Δίαιτα Ατκινς - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast
Results 256 to 270 of 292
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    η αναπνοη μυριζει μονο αν δεν πλυνεις τα δοντια σου. Την εκανα και εγω τη αττκινς, μια χαρα εχανα. Το θεμα μου ηταν οτι επεφτα με τα μουτρα στο φαι. Αν και εχανα αυτο ηθελα και θελω να σταματησω να κανω. Να τρωω σαν ανθρωπος και οχι σαν λιμασμενο ζωον. Σε καποια φαση ειχα παρει μια 2κιλη συσκευασια τονου σε νερο και το εφαγα σε μια μερα. Και παλι ειχα χασει μετα που πηγα τουαλετα 300 γραμμαρια.

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Γιαννενα
    Posts
    164
    Λογικο ειναι..... Αν διαβασετε στο ιντερνετ διαφορα τοπικ,θα δειτε οτι αν καταναλωνεις ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ποσοτητες ψαριου και κοτοπουλου (ψαρι:kκυριως τοννος νερου που εχει πολυυυ λιγες θερμιδες) χανεις κανονικα!!!!
    Αυτο ειναι το δελεαστικο μ αυτη τη διαιτα..... οτι δεν μενεις ποτε νηστικος,μιας κ αυτα τα τροφιμα ειναι τα πιο χορταστικα! Αλλα αν καποια απο σας δεν συνηθιζει να τρωει κρεας-κοτοπουλο-ψαρι και εχει μαθει να τρωει ψωμια-μακαρονια-ρυζι,να μην την επιχειρησει καν....Θα οδηγηται συνεχεια σε υπερφαγικα με μακαροναδες κτλ....
    Εμενα προσωπικα μου εκατσε κουτι αφου εχω και την αναιμια και χρειαζομαι κρεας που μεχρι τωρα δεν ετρωγα ουτε για δειγμα,κ εδω και ενα μηνα οι εξετασεις μου ειναι απιστευτες....... (ο αιματοκριτης εφτασε 30!!!!!!!!!!!)
    Aπο κει και περα,αν ελεγχεις την ποσοτητα υδατανθρακων ημερισιως,και δεν ξεπερνας τα επιθυμητα ορια,εισαι καλυμμενη!!

  3. #258
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    κοριτσακια μου εγω τρεφομουν αποκλειστικα με υδατανθρακες και γλυκα....να σας πω την αληθεια μου μια φορα το μηνα θα φαω και γλυκο και μακαρονια και συνεχιζω κανονικα μετα.....αυτο μου δινει κουραγιο...και δεν με εχει σταματησει στην απωλεια...ενα θα πω που μου εκανε εντυπωση...πριν την ατκινς μου επεφταν τουφες μαλλια..ειχα καραφλιασει..με το που αρχισα την διατροφη εχουν βγει πολλες φυτρες και δεν μου ξαναπεσε τριχα...πραγματικα μου κανει τρομερη εντυπωση....

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    175
    καλημερα! εχω πολυ καιρο να γραψω γιατι ειχα πει οτι 8α παω σε διαιτολογο και νανξεκινησω μια κανονικη διατροφη αλλα σκ@τ@@!!!τιποτα παλι...αρχισα απο τελη μαρτιου ατκινσ γιατι καταλαβα πολυ καλα οτι με παχαινει και εμποδιζει να χασω βαροσ ο υδατανθρακασ. το εχω τσεκαρει πλεον.
    αυτεσ οι 2 εβδομαδεσ ηταν πολυ προχειρεσ για την διαιτα. εννοω οτι ετρωγα 20υδ/α την ημερα αλλα αν μου τυχαινε να φαω ψωμι η κατι απ εξω θα το ετρωγα. ((παρεεσ , τραπεζια βλεπετε απο κανεναν δεν λειπουν!!!))το σαβ/κο εκτροχιαστηκα εντελως. δεν ημουν και σπιτι ολη μερα εξω!!!
    οταν ετρωγα υδ/σ αυτεσ τισ μερεσ ενιωθα πρησμενη , δυσφορια, γενικα κα8ολου καλα, ενιωθα κομματια και απο 8εμα κουρασησ!!!απο χ8εσ που ξεκινησα παλι αλλα αυτην την φορα εντατικα, νιω8ω γεματη ενεργεια!!!νιω8ω καλα....επισησ να πω οτι εχασα και 2 κιλα τισ 2 εβδομαδεσ παρ'ολες τισ ακατασ8αλιες!!!!
    so keep going και τα αποτελεσματα ερχονται!!!!

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    anthi μου καλη συνεχεια σου ευχομαι....κι εγω σημερα την ξεκιναω δυναμικα και εντατικα!!!!

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    καλη αρχη ανθη μου..και εγω αν φαω υδατανθρακα και αν φαω τον τσακιζω πρηζομαι και θελω ολο να κοιμαμαι...επιβεβαιωμενο πια....φιλια και καλη αρχη..

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    175
    ετσι μπραβο κοριτσια !!!!!!!!το καλοκαιρι δεν το συζητω.....κορμαρεσ 8α βγουμε πλεον στην παραλια...και ασ μενει λιγοσ χρονοσ!!!!!

    απο γυμναστικη τι κανουμε ομως??για γυμναστηριο ουτε λογοσ ομως!!!!

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    προσωπικα κανω χορο 5 μερεσ την εβδομαδα ελλειπτικο 30 λεπτα καθημερινα κ οσους κοιλιακους και ραχιαιουσ αντεχω γτ εχω δισκοκυλες στην μεση μ..... ανθακι μ κανε κ εσυ οτι μπορεις...στα κιλα σου ημουν...και το περπατημα ομωσ σ αυτα τα κιλα αρκει......45 λεπτα 3-4 φορεσ την εβδομαδα και θα δεις θαυματα!

  9. #264
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    175
    ((ανθακι!!!μονο οι κοντινοι μου ανθρωποι με λενε!!πολυ χαρα μου εδωσες)))εχω ξεκινησει περπατημα δημητρουλα και οντως μαλλον κανει θαυματα....τονωθηκαν τα ποδια μου....και δεν το βλεπω μονο εγω!!σκεφτομαι να παρω ενα ελλειπτικο στεππερ για το σπιτι....σιγοΥρα 8α με βοηθησει....απο εβδομαδα σκεφτομαι να παω να το παρω..((ΣΟΒΑΡΑ)).....κοιλιακου� � και ραχιαιουσ δεν κανω αν και πρεπει να κανω καθημερινα γιατι εχω κ εγω προβλημα με την μεση μου....
    επισης σκεφτομουν να παρω και ποδηλατο δρομου αλλα εψαξα και βρηκα 200-300ευρω.....δεν εχω κα8ολου!!!το στεπερ κανει 70....οκ λοιπον το λυσαμε για αρχη και το προβλημα της γυμναστικησ!!!!!
    το μονο που χρειαζεται απο εδω και περα ειναι υπομονη και επιμονη!!!!!καλη μας αρχη κοριτσακια!!!!

    {{ουτε εμενα μου ανοιγει το lowcarb, κατι εγινε γιατι μπαινω απο τον μαρτιο εκει.)))

  10. #265
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    εγω κανω διαδρομο,οποτε προλαβαινω..το ελλειπτικο τι ειναι ρε παιδια??

  11. #266
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    ε ναι...ουτε εμενα το ανοιγει καλη μ.... καλη επιμονη...το 92 γεννηθηκες???στα κιλα σου ημουν...καλη κατηφορα....μπορεις να με βρεισ και στο τοπικ κεκιναω ατκινσ.... που λογικα το ειδεσ...οσον αφορα το ''ανθακι'' ειμαστε σχεδον συνομιλικες με αρχικα ιδια κιλα και ιδιο προβλημα...ειναι να μην σε θεωρω ασ πουμε δικο μου ανθρωπο???σορι για τα ορθογραφικα γ ολα φταινε τα greeklish τα ατιμα.....

  12. #267
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    το ελλειπτικο ειναι κατι αναμεσα σε διαδρομο κ ποδηλατο...καπωσ σαν ν κανεισ σκι η ν τρεχεις στον αερα κ εχει και λαβες για τα χερια.....κανει εκπλικτικη δουλεια!

  13. #268
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    175
    ''σαν διαδρομοσ'' απλα εχει πεταλια μεγαλα και ειναι στον αερα....περπατημα στον αερα δηλαδη....υπαρχει και αλλο που ειναι σαν να ανεβαινεισ σκαλεσ....παλι με μεγαλα πεταλια...

  14. #269
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    175
    αχαχαχχαχααχ!!!!αααχ αυτα τα greeklish με εχυν φαει και εμενα!!!δεν μπορω να γραψω στα ελληνικα!!!!!!ναι το 92 γεννηθηκα...ευχαριστω!!ναι το ειδα το τοπικ που ανοιξεσ...εννοειται...!!!εξαλ� �ου αυτοι που εχουν το ιδιο προβλημα ειναι αυτοι που μπορουν να βοηθησουν τον αλλον....γιατι απο τουσ αλλουσ εχω απογοητευτει τελειως!!!

    καπου διαβασα οτι μενεισ επαρχια??απο που εισαι??εγω μενω αθηνα...εσυ ποτε γενηθηκεσ??

  15. #270
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    ε γραψε μου εκει να μιλαμε πιο συχνα γιατι αυτο το τοπικ ειναι αχανες.... ειμαι απο βολο σπουδαζω κρητη ηρακλειο....το 89 εχω γεννηθει....

Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •