό και ηλικίας πάνω απο 55-60. Εγω σε ένα ανθρωπόμορφο κτήνος που τόλμησε να εξαπολήσει απειλες οτι θα ρήξει φόλες, αφου τη σταμάτησα την ώρα που κυνήγουσε να χτυπήσει με ένα εργαλείο κηπου ένα μικρό γατάκι, πήγα κατευθείαν στην αστυνομία και μετα καπάκι μίλησα με κάποια κυρία που ασχολείται με φιλοζωικές οργανώσεις και ήρθαν και της μίλησαν, της είπαν ότι υπάρχει νομοθεσία, οτι έχει γίνει καταγγέλεία ήδη και αν συμβεί κάτι απο εκεί και έπειτα θα είναι παραπάνω απο εμφανής η εμπλόκή της, οι κυρώσεις είναι αυστηρες και δεν ξέρω και εγω τι άλλο, αυτή παρίστανε την ανήξερη φυσικά αλλά υπηρχαν και γείτονες μάρτυρες.
    Τεσπα μετά από αυτο φοβήθηκε τις κυρώσεις και δεν έχουμε κάποιο κρουσμα με φόλες στη γειτονια και ελπίζω να μην ξανα συμβεί.
    Να ξέρεις πάντως ότι είναι δικαίωμα σου να έχεις στο σπιτι σου ως δύο κατοικίδια ζώα αρκεί να μην τα αφήνεις πολλές ώρες στο μπαλκόνι ή την ταράτσα και να μην τα αφήνεις να βγαίνουν έξω χωρίς συνοδεία και λουράκι.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •