Πέμπτη 27 Απρίλη κι άλλο double!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804

    Πέμπτη 27 Απρίλη κι άλλο double!

    ας με πείτε μαρτυριάρα αλλά τέτοια χαρμόσυνα νέα δεν μπορώ να χω την χαρά να τα ξέρω μόνο εγώ..
    λοιπόν η 2good2 και η Mαρία_Κ μπαίνουν στον θαυμαστό
    κόσμο του σιλικονούχου φιόγκου!! Οw yes την ίδια μέρα!!!
    Δεν έχουμε παρά να τις ενθαρρύνουμε και να τις ευχηθούμε
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!
    και πως είναι μια εμπειρία που δεν θα τη θυμάμαι ποτέ ως δυσάρεστη και που θα την επαναλάμβανα κάθε μέρα!
    και πως αγαπάω τρελλά τον δακτυλιάκο μου που μου χει αλλάξει τόσο πολύ την ζωή!!! ρε γαμώτο είναι τρομερό να μην πεινάς ποτέ σου! είναι τρομερό να σε ξαναερωτεύεται ο σύντροφος σου από την αρχή!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    "Σιλικονούχου φιόγκου"...πολυ καλο! χαχααχ


    Παντως καλη επιτυχια στα κοριτσια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για τις ευχές σας!!!

    Η αλήθεια είναι ότι εμένα τουλάχιστον με ενθαρρύνουν πολύ οι θετικές μαρτυρίες όλων σας, έτσι ώστε να φοβάμαι λιγότερο. Χθες σκεφτόμουν και προσπαθούσα να καταλάβω τί είναι αυτό που με φοβίζει....... το χειρουργείο;; η νάρκωση;; το ξένο αυτό πραγματάκι το "σιλικονούχο φιογκάκι"" που λέει και Bionic ;; αλλά μετά από σκέψη κατάλαβα τι ήταν αυτό που με φόβιζε τελικά περισσότερο από όλα......... Η αλλαγή στον τρόπο ζωής μου και οι (κακές) συνήθειες σχεδόν μίας ολόκληρης ζωής!!!!!!!!!!!!!! Η αλλαγή από τα πιο καθημερινά πράγματα μέχρι και το γεγονός ότι τώρα πλέον δε θα υπάρχουν δικαιολογίες...... (φοβερό ξεβόλεμα αυτό!!! χιχιχιχιχι). Οσο και αν ακούγεται απλό αυτό..... νομίζω πως δεν ειναι καθόλου... η συνήθεια είναι πολύ κακό πράγμα..... ΑΛΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ........ !!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    198
    Καλή επιτυχία και στις δυό!!! Ολα θα πάνε καλά και θα γίνεται και κουκλάρες και γκομενάκια τρέμετε γινόμαστε πολλές.... (δεν ντρέπομαι, παντρεμένη γυναίκα)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    21
    Αντε με το καλό, και καλή επιτυχία!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    Καλη επιτυχια και στις δυο! και ολα να πανε καλα.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    36
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ KAI KAΛΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ και στις δυό. Εισαστε σε πολύ καλά και έμπειρα χέρια.
    GASPE

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    η 2good είναι πολύ καλά, πριν λίγο βγήκε από το χειρουργείο και χαίρει άκρας υγείας και.. δακτυλίου!
    βέβαια δεν άρχισε και τις τσάρκες στα μαγαζιά σαν μερικούς μερικούς
    αλλά την άκουσα πολύ χαρούμενη! Συγχαρητήρια και Καλή Συνέχεια!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by bionic
    η 2good είναι πολύ καλά, πριν λίγο βγήκε από το χειρουργείο και χαίρει άκρας υγείας και.. δακτυλίου!
    βέβαια δεν άρχισε και τις τσάρκες στα μαγαζιά σαν μερικούς μερικούς
    αλλά την άκουσα πολύ χαρούμενη! Συγχαρητήρια και Καλή Συνέχεια!
    Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!

    Θα σας γράψω τώρα στα γρήγορα και επιφυλάσσομαι για περισσοτερες λεπτομέρειες σύντομα! Βγηκα χθες το πρωι απο το νοσοκομειο, όλα πηγαν καλα, πονάω λιγάκι είναι αλήθεια, κυρίως κάτω από το στήθος και στον ώμο.... αλλα όλα αυτά είναι φυσιολογικά και πολύ γρήγορα θα είναι και παρελθόν.

    Πρέπει να σας πω πως ο κ. Σαχπαζίδης είναι πολύ καλός ΑΝΘΡΩΠΟΣ και γιατρός...., χαμογελαστός και καλοσυνάτος...... Μονο τα καλύτερα έχω να πω για αυτόν μέχρι στιγμής!!

    Bionic kai gaspe σας ευχαριστώ πολύ για τις πολλές ώρες που μου αφιερώσατε και με βοηθήσατε να πάρω τις αποφάσεις μου.

    Θα επανέλθω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες...προς το παρόν παω να ξαπλώσω λιγάκι! Σας φιλώ πολύ όλους!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    36
    Σου εύχομαι περαστικά και καλή ανάρρωση. Οι πονοι είναι παροδικοί και θε περάσουν πολύ πολύ σύντομα. Σε λίγες μέρες η ζυγαριά θα σου επιβεβαιώσει την ορθώτητα της αποφαση σου. Θύμισε μου σε παρακαλώ, πήρες το DVD της επέμβασης ? και εγώ το πήρα αλλά δεν μπορώ να το δώ στον υπολογιστή μου δείχνε να είναι άδειο. Θα το κρατώ όταν ανέβω στην Αθήνα για το πρώτο γέμισμα να το δείζω στο γιατρό.
    και πάλι καλή ανάρρωση
    ΦΙΛΙΚΑ
    Gaspe

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    """Θύμισε μου σε παρακαλώ, πήρες το DVD της επέμβασης ? """

    Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Οχι δυστυχώς δεν θυμήθηκα καθόλου να ρωτήσω για dvd και ούτε και ο γιατρός μου είπε κάτι Θα τον δω την Πέμπτη και θα τον ρωτήσω.

    Πάντως όταν σκέφτομαι την περίπτωσή σου πραγματικά εντυπωσιάζομαι!!! Μα να έχεις το κουράγιο την πρώτη κιόλας μέρα για περπάτημα και shopping???? εντυπωσιακό!!!!! Εμένα τώρα οι πόνοι είναι σαν να είναι πιασμένοι οι μυς μου και δεν μπορώ να τεντωθώ καλά, συν τους πόνους στον αριστερό ώμο!! Ομως αυτοί οι πόνοι δεν συγκρίνονται με τίποτα με την ταλαιπωρία που είχα εγώ προσωπικά με την τοποθέτηση του μπαλονιού!!! Ο πόνος, πόνος είναι και περνάει.... ενώ εκείνη η εξάντληση με το μπαλονι ήταν κάτι που δεν πέρναγε με τίποτα!! Ελπίζω αύριο να πονώ και λιγότερο! Φιλιά

  12. #12
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ,
    εβαλα και εγω τον δακτυλιο....
    Δεν μπορω να πω πως ηταν τοσο ευκολο οσο φανταζομουν, πονεσα και ποναω πολυ, η πρωτη μερα ηταν εφιαλτικη, οπως και η δευτερη.
    Ευτυχως την τριτη μερα μου βγαλανε τα σωληνακια και καπως συνηλθα.
    Δεν ξερω αν ειναι θεμα γιατρου ή οχι, παντος δεν ειναι τοσο ευκολο οσο παρουσιαζεται σε αυτο το φορουμ...Θελει πολυ σκεψη πριν το αποφασισει κανεις....και πολυ κουραγιο..
    Ο γιατρος μου ειπε να πινω υγρα τις πρωτες 15 μερες, ισως και κανενα γιαουρτι...και με προβληματισε που ειπε πως θα τον ρυθμισουμε μετα απο ενα εξαμηνο...
    Δεν πειναω ειναι η αληθεια...αλλα..ακομα ονειρευομαι σπανακοπιτες οταν κοιμαμαι....χαχαχαχαχα
    Περιμενω να περασουν οι πονοι, ωστε να γυρισω στην καθημερινοτητα μου... και ελπιζω να βλεπω τα κιλα να πεφτουν ωστε να μην πηγε στραφι τοσος πονος και τοσα χρηματα....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by ΜΑΡΙΑ_Κ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ,
    εβαλα και εγω τον δακτυλιο....
    Δεν μπορω να πω πως ηταν τοσο ευκολο οσο φανταζομουν, πονεσα και ποναω πολυ, η πρωτη μερα ηταν εφιαλτικη, οπως και η δευτερη.
    Ευτυχως την τριτη μερα μου βγαλανε τα σωληνακια και καπως συνηλθα.
    Δεν ξερω αν ειναι θεμα γιατρου ή οχι, παντος δεν ειναι τοσο ευκολο οσο παρουσιαζεται σε αυτο το φορουμ...Θελει πολυ σκεψη πριν το αποφασισει κανεις....και πολυ κουραγιο..
    Ο γιατρος μου ειπε να πινω υγρα τις πρωτες 15 μερες, ισως και κανενα γιαουρτι...και με προβληματισε που ειπε πως θα τον ρυθμισουμε μετα απο ενα εξαμηνο...
    Δεν πειναω ειναι η αληθεια...αλλα..ακομα ονειρευομαι σπανακοπιτες οταν κοιμαμαι....χαχαχαχαχα
    Περιμενω να περασουν οι πονοι, ωστε να γυρισω στην καθημερινοτητα μου... και ελπιζω να βλεπω τα κιλα να πεφτουν ωστε να μην πηγε στραφι τοσος πονος και τοσα χρηματα....
    Μαρία μου γιατι σου βγάλανε τα σωληνάκια την τρίτη ημέρα;; Πόσες ημέρες έμεινες στο νοσοκομείο και γιατί: εγώ έμεινα μόνο ένα βράδυ και αυτό για προληπτικούς λόγους. Η αλήθεια είναι οτι σήμερα ξύπνησα πολύ καλύτερα με λιγότερους πόνους (κοιμήθηκα και στο πλαι το βράδυ!!!!! ), τρώω ζωμό, ζελέ, κρεμούλα μια χαρα είναι αυτά,..... αλλά σε αντίθεση με σένα που δεν πεινάς.......εγώ δεν μπορώ να πω.... πεινάω λιγάκι... αναρωτιέμαι αν είναι φυσιολογικό που πεινάω.... αλλά σκέφτομαι πως μάλλον θα είναι αφού δεν έχει παρά μόνο 2cc τώρα άρα δεν είναι κλειστός... και εξάλλου τρέφομαι μόνο με υγρά! Οποιος μπορεί να μου πει αν είναι φυσιολογικό που πεινάω λιγάκι.... θα χαρώ πολύ να μάθω....έτσι για να μου φύγει η περιέργεια!!!

    Πάντως Μαρία, λιγάκι υπομονή ακόμη και θα περάσει........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by 2good2btrue
    Οποιος μπορεί να μου πει αν είναι φυσιολογικό που πεινάω λιγάκι.... θα χαρώ πολύ να μάθω....έτσι για να μου φύγει η περιέργεια!!!
    εντελώς φυσιολογικό και φυσικά συνέπεια του ότι πας πολύ καλά και συνήλθες γρήγορα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    >>> Ευτυχως την τριτη μερα μου βγαλανε τα σωληνακια και καπως συνηλθα.

    τα σωληνάκια?? ποια σωληνάκια??

    >> Δεν ξερω αν ειναι θεμα γιατρου ή οχι, παντος δεν ειναι τοσο ευκολο οσο παρουσιαζεται σε αυτο το φορουμ...

    ΦΥΣΙΚΑ είναι ΚΑΙ θέμα εμπειρίας του γιατρού!
    και να βρεις ένα φόρουμ που να στα παρουσιάζει όπως θα θελες

    >> Θελει πολυ σκεψη πριν το αποφασισει κανεις....και πολυ κουραγιο..

    φυσικά και θέλει σκέψη αλλά διαφωνώ στο ότι θέλει
    τόοσο πολύ κουράγιο. Δεν είναι εύκολο αλλά δεν είναι και δύσκολο.

    >> Ο γιατρος μου ειπε να πινω υγρα τις πρωτες 15 μερες, ισως και κανενα γιαουρτι...και με προβληματισε που ειπε πως θα τον ρυθμισουμε μετα απο ενα εξαμηνο...

    εεεε? καλά ο κάθε ασθενής είναι διαφορετικός αλλά από
    όσα έχεις γράψει μέχρι τώρα δεν έχεις τα προβλήματα υγείας που θα επέβαλλαν τόση επιφύλαξη! εκτός αν ο γιατρός σου
    είναι άσχετος από εγχειρήσεις παχυσαρκίας ή έκανε καμιά πατάτα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •