2 κιλά αλλά πώς????????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    athens
    Posts
    6

    2 κιλά αλλά πώς????????

    πριν 2-3 μερες ελεγα πως ειμαι καλα!!! σημερα ειμαι φρικαρισμενη... το Σαββατο ξεκιναει το πρωταθλημα στο οποιο και μετεχω ( δεν λεμε τι, για ευνοητους λογους) το οποιο ειναι με κατηγοριες κιλων, ειμαι 2 κιλα παραπανω και εχω τρελαθει. αυτο φυσικα με γυρναει πισω, νομιζα οτι ειχα συμβιβαστει με την ιδεα οτι δεν εχει σημασια ποσα κιλα ειμαι και σε ποια κατηγορια θα παιξω αλλα τρεμω στην ιδεα τωρα οτι δεν θα κατεβω στα 54 κιλα που ειναι ενα συμπαθητικο νουμερο αλλα στα 57. θα ακουσουν ολοι οτι ειμαι 57? εγω που πριν απο 2 χρονια ημουν 45 και ολοι με ελεγαν σαμιαμιδι?? παιδια βοηθεια... τι να τρωω μεχρι την παρασκευη το βραδυ για να φυγουν αυτα τα 2 απαισια κιλα? σημερα εχω φαει 1 μηλο, 1 ακτινιδιο και 200γρ κοτοπουλο με στεγνη σαλατα. αλλα πιναωωωωωωωωωω

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1
    γεια!! πρεπει να παίρνεις περίπου 500 θερμιδες και να περπατας τουλαχιστον 1 ωρα τι μερα....ακουγεται εξαντλητικο αλλα εδώ που εφτασες δν έχεις αλλη επιλογη!!και εγώ απο αύριο θα κανω κατι ανάλογο...
    πρωι: 2 φρυγανιές + τσαι (σκετο)
    μεσημέρι: ένα γιαουρτάκι (100 θερμίδων) με μέλι
    κατα τις 6 παρα: ενα μήλο και ενα ακτινιδιο
    και 5-8 ποτήρια νερό τη μέρα.
    Επισης μερα παρα μερα, να παιρνεις καμια πολυβιταμινη μην παθεις τιποτα!
    Θα κανω τα παραπανω για περιπου 10 μερες γιατί πρεπει να χασω επιγοντως κιλα...θελω να χασω 3 σε 10 μερες....ενημερωνε με για τις εξελίξεις...και κατι ακόμα δε γίνεται να τα χάσουμε τόσο γρήγορα χωρίς να πεινασουμε!καλή επιτυχια!!! :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Νομίζω πως πρεπει να συννενοηθείς με τον προπονητή σου για το θέμα των κιλών!Το θέμα δεν είναι μόνο πως θα τα χάσεις,αλλα και πως θα έχεις ενέργεια για να αντεπεξέλθεις στον αγώνα.Έπίσης τα κιλά μπορεί να είναι και υγρά και ενδεχομένως να μην πρέπει να πιεις νερό πριν τον αγώνα!Φαντάζομαι δεν τα ακούς πρώτη φορά αυτα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Geia sas!

    exo akousei gia mia diaita apwleias 3-4 kilon tin evdomada. Tros 1 frygania kai 1/2 potiri xumo gia proino kai mesimeriano kai vraduno (tros to idio) psari psito/vrasto me salata i kotopoulo psito/vrasto me salata. Aksizei arage na tin kanei kaneis? Mipos meta ksanapairneis eukola ta xamena kila?Ti mporeis na kaneis gia na syntiritheis?

  5. #5
    Ήμαρτον είσαι αθλήτρια.... Μην προβαίνεις σε ακότητες. Φαντάζομαι ότι μια χαρά μπορείς να διαγωνιστείς και στην κατηγορία την ανώτερη! Εξάλλου, με μαθηματική ακρίβεια, κόβω το λαιμό μου, τα κιλά που θα χάσεις απότομα, μέχρι την παρασκευή, θα τα πάρεις αμέσως! Υγρά θα χάσεις, θα αφυδατώσεις το κορμάκι σου και θα μειώσεις τον μυικό σου ιστό! Αυτό θέλεις πριν τους αγώνες; Να πας εξαντλημένη; Πήγαινε τότε για τα καλιστεία καλύτερα και όχι για αγώνα. Στόχος σου πρέπει να είναι ο διαγωνισμός και όχι τα κιλά αυτή τη στιγμή. Αμέσως μετά ξεκίνησε μια ωραία δίαιτα 2 εβδομάδων και θα τα χάσεις σταθερά, χωρίς να χάσεις μυικό ιστό, και χωρίς να τα ξαναπάρεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •