φόβος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: φόβος

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Γιατί, στην εποχή που ζούμε πιστεύει κανένας στην παρθενιά όπως ήταν παλιότερα;
    Ή στο γάμο θα έχει πρόβλημα με το σεντόνι;
    Οι ρόλοι έχουν αλλάξει, οι άντρες περιμένουν να τους διεκδικήσουν πλεον, άσε που δεν ξέρεις τι θα σου βγεί!
    Στα 20 - 25 δεν ξέρουν τι ζητάνε, όσους κ ας έχουν αλλάξει.
    Προσωπικά προτιμώ να είμαι μόνη μου, παρά να την πέσω σε άντρα, γιατί μετά τον πιάνει κ η φοβία, που ποιος ξέρει τι σκέφτεται το μυαλό του.
    Κούραση-νύστα-βαρεμάρα-μονοτονία-μοναξιά-μελαγχολία-ανασφάλεια-φόβος ΚΕΝΟ γιατί;
    Γιατί δεν ξέρουν τι τους γίνεται κ το κόλλημα είναι στο μυαλό τους!

  2. #17
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    96
    Ναι,πολλές φορές το κόλλημα είναι η άλλη όψη του φόβου αλλά αυτό σε ότι αφορά μόνο την επιφάνεια των πραγμάτων,καθαρά το συμπεριφορικό επίπεδο δηλαδή.Οι αιτίες μπορεί να είναι πολύ βαθύτερες και νομίζω ότι στον έρωτα αξίζει κανείς να προσπαθεί να προσεγγίσει τον άλλον ολόπλευρα και όσο το δυνατόν πιο βαθιά.Όχι ότι αυτό του διασφαλίζει την \"επιτυχία\" αλλά μπορεί να καταλάβει καλύτερα ότι το κόλλημα της άλλης ή του άλλου είναι περισσότερο ένα ψυχικό πρόσχημα.Πίσω απο αυτό δε μπορεί να εμπλέκονται παράγοντες όπως η οικογένεια,κοινωνικά δεδομένα και σε μικρότερο βαθμό προηγούμενες εμπειρίες.....

    Η επικοινωνία.......ανάμεσα σε ένα ζευγάρι προυποθέτει και αντιπαράθεση/έκθεση βαθύτερων βιωμάτων...ώστε να έρθει η κατανόηση.Αυτό το βρίσκει κανείς μπροστά του σε όλα τα επίπεδα της σχέσης απ το καθαρά πλατωνικό-συναισθηματικό εώς το σεξουαλικό......Άν κάποιο άτομο μας ενδιαφέρει πολύ....τότε στο βωμό της \"κατάκτησης\" του οφείλουμε να θυσιάσουμε την προσοχής μας,την υπομονή μας και κυρίως ένα διεισδυτικό ενδιαφέρον που πρωτού αγκαλιάσει ακόμα το κορμί του υποψήφιου συντρόφου θα αγκαλιάσει ολόπλευρα την προσωπικότητα του.

    Όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες (ακόμα και αν εμφανίζουν μια τυπικά όμοια συμπεριφορά) και αξίζει λίγο να σταθούμε στην ιδιαιτερότητα κάθε ανθρώπου.Μιας και υποτίθεται ότι αυτή η ιδιαιτερότητα/μοναδικότητα μας μαγνήτισε.Και κάτι ακόμα.Το κόλλημα δεν είναι προνόμιο μόνο των γυναικών.......;)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    Originally posted by PSYCHOANS
    Ναι,πολλές φορές το κόλλημα είναι η άλλη όψη του φόβου αλλά αυτό σε ότι αφορά μόνο την επιφάνεια των πραγμάτων,καθαρά το συμπεριφορικό επίπεδο δηλαδή.Οι αιτίες μπορεί να είναι πολύ βαθύτερες και νομίζω ότι στον έρωτα αξίζει κανείς να προσπαθεί να προσεγγίσει τον άλλον ολόπλευρα και όσο το δυνατόν πιο βαθιά.Όχι ότι αυτό του διασφαλίζει την \"επιτυχία\" αλλά μπορεί να καταλάβει καλύτερα ότι το κόλλημα της άλλης ή του άλλου είναι περισσότερο ένα ψυχικό πρόσχημα.Πίσω απο αυτό δε μπορεί να εμπλέκονται παράγοντες όπως η οικογένεια,κοινωνικά δεδομένα και σε μικρότερο βαθμό προηγούμενες εμπειρίες.....

    Η επικοινωνία.......ανάμεσα σε ένα ζευγάρι προυποθέτει και αντιπαράθεση/έκθεση βαθύτερων βιωμάτων...ώστε να έρθει η κατανόηση.Αυτό το βρίσκει κανείς μπροστά του σε όλα τα επίπεδα της σχέσης απ το καθαρά πλατωνικό-συναισθηματικό εώς το σεξουαλικό......Άν κάποιο άτομο μας ενδιαφέρει πολύ....τότε στο βωμό της \"κατάκτησης\" του οφείλουμε να θυσιάσουμε την προσοχής μας,την υπομονή μας και κυρίως ένα διεισδυτικό ενδιαφέρον που πρωτού αγκαλιάσει ακόμα το κορμί του υποψήφιου συντρόφου θα αγκαλιάσει ολόπλευρα την προσωπικότητα του.

    Όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες (ακόμα και αν εμφανίζουν μια τυπικά όμοια συμπεριφορά) και αξίζει λίγο να σταθούμε στην ιδιαιτερότητα κάθε ανθρώπου.Μιας και υποτίθεται ότι αυτή η ιδιαιτερότητα/μοναδικότητα μας μαγνήτισε.Και κάτι ακόμα.Το κόλλημα δεν είναι προνόμιο μόνο των γυναικών.......;)
    respect

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by PSYCHOANS
    Μιας και υποτίθεται ότι αυτή η ιδιαιτερότητα/μοναδικότητα μας μαγνήτισε.

    αυτο νομιζω πως ειναι μια παραδοχη, δεν ειναι απαραιτητα έτσι.

    κ μιας κ μας απασχολει ο ανθρωπος που μας ελκυει, πώς φερεται, πώς αντιδρα, τί τον κρατά πισω, τί τον βασανιζει, ας δουμε και τον εαυτο μας, αντιστοιχα. τί κανουμε εμεις, τί περιμενουμε, ποιες οι προσδοκιες μας, πώς εμπλεκομαστε συνεχως σε μια κατάσταση που φαινεται να εχει αν μη τι άλλο κοινα γνωρισματα (περα απο τη διαφορετικοτητα που ετσι κ αλλιως φερουμε)...κλπ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    Originally posted by weird
    Εχεις δοκιμασει αυτα ακριβως που γραφεις εδω τωρα σε εμας, να τα συζητησεις ανοιχτα με την κοπελα σου?
    Δεν ζεις, πες της, φοβασαι, μενεις αγκυλωμενη στα παλια...ολα αυτα που ηδη ανεφερες.Θες να σε καταλαβω απολυτα αλλα χωρις να δινεις κανενα σημαδι! Δεν ξερεις τι θέλεις αλλά όλο θέλεις.
    Στο προτεινω αυτο, διοτι στη θεση σου, ΜΟΝΟ αν εκανα μια ΑΜΕΣΗ περα για περα κουβεντα, να εξηγησω πως εχουν μεσα μου τα πραγματα στο προσωπο που με ενδιαφερει, πως νιωθω με την συμπεριφορα του, πως την βιωνω, θα μπορουσα να αποφασισω ποια σταση να κρατησω, να φυγω ή να μεινω.
    Αν μπορω να επικοινωνήσω με τον άλλο, αν δω οτι Μ ΑΚΟΥΕΙ, οτι τον ενδιαφερει να ακουσει, τοτε θα εδινα ευκαιρια στη σχεση μας.
    ναι έχω δοκιμάσει...καταλήγοντας να μονολογώ και να κουράζομαι ψυχικά! Την άφησα να βρει από εδώ και πέρα μόνη της τη θέλει κι αν είναι θα με ψάξει...το έκανε ήδη...να δούμε που θα πάει.

    Δεν είμαστε και πολύ καιρό μαζί.. 2 βδομάδες μόνο, αρκετός καιρός για μένα ώστε να δεθώ καθώς είμαστε όλη μέρα μαζί, κοιμόμαστε μαζί, πήγαμε και στη θάλασσα για 2 μέρες μαζι!

    peace

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by PSYCHOANS
    Ναι,πολλές φορές το κόλλημα είναι η άλλη όψη του φόβου αλλά αυτό σε ότι αφορά μόνο την επιφάνεια των πραγμάτων,καθαρά το συμπεριφορικό επίπεδο δηλαδή.Οι αιτίες μπορεί να είναι πολύ βαθύτερες και νομίζω ότι στον έρωτα αξίζει κανείς να προσπαθεί να προσεγγίσει τον άλλον ολόπλευρα και όσο το δυνατόν πιο βαθιά
    αιτιες υπαρξιακες, και αλλες....βαθιες. Που αλλου αξιζει να ριχτουμε σ ολο το βαθος της ψυχης μας και της ψυχης του αλλου αν οχι στον ερωτα? Ποσο ομορφα εκφραζεσαι και ποσο συμφωνω μαζι σου! .Όχι ότι αυτό του διασφαλίζει την \"επιτυχία\" αλλά μπορεί να καταλάβει καλύτερα ότι το κόλλημα της άλλης ή του άλλου είναι περισσότερο ένα ψυχικό πρόσχημα.Πίσω απο αυτό δε μπορεί να εμπλέκονται παράγοντες όπως η οικογένεια,κοινωνικά δεδομένα και σε μικρότερο βαθμό προηγούμενες εμπειρίες.....

    Η επικοινωνία.......ανάμεσα σε ένα ζευγάρι προυποθέτει και αντιπαράθεση/έκθεση βαθύτερων βιωμάτων...ώστε να έρθει η κατανόηση.
    Αυτην την εκθεση φοβομαστε και τρεμουμε, ενοψει μιας σχεσης επιδερμικης, ετσι οπως βολευει καλυτερα για να μην αντικριζουμε ουτε τον εαυτο μας στα σημεια εκεινα που δεν αντεχουμε, να μην ξεγυμνωνομαστε.

    Αυτό το βρίσκει κανείς μπροστά του σε όλα τα επίπεδα της σχέσης απ το καθαρά πλατωνικό-συναισθηματικό εώς το σεξουαλικό......Άν κάποιο άτομο μας ενδιαφέρει πολύ....τότε στο βωμό της \"κατάκτησης\" του οφείλουμε να θυσιάσουμε την προσοχής μας,
    Την προσοχη μας, τον χρονο μας, προκειμενου να ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ, να κατανοησουμε βαθια τον αλλον..

    την υπομονή μας και κυρίως ένα διεισδυτικό ενδιαφέρον
    Διεισδυτικο ενδιαφερον, ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ του αλλου.

    που πρωτού αγκαλιάσει ακόμα το κορμί του υποψήφιου συντρόφου θα αγκαλιάσει ολόπλευρα την προσωπικότητα του.
    Πολλοι αγκαλιαζουν το κορμι, το μερος, και νομιζουν οτι αγκαλιαζουν το ολον, την προσωπικοτητα, την ψυχη.

    Όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες (ακόμα και αν εμφανίζουν μια τυπικά όμοια συμπεριφορά) και αξίζει λίγο να σταθούμε στην ιδιαιτερότητα κάθε ανθρώπου.
    Αξιζει να σταθουμε στην ιδιαιτεροτητα του καθενος, κατι που προυποθετει την ικανοτητα μας να τον ΒΛΕΠΟΥΜΕ περα απο την εικονα του που πλαθουμε βασει των αναγκων και των προβολων μας.

    Μιας και υποτίθεται ότι αυτή η ιδιαιτερότητα/μοναδικότητα μας μαγνήτισε.
    Συχνα, βλεπουμε θολα τον αλλον, στο περιγραμμα του. Δεν νιωθουμε την μοναδικοτητα του, δεν την γνωρισαμε ποτε. Μπορει ο αλλος να εξατομικευει τυχαια εναν ροολο που ειχαμε ηδη ετοιμασει στο κεφαλι μας πριν τον ερχομο του. Αξιζει ομως να σκυψεις και να δεις αυτην την ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ. Αλλιως θεωρω, τιποτα δεν γνωρισες απο τον ερωτα, πλανηθηκες, χαμενος μεσα στο εγω σου.

    Και κάτι ακόμα.Το κόλλημα δεν είναι προνόμιο μόνο των γυναικών.......;)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    κάποια αποσπάσματα από το βιβλίο: \"Όταν έκλαψε ο Νιτσε\" του Ίρβιν Γιάλομ

    (λόγια του Νιτσε):

    Aναλύστε βαθύτερα τα κίνητρα σας. Θ\'ανακαλύψετε ότι κανείς ποτέ δεν κάνει κάτι αποκλειστικά για τους άλλους. Κάθε πράξη έχει ως τελικό αποδέκτη τον εαυτό μας. Σας εκπλήσσει αυτή η παρατήρηση? Ίσως περνούν από το νου σας αυτοί που αγαπάτε. Σκάψτε βαθύτερα και θα μάθετε ότι δεν αγαπάτε αυτούς: Αυτό που αγαπάτε είναι τα ευχάριστα αισθήματα που αυτή η αγάπη παράγει σε εσάς. ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΝ ΠΟΘΟ, ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ.

    (...)

    Ο σεξουαλικός πόθος είναι κατά βάθος πόθος για ολοκληρωτική κυριαρχία πάνω στο πνεύμα και το σώμα του άλλου.

    (...)

    Ο \"εραστής\" δεν είναι κάποιος που \"εράται\": Αντίθετα στοχεύει στην αποκλειστική κτήση του αγαπημένου προσώπου. Επιθυμία του είναι να αποκλείσει ολόκληρο τον κόσμο από ένα πολύτιμο αγαθό. Δεν αγαπά τον κόσμο, αντίθετα είναι εντελώς αδιάφορος για τ\'άλλα ζωντανά.

    (...)

    Ειναι παράξενο, αλλά ακριβώς τη στιγμή που, για πρώτη φορά στη ζωή μου, αποκαλύπτω τη μοναξιά μου σε όλο της το βάθος, σε όλη την απόγνωση, την ίδια ακριβώς στιγμή, η μοναξιά διαλύεται.

    .-(τελεία και πάυλα)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    προτεινω κ τα μαυρα φεγγαρια του έρωτα...απο τα αγαπημενα μου βιβλια....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    επείδη με έπιασε ένας οίστρος παραθέτω και τα παρακάτω(παλιά μεν):

    Kάνεις ό,τι κάνεις
    Κάνεις στην άκρην περάσω
    κι όταν πάω να περάσω
    στη μέση μπαίνεις

    Κάνεις αστεία να γελάσω
    κι όταν πάω να γελάσω
    να κλάψω περιμένεις

    Κάνεις να μάθεις αν σ\'αγαπώ
    κι όταν σου λέω : Σ\'αγαπώ
    δεν το καταλαβαίνεις

    Κάνεις εσύ να μ\'αγαπήσεις
    κι όταν πάω να σε δεχτώ
    τα χέρια μού δένεις

    Κάνεις στην καρδιά μου να μπεις
    κι όταν εγκατασταθείς
    από μόνη σου βγαίνεις

    Κάνεις να βγεις απ\'την πόρτα
    κι όταν σ\'ανοιγώ να φύγεις
    στην πόρτα μένεις

    Κάνεις ό,τι κάνεις
    εσύ θα με πεθάνεις
    γιατί επιμένεις να ΄μ\'αρρωσταίνεις??


    Η δική μου αγκαλιά(πιο πρόσφατο)

    Κάθε αγκαλιά
    γεμίζει κι αδειάζει
    μένει μονάχη της
    σε κρεβάτια αδειανά.

    Τα βράδυα ξενυχτά
    κι άδεια είναι πάλι
    το πρωί όταν ξυπνα.

    Βγαίνει στους δρόμους
    και μια άλλη αγκαλιά αναζητά
    μα συνέχεια πάνω σε τοίχους χτυπά.

    Κάθε αγκαλιά
    ανοίγει και κλείνει,
    από μόνη της ξέρει να συγχωρά,
    όλο το κόσμο μέσα χωρά,
    μα κανείς δεν τη δέχεται
    τη δική μου αγκαλιά.

    thank u

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    ΕΡΩΤΑΣ
    (Οι βαθυτεροι μηχανισμοί του ως απάντηση στο «γιατί να μπαίνω στην ταλαιπωρία?»)

    …αισθάνομαι μοναδικός
    …όλες οι νοηματοδοτήσεις μου αλλάζουν
    …αποδίδω απόλυτη δύναμη στον ΆΛΛΟΝ
    …μεταβάλλομαι, αγγιζω νέα, αγνωστα για μενα κομμάτια μου
    …η σεξουαλικότητα δεν επικεντρώνεται μόνο στα ευάισθητα όργανα
    …μπορω να γινω βίαιος νιώθοντας ότι ο άλλος με «αποσπά» από ότι ημουν μεχρι τώρα

    …εγκαταλέιπω το κέντρο μου, το τοποθετώ στον Αλλον, αφήνω τις γνωστές μου θεσεις και συνεταγμένες υπαρξης
    …αρνούμαι να καλύψω τον φόβο της προσωπικής μου ανάπτυξης αποδεχωμενος την προκατάληψη και τους ισοπεδωτικούς νόμους της συνηθισμένης κοινωνικης ζωης= υπερασπίζομαι την εσώτερή μου πραγματικότητα
    …επανακτω το σώμα μου, αισθάνομαι ότι με βλέπουν, γινομαι «πραγματικός μεσα στα χέρια του Άλλου
    …εξευρευνω τη ζήλεια μου- την παιδική μου ανάγκη για πρωτογενή αγαπη ανευ όρων
    …αντιμετωπίζω τον φόβο του να εκφράζω τα συναισθήματά μου
    …εξευρευνω τη ματαιότητα-= πηγαινω προς τον Αλλον με όλα μου τα μεσα, ωστόσο στον έρωτα, ποτε δεν τον συναντω πραγματικά.
    …ΕΡΩΤΑΣ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΛΟΓΩ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΩΝ ΣΟΥ
    …μειόνωντας τον Αλλον για να κατακτήσεις την υποκειμενικότητά του.
    …εντονη ανάγκη επιβεβαίωσης
    …σχέσεις εξάρτησης-εξουσίας-ακραία ζηλια, κακοποίηση, θυμος κυριαρχία,βια= προβάλλοντας συνασθήματα της δικής μου «σκιας»που γεννήθηκαν όταν οι πρωτες μου αναγκες δεν καλυφθηκαν.
    …διατηρωντας «νεκρες σχεσεις»= δεν καταλαβαινω ότι η ασφαλεια και η πραγματωση του εαυτού μου συνιστουν δυο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ αναγκες που δεν μπορουν να υποκαταστησουν η μια την άλλη.
    …το συνδρομο του Δον Ζουαν
    …-----------------------------------------------
    ερωτας= διαχυση, προβολη, συμπληρωματικότητα, απωλεια οριων
    αγαπη= διαφοροποίηση, ορια, παράλληλες πορείες, ατομική ανάπτυξη
    …η σχεση περιλαμβανει και την αγάπη και διαφέρει από την κατάσταση του έρωτα, υπάρχει το «εμεις» κι ενας χωρος αναμεσα μας(ορια) , ενας χώρος οπου αναπτύσσεται η κοινή διαδικασία μας.
    …στι σχεση, απευθύνομαι Σ ΕΣΕΝΑ κι όχι μονο στον ρόλο σου , ανηκεις στην εξωτερικη πραγματικότητα κι όχι μονοο στην φαντασια μου και σε ότι προβάλλω επάνω σου, εχεις τη δικη σου ζωη.
    …το να «σχετιζομαι» είναι κατι πολύ περισσότερο από το να αποπλανώ, δεν υπαρχει απόλυτη αναγκη να γινουμε «ένα»
    …ερωτας(διαχυση)(αρχη της σχεσης, προβαλλω πανω σου δικα μου αποξενωμένα κομμάτια) και αγαπη( σχηματισμος οριων- διαφοροποιηση) δυο διαφορετικες καταστάσεις που όταν συνδυαστούν , συνυπάρχουν οι ισορροπίες τους, απαρτίζουν τη σχέση.
    Σχετική ιστοσελίδα : http://www.petrostheodorou.gr/eyes-gr-jpg-bc/
    Τα βρήκα σχετικά με το θεμα μας και πολύ ενδιαφέροντα!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    very good!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by OneiroPauL
    Originally posted by weird
    Εχεις δοκιμασει αυτα ακριβως που γραφεις εδω τωρα σε εμας, να τα συζητησεις ανοιχτα με την κοπελα σου?
    Δεν ζεις, πες της, φοβασαι, μενεις αγκυλωμενη στα παλια...ολα αυτα που ηδη ανεφερες.Θες να σε καταλαβω απολυτα αλλα χωρις να δινεις κανενα σημαδι! Δεν ξερεις τι θέλεις αλλά όλο θέλεις.
    Στο προτεινω αυτο, διοτι στη θεση σου, ΜΟΝΟ αν εκανα μια ΑΜΕΣΗ περα για περα κουβεντα, να εξηγησω πως εχουν μεσα μου τα πραγματα στο προσωπο που με ενδιαφερει, πως νιωθω με την συμπεριφορα του, πως την βιωνω, θα μπορουσα να αποφασισω ποια σταση να κρατησω, να φυγω ή να μεινω.
    Αν μπορω να επικοινωνήσω με τον άλλο, αν δω οτι Μ ΑΚΟΥΕΙ, οτι τον ενδιαφερει να ακουσει, τοτε θα εδινα ευκαιρια στη σχεση μας.
    ναι έχω δοκιμάσει...καταλήγοντας να μονολογώ και να κουράζομαι ψυχικά! Την άφησα να βρει από εδώ και πέρα μόνη της τη θέλει κι αν είναι θα με ψάξει...το έκανε ήδη...να δούμε που θα πάει.

    Δεν είμαστε και πολύ καιρό μαζί.. 2 βδομάδες μόνο, αρκετός καιρός για μένα ώστε να δεθώ καθώς είμαστε όλη μέρα μαζί, κοιμόμαστε μαζί, πήγαμε και στη θάλασσα για 2 μέρες μαζι!

    peace
    Δεν ειναι ολες οι κοπέλες ετσι, βασικα για καποιο λογο (χμμ) επιλεγεις εσυ κοπελες που ειναι σε τετοια φαση.
    Και δευτερον, το θεμα ειναι η θεση των δικων σου οριων απο εδω και περα. Μεχρι που και τι θα ανεχτεις!
    Ευχομαι ολα να εχουν αισια εκβαση.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    ευχαριστώ ρε (διαδικτυακέ) φίλε! ;)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    Originally posted by weird
    Και δευτερον, το θεμα ειναι η θεση των δικων σου οριων απο εδω και περα. Μεχρι που και τι θα ανεχτεις!
    Ευχομαι ολα να εχουν αισια εκβαση.
    να την παίρνει τηλέφωνα ο πρώην της όταν είμαστε μαζί το ανέχεσαι????

  15. #30
    Δεν θέλω να σου κάνω τη θεία Θεοφανία και να σου πω ότι στα έλεγα......(την έκανα όμως)......

    Ο πρώην της γιατί παίρνει τηλέφωνο? Εκείνη πως το δικαιολογεί αυτό?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •