βελονισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    3

    βελονισμός

    γεια σε όλους. θα ήθελα να ανοίξω ένα καινούργιο θέμα συζήτησης. τι γνώμη έχετε για το βελονισμό?

    εγώ έχω κάνει. μπορώ να πω ότι με βοήθησε στο πρόβλημα με τη μέση και γενικά στον οργανισμό , αλλα οπως όλα το παράτησα. (τι πρωτότυπο για μένα χαχαχα). υποτίθεται ότι βοηθάει και στο αδυνάτισμα και σκέφτομαι να ξεκινήσω και πάλι.

    περιμένω γνώμες και εμπειρίες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Κάποτε έτυχε να συζητήσω με κάποια κυρία σχετικά με την επίλυση διάφορων προβλημάτων μέσω του βελονισμού.Η συγκεκριμένη έκανε και ομοιοπαθητική για κάποια χρόνια και είχε δει μεγάλη βελτίωση.Το κύριο πρόβλημα της ήταν κάτι σχετικό με τη μέση της.

    Γενικώς ,μου ανέφερε ,ότι υπάρχει πολύ παραφιλολογία γύρω από το θέμα.Ο περισσότερος κόσμος δεν αποδέχεται αυτές τις τεχνικές και δεν αναγνωρίζει ως επιστήμονες τους γιατρούς που ασχολούνται με τέτοιες μεθόδους...Ακόμα μου είπε ότι για να δεις αποτέλεσμα στο πρόβλημα σου πρέπει να κάνεις αρκετό καιρό και συστηματικά.Ακόμα πρέπει και ο ειδικός που θα πας να είναι πραγματικός ειδικός και όχι κανας αγύρτης που εκμεταλλεύεται το όποιο κενό γνώσης υπάρχει γύρω από το θέμα και τα κονομάει.
    Αυτό με το αδυνάτισμα μου το ανέφερε κι εμένα αλλά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια.Τώρα όρκο δεν παίρνω γιατί δεν έχω και πολλές γνώσεις πέραν της απλής φιλικής κουβέντας που έκανα με την κυρία αυτή.( 11 χρόνια έκανε εναλλακτικές ιατρικές μεθόδους ....!)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •