ΘΥΜΟΣ !!!! ΘΥΜΟΣ!!!! ΘΥΜΟΣ!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462

    ΘΥΜΟΣ !!!! ΘΥΜΟΣ!!!! ΘΥΜΟΣ!!!!

    Έχω πρόβλημα... Πριν λίγο δεν άντεξα, μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και πλακώθηκα στο ξύλο με ένα γείτονα . Είχαμε πάει εγώ και ο πατέρας μου το Φίντο(σκύλος μου) για εμβόλιο και μετα οταν γυρίσαμε μας τη είχε στημμένη ένας γείτονας από την απέναντι πολυκατοικία να μας πει πως θα φωνάξει την αστυνομία επειδή ο Φίντο γαβγίζει όταν καμμιά φορά μένει έξω δεμένος γιατι η μάνα μου φοβάται να μην πλησιάσει την μπουγάδα της...(μιλάμε για γεγονότα πέντε ημερών,δηλαδή, αφού μένω μόνη μου) Λέει ότι θα φωνάξει την αστυνομία και ότι θα πει να μου πάρουν και το σκυλί και πως και καλά όλα είναι καταγεγραμμένα σε βίντεο. Εγώ έλεγα οτι αυτό είναι παράνομο, να τραβάς έτσι βίντεο κάποιον και πως δεν ισχύει η μαλακία που λέει οτι είναι συνέχεια δεμμένος... Αλλα αυτός εξακολουθούσε να λέει τα δικά του και εγω τα πήρα στο κρανίο και του όρμηξα να τον δείρω και αυτός έτρεχε σαν αδερφή , φοβισμένη κότα, και με είπε τρελή και άρχισα να τον βαράω πιο δυνατα και αυτός με πέταξε κάτω μετα τα πήρε ο πατέρας μου και του έρριξε μπουνιά και αυτός έγινε καπνος. Μετά μαζεύτηκαν περαστικοί... Τα κλασσικά... Δεν μπορώ! Όλοι τρελοί ειναι!!! Έχω και μία κωλόχοντρη από κάτω που βάζει τέρμα τα σκυλάδικα και ο γιος της κάνει το σπίτι κερκίδα και ξυπνάω από τις φωνές \"γκολ!!!!\" , αλλα ενοχλείται από τον σκύλο μου που περπατάει επειδη ακούγονται λέει τα νύχια του! Μου βαράει τον τοίχο και μια φορά ήρθε και μου έλεγε οτι και καλά δεν την αφήνω να κοιμηθεί και τέτοια... Ίσως ακούγεται άσχημο αλλα εύχομαι να πεθάνουν, τους έριξα και κατάρα και εμένα πιάνουν οι κατάρες μου! Εκλαιγα υστερικά για ώρες... Θέλω να φύγω από ατή την κωλογειτονιά!
    Ο Άγγελος(το αγόρι μου) λέει να προσέχω τις φόλες τώρα, μην μου ρίξουν κάτι στο μπαλκόνι μου... Αν γίνει κάτι ή για οποιοδήποτε λόγο χάσω το Φίντο μου θα τους σκοτώσω όλους και μετα θα πεθάνω, και δεν κάνω πλάκα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Μη το αφήνεις το σκυλάκι σου στο παράθυρο μόνο του γιατί μπορεί να του ρίξουν φόλα.

    Υπάρχουν κι εκπαιδευτές που μπορούν να το μάθουν να μην τρώει τίποτα εκτός από το χέρι σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Originally posted by alexandros3
    Μη το αφήνεις το σκυλάκι σου στο παράθυρο μόνο του γιατί μπορεί να του ρίξουν φόλα.

    Υπάρχουν κι εκπαιδευτές που μπορούν να το μάθουν να μην τρώει τίποτα εκτός από το χέρι σου.
    φοβαμαι πολύ... απο μιακλειστη σακκούλα σκουπιδιών το μαζεψαμε μωρό, αν το πειράξει κανεις δεν θα αντέξω!!!
    Οι εκπεδευτές δεν θα θέλουν πολλά λεφτά άραγε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    epakaki αυτές τις μέρες πρόσεξε ιδιαίτερα το σκυλάκι σου, έχω κι εγώ σκυλάκι, καταλαβαίνω το δέσιμο που έχεις μαζί σου, το υπολογίζεις περισσότερο και από άνθρωπο. Φρόντισε κι εσύ να δίνεις όσο το δυνατόν λιγότερες αφορμές στους γείτονες, οι περισσότεροι δεν αγαπάνε τα ζώα, είναι μακάκες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Originally posted by kely28
    epakaki αυτές τις μέρες πρόσεξε ιδιαίτερα το σκυλάκι σου, έχω κι εγώ σκυλάκι, καταλαβαίνω το δέσιμο που έχεις μαζί σου, το υπολογίζεις περισσότερο και από άνθρωπο. Φρόντισε κι εσύ να δίνεις όσο το δυνατόν λιγότερες αφορμές στους γείτονες, οι περισσότεροι δεν αγαπάνε τα ζώα, είναι μακάκες.
    θα κάνω ό,τι μπορώ... αλλα φοβάμαι πως μπορεί να μην είναι αρκετό... φοβάμαι πολύ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    ηρέμησε, καταλαβαίνω πόσο σε ταράζει η σκέψη και μόνο να πάθει κάτι το πλασματάκι σου! Δε νομίζω να σου το πειράξουν, αλλά καλό είναι να είσαι κι εσύ σε επιφυλακή, μην το αφήνεις πολλές ώρες νηστικό, φρόντισε να είναι πάντα χορτάτο και κάποιος να το κοιτάει αν είναι αυτό δυνατόν. Μην το αφήνεις έξω από το σπίτι μόνο του και καλό θα ήταν αν μπορέσεις να αποκαταστήσεις στο βαθμό που γίνεται τις σχέσεις με τους γείτονες. Και εγώ έχω γείτονες που καθόλου δεν τους πάω και έχουν γίνει πολλά, απλά αποφάσισα πλέον να δίνω όσο το δυνατόν λιγότερες αφορμές και να λέω μια \'\'καλημέρα\'\' ακόμη κι αν δεν την γουστάρω καθόλου να τους την πω. Απλά οι γείτονες είναι ένα ιδιαίτερο θέμα και θέλει κομματάκι προσοχή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    δεν ξέρω φοβάμαι πολύ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    από την όλη φασαρία που έγινε είναι λογικό να είσαι ταραγμένη και να φοβάσαι... ηρέμησε... όλα θα πάνε καλά με λίγη προσοχή παράπάνω!

    σου έχω στείλει u2u από το μεσημέρι, για άλλο λόγο βέβαια!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Originally posted by kely28
    από την όλη φασαρία που έγινε είναι λογικό να είσαι ταραγμένη και να φοβάσαι... ηρέμησε... όλα θα πάνε καλά με λίγη προσοχή παράπάνω!

    σου έχω στείλει u2u από το μεσημέρι, για άλλο λόγο βέβαια!!!
    πφφ δεν ξέρω τι να κάνω!
    στα u2u πως απαντάνε; δεν λέει κάπου reply! έχεισ msn?αν ναι στειλτο μου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    κάτω από τα μηνύματα μου υπάρχει u2u. Το πατάς και μου στέλνεις! μπορείς να απαντήσεις και στο δικό μου βέβαια, αλλά κάνε όπως σου είπα στην αρχή, είναι ίσως πιο εύκολο!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by epakaki
    Originally posted by alexandros3
    Μη το αφήνεις το σκυλάκι σου στο παράθυρο μόνο του γιατί μπορεί να του ρίξουν φόλα.

    Υπάρχουν κι εκπαιδευτές που μπορούν να το μάθουν να μην τρώει τίποτα εκτός από το χέρι σου.
    φοβαμαι πολύ... απο μιακλειστη σακκούλα σκουπιδιών το μαζεψαμε μωρό, αν το πειράξει κανεις δεν θα αντέξω!!!
    Οι εκπεδευτές δεν θα θέλουν πολλά λεφτά άραγε;
    Δεν ξέρω, δεν έχω ρωτήσει... ξέρω πάντως ότι γίνεται.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Πάντως μη ανησυχείς από κάτω μου έχω μια υστερική, ο άντρας της κεκεδίζει... τόσο τον έχει τρομάξει. Πήγε να μου κάνει την καμπόσα (σε σπίτι που έχω πληρώσει δάνειο για να έχω) τη γάμησα όταν πήγε να μου τη πει και για μια βδομάδα είχε φωνάξει όλο της το σόι μπας και τη πλακώσω στο ξύλο. Μιά φορά που έμπαινα με τον ξάδερφο μου (ντερέκια 1.90 και οι δύο) πήγε να πάθει αποπληξία κι αυτή και οι κορούλες της. Για τον άντρα της δεν το συζητώ κρύβεται εδώ και μήνες. Μη λογαριάζεις... Απλά μπορεί να στο βγάλουν στον \"πιο αδύναμο κρίκο\", το σκυλάκι σου στη περίπτωση.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    αχχχ... εγώ θα τον προσέχω μέχρι αηδίας τον μικρό μου... Αν τον πειράξει κανείς καλύτερα να υπολογίζει τον εαυτό του από τώρα για νεκρό! Τον είχαν πετάξει στα σκουπίδια τον μικρό μου σε κλειστή σακκούλα για να πεθάνει κάποτε... Δεν θα επιτρέψω σε κανένα να τον πειράξει!

    Α! και μια που μιλάμε για σκυλιά... Έχω φτιάξει ένα γκρούπ για σκυλάκια στο facebook, αν θέλετε επισκεφτείτε το κ γίνετε μέλη... http://www.facebook.com/group.php?gid=15186437634

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Πραγματικά αν σου βάλει φόλα \"κάποιος\" με την υπογραφή του αγνώστου, τότε και εσύ πήγαινε και κάψτου το αυτοκίνητο -με την υπογραφή του αγνώστου-

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Τι ηλικία έχει ο Φίντο;
    Εκπαίδευση τα σκυλάκια παίρνουν μετά τους 6 μήνες, δεν ξέρω αν είναι 2-3 χρονών κ μπορείς να του μάθεις ορισμένα, είναι λίγο δύσκολο να προσαρμοστεί σε κάτι διαφορετικό.
    Αν ψάξεις για εκπαιδευτή, πάει κ ανάλογα την ράτσα κ τι θέλεις να του μάθεις.
    Πρέπει να αφιερώσεις χρόνο γιατί εσύ εισαι το αφεντικό κ εσένα πρέπει να ακούει.
    50 ευρώ το μήνα μου ζητήσανε για τα βασικά, κάτσε, σήκω, ελα.. εεε αυτά μπορείς να τα κάνεις.
    Τώρα για να μην τρώει οτιδήποτε, τοποθέτησε σε σημεία του σπιτίου χωρίς να σε δεί, κεφτεδάκια με καυτερή πιπεριά ή ταμπάσκο κ διαφορες αλλες γευσεις, μυρωδιές με πιπερι. Έτσι μαθαίνουν να μην τρώνε οτιδήποτε βρούν, γιατί καίει!!!
    Είχα ενα βελγικο λυκοσκυλο 17 χρόνια, μέχρι που στα γεράματά της, έμεινε κατάκοιτη, ασε, μεγαλο δεσιμο. Τώρα έχω 2, ενα σπρινγκερ σπανιελ κυνηγητικο κ ενα ελληνικο ποιμενικο ειδος προς εξαφανιση, εξαδάκτυλο. Είναι υπέροχα κ τα δύο κ πολύ υπάκουα.
    Έχω βρεθεί σε παρόμοιους ξυλοδαρμούς ουκ ο λίγες φορές..
    Ξέρεις το ένστικτο του σκύλου είναι πιο δυνατό απο το δικό σου, καταλαβαίνει απολυτα, θα κινηθεί επιθετικά εναντίον των γειτόνων σου αφού σε ενοχλούν, τοτε μπορεί να σου κάνει μήνυση, ασε τις βλακείες με βίντεο, πολλές ταινίες βλέπει.
    Έχεις κάθε δικαίωμα να υπερασπιστείς το μέλος του σπιτίου σου κ άστους να λένε..
    πιθανότερο είναι να μην συμπαθούν τα ζώα, γιατί γνωρίζουν πως είναι χειρότεροι κ απο αύτα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •