Το marinaki και το "φιογκάκι" του .... μια νέα ιστορία αρχίζει ..........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62

    Το marinaki και το \"φιογκάκι\" του .... μια νέα ιστορία αρχίζει ..........

    Παιδάκια ήρθε η σειρά μου!!!

    Με ειδοποίησαν από τον γιατρό μου τον κ. Σαχπαζίδη ότι στις 3/6/2006 στις 6:45 πμ πρέπει να είμαι στο Ίασις στον Πειραιά.

    Ο φιόγκος μου θα με περιμένει για να στολίσει το στομαχάκι μου.

    Σας ενημερώνω και περιμένω συμβουλές γιατί ομολογουμένως τώρα τα'χω λίγο χαμένα!!!

    Φιλάκια (τρακαρισμένα)
    Υ / Γ Τελικά την Δευτέρα 5 Ιουνίου 2006 θα γίνει η επέμβαση ........ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    1) Μην αγχωνεσαι για τιποτα. Εισαι στα χερια ενος απο τους καλυτερους γιατρους στην Ελλαδα

    2) Μην αλλαξεις τιποτα στην ζωη σου μεχρι τοτε. Προσπαθησε να φας παραπανω με την ιδεα του δαχτυλιδιου

    3) Μονο στις 2 Ιουνιου πολυ ελαφρυ φαγητο.

    Αυτα. Καλη επιτυχια. Μια νεα ζωη σε περιμενει !!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    αχ τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!! καλέ δεν είσαι χαρούμενη?? μμμ.. για αρχή σου εύχομαι
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!! τι να πω παραπάνω είσαι σε άξια χέρια! μέχρι το απογευματάκι θα σαι σπίτι σου!
    μόνο εφοδιάσου με τις τροφές που πρέπει να χεις σπίτι σου όταν θα γυρίσεις από το νοσοκομείο!!
    τι άλλο θες να μάθεις? είναι περίπατος αυτή η επέμβαση!!
    φιλάκια (χαρούμενα)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    198
    Καλή επιτυχία! όλα θα πάνε καλά κι εσύ σε λίγο καιρό θα είσαι κουκλάρα!!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62
    Αλήθεια τί πρέπει να χω από τρόφιμα στο σπίτι ?
    Θα κάτσω και μια βδομαδούλα στο σπίτι με αδειούλα
    οπότε θα μαι χαλαρή εγώ και ο φιόγκος μου.!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    Καλη μου φιλεναδα σου ευχομαι οοοολααα να πανε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    αχχχ τι χαρα και αυτη σημερα!!!! η αληθεια ειναι οτι ειχα μια ανυσηχια για το ποτε θα την κανεις!!!!!

    θα ειμαι διπλα σου οτι και να χρειαστεις!!!!! ( που σιγουρα δεν θα χρειαστεις τιποτα )

    σε αγαπω πολυ!!!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62
    Κι εγώ σ'αγαπώ ρε Μπάρμπι!!!!

    Ευχαριστώ που χαίρεστε μαζί μου!!!

    Αλλά ακόμα περιμένω τις συμβουλές σας!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    με το καλό σου εύχομαι Μαρινακι!!!!!

    Κατ?αρχάς να είσαι απολύτως ήσυχη με τον Σαχπαζίδη!!! Είναι πολύ καλός γιατρός και πάνω από όλα πολύ καλός άνθρωπος. Είσαι σε πολύ καλά χέρια.... να το ξέρεις αυτό!!!!

    Οσο για το σπίτι σε κάποιο από ολα τα post h Βionic έχει γράψει πολύ αναλυτικά νομιζω τις προμήθειες που πρέπει να έχεις.... σε γενίκές γραμμές όμως καλό θα είναι να έχεις ζωμό, ζελέ, γαλατάκι γι ανα κάνεις και κρεμούλα.

    Καλή επιτυχία

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    198
    Originally posted by marinaki
    Αλήθεια τί πρέπει να χω από τρόφιμα στο σπίτι ?
    Θα κάτσω και μια βδομαδούλα στο σπίτι με αδειούλα
    οπότε θα μαι χαλαρή εγώ και ο φιόγκος μου.!
    Την πρώτη εβδομάδα, χυμούς, γάλα και ότι υπάρχει σε υγρό... Εγώ έβραζα Knor και έπινα. Οι έτοιμες σούπες είναι πολύ καλές και δεν πολυ πεινάς. Για την δευτερη και μετά, κρέμες, γιαούρτια, και οτι δίποτε κρεμωειδές, ριζόγαλα, πουρές κτλ. Αυτά τα ολίγα.... Καλή επιτυχία και πάλι....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    θα σου γράψω μια λίστα για το super market:
    χυμούς όλες τις γεύσεις.
    ζελέ μπανάνα/κεράσι/φράουλα/ανανά (αχ όχι όχι κεράσι :P)
    σούπες κνορ (λαχανικά με κρουτόν, κινέζικη, ντοματόσουπα)
    πουρέ, πατάτες για βράσιμο, κοτοπουλάκι, καρότα, ρυζάκι για σούπα
    γιαουρτάκια πάρε όλες τις μάρκες και δοκίμασε τα!
    μμμ γάλα, χαμομήλι, κρέμες γιώτης, κρέμα βανίλια, κρέμα καραμελέ, ρυζόγαλο.
    και αν θες πάρε κι εκείνο το protein shake που λεγαμε από μαγαζί με είδη γυμναστηρίου.
    σε περιμένουμε στο club των δεμένων

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    6
    Όλα θα πάνε μια χαρά Μαρινάκι..
    εγω το ιδιο απόγευμα της εγχείρησης έκοβα βόλτες στο ΙΑΣΩ τζενεραλ με τον ορό παραμάσχαλα και έψαχνα αυτήν που με ξύπνησε απο τη νάρκωση τσιρίζοντας πάνω απο το κεφάλι μου σαν δαιμονισμένη για να την χαστουκίσω που με τάραξε! ʼσε που στο δωμάτιο μου φέρανε μια που ζύγιζε 50 κιλά με υπερκόπωση και μια ολόκληρη μέρα έτρωγε ό,τι υπήρχε για να πάρει δυνάμεις και ήθελα να την πετάξω μαζί με τις μερίδες της απο τον 3ο όροφο!Αυτά δεν είναι δείγματα πως δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα? ʼσε που ακόμα ψάχνω εκέινη απο το χειρουργείο...
    fei

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Marinaki καλή επιτυχία θα δεις δεν είναι τίποτα σπουδαίο, ανεκτοί πόνοι για τις πρώτες 2-3 μέρες και μετα από μια βδομάδα μπορείς να δουλέψεις κανονικά.. Εγώ πήγα και στις δύο δουλειές μου σε μια βδομάδα οπότε καταλαβαίνεις δεν είναι τίποτα που πρέπει να σε αγχώνει...

    Καλή επιτυχία και welcome to the club!
    Μακια!

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    45
    Ζηλεύω, ζηλεύω!!! marinaki όλα θα πάνε σούπερ!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62
    Σας ευχαριστώ όλους!!!!
    Εχθές το βράδυ το είπα και στους γονείς μου! Ναί ναί τα κατάφερα !!!

    Υπολόγιζα ότι θα έλειπαν μαζί με τον μικρό για θερινές διακοπές, αλλά για κακή (ή καλή μου τύχη θα μείνουν λίγο παραπάνω στην Αθήνα (κάτι εξετάσεις της μητέρας μου που δεν ήταν καλές - έχει υψηλό διαβήτη - έφεραν άλλες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν όσο πιο γρήγορα γίνεται για να κοντρολαριστεί ο διαβήτης της).

    Δεν κατάλαβα άν το κατάλαβαν .... δεν είδα καμία αντίδραση .... μάλλον με είδαν πολύ σίγουρη και απόλυτη και ίσως επειδή η περιπέτεια της μητέρας μου μας έχει όλους ταράξει και φυσικά γνωρίζουν ότι πρέπει να προσέξω και γώ για το ιστορικό του διαβήτη να το αποδέχτηκαν αδιαμαρτύρητα.

    Απορώ και γώ με την ήρεμη αντίδρασή τους βέβαια όταν άρχισα να τους λέω λεπτομέρειες για την επέμβαση η μητέρα μου (γνωστή φοβιτσιάρα) μου είπε "Δεν θέλω να ξέρω τί θα γίνει ,αφού πιστεύεις ότι όλα θα πάνε καλά, ότι αποφάσισες θα γίνει"

    Μήπως τελικά φοβόμουν άδικα ; Δέν ξέρω, πάντως χαίρομαι που όλοι το αποδέχτηκαν και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε πολύ καλύτερα από ότι φαντάζομαι!!!!
    ʼντε τα λέμε φιλιά

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    45
    Κούκλα διόρθωσε το ticker σου, νομίζω ότι ο τελικός σου στόχος είναι 72 και όχι 92, αν κρίνω από αυτό που γράφεις ακριβώς από πάνω!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •