ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΤΟΣΕ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ PC MOY ΕΠΑΘΕ BLACK OUT!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3

    ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΤΟΣΕ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ PC MOY ΕΠΑΘΕ BLACK OUT!!!

    Καλημέρα και πάλι.

    Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω όλους τους φίλου που απάντησαν στο πρώτο reply και να ζητήσω συγγνώμη που δεν απάντησα τόσες μέρες αλλά το PC μου δεν λειτουργούσε καθόλου, περιμένα τεχνικό και ξέρετε πως είναι αυτα.....

    Θα γράψω μερικά πράγματα για μένα έτσι για να γνωριστούμε
    Eίμαι 40 χρονών (ναι δεν κρίβω την ηλικία μου!) ζούσα στην Αθήνα για 37 χρόνια και πριν 3 χρόνια εγκατασταθήκαμε με την οικογένεια μου στο Γύθειο.
    Έχω μια κόρη 16 χρονών και έναν θαυμάσιο σύζυγο που πραγματικά με στηρίζει στην προσπάθεια μου να χάσω τα περιττά κιλά.

    Σ' όλη μου την ζωή το πάχος μου αυξομειώνεται, έχω δοκιμάσει τα πάντα σε δίαιτες, περισσότερο στερητικές, έχω επισκεφθεί διαιτολόγους, ινστιντούτα τα πάντα. Τα ίδια πράγματα, τίποτε δεν βοήθησε!!! Υπήρχε μια εποχή που κρατήθηκα αδύνατη για περισσότερο από 3 χρόνια αλλά μετά τον θάνατο της μητέρας μου ξαναπήρα όλα τα κιλά και περισσότερα.
    Τώρα ζυγίζω 75 κιλά και έχω ύψος μόλις 1.50!!! Ευτυχώς δεν έχω ακόμα κάποιο πρόβλημα υγείας, αλλά όπως είπα ακόμη.
    Χοληστερίνη, σάκχαρο, θυροειδής όλα καλά ευτυχώς!!!!

    Πρόσφατα πήγα σ' έναν ενδοκρινολόγο για να κάνω πάλι εξετάσεις για τον θυροειδή ξανά και μου πρότεινε την δίαιτα Ατκινς. Την είχα ακούσει και παλιά από φίλους αλλά δεν την είχα δοκιμάσει ποτέ. Ο γιατρός μου έδωσε φυλλάδιο με τις τροφές που απαγορεύονται και επιτρέπονται, διάβασα και το thread στο φόρουμ, είναι ακριβώς περίπου το ίδιο, αγόρασα και το βιβλίο στα Ελληνικά και σκέφτομαι να την αρχίσω για να δω πως θα πάω.

    Το μόνο δύσκολο είναι πως σ' αυτή την δίαιτα απαγορεύεται ο καφές με καφείνη, δεν πίνω πολλούς, δυο την ημέρα, φραπέ αποκλειστικά αλλά πραγματικά δεν μπορώ να τον κόψω!!!!

    Το άλλο πρόβλημα είναι πως πραγματικά και πιστέψτε με είναι η απόλυτη αλήθεια, δεν μπορώ να φάω όλες αυτές τις ποσότιτες κρεάτων και λιπών που λέει, δεν έχω πρόβλημα να φάω σαλάτες αλλά λέει μόνο 2 με τρία φλυτζάνια την ημέρα επιτρέπονται, οπότε είναι πολύ δύσκολα να συμπληρώσω τους 20 υδατάνδρακες που πρέπει να καταναλώνω την ημέρα.
    Δεν με πειράζει να κόψω μακαρόνια, ψωμί, πατάτες, γλυκά λίγο, αλλά θα τα καταφέρω νομίζω. Δεν γυμνάζομαι πολύ αλλά θα το βάλω στο πρόγραμμα σιγά-σιγά αφού χάσω λίγο βάρος γιατί τώρα το βρίσκω πολύ δύσκολο.

    Εάν κάποιος από εσάς έχει κάνει αυτή την δίαιτα και μπορεί να με βοηθήσει σας παρακαλώ να μου δώσει κάποιες ιδέες.

    Και πάλι ευχαριστώ για την φιλοξενεία και θα επανέλθω σύντομα.

    Υ.Γ. Θα αρχίσω από Δευτέρα (και ελπίζω να μην σταματήσω την Τρίτη)

    Πολλά φιλιά και καλή επιτυχία σ' όλους μέσα από την καρδιά μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!
    Δεν΄έχω την διαίτα ΑΤΚΙΝΣ παρόλο που καποτε στο παρελθον την εκανα (πραγμα που μετανοιωσα μια και μετα εχασα για τα καλα την διατροφικη μου ισορροπια).
    Για μένα ο στόχος είναι να συνεχισω να ζω τρωγοντας με υγιεινη και σταθερη δομή ημερησιου πλάνου (ολοι εμεις οι υπερβαροι ξέρουμε τι ειναι καλο να τρωμε)ΕΙΔΟΣ προσπαθώντας να τροποποιησω δυσλειτουργικες συνηθειεςΤΡΟΠΟΥΣ(οπως π.χ. να τρωω και να βλεπω τηλεοραση, να τρωω και να διαβαζωκ.λ.π) και να συνεχισω μια λογικη ποσοτητα ΚΙΝΗΣΗΣ που προς το παρον επειδη δεν μου βγαινει αβιαστα να την επιλεγω την βαζω αναγκαστικα βάση προγραμματος.
    Ενας απο τους χειροτερους εχθρους μου ειναι η κατα καιρους καταθλιψη που με κάνει να ξεχναω ποσο δρομο εκανα μέχρι σήμερα και με απογοητευει, και η επιθυμία μου που ΒΙΑΖΕΤΑΙ...
    Καλή τύχη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •