αλλη μια περιπτωση ψυχωσης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΑ ΔΕΝ ΖΕΙ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ .ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑ ΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΓΑΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΤΕ ΛΥΠΗΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΖΩ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΑΠΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΕΡΥΣΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΑΚΡΟΑΤΡΙΑ ΠΕΘΑΝΕ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΠΡΩΤΑ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΕΚΛΑΨΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΔΙΕΚΟΨΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑΑ ΑΠΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΛΑ ΥΠΟΤΘΕΤΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΙΣ. ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΔΟΞΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΥΓΕΙΕΙΣ .ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΕΛΕΓΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΗΓΕΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΖΟΥΝΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ. ΕΧΤΡΙΜ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΕΣ .ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΡΓΥΡΗ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΗ ΤΟΝ ΖΑΧΑΡΙΑ ΠΕΘΑΝΑΝΕ ΜΙΚΡΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    11
    φιλε ωραιος ο ερωτας οταν ειναι αμοιβαιος και μπορεις να τον ζησεις...οσο για αυτα που κανεις για τους ακροατες σου ωραια ,ανθρωπινα κρυβουν ευαισθησια.Τωρα για το ψυχειατρειο επειδη περασα απο εκει δεν γνωρισα και κανενα σοφο πιστεψε με..ολοι στο κοσμο μας ημασταν και το μονο θεμα συζητησης ηταν ποτε θα βγουμε..
    κι ο θανατος ενα καινουργιο ξεκινημα σε μια αλλη διασταση οταν ερθει η ωρα εκεινη θα το αντιμετωπισουμε.Οσο ομως ειμαστε εδω πιστευω οτι πρεπει να ζησουμε τη ζωη μας οσο πιο ουσιαστικα μπορουμε κι εδω κολλαω εγω χωρις συναισθημα που ειναι η ουσια?

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Allou...alla kai Athina
    Posts
    12
    Μακάρι φίλε μου μαντραγκόρα να είναι τα πράγματα έτσι όπως τα λές,αλλά δεν ξέρω...για εμένα,αληθινά ζούνε οι χούλιγκανς και όσοι πέφτουν στην ηρωίνη,πριν πέσουν βέβαια...αλλά εμένα δεν μου απαντάει κανείς ρε παιδιά,έγραψα και σε άλλα τόπικ αλλά κανείς δεν απάντησε,ελπίζω εδώ να μου απαντήσει κάποιος..Δείξτε και σε μένα αλληλεγγύη κι εγώ υποφέρω...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    ΑΠΟ ΤΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΡΑΜΠΟ?ΑΣΧΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 16 ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΨΥΧΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΛΟΝΕ!ΤΟΣΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΟΥΚΛΟ!!!!!!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ!!!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Allou...alla kai Athina
    Posts
    12
    Γειά σου ρε Δήμητρα!!!!Πρώτος άνθρωπος που μου απαντάει!Φίλη μου,μπορείς να διαβάσεις τα πόστ μου στο \"έχει παχύνει κανείς από τα φάρμακα;\" και επιπέδωση συναισθήματος.Γενικά,παίρν ω σολιάν και δεν έχω διάθεση για σχεδόν τίποτα και κυρίως για αυτά που έκανα στην εφηβεία μου (τώρα είμαι 20 χρονών).Μου λέει ο δικός μου ότι έχω ψυχωσική συνδρομή αλλά δεν θέλει να μου πεί επακριβώς την διάγνωσή του γιατί δεν θέλει να \"κολλάω σε ταμπέλες\".Εγώ πιστεύω ότι θέλει απλώς να με καταστείλει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Rambo, κάθε ψυχολογική ασθένεια μας ρίχνει...Μας βγάζει από τη ρότα της ζωής μας που είχαμε μέχρι εκείνη τη στιγμή...Ίσως είναι από τα δυσκολότερα που καλέιται να αντιμετωπίσει ένας άνθρωπος στη ζωή του. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι ακατόρθωτο...Το αντίθετο μάλιστα. Χρειάζεται πολύ επιμονή και θέληση.
    Τώρα ως προς το θέμα της διαφωνίας με το γιατρό σου πιστεύεις ότι δε θέλει πραγματικά το καλό σου; Τι εννοείς με το να λες θέλει να σε καταστείλει;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Allou...alla kai Athina
    Posts
    12
    Ανώνυμη,εσύ από τι υποφέρεις;;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Κρίσεις πανικού
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Allou...alla kai Athina
    Posts
    12
    Κοίτα,ο ψυχίατρος θέλει να μην πετάς πέτρες,μολότωφ,να μην παίζεις ξύλο και τέτοια.Χέστηκε αν εσύ υποφέρεις.Αρκεί να μην κάνεις αντικρατικές-αντικαπιταλιστικές κινήσεις.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Rambo δεν είσαι ευχαριστημένος με το γιατρό σου;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Allou...alla kai Athina
    Posts
    12
    Είναι μεγάλο ζήτημα.Όχι, δεν είμαι ικανοποιημένος.Αλλά δεν φταίει ο ψυχίατρος.Φταίει η ίδια η ψυχιατρική η οποία σαν σκοπό έχει να καταστείλλει,είτε το επιλέγει ο ψυχίατρος είτε όχι.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Rambo


    Φταίει η ίδια η ψυχιατρική η οποία σαν σκοπό έχει να καταστείλλει,είτε το επιλέγει ο ψυχίατρος είτε όχι.

    ορθον,
    θα προτεινα να μελετησεις την αντιψυχιατρικη.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Allou...alla kai Athina
    Posts
    12
    Προσπάθεια τώρα...πήρα και τηλέφωνο έναν άλλον γιατρό,αριστερό,και συμφωνούσε με τον γιατρό μου...οπότε δεν έχω άλλη επιλογή...τι λέει η αντιψυχιατρική φίλε κρίνο;;;κάτι λίγα έχω ακούσει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Γεια σε όλους. Έχω τα ιδια ακριβώς συμπτώματα με την elena.
    Δεν ξερω αν προκλήθηκαν απο έρωτα για κάποιον που ήθελα και δεν μπορούσα να έχω ή απο πολυ αγχος στη δουλεία. Ο ψυχίατρος διέγνωσε οξύ ψυχωσικό επισόδιο και μου χορήγησε στην αρχή Geodon, akineton kai tavor. Με το Geodon είχα φοβερές παρενέργειες κυρίως στα άκρα. Τώρα μου δίνει Seroquel xr ( 900 mg ημερησίως) kai tavor. Δεν έχω δει καμια ιδιαίτερη βελτίωση, δεν έχω συναισθήματα και νιώθω κενή και βαρετή όλη τη μερα. Μου είπε να νοσηλευτώ στο ψυχιατρείο αλλα δεν θέλω. Τι προτείνετε να κάνω για να βελτιωθώ δεδομένου οτι δεν δουλεύω? Επίσης σχετικά με τα φαρμακα που επαιρνα και παίρνω τι νομίζετε? Είναι για πολύ βαριές περιπτωσεις?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Κάποια γνώμη για την περίπτωση μου? Ξεχασα να αναφέρω πως τώρα με τα φάρμακα δεν εχω συναισθήματα και νιώθω μια ατελείωτη βαρεμάρα και ψυχρότητα. Θα περάσουν ποτέ αυτά ή πρεπει να κόψω τα φάρμακα? Φοβάμαι πως δεν θα είμαι ποτέ όπως πριν και νιώθω μικρή γι\'αυτό. Νιώθω πως καταστράφηκε η ζωή μου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •