ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2

    ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

    Γεια σας.Το όνομα μου είναι Κάλια και είμαι 26 ετών. Είμαι 1.71 και 77 κιλά.Θέλω να φτάσω τα 50 και αποφάσισα να βάλω μπαλονάκι.Για 17 κιλά το μπαλονάκι δουλεύει?Απλά είμαι τεμπέλα και με πιάνουν κάτι κρίσης υπερφαγίας που και που.

    Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ εύκολο στην περισπτωσή μου ν ατα χάσω και να τα διατηρήσω.Κανείς που να το έβαλε και να έχασε όντως αυτά τα κιλά.

    Ευχαριστώ πολύ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    γεια σου Καλια, καλωσόρισες
    απο τα 77 κιλα σου και τα 17 που θες να χασεις, υποθετω οτι θελεις να φτασεις τα 60 και οχι τα 50 οπως εγραψες...σωστα?
    διοτι αν θες να φτασεις τα 50 και συμφωνησε σαυτο και γιατρος, λυπαμαι πολυ για τον γιατρο...

    δεν ξερω αν θα τα χασεις τα κιλα αυτα με μπαλονακι, αλλα αν τα καταφερεις, να ξερεις οτι η διατηρηση τους δεν θα εχει καμια σχεση με το μπαλονακι, μιας και το μπαλονακι πρεπει να βγει μεσα σε 6 μηνες και μετα δεν θα εχεις καμια βοηθεια αλλη απο τις δικες σου διαθεσεις...

    εγω δεν εχω κανει μπαλονακι αλλα ειμαι επιφυλακτικη γιατι οσα ατομα του φορουμ εχουν κανει και μιλησαν γι αυτο, δεν εχουν καλη γνωμη...προτεινω να το ψαξεις κι αλλο...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2
    Ναι στα 59 θέλω να φτάσω. Και μετα θα τα διατηρήσω ούτως ή άλλως αυτά τα κιλά τα πήρα σε ένα χρόνο μετά από πρόβλημα που είχα με τα πόδια μου.

    Θέλω να ξαναβρώ τον παλιό μου εαυτό... Ευχαριστώ πολύ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    εφοσον πριν το προβλημα με τα ποδια ησουν στα κιλα που ηθελες, σημαινει οτι ειχες καλη ισορροπια στην διατροφη σου και στις συνηθειες σου και ο οργανισμος σου ξερει τις συνηθειες αυτες, καλα...

    εαν εχει ληξει το προβλημα με τα ποδια σου λοιπον, μπορεις στο ιδιο διαστημα που τα εβαλες η και ακομα νωριτερα, να τα χασεις υγςειινα και ανωδυνα, χωρις καν να κανεις διαιτα...ξαναγυρνωντας απλα στις παλιες σου συνηθειες και αποφευγοντας τις υπερβολες. τπτ παραπανω δεν χρειαζεται. δοκιμασε το για λιγο καιρο και θα δεις..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62
    ʼχ kalia μου γιατί να μπείς στην διαδικασία ενός χειρουργείου εφόσον ξέρεις και μπορείς να βρείς την ισορροπία σου στην διατροφή σου ξαναθυμίζοντας στον εαυτούλη σου τις παλιές του συνήθειες. Σιγά σιγά θα τα καταφέρεις ............. ξέρεις εμάς με τα πολλά κιλά μας φαίνεται όνειρο εξωπραγματικό το δικό σου βάρος !!! χα χα χα χα !!!
    Προσπάθησε να θυμηθείς λοιπόν τί έτρωγες πόσο περπάταγες άν έκανες γυμναστική ή χορό και πόσο και θα ξαναβρείς τον χαμένο εαυτό σου!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •