Μια γνωριμία που έληξε σύντομα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    Μια γνωριμία που έληξε σύντομα....

    Γεια σας! Θα ήθελα να σας μιλήσω λιγάκι για καποιον άνθρωπο που μόλις χθες 'εβγαλα από τη ζωή μου.
    Δεν συνέβη κάτι σοβαρό. Δεν μου έκανε κάτι κακό. Γνωριστήκαμε πριν από εναμισυ μήνα....επικοινωνούσαμε αρκέτα συχνα. Επειδή κατοικεί σε αλλό νησί είχαμε ειδωθεί πολύ λίγες φορές. Δε με έφερε ποτέ σε δύσκολη θέση. Απλά εγώ αποφασισα να κανω πίσω και να μη δώσω καμία ευκαιρία σε αυτή τη γνωριμία να εξελιχθει. Αλλα ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.
    Αυτός ειναι 34 και ειναι χωρισμένος εδω και ενα χρόνο. Έχει ένα 13χρονο γιο ο οποίος μενει μαζί με τη μητερα του...Από ότι μου εκμυστηρεύθηκε γούσταρε πάρα πολύ τότε τη γυναικα του και αποφασισε να την παντρευτει παρόλο το νεαρό της ηλικίας του. Εδω και 2 χρόνια η πρωην του διατηρει εξωσυζηγική σχεση . Αυτό τον πλήγωσε βαθιά σε σημείο που άρχισε να πίνει. Πχ ενα μπουκάλι ουίσκι σε ενα βραδυ! Αυτή τη στιγμή δεν ξέρει τί θέλει από τη ζωή του....βγαινει συνεχεια ξενυχταει..πίνει πινει πινει! Όλα αυτα δεν τα έχω μαθει από αλλού....ο ίδιος μου τα έχει πει! και άλλα πολλά βεβαια που με εκαναν να φοβαμαι λιγακι....
    Αν εχει χωρίσει...οριστικά? βρίσκεται στη διαδικασια έκδοσης του διαζυγίου...είναι αποφασισμενος να τη βγαλει απο τη ζωη του. Δεν ήξερα τί να πιστεψω και τί όχι απο όλη αυτην την ιστορια. Στην αρχή ήθελα να γίνω πρωτα φίλη του να δείξω κατανόηση....αλλά τώρα πια το σκέφτομαι.
    Από μενα δεν ξεκαθάρισε ποτέ τί ήθελε. Το μόνο που καθε μερα μου έστελνε sms για δει τί κανω....αν ειμαι καλα. Μια φορά θυμαμαι είχε πει..ότι ειναι σημαντικό για αυτόν όλη αυτη η επικοινωνια που εχουμε. Και όμως...προχθες που μιλήσαμε απο τι τηλέφωνο και του ζήτησα να διακόψουμε δεν έδειξε να ενοχλειται. Ούτε θύμωσε! του είπα ότι δεν μπορώ να κανω παρεα με άτομα που εχουν ουσιαστικο προβλημα με το ποτο ,που ειναι μπερδεμενα με τη ζωη τους΄και ότι θελω να παταω καπου στα σίγουρα και πάλι τα δέχτηκε όλα! Μου ευχήθηκε καλή τύχη και όλα οκ. Δεν είχε κατι να πει. Το απόλυτο κενο.
    Λυπαμαι πολύ που δεν μπορω να τον βοηθήσω....χλωμό μου φαίνεται να αλλάξει και να θελήσει να ξαναφτιάξει τη ζωή του. Και η πρωην? μπορει να του κανει τη ζωη δύσκολή! Και αν εγώ νιώσω πραγματα για αυτον? Τί θα γίνει μετα...θα γυρίσει και θα μου πει....οκ Christine καλα περασαμε πήρα τη δόση μου αλλα εγω δεν εχω σκοπο να ξαναπαντρευτω? Υπήρχε βέβαια κ το ενδεχόμενο να γινόμουν μια καλη ψυχαναλύτρια. Σε καθε του πρόβλημα θα στρεφόταν σε μενα...εγώ θα έχανα τις ευκαιρίες που θα μου παρουσιάζονταν για σχεση σοβαρη με το να ελπίζω...
    Έχω βγαλει άτομα από τη ζωή μου έιτε γιατί δεν μου φέρθηκαν καλα έιτε γιατι υπήρξαν διπρόσωπα. Αλλά αυτό δεν μου έχει ξανατύχει. Εύχομαι να ειναι καλα...να προσεξει καποια στιγμη τον εαυτό του γιατι εχει και παιδί.Να μην καταντήσει ένα ρεμαλι που θα γυρναει απο εδω και από κει τις νυχτες ('οπως λεει και ο ίδιος)χωρις σκοπό επειδή είχε μια αποτυχία στη ζωη του. Άλλοι εχουν περασει πιο δυσκολα. Είναι τόσο νεος ακομη....εγω όμως δε θα μπορεσω να ειμαι ούτε καν φίλη του.

  2. #2
    Φίλη μου...εσύ τι ακριβώς θες από αυτό τον άνθρωπο?
    Θέλεις να τον βοηθήσεις σε φιλικό επίπεδο ή τον θέλεις και ερωτικά?
    Ας το πιάσουμε από κει γιατί κάπου νομίζω ότι τα έχεις μπερδεμένα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα νιωσει μονο φιλικα. Για αυτο και πήρα δρόμο. Αν συνεχιζαμε την επικοινωνια θα εξελισσοταν αλλιως το πραγμα. Μου φαίνεται καπως που δε θα τον ξανακουσω...αλλα αν μπλεχτω μαζι του φοβαμαι πως δε θα ναι καλο για μενα. Πρεπει να κοιταξω για ενα παιδί χωρις όλα αυτα τα προβληματα για να κανω σχεση...να βασιστω πανω του. Νιώθω μελαγχολία..αυτος τριγυρναει στο μυαλο μου..αραγε εχε στεναχωρηθει καθολου?

  4. #4
    Εγώ πάντως πιστεύω ότι μεγαλύτερο πρόβλημα έχει με την πρώην του, παρά με το ποτό.
    Ή απιστία της τον έχει κολλήσει εγωιστικά και δεν μπορεί να ξεπεράσει ότι εκείνη βρήκε κάποιον άλλο.
    Κατά τη γνώμη μου, το μόνο που ήθελε από σένα ήταν μια συναισθηματική πατερίτσα, αλλά σε φιλικό επίπεδο γιατί δεν τον βλέπω έτοιμο να ξεκολλήσει απ ότι μας λες.
    Πρόσεχε γιατί είναι πολύ επικίνδυνο να μπλέξεις μαζί του. Θα τον ερωτευεσαι όλο και περισσότερο, (γιατί από αυτόν θα συναντάς άρνηση), και στο τέλος δεν θα μπορείς να φύγεις από μια αρρωωστημένη κατάσταση...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Και αν επιχειρήσει να επικοινωνίσει ξανα μαζι μου?? Λεω να τον αγνοήσω.
    Κοιτα...Θεοφανία μου, αυτός είναι ανενδοτος. Δεν πρόκειται να γυρίσει πίσω σε αυτήν. Ακόμα και αν αυτη το μετανιώσει. Τον ρωταω σε καποια φαση την τελετευταια φορα που συναντηθήκαμε: ακόμη και αν στο ζητήσει ο γιος σου δε θα προσπαθούσες να της δώσεις μια δευτερη ευκαιρια? (βλεπεις την παρατησε ο αλλος) \"Με τίποτα!\" απανταει αυτος. Παντως μου εδωσε να καταλαβω οτι την αγαπουσε παρα παλύ.
    Δε σου κανει όμως εντυπωση που δεχτηκε την απόφασή μου ετσι εύκολα? σαν να το περίμενε. Δεν προσπαθησε να με μεταπεισει. Απλά είπε το ότι εφταιγε που ήταν τόσο ειλικρινης μαζί μου. Και εγω τρόμαξα με αυτην την ειλικρίνεια.

  6. #6
    Μην ακούς και πολλά από αυτά που λένε οι άντρες. Μόνη σου είπες ότι τον ξέρεις 1,5 μήνα που σημαίνει ότι είναι σχετικά άγνωστος.
    Επίσης, πως την παράτησε αυτός όταν εκείνη έχει εξωσυζυγική σχέση?
    Δεν έχω πολυκαταλάβει ποια ήταν η σχέση σας. Μιλούσατε στο τηλ?
    Είχατε βγει μαζί?
    Πως φέρθηκε? Με τι δικαιολογία επικοινωνούσε μαζί σου?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Χριστίνα, είναι ένας άνθρωπος συναισθηματικά σμπαραλιασμένος.. προφανώς το ξέρει πως δεν μπορεί να σου προσφέρει τίποτα και γιαυτό δεν αντέδρασε όταν του ανακοίνωσες πως θα φύγεις απο τη ζωή του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    συμφωνω με την αποψη της θεοφανιας οπως συμφωνω και με την αποφαση σου.
    θεωρω οτι καλα θα κανεις να μεινεις σταθερη σ αυτην, καθως ο ιδιος μπορει να σε προσεγγισει ξανα μιας και δεν εχει αλλο στηριγμα, αλλα ειτε του αρεσεις σαν γυναικα ειτε οχι, το σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι σε θεση να προχωρησει παρακατω ουτε γι αστειο αυτη την στιγμη.
    οσο για το αν θα την δεχοταν πισω, συμφωνω με θεοφανια, μη δινεις καμια βαση στα λογια του.
    εχει φαει την απορριψη και την απογοητευση της ζωης του. ακομα κι αν δεν εχει αλλο μελλον μακροπροθεσμα ο γαμος του, πιθανοτατα θα την δεχοταν πισω....
    οπως και να χει δεν χρωστας τιποτε να μπλεχτεις στην δινη μιας τετοιας δακρυβρεχτης και ποτοβρεχτης ιστοριας,
    εφοσον συνειδητοποιεις οτι το δικο σου ενδιαφερον ειναι ερωτικο και οχι φιλικο, μακριααααααααααααα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    96
    Φίλη Χριστίνα...απ τη στιγμή που νιώθεις καλά με αυτήν σου την απόφαση κάθε κριτική που μπορεί να σου γίνει απ οποιονδήποτε είτε εδώ είτε έξω απ το νέτ είναι άκυρη.Δεν θα ασχοληθώ (δεν υπάρχει ούτε νόημα αλλά ούτε ενδεδειγμένη απάντηση) με το άν έκανες καλά ή όχι.Ωστόσο.....μπορούμε ίσως να \"αναλύσουμε\" λιγάκι τις δυναμικές που υπήρξαν μέσα σε αυτήν την σχέση.

    Ο κύριος με τον οποίο τα έμπλεξες....ήταν ήδη ευνουχισμένος απ το παρελθόν του με τις γυναίκες.Δεν ξέρουμε τις συνθήκες κάτω απ τις οποίες χώρισε αλλά ακόμα και αν το φταίξιμο ήταν δικό του....στα μάτια του παραμένει η ιδέα ότι εγκαταλείφθηκε ή πιο \"ψυχαναλυτικά\",ότι το πέος του (σαν σύμβολο αντρισμού) ταπεινώθηκε.Αυτό και μόνο είναι αρκετό (ανάλογα με την προσωπικότητα...κι εδώ μιλάμε μάλλον για μια εύαλωτη προσωπικότητα) να τον στρέψει σε σχήματα συμπεριφοράς που να μην τον εκθέσουν σε παρόμοιο βίωμα.Έτσι η αμφίσημη στάση του (σε έπαιρνε τηλέφωνο να δεί τι κάνεις,ωστόσο φαντάζομαι ότι και ο ερωτικός του λόγος ήταν περιορισμένος και ενδεχομένως περιορισμένες να ήταν και οι ευκαιρίες που θα μπορούσε να δημιουργήσει για να βρίσκεστε μαζί ερωτικά/σεξουαλικά) απ τη μια φιλική/πατρική αλλά σε ένα πλαίσιο ερωτικής σχέσης του ...μείωνε το ενδεχόμενο να εκτεθεί ξανά σε παρόμοιο γεγονός.Ναι μεν είμαι εραστής σου,αλλά λειτουργώ περισσότερο σαν φίλος ώστε να μην έχεις προφανές λόγο να με εγκαταλείψεις...έστω κι απο οίκτο\".Όπως καταλαβαίνεις σε ένα τέτοιο πλαίσιο είναι ευνόητο και γιατί αντέδρασε με σχετική απάθεια απέναντι στον χωρισμό.Διότι αν τον εκδραμάτιζε...θα έπρεπε να αποδεχτεί (μέσα απ την οπτική του) ότι για άλλη μια φορά τον εγκατέλειψε γυναίκα.

    Βέβαια,όπως λές και εσύ στην τελευταία σου παράγραφο ....φοβόσουν το ενδεχόμενο να δεθείς μαζί του και να σου πεί κάποια μέρα ότι Χριστίνα περάσαμε καλά...αλλά είμαι αλλού.Αυτό φυσικά κανείς δεν θα ήθελε να του συμβεί.......αλλά και τίποτα δεν μπορεί να μας βεβαιώσει ότι θα μας συμβεί αν τελικά δεν συμβεί.Με πιο απλά λόγια.....νομίζω ότι φοβήθηκες το δέσιμο γιατί είχες ήδη αρχίσει να δένεσαι και λόγο της \"ψυχρότητας\" (για την οποία έγραψα λίγο πιο πάνω) που σου έδειχνε....είχες την ανάγκη μιας συναισθηματικής πιστοποίησης απο πλεύρας του.Ενδεχομένως λοιπόν το ότι του είπες ότι τον χωρίζεις να μην ήταν μόνο μια τελεσίδικη απόφαση σου αλλά ταυτόχρονα και ένα τεστάρισμα του πως θα αντιδρούσε απέναντι σου.Θα συνέχιζε να είναι απαθής ή θα εκδήλωνε τον πόνο της απώλειας σου απ τη ζωή του? Απο τέτοιον χαρακτήρα.....περισσότερη έκφραση μην περιμένεις ,χωρίς να σημαίνει ότι δεν αισθάνεται πράγματα ή δεν πονάει.Απλά είναι μπλοκαρισμένος/φοβισμένος...και δεν θέλει να ξαναεκετεθεί.Φαντάζομαι ότι θα το κάνει με όλες τις πιθανές επόμενες σχέσεις του.....ενώ πολύ πιθανόν να είναι και πολύ σκληρός αν επέστρεφε αυτή που τον εγκατέλειψε ή τουλάχιστον πολύ περισσότερο απαθής.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Christine είχατε διαφορετικούς στόχους. Εκείνος σου έδειξε ξεκάθαρα το δικό του λέγοντάς σου ότι ήταν σημαντική η επικοινωνία που είχατε. Απλή επικοινωνία ζητούσε, ενώ οι δικοί σου στόχοι είναι όπως λες να κάνεις μια σχέση. Για εμένα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να ψάχνεις τους βαθύτερους λόγους της συμπεριφοράς του. Η ουσία είναι πως δεν ήθελε ή δεν ήταν σε θέση να προσφέρει αυτό που ζητάς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Originally posted by Θεοφανία
    Μην ακούς και πολλά από αυτά που λένε οι άντρες. Μόνη σου είπες ότι τον ξέρεις 1,5 μήνα που σημαίνει ότι είναι σχετικά άγνωστος.
    Επίσης, πως την παράτησε αυτός όταν εκείνη έχει εξωσυζυγική σχέση?
    Δεν έχω πολυκαταλάβει ποια ήταν η σχέση σας. Μιλούσατε στο τηλ?
    Είχατε βγει μαζί?
    Πως φέρθηκε? Με τι δικαιολογία επικοινωνούσε μαζί σου?

    Λοιπόν....Με τον τύπο είχαμε συναντηθει όλες και όλες τρεις φορές... Στην αρχή είμασταν με παρέα αλλά την τελευταία φορα βρέθηκα μονη μου στο νησί που μενει...και περάσαμε μια ολόκληρη μερεα τα δυο μας. Για καφε ...μπανακι στη θαλασσα και φαγητό. Ώσπου βρεθήκαμε στο τελος μονοι αργα το βραδακι πριν φύγω στο αμαξι του. Μια χαρα μου φέρθηκε...δεν με έφερε σε δυσκολη θεση ούτε μια στιγμη. Το μόνο που με πηρε κοντα του να γύρω στον ώμο του. Μια κίνηση πολύ τρυφερη αλλα ως εκει. Καταλαβα ότι φοβόταν πολύ για την αντίδρασή μου και δεν ήξερε πως να φερθει.
    Εκεινη την ημέρα πιο πολύ εκεινος μίλαγε. Μου έλεγε διαφορα περιστατικα απο τη ζωη του...καλα και ασχημα. Το πώς ένιωθε...τοτε με το χωρισμό του, τα παντα! Από τη μια ήθελα να τον παρω αγκαλια και να τον παρηγορησω και από την άλλη φοβήθηκα ότι μπορει και να υπερεβαλλε για να τον ληπηθω.
    Η υπόλοιπη επικοινωνια ηταν κυρίως τηλεφωνική. Δε δίστασε να με παρει και στο σταθερο στο σπιτι...Ήθελε να μιλαμε..Κατι του συνεβαινε....η μαμα του ηταν αρρωστη...ήθελε καπου να μιλήσει.
    Μια φορα για να τον δοκιμασω επειδη μου ειχε πει να μεινω και το βραδυ όποτε θα τον επισκεπτόμουν...του εστειλα ενα sms στο οποιο ήμουν πολύ σκληρη. Του είχα γραψει δηλ ότι επειδη ξερω πολυ καλα τι θελει από μενα( βλ κρεββατι) θα το σκεφτω πολυ καλα... Αυτός όμως αντι να θυμωσει...έδειξε να στεναχωριεται που ειχα αυτην την γνωμη για εκεινον. Ήθελε να μου αποδειξει ότι δεν ήταν τετοιος άνθρωπος, ότι σεβόταν.
    Δεν μπορω να καταλαβω...παλεψε για να μου αποδειξει ότι ήταν σωστός για να μη χασουμε την επικοινωνια μας και όταν του ειπα ότι θελω να διακοψουμε...τα δεχτηκε όλα τοσο ευκολα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    17
    Χριστίνα εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν θές να διακόψεις αυτήν την επικοινωνία γιατί από ότι διαφαίνεται σε πείραξε το ότι τα δέχτηκε όλα τόσο εύκολα.........
    Ϊσως να κάνω λάθος βεβαια. Αλλα για να μπαίνεις στη διαδικασία να συζητάς για αυτόν σημαίνει οτι υπάρχει κάτι που δεν έχει λήξει..... ΜΗΠΩς ΕΊΝΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ????/

    Απο εκεί και πέρα όμως φαίνεται ότι έχεις ήδη αξιολογήσει την κατάσταση ( τα υπέρ και τα κατά), τα προβλήματα που υπάρχουν , οπότε. ?>???
    Μήπως θεωρείς ότι δεν ήταν ξεκάθαρος ο φίλος σου ? Και να ήταν πάλι πιστεύω θα σκεφτόσουν το πρόβλημα με την πρώην του και σίγουρα είναι ρίσκο.
    Αλλά και τι δεν είναι ρίσκο.? Ίσως αυτός χρειάζεται κάτι καινούργιο στη ζωή του, ίσως πάλι κι εσυ δεν το ξέρεις καλά , μπορεί να μην είναι αυτό που ζητάς τελικά .
    So.... γιατι να κουράζεις το μυαλό σου ....... ΕΚΤΟΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΛΗΞΕΙ. ΑΥΤΟ ΨΑΞΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Μου λείπει....έστω και αυτό που είχαμε. Αυτη η επικοινωνία. Ενταξει, φίλους και φίλες έχω...και να βγω και να ανταλλάξω μηνύματα. Θα το ξεχάσω που θα μου παει. Έκανε και αυτος πίσω γιατι προφανως θελει το καλο μου. Είναι πολύ μπερδεμενος και δε θελει φαίνεται να παρασυρει και μενα σε όλο αυτο.
    Θα χω αναμνηση το σταυρουδακι που μου εκανε δωρο στη τελευταια μας συναντηση. Δεν ειναι βεβαια κατι ακριβό αλλά μου παει πολύ. Το φοραω συνεχεια. Οποτε οπως λες κ εσυ να μην κουραζω αλλο το θεμα. Όλα ειναι γραφτα....δεν ξερουμε τι θα γινει παρακατω. Για την ωρα ασε τα πραγματα ως εχουν.

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    63
    Χριστινα ολο αυτό που περιγραφεις ειναι πολύ ρομαντικό και πολύ γλυκο.Οτι σε σεβάστηκε, οτι δεν ηθελε να σε φέρει σε δυσκολη θεση κτλ. Επισης πολύ ομορφο να θέλει καποιος την βοήθεια μας και την συμπαραστασή μας, ειδικά οταν ειναι ενας αγνωστος που μας ανοιχτηκε και μας εμπιστεύτηκε. Βαλε και το κλίμα στο νησί και λίγο τον ερωτισμό, την μετέπειτα επικοινωνία σας - ακόμα σε ειχε ανάγκη εστω και φιλικά,δεν θέλει πολύ για να αρχίζεις να νιωθεις πράγματα για αυτόν τον ανθρωπο.

    Τα πράγματα ομως δεν ειναι ετσι απλά. Στην πραγματικότητα δεν τον ξέρεις καθόλου. Αυτο μπορει το σκηνικό να συμβεί στον οποιονδήποτε, δηλαδή μην σου κάνει εντύπωση η συμπεριφορά του, που δεχτηκε να φυγεις απο την ζωή του ετσι χωρις καμια αντίδραση, γιατί στην πραγματικότητα δεν ειχες μπει ποτέ. Γιαυτόν ησουν αυτό που λέω εγω \"φιλος μιας χρήσης\" οσο σκληρό και να ακούγεται. Ηξερε εκ των πραγμάτων πως μπορεί να μην κρατήσει ή τελοςπάντων οσο κρατήσει. Η σταση του και η όλη φαση περισσότερο μου θυμίζει χειρισμό χωρις αυτό απαραίτητα να ειναι κακό και συνειδητό. Ετυχες σε μια δυσκολη φασή της ζωής του και ήσουν ενας καλός και τρυφερός ακροατής και κυρίως ξένος.

    Αν ήταν σε φάση και σε εβλεπε ερωτικά πιστεψέ με δεν θα δυσταζε καθόλου να στο δειξει εστω και αν εχετε βρεθεί τοσες λίγες φορές και χωρίς να σε εφερνε σε δυσκολη θέση.
    Γιαυτό μην πέσεις στην παγίδα οτι σε σκεφτεται ή τι κανει, αν θα σε πάρει. Κρατα αυτό που ειχατε και δες το σαν εναν ανθρωπο που δεν ήθελε απο σένα τίποτα, απλά βρέθηκες την κατάλληλη φάση που χρειαζόταν καποιον για να μιλήσει.Μην πεσεις στην παγίδα να ωραιοποιήσεις την ιστορία σας και όσο αυτός δεν παίρνει τηλ τον ερωτευεσαι ...
    Και μην παίρνεις την ευθύνη για την ζωή του, δεν θα τον σώσεις εσύ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Κατάλαβα....παραείμαι ρομαντική...το κινητό του το έσβησα. Θυμάμαι όμως το σταθερο. Ελπίζω να μην μπω στο πειρασμο καποια στιγμη να τηλεφωνήσω.
    Το έχω πια συνειδητοποιήσει ότι ποτε δεν προκειται να γίνει κάτι. Έγώ άλλα ζητάω. Αλλά είναι τελικά πολύ όμορφο να σου ανοιγονται οι άνθρωποι και να σου δειχνουν την εκτίμησή τους. Να σε ξέρουν τόσο λίγο και να σου μιλανε για όλη τη ζωή τους.
    Καταλαβα πια ότι ήθελε καπου να μιλήσει και έτυχε να γνωρίσει εμενα, με συμπαθησε και αποφασισε να ανοιχτει. Και εγώ τί έκανα?? Εξαφανίστηκα! Και βεβαια δεν θα παρω καμια ευθυνη για τη ζωή του. Ολόκληρος άντρας είναι. Αυτός πρέπει να αποφασίσει για το τι θα επιλέξει από εδω και πέρα.
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που ασχολειστε με αυτο το θεμα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •