η εγχείρηση του Gaspe!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804

    η εγχείρηση του Gaspe!

    Μώλις μίλισα με τον Gaspe ο οποίος χειρουργήθηκε χτες
    και αυτή τη στιγμή κοιτάζει βιτρίνες με την γυναίκα του
    στο δρόμο.. ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ καθόλου!!! εγώ θυμάμαι κοιμόμουν όλη μέρα την επομένη της εγχείρησης και πονούσα φυσικά!!
    από τι είστε φτιαγμένοι εσείς οι Κρητικοί??? από μπετό??
    Unbelievable!! γυρίζει σήμερα αεροπορικώς στην Κρήτη
    και θα μας τα πει κι αυτός..
    και εγώ σκέφτομαι να πάω στον οδοντίατρο να κάνω καθαρισμό..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Συγχαρητήρια Gaspe! Καλή Συνέχεια στην Καινούργια σου Ζωή
    και να αντιμετωπίζεις πάντα έτσι τη ζωή με τόσο θάρρος!!!
    και σύντομα να πετάξεις όλα τα χαπάκια στα σκουπίδια!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    171
    Συγχαρητήρια gaspe κι από εμένα! Βλέπω ήδη κοιτάζεις τις βιτρίνες...
    Ποιος σε πιάνει σε λίγο καιρό!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Συγχαρητήρια Gaspe!!!!!!!!! εύχομαι να δεις πολύ σύντομα τα αναμενόμενα αποτελέσματα!!!! Περιμένω σύντομα τις λεπτομέρειες της επέμβασης σου...... καθώς σύντομα ελπίζω να την κάνω και εγώ!! Καλή επιτυχία!!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    36
    Καλησπέρα Σε όλους,και σας ευχαριτώ πολύ για το ενδιαφέρον σας και τις ευχές σας.
    από χθές το πρωί ανήκω και εγώ στο κλαμπ των "δεμένων". Μόλις ήρθα σπίτι μου στην Κρήτη. έφυγα από την κλινική το μέσημέρι και πήγα για βιτρίνες με τα πόδια. Με το μετρό στο αεροδρόμιο και Shopping για λίγο και μετά πάλι πίσω. Εκτός απο το δακτύλιο μου κάνανε και αποκατάσταση στην διαφραγματοκήλη που είχα, την οποία καθιλώσανε στη θέση της και κάνανε δυο τρία ραμματάκια παραπάνω. Μέχρι τώρα (κυριακή 22.00) δέν έχω πονέση ακόμα. Απλώς η κοιλιά μου είναι πολύ λίγο φουσκωμένη από το αέριο που έμεινε μέσα αλλά δεν ξέρω πότε θα με πονέση.
    Ηδη είμαι -2 κιλά μάλλον από τα υγρά, και έκοψα τα φάρμακα για γιο ζάχαρο (3 δισκία) και το δεύτερο φάρμακο της πίεσης (ζάχαρο έχω 0,80 και πίεση 7-11 χωρίς φάρμακα! ! ! !)
    έφαγα το γιαουρτάκη μου, ήπια τους καφέδες μου τις πορτοκαλάδες μου και είμαι χορτάτος.
    Ο καπουτσίνο τώρα μου φαίνεται μελαλη ποσότητα και θέλω 20΄λεπτά να το πιώ γουλιά γουλιά. Από αύτιο θα πινω εσπρέσσο που είναι λιγότερη ποσότητα.
    Μου δώσανε και το CD το έβαλα αλλά δεν μπορώ να το δώ. 'Η δεν γράφηκε κατα λάθος ή δεν το διαβάζει ο Η/Υ μου.
    Πάτως παιδιά η ομάδα του ΣΑΧΠ έχει πολύ μεγάλη εμπερία και επαγγελματισμό στο θέμα του δακτυλίου. κάνουν κάθε μέρα γύρω στις 10 επεμβάσεις μόνο στο Ιατρικό Ψυχικού απο οτι έμαθα απο το προσωπικό της κλινικής. Είδα και μικρά παιδιά να κάνουν δακτύλιο 16 ετών (στο ίδιο δωματιο με εμένα).
    Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας, τη συμπαράσταση σας και τις γνώσεις και την δική σας επειρία που μου μεταφέρατε από το site αυτό και ιδιαίτερα την BIONIC.
    ΦΙΛΙΚΑ GASPE

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    'Gaspe, χαίρομαι πάρα πολύ που νιώθεις τόσο καλά, γιατί όχι άλλωστε, ξεκινάει η καινούρια σου ζωή! Να είσαι καλά φίλε μου και ότι εύχεσαι να γίνει πραγματικότητα από δω και πέρα... welcome στο club

  7. #7
    Καλή ανάρωση και σύντομα στα μαγαζιά για καινούρια ρούχα... Χαίρομαι πολύ να ακούω τέτοιες εμπειρίες..... Μου δίνουν κουράγιο γιατί σε λίγο καιρό θα κάνω το ίδιο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Συγχαρητηρια gaspe. Καλως ηλθες στο club κ εσυ...

    ΥΓ
    Δινουν και cd?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by YiannisD
    ΥΓ
    Δινουν και cd?
    δίνουν dvd με την εγχείρηση σου αν το ζητήσεις .. εγώ δεν
    το ξερα και δεν ζήτησα

    όσο για σένα gaspe είμαι πάρα πολύ χαρούμενη με την τόσο
    γρήγορη εξέλιξη σχετικά με τα φάρμακα..πάντως αυτό
    με τον μηδενικό πόνο είναι κουφό

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    21
    Μπράβο gaspe, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να χάσεις κι εσύ τα κιλά που θες εύκολα και γρήγορα.

    Λέτε να ζητήσω κι εγώ DVD; Έχω ήδη δει ένα βίντεο της επεμβάσεως από ένα link εδώ στο φόρουμ αλλά θα ήθελα να έχω και το δικό μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by Leon
    Μπράβο gaspe, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να χάσεις κι εσύ τα κιλά που θες εύκολα και γρήγορα.

    Λέτε να ζητήσω κι εγώ DVD; Έχω ήδη δει ένα βίντεο της επεμβάσεως από ένα link εδώ στο φόρουμ αλλά θα ήθελα να έχω και το δικό μου.
    καλημερα Leon!! μήπως θα μπορούσες να μας πεις το link που είδες επέμβαση;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    21
    Από το post http://www.eatingdisorders.gr/forum/...ad.php?tid=217 (το 3ο ποστ)
    Εκεί έχει ένα link αλλά αν δεν έχεις καλή σύνδεση θα πρέπει να περιμένεις αρκετή ώρα να κατέβει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by Leon
    Από το post http://www.eatingdisorders.gr/forum/...ad.php?tid=217 (το 3ο ποστ)
    Εκεί έχει ένα link αλλά αν δεν έχεις καλή σύνδεση θα πρέπει να περιμένεις αρκετή ώρα να κατέβει.
    σε ευχαριστώ πολύ!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    36
    Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας.
    Τελικά το CD που πήρα δεν λειτούργησε ακόμα Το βάζω στον υπολογιστή και φαίνεται κενό. Οταν πάω για την πρώτη ρύθμιση θα το κρατάω του Σαχπαζίδη μπορεί να μήν γράφηκε ή να μήν έχω το κατάλληλο πρόγραμμα.
    GASPE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •