ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112

    ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!

    ΕΦΥΓΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ.....
    ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΑ.ΣΕ ΚΑΜΠΙΝΝΓΚ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΗΡΕΜΙΑ, ΜΟΥΣΙΚΗ, ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑΤΑΚΙ.
    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΚΙΛΑΚΙΑ!!!(ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΣΑΝ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΚΟΠΕΛΛΑ ΔΗΛ. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ.
    ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ!
    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΩ.
    ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΙΑΣ ΝΕΑΣ ΑΡΧΗΣ ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΠΛΑΝΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ
    ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    ΝΙΚΗ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    βρε καλως τα παιδιααααααα
    πολυ χαιρομαι που σε βλεπω!!!!
    αν ετρωγες σαν να ησουν μια αδυνατη κοπελα, ετρωγες μια χαρα καλη μου, γιατι ως γνωστον οι αδυνατες κοπελες ειναι ετσι γιατι τρωνε ΛΙΓΟ!!!οτιδηποτε διαφορετικο απο αυτο ειναι παραφιλολογια για να μας την σπανε :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

    αν μαλιστα ΕΝΟΙΩΘΕΣ κιολας σαν να ησουν μια αδυνατη κοπελα,θα πρεπει να περασες πολυ καλα, οποτε θα πρεπει να συγχωρησεις στον εαυτο σου τα 1-2 κιλακια

    ευχομαι να βρεις την ορεξη τωρα που εισαι ανανεωμενη και ξεκουραστη να συνεχισεις την προσπαθεια σου, αν ακομα ειναι αυτο που θες
    δεν ξερω αν θα ακολουθησεις καποιο συγκεκριμενο πλανο διατροφης,αν το κανεις ενημερωσε μας....σε μενα παντως λειτουργησαν μια χαρα μερικες απλες αρχες της διατροφης σου που αποφασισα να ακολουθησω και γιαυτο χαιρομαι διπλα που μπηκες στο φορουμ αυτο
    μπορει να το εχω σκεφτει πολυ, μπορει να το ζαλιζω καιρο, μπορει να ξερω αρκετα πραγματα για διατροφη πλεον, αλλα η δικη σου συμμετοχη ηταν για καποιο λογο πολυ θετικη για μενα...ισως το timing, ισως τα συγκεκριμενα συμπερασματα σου, ισως η ζεστη, ισως τα λογια του παπα, κατι παντως εγινε κι εγινε ενα κλικ και πιστεψα οτι βρηκα τον σωστο μπουσουλα για να καταφερω κατι....

    σε ευχαριστω γιαυτο και μακαρι να μπορεσω κι εγω να σου φανω χρησιμη
    (αυτ η τη στιγμη ειμαι λιγο στα κατω μου πρεπει να σου πω, ελπιζω ομως οτι ειναι κατι περαστικο κι οτι δε θα με παει δραματικα πισω...)

    ακομα να σου πω οτι ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ την ευχη "καλο χειμωνα"!!

    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ 'ΧΟΥΜΕ !!!!:ρρρρρρρρρ

  3. #3
    Εγώ πρεπει πήρα 4 κιλακια στις διακοπές και με το ζορι πρεπει να εχασα τα 2 (σε ζυγαρια δεν ανεβαινω, είμαστε τσακωμένες εδώ και χρόνια, ανεβαίνω πολύ περιστασιακά, αλλα έχω σοβαρες ενδείξεις οτι δεν με πολυσυμπαθεί) και τα αλλα 2 δεν μπορώ να τα χάσω και μου εχει γυρίσει το ματι αναποδα και δεν ισιώνει με τίποτα!!!!
    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!
    Και επειδή δεν μπορώ να βάλω διάθεση στο κουτακι δεξιά, θα ήθελα να δηλώσω οτι έχω φρικάρει!!!!!

    Γεια σας τώρα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Καλό φθινόπωρο θα ευχηθώ σε όλους και καλές βροχοπτώσεις να έχουμε...
    Σήμερα έχει συννεφιά εδώ και έχουμε μπει για τα καλά στο κλίμα της εποχής.
    Καιρός ήταν...

    Ελπίζω να είναι ολίγον βροχερός ο Σεπτέμβρης και να μης φιλοδωρήσει με τίποτα πλημμύρες ( εσωτερικές ή εξωτερικές/φυσικές).

    Έβελυν απ' ότι βλέπω "τα έχεις παρει" λίγο με τον εαυτό σου.
    Ηρεμία βρε...Περαστικά είναι όλα...Θα τα σουτάρουμε...
    Σε τι κιλά είσαι τώρα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    sweet!
    ηδη ειναι πολυ χρησιμο για μενα το μηνυμα σου! Η "απομακρυνση" θα μπορουσε να με οδηγησει σε χιλιους δρομους...Τώρα εσυ , γλυκεια μου, μου θυμισες αυτον που ακολουθουσα περυσι και θα προσπαθησω να συνεχισω.
    Καλη τυχη!
    Μήν φοβασαι τον χειμωνα εχει πολλες χαρες....

  6. #6
    Originally posted by Kleanthis

    Έβελυν απ' ότι βλέπω "τα έχεις παρει" λίγο με τον εαυτό σου.
    Ηρεμία βρε...Περαστικά είναι όλα...Θα τα σουτάρουμε...
    Σε τι κιλά είσαι τώρα;
    γυρο στα 65....66.....ετσι υπολογιζω......εχω υψος 1.70...δεν ειναι και να πεσω του θανατά, το ξέρω, αλλα επίτηδες εχω φροντισει να ειναι ολα τα ρουχα μου μικρα για να τα φοραω στα 60-63 κιλα και τωρα δεν μου κανει τι-πο-τα!!!
    Γι αυτο εχω φρικαρει! Μαλλον γι αυτο κανω 'μπαμ' τώρα, γιατι πραγματικά, εχω κουραστει με το θεμα βαρους που με ταλαιπωρει απο μικρή.....το ανωτερο που εχω φτασει ειναι 72 και την Εβελυν των 72 κιλών δεν θελω να την ξαναδώ...(ίσως μόνο σαν έγκυο....)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Ναι ξέρω,παλαιότερα τα έκανα κι εγώ αυτά με τα ρούχα...
    Πάντως σίγουρα κάποια σκέψη που κάνουμε δεν είναι και τόσο λογική...Εκεί είναι το πρόβημα και όχι στα τρομερά 2 ή 3 κιλά!Έλεος έτσι;Είναι τρομερά λίγα...

  8. #8
    Εχεις απόλυτο δίκιο Κλεάνθη μου, το φοβερο στην υποθεση δεν ειναι τα 3κιλα, είναι η προσπάθεια που εχω καταβάλει και που δεν αποδίδει...σαν να αντιδρα ο οργανισμος μου στην οποιαδηποτε διαιτα (ακομα και απο διατροφολογο), γι αυτο μ'εχει πιασει η υστερια....γιατι 25 χρονια παλευω με το εαυτο μου να μην παχυνω, να προσεξω κλπ κλπ και κουραστηκα η γυναικα!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by Εβελυν
    Εχεις απόλυτο δίκιο Κλεάνθη μου, το φοβερο στην υποθεση δεν ειναι τα 3κιλα, είναι η προσπάθεια που εχω καταβάλει και που δεν αποδίδει...σαν να αντιδρα ο οργανισμος μου στην οποιαδηποτε διαιτα (ακομα και απο διατροφολογο), γι αυτο μ'εχει πιασει η υστερια....γιατι 25 χρονια παλευω με το εαυτο μου να μην παχυνω, να προσεξω κλπ κλπ και κουραστηκα η γυναικα!!!
    καλη μας Εβελυν..
    οταν κουραζεσαι, να ξεκουραζεσαι.....
    ο οργανισμος σου κατι θελει να σου πει, κι αν κανεις τον κοπο να τον ακουσεις και να τον ικανοποιησεις, να εισαι σιγουρη οτι θα σε ανταμειψει για την καλωσυνη σου.....

  10. #10
    Αυτο σκεφτηκα κι εγώ, γι αυτό και προσπαθησα και να ακουσω και να ικανοποιησω τον κατα πολυ κουρασμενο μου οργανισμο, αφ'ενος για να μην την σπασω στον καλο μου και την κολλητη μου και τον αντρα της στις διακοπες μας, αφ'ετερου για να μην ειμαι μιζερη ΚΑΙ στις διακοπες.....
    Σε πληροφορώ, οτι ο οργανισμός μου με ανταμειψε με 4 κιλά (παντα βαση υπολογισμών, μπορει να ειναι και περισσοτερα) τα οποια δεν λεει να αποβαλλει!!!
    Και ρωτάω λοιπον: ποιος ειναι το αφεντικό εδώ??? ποιος αποφασιζει πραγματικά για μια εξωτερική εικόνα???? ποιος είναι ο υπευθυνος για να τιμωρηθεί παραδειγματικά και τελος, ποιος με ειδε και δεν με φοβήθηκε?????
    Διοτι μισο λεπτακι βρε παιδιά, καθε αγώνας εχει ένα τέλος.....
    (Εκτος αν 'τελος' μπορει να θεωρηθεί η τελικη μου πτώση...Τοτε, παω πάσο..)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by Εβελυν
    Αυτο σκεφτηκα κι εγώ, γι αυτό και προσπαθησα και να ακουσω και να ικανοποιησω τον κατα πολυ κουρασμενο μου οργανισμο, αφ'ενος για να μην την σπασω στον καλο μου και την κολλητη μου και τον αντρα της στις διακοπες μας, αφ'ετερου για να μην ειμαι μιζερη ΚΑΙ στις διακοπες.....
    Σε πληροφορώ, οτι ο οργανισμός μου με ανταμειψε με 4 κιλά (παντα βαση υπολογισμών, μπορει να ειναι και περισσοτερα) τα οποια δεν λεει να αποβαλλει!!!
    Και ρωτάω λοιπον: ποιος ειναι το αφεντικό εδώ??? ποιος αποφασιζει πραγματικά για μια εξωτερική εικόνα???? ποιος είναι ο υπευθυνος για να τιμωρηθεί παραδειγματικά και τελος, ποιος με ειδε και δεν με φοβήθηκε?????
    Διοτι μισο λεπτακι βρε παιδιά, καθε αγώνας εχει ένα τέλος.....
    (Εκτος αν 'τελος' μπορει να θεωρηθεί η τελικη μου πτώση...Τοτε, παω πάσο..)
    xmmmm
    συνεχιζοντας στην ιδια λογικη που ξεκινησαμε, εχω να σου πω τα εξης μετα απο την απαντηση τουτη....

    εγω δεν βλεπω να ικανοποιησες κανεναν εαυτο με την σταση σου....εγω βλεπω να ικανοποιησες τους τριτους....αυτους δλδ για τους οποιους κοπτομαστε ολοι μας...για τους οποιους εχουμε τοσο στρεβλη σχεση με τον εαυτο μας και το σωμα μας...

    εγω βλεπω οτι κουνησες απειλητικα το δαχτυλο στον εαυτο σου λεγοντας:
    "προσεξε καλα ...θα σε αφησω λασκα! μη νομισεις οτι θα κανεις παρτυ, εχε χαρη που πρεπει να ικανοποιησω τον αφενος την αφετερου και τον αφετριτου!!!!ΑΛΛΑ! μη δω οτι κανεις μαλακιες! μαυροο φιδι που σ εφαγε κακομοιρη μου!!!!"

    ο εαυτος ο κακομοιρης, βρισκοντας λασκα τα λουρια και ξεροντας οτι σε λιγο το διαλειμμα τελειωνει και θα μπει παλι στο καζανι με τους υπολοιπους αμαρτωλους, σκεφτηκε"μια ζωη την εχουμε, οσα φαμε οσα πιουμε κι οσα αρπαξει ο κωλος μας..." και το ριξε εξω...εβαλε οσα κιλα προλαβαινε να χει να πορευεται...

    και ειχε δικιο!!!!γιατι οντως τον περιμενες στην γωνια,να τον τιμωρησεις παραδειγματικα!!!!!το ειπες μονη σου!

    ε...να σου πω την αληθεια κουκλα μου, κι εγω στη θεση του το ιδιο θα εκανα....

    το διακωμωδω μεν, μιλω σοβαροτατα δε....κι εσυ κανοντας χιουμορ με το θεμα που σε (και μας) καιει, μιλησες σοβαροτατα και ειπες οντως την αληθεια....
    κανενα εαυτο δεν ικανοποιησες...τον εντυσες για να τον δουν οι τριτοι και τον περιμενεις στη γωνια να τον τουφεκισεις...

    ετσι το βλεπω εγω....

  12. #12
    Originally posted by 2sweet2b4go10


    εγω βλεπω οτι κουνησες απειλητικα το δαχτυλο στον εαυτο σου λεγοντας:
    "προσεξε καλα ...θα σε αφησω λασκα! μη νομισεις οτι θα κανεις παρτυ, εχε χαρη που πρεπει να ικανοποιησω τον αφενος την αφετερου και τον αφετριτου!!!!ΑΛΛΑ! μη δω οτι κανεις μαλακιες! μαυροο φιδι που σ εφαγε κακομοιρη μου!!!!"

    ο εαυτος ο κακομοιρης, βρισκοντας λασκα τα λουρια και ξεροντας οτι σε λιγο το διαλειμμα τελειωνει και θα μπει παλι στο καζανι με τους υπολοιπους αμαρτωλους, σκεφτηκε"μια ζωη την εχουμε, οσα φαμε οσα πιουμε κι οσα αρπαξει ο κωλος μας..." και το ριξε εξω...εβαλε οσα κιλα προλαβαινε να χει να πορευεται...

    και ειχε δικιο!!!!γιατι οντως τον περιμενες στην γωνια,να τον τιμωρησεις παραδειγματικα!!!!!το ειπες μονη σου!

    ε...να σου πω την αληθεια κουκλα μου, κι εγω στη θεση του το ιδιο θα εκανα....

    το διακωμωδω μεν, μιλω σοβαροτατα δε....κι εσυ κανοντας χιουμορ με το θεμα που σε (και μας) καιει, μιλησες σοβαροτατα και ειπες οντως την αληθεια....
    κανενα εαυτο δεν ικανοποιησες...τον εντυσες για να τον δουν οι τριτοι και τον περιμενεις στη γωνια να τον τουφεκισεις...

    ετσι το βλεπω εγω....

    Μονο με κωμωδια μπορει να ξεπεραστει αυτο δραμα δυστυχώς...
    Εχεις δίκιο, μαλλον ο οργανισμος ήξερε τι τον περιμενε οταν θα γυριζαμε απο τις διακοπές και σαν τις καμληλες προσπαθησε να αποθηκευσει όσο λίπος μπορούσε....
    Είναι αστείο αν κατσεις και το σκεφτεις.....λες και οταν γυρίζουμε απο τις διακοπές, ο οργανισμος μας πάει στο Survivor!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •