Zoloft
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Zoloft

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    5

    Zoloft

    Γεια σε ολους.....!ελπιζω η ερωτηση μου να μην ειναι βαρετη γιατι περι ζολοφτ βλεπω να λεγωντε πολλα σε αλλα ποστ.Εγω περνω ζολοφτ εδω και 20 μερες.Δεν εχω νιωσει χειροτερα......Περνψ χαπια εδω και 3 χρονια.πρωτα σεροχατ το οποιο με εκανε τελειο αλλα χαφνικα σταματισε και μετα επεπνα χερισταρ το οποιο απλα με κρατουσε.περνω τωρα το ζολοφτ και στισ 20 μερεσ απλα ειμε χειροτερα απο ποτε.εχει κανεισ να μου προτεινει τιποτα.......?
    να κανω υπομονη η να το σταματησω?Thanks !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Γειά σου Tanzapfel!

    Εμπειρία από αυτά τα φάρμακα δεν έχω, δεν τα έχω πάρει ποτέ, απλά να μη σταματήσεις σε καμία περίπτωση θεραπεία εάν δεν συνεννοηθείς πρώτα με τον γιατρό σου. Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνούσα με τον γιατρό μου και θα του έλεγα πως νιώθω, ούτως ώστε να δούμε τί θα μπορούσαμε να κάνουμε.
    Όπως δεν πρέπει να παίρνουμε φάρμακα χωρίς να μας τα έχει δώσει ο γιατρός μας, έτσι δεν πρέπει και να τα σταματάμε χωρίς πρώτα να τον συμβουλευτούμε...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    5
    Ευχαριστω Kelly για τις σωστες συμβουλες σου Απλα μερικεσ φορες πιανω τοσο πατο που δεν μπορω να σκεφτω και να κανω οθτε τα βασικα.............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Αλίμονο, για αυτό είμαστε εδώ! Η δράση όλων αυτών των φαρμάκων που παίρνουμε, καθώς και οι ασθένειές μας, είναι ολίγον περίπλοκες και για αυτό πρέπει να συμβουλευόμαστε πάντα τον γιατρό σε οτιδήποτε αφορά την θεραπέια μας. Μπορέι, ας πούμε, να χρειαστεί να αισθανθείς το πρώτο διάστημα με τα φάρμακα ακόμη πιο χάλια (προσωπικά κι εγώ τον πρώτο καιρό με τα φάρμακα χειροτέρεψα), αλλά μετά να νιώσεις πολύ καλά.
    Σε κάθε περίπτωση πάντως πρέπει να μιλάς με τον γιατρό σου!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    salonica
    Posts
    3
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΖΟΛΟΦΤ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΣΕΙ 100% ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    5
    Ευχαριστω kleo !!!Ειμαι ηδη πολυ καλυτερᴨ)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    6
    καλησπερα..κοιτα ,παλειοτερα επαιρνα και εγω το zoloft,το οποιο επεδρασε πολυ θετικα...ημουν πολυ ομορφα με τον εαυτο μου...ισως απα πρεπει να περιμενεις λιγο μεχρι να φανει η δουλεια του..γιατι οπως ειπες επαιρνες αλλα φαρμακα πριν,και ισως απλα χρειαζεται λιγο ακομα χρονος..επισης ,τα ειχα σταματησει μονη μου..και αυτο ητανε το χειροτερο...μην το δοκιμασεις χωρισ καθοδηγηση γιατρου..καλη τυχη και υπομονη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Κατερίνα σου έχω στείλει u2u... για δες πάνω δεξιά...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    5
    Σε ευχαριστω Κατερινα για τις συμωοθλες ......Εχω παρει τα πανω μου ειναι η αληθεια αλλα πρεπει να φτασω στο 100 τις 100.ο περιγυρος μοθ με ξερει ανεωασμενω και δεν θελω να με δει κανενασ χαλια.........Υπομονη....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    5
    τελικα δε εκανε για μενα αθτο το χαπι...........η καινουρια μοθ συνταγη ειναι efexor me seroxat και βλεπουμε

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •