Δίαιτα Ατκινς - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 286 to 292 of 292
  1. #286
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    40
    Λοιπον συνεχιζω ακαθεκτη,δωδεκατη μερα σημερα.Δεν ζυγιστηκα γιατι θελω να ζυγιστω οταν ολοκληρωσω τις 15 μερες.Θα ελεγα οτι νοιωθω αρκετα καλα δεν εχω υπογλυκαιμιες και δεν πειναω.Το βιβλιο το πηρα πριν 3 μερες,βεβαια εχω καποιες αποριες.Στο βιβλιο αναφερει οτι τα 30 γρ φετας εχουν 1,2γρ υδατανθρακα,εγω εχω βρει φετα κατσικισια και η συσκευασια λεει οτι τα 100γρ εχουν 0,1γρ υδατανθρακα.Επισης στο βιβλιο υπολογιζει τις γλυκαντικες ουσιες 1γρ το πακετο προφανως εννοει το δισκιο,εγω πηρα γλυκαντικη ουσια σε σκονη και αναφερει οτι 1 κουταλια του γλυκου εχει 0,4γρ υδατανθρακα κι εγω βαζω 1,5 κουταλια κ το υπολογιζω 0,6γρ.Ποιο απο τα δυο να πιστεψω το βιβλιο η τη συσκευασια;δεν ξερω,ας με βοηθησει καποιος αν μπορει

  2. #287
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Βρε δε χρειαζεται να γραφεις τα ιδια σε δυο θεματα...σου απαντησα στο αλλο.

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    καλησπερα σε ολους!!!!
    χαθηκα το ξερω αλλα λιγο η δουλεια , πολυ τα παιδια...ποσο να αντεξω? χαχαχαχαχα

    εγω συνεχιζω κανονικα, δεν μετραω θερμιδες, εχω περασει στην δευτερη φαση της ατκινς αλλα δεν ξεπερναω τους 40 υδατανθρακες την ημερα.
    εχω χασει αρκετα (ειμαι στα κιλα πριν την δευτερη εγκυμοσυνη μου) και ετοιμαζομαι να χασω και τα υπολοιπα.
    Οταν με το κιλο δω το '7' στη ζυγαρια μου, πρωτο ψηφιο θα ειμαι σουπερ!!!!

  4. #289
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    :blush:μπραβο κουκλιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #290
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Originally posted by mamadyo
    καλησπερα σε ολους!!!!
    χαθηκα το ξερω αλλα λιγο η δουλεια , πολυ τα παιδια...ποσο να αντεξω? χαχαχαχαχα

    εγω συνεχιζω κανονικα, δεν μετραω θερμιδες, εχω περασει στην δευτερη φαση της ατκινς αλλα δεν ξεπερναω τους 40 υδατανθρακες την ημερα.
    εχω χασει αρκετα (ειμαι στα κιλα πριν την δευτερη εγκυμοσυνη μου) και ετοιμαζομαι να χασω και τα υπολοιπα.
    Οταν με το κιλο δω το '7' στη ζυγαρια μου, πρωτο ψηφιο θα ειμαι σουπερ!!!!
    Μια χαρα!Μπραβοοοοο!:starhit:

  6. #291
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    1
    I have done my atkin diet and i lost lots of weight because i do keto fit diet with it. I lost about 20kg in 2 months

  7. #292
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by katjan View Post
    .Το πρωι εβαλα στον καφε μου 2 δισκια candere?επισης θελω να ρωτησω αν το κρεας εχει υδατανθρακες και πως υπολογιζω τις μεριδες.Εκανα αυτη τη διατροφη πριν 10 χρονια και σε 10 μερες εχασα 4 κιλα ετρωγα ομως μονο κρεας ψαρια αυγα και μαρουλι τιποτα αλλο ουτε canderel ουτε κολα light ουτε σοκολατα τιποτε,μου προκαλεσε πονοκεφαλο αυπνιες νευρικοτητα και τασεις για εμετο,δεν ξερω γιατι.Ξεχασα να γραψω οτι ειμαι 37 χρονων 1.70 και 87 κιλα κ ευελπιστω να παω στα 70.Συγνωμη αν σας κουρασα.Καλη επιτυχια στην προσπαθεια ολων.

    Αγαπητη katjan , μιας και γυμναζομαι με βαρη ανω της ημισειας ζωης μου ( 58 χρ. ειμαι ) και εχω διαβασει ανω των 1000 περιοδικων ,Αμερικανοαγγλικων που ημουν για χρονια συδρομητης , πανω στο θεμα γυμν. + διατροφη , χωρια τα αρθρα , μην παιρνεις canderel , ειναι δυνητικα καρκινογονο , προτιμησε stevia ...... to κρεας δεν εχει υδατανθρακες .......λες οτι σε 10 μερες εχασες 10 κιλα ...... το max που μπορει να χανει ενας ανθρωπος , ειναι το 1% του βαρους του/βδομαδα , οι διαιτες ειναι ΟΛΕΣ αποτυχημενες , μιλω για διατροφη ........υπολογισε οτι τα φαγητα αποτελουνται κατα μεσον ορο απο 80% νερο , μεχρι και το ανθρωπινο σωμα ειναι 70% νερο .......οποτε μαλλον εχεις χασει υγρα , ( εισαι αφυδατωμενη ) εξ ου και οι αυπνιες , πονοκεφαλοι , κλπ. ................τι να κανεις ? θα πινεις πολυ νερο , χοντρικα 2 λιτρα /μερα , αφου θα συνεχισεις αυτην την διατροφη ............ εγω που κανω διατροφη , ( ειχα παρει κιλα απο το κρασι που επινα ) , χανω με τοσες γνωσεις , 4 κιλα / μηνα , κι ειμαι ευχαριστημενος , τωρα ειμαι 94 κιλα , με στοχο τα 84 ............ εχε υπ οψη οτι στην αρχη ο οργανισμος μπορει να χασει παραπανω απο 1% / βδομαδα,. για λιγο καιρο ομως , μετα καπου θα κολλησει ....... δινω βαση στις πρωτεινες , και στις σαλατες/λαχανικα , πολλα φρουτα παχαινουν , οχι το μηλο και ο ανανας ......αλλα πινω αφθονο νερο ..... η αν θελω αναψυκτικο , μονο με στεβια ....... ασε τις λαιτ coca , εχουν ασπαρταμη , αποδεδειγμενα καρκινογονα ...............μην πινεις πληρες γαλα , ουτε 0% , διοτι με το 0% δεν απορροφαται το ασβεστιο , προτιμησε το 1,5% ........σοκολατα τρωγε μαυρη , με τουλαχιστον 70% κακαο .......... γιαουρτακια 2% , με μελι , αν σαρεσει , η στεβια ......... παντα ενα καλο πρωινο ( πρωτεινουχο , ( τα αυγα ειναι ' βομβες ' βιταμινων/μεταλλων/Ω3 , και ΔΕΝ αυξανουν την χοληστερινη τα 2 αυγα / μερα ) να παρει μπρος ο μεταβολισμος , σημαντικοτατο ) ,οχι να σκασεις , δυο αυγα ματια η βραστα , ειναι ΟΚ , και μια φετα ψωμι ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ , το ασπρο αλευρι και τα προιοντα του , επιβραδυνουν τον μεταβολισμο ,( κοντολογης παχαινουν , οπως και να τρως μακαρονια παντα ολικης αλεσης ) οπως και το μοσχαρισιο κρεας ( λεμε τωρα αν θες να το ψειρισεις το πραμα ) ...... και το βραδυ , τρωγε το τελευταιο γευμα κανα 3ωρο πριν κοιμηθεις .........
    ( δλδ 3-4 μικρα γευματα /μερα , να διατηρειται σε υψηλα επιπεδα ο μεταβολισμος ) ...............
    α , και αυτα τα 4 κιλα /μηνα , τα χανω χωρις κανενος ειδους γυμναστικη η κινησης ........πολυ καλα δεδομενης της ηλικιας μου ......
    ακομη και σε αντιθεση με οτι πιστευεται , τα λιπαρα παχαινουν πολυ λιγοτερο απο τους υδατανθρακες ( ρυζι , Ασπρο αλευρι , ασπρη ζαχαρη ) , κ.α. τα λαδερα φαγητα , οπως πρασινα φασολια ειναι μια χαρα , οπως και το σουπερφαγητο , φακες .........
    ευχομαι καλη επιτυχια .....!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by Macgyver; 19-11-2019 at 01:08.

Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •