power plate - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: power plate

  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    13
    ας βρω πρωτα το μηχανημα και μετα κοιταζω και για τα αλλα... αλλα δεν ξερω αν πρεπει να παρω αμφιδρομης παλινδρομησης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    PANOS ΝΑβρει το μηχανημα ειναι το μονο ευκολο.Ολα τα αλλα να κοιταξεις πρωτα θα ελεγα εγω!!
    ΦΙΛΙΑ!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλησπερα σας, ειμαι νεα εδω. Γκουγκλαρα το power plate k διιαβασα την συζητηση σας θαθελα να προσθεσω καποια πραγματα που βιωσα. Σαν αρχαρια στον χωρο των γυμναστηριων κ με μεσο ορο βαρους +15κιλα λογω διακοπης του τσιγαρου το συγκεκριμενο μηχανημα μου φανηκε παρα πολυ δυσκολο και περα απο τις δυναμεις μου. Ο γυμναστης με διαβεβαιωσε οτι οσο χτιζω την φυσικη μου κατασταση κανοντας ολα τα αλλα οργανα τοσο λιγοτερο δυσκολο θα μου φαινεται. Ετσι κ εγινε. 2 μηνες μετα απο καθημερινες προπονησεις στο γυμναστηριο εφτασα στο σημειο κ ανταποοκριθηκα πολυ καλα στις απαιτησεις του μηχανηματος αυτου. πλεον θα κανω πιο συστηματικα ppower plate εννοώντας μια φορα τη βδομαδα απο μιση ωρα + την καθημερινη μου προπονηση (διαρκειας περιπου 1-1μιση ωρα). Παλια το απεφευγα κ καθε φορα ηταν σα να ξεκινω απο την αρχη. Πλεον εχω καταλαβει οτι ολα μπορουμε να τα κανουμε με θεληση κ ενημεερωση. Σωστη ενημερωση ομως. Το μηχανημα δεν εχει καμμια αξια αν δε το χρησιμοποιεις σωστα. οσο για τους κινδυνους που αναφερατε προσωπικα νομιζω οτι οτιδηποτε σε κανει να χαμογελας, κοκκινιζει τα μαγουλα κ ανεβαζει τους παλμους δε μπορει παρα μονο καλλο να κανει. το ιδιο το σωμα προειδοποιει οταν δε γυμναζομαστε σωστα...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    5
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ POWER PLATE ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΣΤΑ ΟΣΤΑ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΛΗΠΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ. ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΔΕΝ ΛΕΩ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΟ POWER PLATE, ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΥΕΣ ΧΤΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΥΡΙΩΣ, ΚΑΙ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΚΑΙΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΡΟΒΙΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΕΞΙΣΟΥ ΜΕ POWER STEP, ΚΤΛ...ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    οπουδηποτε λιωνεις κανεις κακο. θελει ολα με μετρο κ την επιβλεψη σωστου γυμναστη. επειδη ομως ολοι θελουν να τα παιρνουν πρεπει να ειμαστε κ σε εγρηγορση ωστε να διακρινουμε ποτε μας εκμεταλευονται. οσο χαμογελας κανεις δε σε εκμεταλευεται νομιζω!
    Κατι πολυ σημαντικο που δε γνωριζει ο κοσμος ειναι οτι το power plate δεν ειναι παθητικη γυμναστικη. Θελει κοπο κ μαλιστα πολυ. Ειναι σα να κανεις 2 ωρες γυμναστικη σε 20'.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •