Γραψτε για μια ταινια που σας αρεσε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112

    Γραψτε για μια ταινια που σας αρεσε

    Την Παρασκευή ξαναείδα στο DVD το BIG FISH!
    Τοσο μαγικη και ποιητικη ευαισθησια!Ξανα με πηραν τα ζουμια και καθαρισα...
    Δεν ξέρω αν σας ενδιαφερει το θέμα αυτο.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    26
    Ωραία ιδέα Κλεονίκη. Εμένα η αγαπημένη μου ταινία είναι το ''SEVEN" . Το ξέρω είναι ανατριχιαστικό αλλά εφυέστατο. Δε χορταίνω να τη βλέπω και να σαστίζω κάθε φορα με το αναπάντεχο φινάλε...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Εξαιρετικό το Big Fish, το απόλαυσα ένα Κυριακάτικο πρωϊνό του περσυνού χειμώνα.

    Πρόσφατα είδα για δεύτερη φορά την πολίτικη κουζίνα και μου άφησε την ίδια ακριβώς γλυκειά αίσθηση που μου είχε αφήσει την πρώτη φορά που την είδα.

    Αλήθεια, έχοντας χάσει επεισόδια από τα κινηματογραφικά δρώμενα αυτού του καιρού, γνωρίζει κάποιος να προτείνει κάτι αξιόλογο που να παίζεται αυτό τον καιρό στους κινηματογράφους?

    ΥΓ. Κλεονίκη, μεταφέρω το θέμα από το φόρουμ υποδοχής στο φόρουμ για θέματα πέρα από τα όρια της ψυχολογίας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    ΠΟΛΥ καλο το big fish... το ειδα οταν πρωτοβγηκε σε μια μικρη αιθουσα, , νομιζω στον εσπερο...
    εχω πολυ καιρο να παω σινεμα και λυσσαω...
    λενε οτι ειναι πολυ καλη η ταινια που μας ελεγε η νικη την προηγουμενη βδομαδα " η κληρονομια"...δανεζικο η κατι τετοιο..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    thessaloniki
    Posts
    7
    haha kai egw ston espera hmoun sto big fish prwth provolh...ti to kleisan ekeinon ton kinhmatografo kai ton kanan parking...aisxos

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    Nido"Η ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ" παίζεται ακόμα στο ΟDEON και εγω την βρήκα παρα πολυ καλη.
    Αύριο λέω να παω να δω "ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ" θα σας πω εντυπώσεις...
    Επίσης παίζει το "VOLVER" του ALMODOVAR που το είδα και απόλαυσα μια Πενέλοπε Κρούζ να παιζει πολύ πολύ καλά .Μου θύμισε Σοφία Λώρεν στο ΓΑΜΟΣ ΑΛΑ ΙΤΑΛΙΚΑ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Για τα παιδιά των ανθρώπων άκουσα εξαιρετικά σχόλια και είναι αλήθεια ότι μου κίνησε την περιέργεια.

    Για την κληρονομιά δεν έχω ιδέα, αν προλάβω να τη δω, θα έρθω σε αυτό το θέμα να τη σχολιάσω.

    Ο Αλμοδοβάρ είναι... must, ότι ταινία κι αν βγάλει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    μου δωσατε μια ιδεα...
    δεν παμε κανενα σινεμα οι θεσσαλονικεις καμια μερα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Βεβαίως να πάμε!
    Να το οργανώσουμε.

    Φεύγω σήμερα για ΑΘήνα για ένα συνέδριο. Από Δευτέρα που επιστρέφω, είμαι διαθέσιμος.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    sweet!
    μένω καταπληκτη διαβάζοντας πολλες φορες τις σκέψεις μου απο το χέρι σου.
    Χθές το βράδυ ειχα την επιθυμία να σας καλέσω να παμε κανένα σινεμά αλλα το είδα πολύπλοκα μάλλον θεωρώντας οτι κάποιο ισως δεν θέλουν να εμφανιστουν και προτιμούν το γραψιμο μέσω κομπιουτερ, μέχρι που ειδα να το γραφεις εσυ.
    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΈΣΑ WHENEVER

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by KLEONIKI
    sweet!
    μένω καταπληκτη διαβάζοντας πολλες φορες τις σκέψεις μου απο το χέρι σου.
    Χθές το βράδυ ειχα την επιθυμία να σας καλέσω να παμε κανένα σινεμά αλλα το είδα πολύπλοκα μάλλον θεωρώντας οτι κάποιο ισως δεν θέλουν να εμφανιστουν και προτιμούν το γραψιμο μέσω κομπιουτερ, μέχρι που ειδα να το γραφεις εσυ.
    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΈΣΑ WHENEVER

    δεν θελω να σε ταραξω, αλλα σκεφτομαι οτι την ιδια σκεψη ΙΣΩΣ κανουμε συχνα και για τους φιλους μας...οτι αν ηθελαν οντως να μας δουν, θα σηκωναν το κουλο τους να παρουν αυτοι τηλεφωνο
    κατα τα αλλα κι εγω πολυ συχνα διαβαζω απο σενα αποψεις σου που καλυπττουν τους προβληματισμους μου...

    ωραια λοιπον, αφου ειμαστε μεσα τουλαχιστον εμεις οι τρεις, μολις γυρισει ο νιντο να επιλεξουμε ταινια και μερα!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    thessaloniki
    Posts
    7
    kalhspera!!! 8ermh paraklhsh enhmerwste me 8a 8ela na parevre8w kai egw sto cinema .. sweet 8a sou steilo to mobile mou u2u ..filia

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by dead_can_dance
    kalhspera!!! 8ermh paraklhsh enhmerwste me 8a 8ela na parevre8w kai egw sto cinema .. sweet 8a sou steilo to mobile mou u2u ..filia
    μην ανησυχεις
    το πιο πιθανο ειναι η συνεννοηση να γινει δημοσιως..
    αλλα κι αν δεν γινει ετσι, θα σου στειλουμε υ2υ οπωσδηποτε!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Kallithea - ATHENS
    Posts
    16
    Εμενα παλι η αρρωστεια μου ειναι μια......The Lord Of The Rings......ρε παιδια ειμαι τρελλαμενος με τον Τολκιν. Λενε οτι θα βγαλει και το Χομπιτ (δωσε και σωσε)!!!!!
    Την 3λογια πρεπει να την εχω δει πανω απο 10 φορες......τα δε βιβλια , απλα εχουν λιωσει τα εξωφυλλα.
    Παντως σε γενικες γραμμες γουσταρω πολυ τις ταινιες εποχης......ειναι ωραιο να ταξιδευεις εστω και για 2 ωρες σε εποχες αλλης νοοτροπιας και ιδεολογιας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    112
    parmalid γεία σου!
    Το έχω δέι και γω και εχω επίσης το ΗΟΒΒΙΤ σε audio και εχω ακούσει τα cd's.Αρκετα ταξιδευτικες αυτες οι ταινίες...Ομως μερικές φορές πρέπει κανεις να κραταει αντισταση να μην "φεύγει πολύ".Θάθελα να μου ελεγες την γνώμη σου για την επιλογή σαν εικόνα της πύλης του κακού στο πρώτο RING. Εγώ οταν την ειδα ανατρίχιασα και οχι απο θαυμασμό αλλα απο την αποτροπαιη σημειωλογία της. Πές μου σαν τι σου εμοιασε!!!.....
    φιλακια

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •