Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1

    Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα

    Εγώ λοιπόν θα ξεκινήσω από αύριο να γράφω τι τρώω..όσοι πιστοί προσέλθετε...Θα γράφω και τα καλά και τα κακά χωρίς φόβο και πάθος... Φιλάκια

  2. #2
    Να υποθέσω πως εγώ ακόμα δεν έχει νόημα να πω τι τρώω, ε;
    Έχω να φάω από την Πέμπτη το μεσημέρι...

  3. #3
    χαχα σωστός!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by WeepingMoon
    Να υποθέσω πως εγώ ακόμα δεν έχει νόημα να πω τι τρώω, ε;
    Έχω να φάω από την Πέμπτη το μεσημέρι...
    καλα, εσυ λεγε τι ΔΕΝ τρως :ΡΡΡΡ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    επι του θεματος:
    δεν ξερω αν θα ειναι βοηθητικο να λεμε τι τρωμε. πραγματικα δεν ξερω, δεν ειναι τροπος του λεγειν....θα ηθελα και τη γνωμη του νιντο επ αυτου...
    αλλα και μονο που νοιωθετε οτι μπορει να μας βοηθησει, εγω συμμετεχω ευχαριστως εστω και για την παρεα.

    δηλωνω δε, οτι σημερα ενω ετοιμασα πρωινο να παρω μαζι μου στη δουλεια οπου θα ειμαι τουλαχιστον μεχρι τις 6, το ξεχασα στο σπιτι...ηταν 2 φετες ψιχα με μια φετα τυρι και 4 βερυκοκα μικρα...τωρα δεν ξερω τι να φαω γιατι εδω εχει μονο εναν αυτοματο πωλητη με σαντουιτς πιτα στην υποπτη μαργαρινη που ειναι απαισια...

    επισης μιας και θα το κανουμε αυτο, θα ελεγα να σχολιαζουμε οποτε χρειαζεται, πχ τι μας δυσκολεψε η μας διευκολυνε(πχ"τρελαθηκα για γλυκο αλλα ηρεμησα μολις εφαγα μια μεριδα πεπονι" η "τρελαθηκα μολις ειδα την τουρτα και τελικα εφαγα ενα κομματι")

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by sonia
    Εγώ λοιπόν θα ξεκινήσω από αύριο να γράφω τι τρώω..όσοι πιστοί προσέλθετε...Θα γράφω και τα καλά και τα κακά χωρίς φόβο και πάθος... Φιλάκια
    τι εφαγες τελικα παιδι μου εσυ?δεν ειπες...
    να σου πω εγω...

    εχασα το πρωινο που ειχα ετοιμασει οπως ειπα και αναγκαστηκα να παρω ενα ετοιματζιδικο σαντουιτς με ασπρο ψωμακι στρογγυλο, σαμπον, φετα τυριου και μια ηλιθια μαργαρινη αλειμμενο...+εναν καφε με γαλα και μια κουταλια ζαχαρη

    ημουν εκτος σπιτιου μεχρι τις 9 το βραδυ, μολις γυρισα εφαγα μια μεριδα (μεγεθους εστιατοριου)αρακα με κρεας . το κρεας ηταν λιγοτερο απο μεριδα, μισο σχεδον+ενα πιατο κολοκυθακια στον ατμο με φρεσκο λεμονι και ελαιολαδο.
    κατα τις 11 εφαγα 3-4 μπουκιες πεπονι...
    ηταν πιο λιγα απ οσα συνηθως αλλα ημουν ολη μερα στους δρομους....

    πηρα απο ενα φαρμακειο τζινσενγκ να παιρνω απο αυριο γιατι εχω υπνηλιες τελευταιως..

  7. #7
    Λοιπόν η σειρά μου.... χτεσ δεν πρόλαβα να μπω αλλά θα τα πω τώρα πρωί πρωί με την αυγούλα.
    Το πρωί έφαγα ένα ποτήρι γάλα με 4 κουτ. δημητριακά
    Το μεσημέρι μια μερίδα κρέας λεμονάτο μαγειρεμένο από τα χεράκια μου με ελάχιστο λάδι και λίγο ρύζι. Το φαγητό μου συνόδευσα με μια σαλάτα από αγγούρι....ποια είμαι τέλος πάντων.
    Το βράδυ έφαγα μια γενναία φέτα καρπούζι. Αυτά....

    Αύριο λοιπόν θα φτιάξω και εγώ αρακά...ζήλεψα..χιχιχι

  8. #8
    20/6
    Πρωί: 1 ποτήρι γάλα με δημητριακά & 1 καφέ
    Μεσημέρι: Σαλάτα..ντομάτα αγγούρι κρεμμύδι πιπεριά + 3 φρυγανιές + φέτα (δεν την μέτρησα είναι η αλήθεια αλλά δεν ήταν πολύ)
    Βράδυ: 1 φέτα καρπούζι
    Πως με βρίσκεται?? χαχα... Πάντως εμένα το καρπούζι με βοηθάει πολύ γιατί φουσκώνω και δεν πεινάω μετά...

  9. #9
    Κορίτσια, σας χαίρομαι και σας ζηλεύω... Αυτό που κάνετε είναι πραγματικά άθλος... Πώς αντέχετε με αυτά; Ακόμα και δίαιτα (από την αγαπημένη μου διαιτολόγο) που έκανα, πιο πολλά έτρωγα. Και πάντα έτρωγα πρωτεΐνη. Ήταν αυστηρή σε αυτό, άλλωστε... Προτιμούσα το ψάρι επειδή μπορούσα να τρώω πιο πολύ... :X :P

    Ας πω κι εγώ τι έφαγα σήμερα... :P

    • 400 γρ. χυμό φρούτων (χωρίς ζάχαρη πάντα)
      200 γρ. κοτόσούπα Knorr (χωρίς το ρύζι)
      200 γρ. γάλα 1.5%
      2 κουταλιές μερέντα... :P



    Έχω αρχίσει να νιώθω τρομερή αδυναμία και ζαλάδες και δεν ξέρω πως να με δυναμώσω...
    Ελπίζω να μη μου κάνω κακό με 1-2 κουταλιές μερέντα... :X

  10. #10
    Μήπως να δοκίμαζες αυτά τα ροφήματα τα δυναμωτικά? Συζητάγαν αρκετά για αυτά τα παιδιά με τον δακτύλιο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    γουιπιν μουν, εχω υποσχεθει στον εαυτο μου οτι δεν προκειται να πεινασω και σκοπευω να το κανω...οταν πειναω περισσοτερο τρωω περισσοτερο απλα προσεχω να τρωω πραγματα που ειναι καλα για μενα κι οχι ασκοπη σαβουρα...οτι τρωω καθε μερα, ειναι χωρις να πειναω ΚΑΘΟΛΟΥ (για αποτελεσματα μη ρωτας μονο, θα δειξει η νεκροψια:Ρ)
    η ολη μου προσπαθεια ειναι να τρωω οσο πειναω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αλλα ΟΧΙ περισσοτερο...
    οχι οσο πειναω συναισθηματικα ας πουμε...δυσκολο, αλλα θα το παλεψω..

    σημερις εφαγα
    πρωι:
    2 φετες ψιχα ολικης με μια φετα κασερι+1 καφε με γαλα και 1κ.γ.ζαχαρη
    ενδιαμεσα:4 μικρα βερυκοκκα
    μεσημερι:
    2 πιπεριες γεμιστες με κιμα και ρυζι +μια μεγαλη ωμη ντοματα με ξυδι χωρις λαδι.
    βραδυ:
    σαλατα με :
    μια ριζα μαρουλι, μια μικρη ντοματα, ενα αγγουρακι τουρσι, 5-6 καπαρες, λιγο κοτοπουλο στηθος(περιπου70-100γρ.)μιση πατατα φουρνου, ξυδι και 1κ.σ. λαδι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    γουιπιν μουν
    κι εγω αυτες τις μερες νοιωθω ατονια, νομιζω απο χαμηλο αιματοκριτη, ισως εχω και λιγη υποταση...
    πηρα απ το φαρμακειο ενα δυναμωτικο με τζινσενκ, γκουαρανα, και κατι αλλα μεσα σε υγρη μορφη (ενα φιαλιδιο καθε πρωι), καλο μου φανηκε...δεν ξερω αν πρεπει να παρεις αδεια απ τον γιατρο σου για να παρεις κατι τετοιο.

    ελπιζω να κανεις τον κοπο να κανεις χυμο ΦΡΕΣΚΩΝ φρουτων μιας και τρεφεσαι σχεδον αποκλειστικα με αυτο...ειναι κριμα να μη παιρνεις και τις βιταμινες και να πινεις απο αυτες τις ετοιμες κονσερβες που ουτε ξερουμε τι εχουν μεσα...

  13. #13
    Πήρα κι εγώ κάτι βιταμινούλες με τζινσενγκ και γκουαρανά της Lanes. Τις παίρνω εδώ και χρόνια, κατά καιρούς, όταν δεν τρεφόμουν καλά, αλλά δεν τις έχω πάρει ακόμα.
    Δυστυχώς δεν κάνω χυμό φρέσκων φρούτων.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by WeepingMoon
    Πήρα κι εγώ κάτι βιταμινούλες με τζινσενγκ και γκουαρανά της Lanes. Τις παίρνω εδώ και χρόνια, κατά καιρούς, όταν δεν τρεφόμουν καλά, αλλά δεν τις έχω πάρει ακόμα.
    Δυστυχώς δεν κάνω χυμό φρέσκων φρούτων.
    μηπως να ξεκινουσες απο τωρα;αν εχεις αποχυμωτη, η μπορεις να αγορασεις, ειναι η τελεια λυση για χυμους απο οτιδηποτε..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    πριν καμια ωρα που γυρισα στο σπιτι, πεινουσα σαν λυκος...ελπιζω να ηταν κατι τυχαιο και να μη μου ανοιγουν την ορεξη οι βιταμινες που αρχισα προχθες...
    εφαγα λοιπον 1 μπιφτεκι σχαρας με 3-4 κ.σ. ρυζι και κολοκυθακια στον ατμο με λεμονι και λιγο λαδι και δεν χορτασα....κι εφαγα κι αλλο μισο μπιφτεκι σχαρας....
    τωρα ομως ειμαι σκασμενη, που προφανως σημαινει οτι εφαγα περισσοτερο απ οσο ηθελα...δυστυχως....

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •