Γραψτε για μια ταινια που σας αρεσε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    parmalid γεία σου!
    Το έχω δέι και γω και εχω επίσης το ΗΟΒΒΙΤ σε audio και εχω ακούσει τα cd's.Αρκετα ταξιδευτικες αυτες οι ταινίες...Ομως μερικές φορές πρέπει κανεις να κραταει αντισταση να μην "φεύγει πολύ".Θάθελα να μου ελεγες την γνώμη σου για την επιλογή σαν εικόνα της πύλης του κακού στο πρώτο RING. Εγώ οταν την ειδα ανατρίχιασα και οχι απο θαυμασμό αλλα απο την αποτροπαιη σημειωλογία της. Πές μου σαν τι σου εμοιασε!!!.....
    φιλακια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Επέστρεψα και είμαι διαθέσιμος.
    Η μέρα που με βολεύει περισσότερο, είναι η Παρασκευή. Μέχρι την Πέμπτη, εργάζομαι ως αργά, οπότε θα είναι δύσκολο.
    Βολεύει κάποιον άλλο η Παρασκευή?
    Αν όχι, να δούμε ποια άλλη μέρα θα μπορούσε να γίνει η συνάντηση.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλως επεστρεψες νιντο
    με βολευει κι εμενα η παρασκευη..
    επισης με βολευει περιοχη που μπορουμε να βρουμε ελευθερο παρκιγκ, αλλα δεν θα ειναι τοσο καθοριστικο.....

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Kallithea - ATHENS
    Posts
    16
    Κλεονικη εξηγησε μου τι θες να πεις ακριβως για την Black Gate.......αν θες αναλυσε μου το "αποτροπαιη σημειωλογία της."
    Να βαλουμε αν θες μια βαση για να κανουμε κουβεντα περι LOTR.
    Και με την ευκαιρια θα ηθελα να ακουσω την δικια σου γνωμη για την μεταφορα του βιβλιου στην οθονη απο τον P. J

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    Η μεταφορά του βιβλίου θεωρω οτι ηταν πολυ πετυχημένη. Επίσης θεωρώ οτι σαν ιδεα απο μόνη της το οτι μια ομαδα "ετεροκλητων", ετεροδυναμων",απολυτως διαφορετικών πλασμάτων ενώνεται και κάνει την συντροφια του δαχτυλιδιου με μόνη συνδετικη ουσία την αγαπη μεταξύ τους , και τη μάχη κατα του κακού πολυ ενδιαφέρουσα προταση.
    Σχεδιαστικά η πύλη του κακού παρέπεμπε εικονικα, συνειρμικα, σε κάτι που μονο κακό δεν είναι και που μόνο απο κάποιους κλειστους εκκλησιαστικούς κύκλους αναφέρεται σαν βρωμικο.
    Δεν θα ηθελα ομως να μιλησω περισσοτερο για αυτο αν δεν το έχεις δεί ετσι γιατι θα υποβάλλω και σένα και οποιον το διαβάζει...never mind.Απλα θέλω να σου πω οτι για στο "τι θυμιζει" κατέληξα αφού έκανα μια μίνι ερευνα σε ατομα διαφορετικου φυλου και ηλικιας που το ειδαμε μαζι.
    Δεν παυει να είναι ΔΥΝΑΤΗ ταινία και ο ΤΟΛΚΙΝ ΔΥΝΑΤΟΣ.
    Εγω απο χαρακτήρα , ισως, κρατάω άμυνα σε πράγματα που φανατιζουν, γοητεύουν δυνατα....Θέλω να κρατω αν ειναι δυνατον καθαρο το μυαλό μου.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    thessaloniki
    Posts
    7
    xerete paidia,eimai k egw mesa gia paraskevh ..enhmerwste me

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Νικη ΜΙΛΑ...
    και οποιος αλλος ενδιαφερεται φυσικα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Θα προτιμούσα στερ ή βίλατζ ανατολικής θεσσαλονίκης.
    Τουλάχιστον για μένα, είναι πιο βολικά.
    Πως είναι για σας? Βολεύουν?

    Επίσης, φοβάμαι ότι δεν θα προλάβω να τσεκάρω ώρες ταινιών, οπότε αν μπορεί κάποιος ας το κάνει για να δούμε τι ώρα θα συναντηθούμε. Θα πρότεινα επίσης να μη βουτήξουμε κατευθείαν στην αίθουσα. Να πιούμε πρώτα ένα καφεδάκι κάπου εκεί.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    και μένα με βολευει η Παρασκευη.Παρασκευή 17 ξεκινά και το Φεστιβάλ του κινηματογράφου που σκοπεύω να παρακολουθήσω οποτε αν θέλετε υπάρχει και αυτη η δυνατοτητα.Αν θελετε να δείτε το πρόγραμμα στο thessaloniki filmfestival.gr
    Πέστε μου τι ώρα θέλετε και πού. Εγω θα βρίσκομαι ολη μέρα καπου κέντρο, λιμάνι, Ολύμπιο. Ομως , αν δεν σας βολεύει το βάζω σαν προτεραιοτητα και θα σας βρω οπου αποφασισετε.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    thessaloniki
    Posts
    7
    egw menw xarilaou..mou einai to idio kai gia kedro opws k gia anatoliki 8essaloniki..den iparxei kapio provlima..an kai 8a tan idaniki idea ena kafe kedro k meta sto festival kinhmatografou ..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    συμφωνω απολυτως για ster και village..
    καμια αντιρρηση επισης για τον καφε.
    επιπλεον σε αυτα τα δυο εχουμε το πλεονεκτημα να εχουμε κλεισμενες θεσεις και να μη σπρωχνομαστε οπως θα χρειαστει να κανουμε στο φεστιβαλ.
    εγω διατιθεμαι ακομα και για την ερχομενη παρασκευη...
    αν συμφωνειτε, πειτε μου ταινια και βρισκω εγω τις ωρες.
    κανω και κρατηση αν θελετε..
    εγω δεν εχω δει καμια απο τις πολυ καινουριες..
    τι θα λεγατε για "τα παιδια των ανθρωπων"?αλλες υποψηφιοτητες?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    Αν ενδιαφέρεστε για το φεστιβάλ υπάρχουν στις 20.30 "μεχρι το τελος του κόσμου" ταινία του 1991, και "Τα φτερά του έρωτα"που είναι πολυαγαπημένη μου ταινία και την ξαναβλέπω ανετα, στις 22.30 και οι δύο στα πλαίσια του αφιερώματος του Wenders ,
    στις 18.30 "Αλίκη" του Jan Svankmajer,ταινία του 1987 και αλλες πολλες ελληνικες και ξένες.Ώς προς τα εισιτήρια κοστιζουν 5 ευρώ και μπορώ να παω να σας τα βγάλω εγω ή να κανουμε τηλεφωνικη κρατηση.
    _________________________________________-
    Αν μπαίνει το όριο του ster η village τότε πρέπει να δούμε τι παιζει και να επιλέξουμε. Τα παιδια των ανθρώπων εγω προσωπικά το είδα ,αν αποφασισετε ομως παω πάσο και το ξαναβλέπω.
    Θα πρότεινα επίσης το "ΒΑΒΕΛ"του Ιναριτού που δεν το είδα και το έχω στα υποψιν μου.

    _____________________________________
    ΣΕ ΚʼΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΤΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.Ο ΚΑΦΈΣ ΒΕΒΑΊΩς ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ.ΠΡΙΝ Ή ΜΕΤΑ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ.(ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΠΑΓΟ ή ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ ΦΙΛΜ).
    Υπολογίστε με επομένως μέσα και ανακοινωστε μου την απόφαση σας.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    α! να σας πω επίσης οτι θα επιθυμούσα επίσης να δω οταν το παιξει και το "PARIS JE T AIME"ειναι μικρα σκετσακια απο διαφορετικους σκηνοθετες και ηθοποιους ,σπονδυλωτο ,παντα στο Παρίσι και πάντα μια κάποια αποψη για τον ερωτα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Νομίζω ότι αν επιλέξουμε την ταινία, η ώρα προβολής της θα μας βοηθήσει να κανονίσουμε και την ώρα του ραντεβού.
    Διαλέξτε ταινία της αρεσκείας σας. Είμαι οκ ότι κι αν επιλέξετε (εκτός από κινούμενα σχέδια).

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    δεν ειναι αναγκη να δουμε κατι που εχεις δει ηδη, οποτε ας μη δουμε τα παιδια των ανθρωπων.
    για Βαβελ κανενα προβλημα,
    απο φεστιβαλ, θα μαρεσε παρα πολυ η ιδεα του γαλλικου που λες αν μπορεις να βρεις εισιτηρια, απ τα αφιερωματα βλεπω οσα ανεφερες εκτος απ τα φτερα που εχω δει πολλες φορες.
    για μερα, θα προτεινα να πουμε για αυριο...
    συνεχιστε...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •