Προχώρα Μπροστά Bionic
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    15

    Προχώρα Μπροστά Bionic

    Bionic Μην Ακούς Κανένα......
    Από Το Λίγο Που Είμαι Στο Site Έχω Βοηθηθεί Πολύ Από Το ʼτομο Σου.....
    Προχώρα Γερά Και Δυνατά.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    ευχαριστώ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!!!! Bionic, υπάρχει μία πολύ μεγάλη διαφορά με σένα και πολλά άλλα άτομα στο forum............ μιλάς με αποδείξεις, με στοιχεία, με δεδομένα! ό,τι μας έχεις πει, όποια συμβουλή και αν μας έχεις δώσει πάντα είναι τεκμηριωμένη και με στοιχεία που παραθέτεις.....δεν στηρίζεται σε προσωπικές "αμπελοφιλοσοφίες".

    Οπότε θα συμφωνήσω απόλυτα με τον petpapoy "μην ακούς κανέναν" και αν θέλεις και την γνώμη μου ΜΗΝ ξανα απαντήσεις σε ό,τι και αν σου γράφουν ορισμένοι που αντί να ασχοληθούν με το θέμα που "μας καίει" εδώ όλους και για αυτό και είμαστε εδω, ασχολούνται για το πως θα κρίνουν συμπεριφορές!!! Αν θέλουν να κρίνουν συμπεριφορές ίσως βρίσκονται σε λάθος forum και απλώς δεν το έχουν καταλάβει!!!!!!

    Εγώ προσωπικά σε έχω ανάγκη εδώ!!!!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    45
    Bionic, να πω κι εγώ πως είσαι μια χαρά παιδί και πολύ στο στυλ μου, κι εγώ έτσι μιλάω κι ας με παρεξηγούν. Σ' όσους αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. Αμάν πια, δεν είμαστε πια ούτε 20, ούτε 30 χρονών.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    198
    Δεν συνηθίζω να λαμβάνω θέση σε διαφωνίες γι' αυτό και δεν έχω μιλήσει εώς τώρα. Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι η Bionic με έχει βοηθήσει προσωπικά και ποτέ δεν θα δάγκωνα το χέρι που με ευεργέτησε. Μερικές φορές χρειάζεται να σε ταρακουνήσει κάποιος για να δεις μποστά σου... Όταν σε χαστουκίζουν λυπόθυμη είναι για να συνέλθεις όχι για να βγάλουν το άχτι τους!!!
    Δεν ξέρω τι άκριβως έχουμε να χωρίσουμε εδω μέσα, αλλα νομίζω ότι είναι πολύ ασχημο να δημιουργείται τέτοια ατμόσφαιρα...
    Bionic σ' ευχαριστώ που ήσουν εκεί όταν ακριβώς σε χρειαζόμουν.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    15
    ουφφφφφφ!
    Χθες μετά απο την δημιουργία τούτου του topic
    είχα κάποιες αμφιβολίες για το άν έκανα καλά που πήρα θέση ......!
    Αλλά ευτυχώς Διαπίστωσα ότι Υπάρχουν ακόμα άτομα που έχουν μάθει να σέβονται και να εκτιμούν άτομα τα οποία είναι πολύ κοντά τους από οποιουσδήποτε άλλους (ο Νοώ Νοείτω)....
    Σε Ευχαριστούμε Bionic

    Με Εκτίμηση & Σεβασμό
    Πέτρος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    :'''''''''''''''' )

    αι λαβ γιου τοο! ευχαριστώ πολύ πολύ όλους. εσείς είστε για μένα κοντά μου κάθε μέρα...
    από τον Οκτώμβρη που είχε μπει κι ο Λάκης κι η Βέρα και πήρε ζωή πάλι αυτό το φόρουμ
    και βρήκα Έλληνες με τα ίδια προβλήματα και με τα ίδια όνειρα όλα είναι πιο εύκολα για μένα..
    καλά τα ξένα sites δεν λέω και με πολλές πληροφορίες αλλά άλλο να μοιράζεσε το πρόβλημα
    στη γλώσσα σου..
    αααργγγκκ με συγκινήσατε γαμώτο..πάω να κάνω διάδρομο τώρα πολύ χαρούμενη
    \ο/ <-- bionic is happy

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Το μόνο που έχω να πω είναι πως αν δεν ήταν η Bionic δεν θα είχα καταφύγει στη λύση του δακτυλίου και αν είχα καταφύγει δεν θα ήμουν συνειδειτοποιημένη...
    Go, go κούκλα... προς το παρόν τρώμε τη σκόνη σου αλλά που θα πάει... θα σε φτάσωωωωωωω!!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Παιδιά, εγώ έχω να πω πως δεν είδα ποτέ την Bionic να με φτύνει που εγώ δεν έχω κάνει επέμβαση, αλλά έχασα τα κιλά με δίαιτα. Ίσα ίσα που με επικροτεί και με έχει βοηθήσει άπειρες φορές με συμβουλές, με προτροπές και με παρηγοριά όταν (συχνά πυκνά παρεκτρέπομαι, όπως τώρα τελευταία...) Εμένα μ' αρέσει το στυλ σου Bionic και σέβομαι και τον χαρακτήρα σου και τις γνώσεις σου. Α, παρεπιπτόντως, ξαναγύρισα στα 86 κιλά και ελπίζω να κατέβω κι άλλο. Τι Γολγοθάς ήταν αυτός πάντως!!!!!! Φιλάκια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by kastano
    Δεν συνηθίζω να λαμβάνω θέση σε διαφωνίες γι' αυτό και δεν έχω μιλήσει εώς τώρα. Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι η Bionic με έχει βοηθήσει προσωπικά και ποτέ δεν θα δάγκωνα το χέρι που με ευεργέτησε......
    εσενα σε εχει βοηθησει προσωπικα οπως λες και μπορεις να παιρνεις την θεση που λες...υπαρχουν αλλοι που εφυγαν εξαιτιας της, και δεν ειναι εδω για να δηλωσουν την πικρια τους, γιατι πολυ απλα θεωρησαν οτι δεν αξιζε τον κοπο να μπουν στην διαδικασια που μπηκα εγω για τις χοντραδες της..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by 2good2btrue
    συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!!!! Bionic, υπάρχει μία πολύ μεγάλη διαφορά με σένα και πολλά άλλα άτομα στο forum............ μιλάς με αποδείξεις, με στοιχεία, με δεδομένα! ό,τι μας έχεις πει, όποια συμβουλή και αν μας έχεις δώσει πάντα είναι τεκμηριωμένη και με στοιχεία που παραθέτεις.....δεν στηρίζεται σε προσωπικές "αμπελοφιλοσοφίες".

    ........ορισμένοι που αντί να ασχοληθούν με το θέμα που "μας καίει" εδώ όλους και για αυτό και είμαστε εδω, ασχολούνται για το πως θα κρίνουν συμπεριφορές!!! Αν θέλουν να κρίνουν συμπεριφορές ίσως βρίσκονται σε λάθος forum και απλώς δεν το έχουν καταλάβει!!!!!!

    ....
    αυτο που εσυ αποκαλεις "αμπελοφιλοσοφιες" ειναι η προσωπικη εμπειρια και η γνωμη του καθενα που μπαινει εδω μεσα ...

    καποιο λαθος κανεις ομως...δεν ειναι τα μποντυλαιν εδω για να μη μας αφορουν οι συμπεριφορες. και να μετραμε μονο τις κοιλιες μας και τις μπουκιες μας...ειναι ενα φορουμ προβληματισμου, επικοινωνιας και στηριξης για τα δυσκολα αυτα θεματα που ολοι γνωριζουμε..

    ΑΛΟΙΜΟΝΟ αν δεν ειχαν σημασια οι συμπεριφορες! τι αλλο εχει σημασια τοτε? το ποσο νερο ηπιαμε χθες?

    με τι καρδια να μεινει και να επικοινωνησει το ευαισθητο ατομο που προπηλακιζεται απο τον μπατσο εδω μεσα και να μεινει για να ξαναπροσπαθησει να μιλησει για τον εαυτο του?

    ΤΟ ΜΟΝΟ που εχει σημασια ειναι οι συμπεριφορες και ο σεβασμος απεναντι σε ολους, κι οποιος νομιζει οτι βρισκεται στα μποντιλαιν η σε γυμναστηριο, μαλλον σε λαθος φορουμ βρισκεται και δεν το χει καταλαβει..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    [
    .

    με τι καρδια να μεινει και να επικοινωνησει το ευαισθητο ατομο που προπηλακιζεται απο τον μπατσο εδω μεσα και να μεινει για να ξαναπροσπαθησει να μιλησει για τον εαυτο του?

    Τ
    Βρε κορίτσι μου, μήπως να μπεις σε κάποιο φόρουμ που να ασχολείται κυρίως με ψυχολογικά θέματα και να βρεις την υγειά σου; Γιατί, δε λέω, άπτεται της ψυχολογίας η παχυσαρκία, αλλά εσύ μάλλον, σαν "ευαίσθητο" άτομο που είσαι, χρειάζεσαι άλλου είδους κουβεντούλα, πιο εσωτερική, πιο σφαιρική... Εδώ, προσπαθούμε να εστιάσουμε σε πιο συγκεκριμμένο θέμα, πιο πρακτικό. Το να μιλήσουμε για τον εαυτό μας, έρχεται δεύτερο. Το πρώτο είναι οι πρακτικές συμβουλές για το τι να κάνω εγώ αύριο το πρωί που θα με πιάσει η λύσσα και μπορεί να ανοίξω ακάθεκτη το ψυγείο. Καταλαβαίνεις τι λέω; Το να συζητήσω γενικώς το ποιά είμαι και πού πηγαίνω και γιατί βρίσκομαι σ' αυτή τη ζωή, δε λέω, ενδιαφέρον είναι και κάποιες φορές το κάνουμε κι αυτό, δεν είναι όμως η βασική μου ανάγκη για αύριο το πρωί στις 7.30 που θα πάω τα παιδάκια μου στο σχολείο. Με καταλαβαίνεις; Και πρέπει να σου τονίσω, πως συνήθως η Bionic μου δίνει πολύ καλές ιδέες για το τι θα κάνω συγκεκριμμένα αύριο το πρωί (τρόπος του λέγειν)!Capisci?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by lina
    [
    .

    με τι καρδια να μεινει και να επικοινωνησει το ευαισθητο ατομο που προπηλακιζεται απο τον μπατσο εδω μεσα και να μεινει για να ξαναπροσπαθησει να μιλησει για τον εαυτο του?

    Τ
    Βρε κορίτσι μου, μήπως να μπεις σε κάποιο φόρουμ που να ασχολείται κυρίως με ψυχολογικά θέματα και να βρεις την υγειά σου; Γιατί, δε λέω, άπτεται της ψυχολογίας η παχυσαρκία, αλλά εσύ μάλλον, σαν "ευαίσθητο" άτομο που είσαι, χρειάζεσαι άλλου είδους κουβεντούλα, πιο εσωτερική, πιο σφαιρική... Εδώ, προσπαθούμε να εστιάσουμε σε πιο συγκεκριμμένο θέμα, πιο πρακτικό. Το να μιλήσουμε για τον εαυτό μας, έρχεται δεύτερο. Το πρώτο είναι οι πρακτικές συμβουλές για το τι να κάνω εγώ αύριο το πρωί που θα με πιάσει η λύσσα και μπορεί να ανοίξω ακάθεκτη το ψυγείο. Καταλαβαίνεις τι λέω; Το να συζητήσω γενικώς το ποιά είμαι και πού πηγαίνω και γιατί βρίσκομαι σ' αυτή τη ζωή, δε λέω, ενδιαφέρον είναι και κάποιες φορές το κάνουμε κι αυτό, δεν είναι όμως η βασική μου ανάγκη για αύριο το πρωί στις 7.30 που θα πάω τα παιδάκια μου στο σχολείο. Με καταλαβαίνεις; Και πρέπει να σου τονίσω, πως συνήθως η Bionic μου δίνει πολύ καλές ιδέες για το τι θα κάνω συγκεκριμμένα αύριο το πρωί (τρόπος του λέγειν)!Capisci?
    κανεις λαθος καλη μου γυναικα...
    εδω ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ενα φορουμ που απτεται της ψυχολογιας, με προσανατολισμο το θεμα των διαταρχων προσληψης τροφης...
    και οχι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ενα φορουμ προσανατολισμενο στις πρακτικες συμβουλες για το τι θα φαμε αυριο που θα πας τα παιδακια σου σχολειο, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΚΛεΙΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...
    αλλα ο βασικος προσανατολισμος του φορουμ ειναι ακριβως η κατασταση στην οποια βρισκομαστε η βρισκομασταν η νομιζουμε η θελουμε και ολα τα επακολουθα αυτων...
    κανεις δεν σου απαγορευει να μιλας και να ρωτας για το τι θα φας αυριο,
    αλλα σκοπος του φορουμ δεν ειναι αυτος..

    και δεν ειμαι εγω το "ευαισθητο ατομο".....ειναι τα ατομα που προτιμησαν απ το να αρθρωσουν λογο να αποχωρησουν διακριτικα ξανα πισω στο βαρυ καβουκι τους..
    εμενα καμια μπαιονικ δεν μπορει να με κανει να φυγΩ ουτε με τα "τραβα βλαμμενη" ουτε με τις υπολοιπες γαιδουριες της...

    θα ειμαι εδω για οσο θελω και με τον τροπο που θελω εγω..και σ οποιον δεν αρεσει,,,,,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Οκ. Εχεις διαφορετική άποψη για τις προτεραιότητες αυτού του φόρουμ. Μπορεί να είμαι λάθος εγώ. Εγώ, αν ήθελα να κάνω ψυχολογικές κουβέντες, θα έμπαινα αλλού. Μπορεί να είμαι λάθος. Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε ένα γκαλοπάκι, να μάθουμε τι πιστεύουν οι υπόλοιποι ότι ενδιαφέρει περισσότερο; Πάντως, κανένας δεν σου απαγόρευσε (κατά τη γνώμη μου) ν' αρθρώσεις λόγο. Απλώς, κάποιες φορές τον ... παρααρθώνεις και ξεπερνάς τα όρια της ανοχής κάποιων. Δεν βλάπτει να το προσέξεις. Όταν προκαλούμε εντάσεις, μπορεί να σκάσουν και στο κεφάλι μας καμιά φορά. Ξέρω, πως μάλλον τώρα σου θυμίζω τη μάνα σου. Κάτι αντίστοιχο θα σου έλεγε. Συγνώμη, αλλά ίσως φταίει το ότι έχω δύο παιδάκια που όταν παραφέρονται, τους λέω τα αντίστοιχα... κεκτημένη ταχύτητα... :-)

    Και τώρα που ξαναδιαβάζω αυτό που έγραψες, .... "ένα φόρουμ που ΑΠΤΕΤΑΙ της ψυχολογίας"... χμμ... άπτεται σημαίνει αγγίζει. Δεν σημαίνει εισχωρεί. Δεν σημαίνει πως το κύριο θέμα του είναι η ψυχολογία. Μήπως έχουμε κάποια παρανόηση εδώ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Ρε κοπελιά τι ψάχνεις να βρεις δεν καταλαβαίνω, μάζεψε αυτά τα άτομα που λες, μάζεψε και υπογραφές να διώξετε τη bionic από το φόρουμ... άντε τώρα δηλαδή.. διακρίνω μια εμπάθεια και αυτό δεν μαρέσει και στο κάτω κάτω φόρουμ είναι διαφωνούμε και δεν μπορούμε να μιλάμε σε όλους με το σεις και με το σας... και μπινελίκι θα πέσει και διαφωνία και όλα... δεν καταλαβαίνω τι ψάχνεις να βρεις... αυτή που ενοχλήθηκε και δεν θέλει να μπαίνει ας μην ξαναμπεί τι είναι αυτό απειλή; Παίρνουμε τίποτα μπόνους λεφτά αν θα μπεί ή δεν θα μπεί; Αμαν τώρα δηλαδή, και είδες εγώ σου μιλάω πολύ πολιτίσμένα αν κάτσεις και σκεφτείς πως πριν από λίγο έβγαλα ένα πουλί από μέσα μου... δεν ξέρεις τι πέρασα για να το βγάλω, κόλησε μέσα.... ασε... αν θες πήγαινε στο Ι ΑΜ BACKJ να δεις...

    Αντε νύχτα

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •