ΑΤΑΚΕΣ...!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 229
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athina
    Posts
    27
    Μου λέει πέρυσι στην παραλία η κόρη μιας φίλης (5 ετών), της οποία η μαμά είναι σιλφής "εσύ γιατί είσαι πιο χοντρή από τη μαμά μου?", τι να τις πω και το συμπαθούσα το κορίτσακι ........

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    περυσι το καλοκαιρι ειχαν καλεσει εμενα και τον αντρα μου σε ενα γαμο(απο την μερια του αντρα μου η νυφη)
    ηταν γεματο κοσμο οποτε ειχα αρκετη αμηχανια διοτι δεν τους ηξερα ερχεται και η στιγμη που με συστηνει σε κατι ξαδερφια [ 4 μηνες μετα που ειχα γεννησει ημουν καπου στα 85 κιλα] χαρηκα λεω εγω χαρηκαν και αυτοι και τοτε πεταγεται ο ενας και λεει στον αντρα μου παχυνες παχυνες αλλα ναι αφου πρεπει να μοιασεις στο ταιρι σου
    εκεινη την ωρα ελεγα να που να παω να κρυφτο γιατι το ειπε και σε αλλο κοσμο μπροστα τελικα αφου ο αντρας μου δεν του απαντησε τα πηρα ακομα χειροτερα
    το αφησα να περασει ετσι λιγη ωρα μετα ηρθαν καποιοι αλλοι συγγενεις που τους ηξερα αλλα ειχα καιρο να τους και καθησαμε διπλα ακριβως που καθοταν αυτος αφου λεγαμε διαφορα τι κανουμε κτλπ πεταγομαι και εγω πως και δεν ρωτησατε γιατι παχυνε ο αντρας μου γιατι προηγουμενος βρεθηκε ενας μπιμπ και ειπε οτι πρεπει να ταιριζει με μενα για αυτο
    και τοτε πεταγεται ο αδερφος του αντρα μου και η αραβωνιστικια του και λεει " και δηλαδη πως τον ηθελαν ξυλαγγουρο σαν και αυτον που δεν τον τα`ιζει η γυναικα του γιατι δεν ξερει να μαγειρευει και στο κατω κατω τι τον ενδιαφερει
    ολη η συζητηση βεβαια γινοταν χωρις να αναφερουμε ονομα αλλα καταλαβε για ποιον χτυπαει η καμπανα και εξαφανιστηκε. τι να κανουμε υπαρχουν και αυτοι απλως πρεπει να τους αντιμετωπιζεις με το γαντι τοτε ειναι χειροτερα για αυτους φιλια πολλα σε ολους

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    44
    Λοιπόν κάποτε είχα κάνει μιά δίαιτα και από 140 κιλά ειχα πάει 120 .Με βλέπει λοιπόν μιά κοπελιά λίγο παχουλούλα κι αυτή και μου λέει <<βρε βουλα πως αδυνάτισες θα σε πάρει ο αέρας βρέ>>

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Καλησπέρα κι από μένα (πρώτο post).

    Όπως ήδη διάβασα, οι πεθερές έχουν την τιμητική τους! Έτσι λέω να σας αναφέρω κι εγώ 2-3 αθάνατες ατάκες της.

    1) Όταν με γνώρισε, είπε στο γιο της (ευτυχώς όχι μπροστά μου):
    Σε αγαπάει πραγματικά, πρόσεχε μην την πληγώσεις αλλά αν δε χάσει τα κιλά της δε μπορεί να σταθεί δίπλα σου.
    Τότε ήμουν γύρω στα 100 κιλά.

    2) 4-5 χρόνια μετά, κι αφού έχω πάρει από τότε άλλα 30 κιλά, πάω στο σπίτι της για φαγητό. Είναι η πρώτη φορά που με βλέπει να τρώω μετά τον δακτύλιο. Τρώω μισό κολοκυθάκι. Την υπόλοιπη μέρα μιλάει στο γιο της (για να τα ακούω εγώ) "Πολύ λίγο έφαγε η Ελεάνα (δε με λένε έτσι, απλά 6 χρόνια τώρα δε μπορεί να μάθει το κανονικό μου όνομα), στεναχωρήθηκα, πολύ στεναχωρήθηκα". Δε δίνω σημασία. Συνεχίζει "πάρα πολύ στεναχωρήθηκα που είδα την Ελεάνα να τρώει τόσο λίγο". Μετά από 5 ώρες τελικά της απαντάω:
    - Γιατί ακριβώς στεναχωρήθηκες;
    - Γιατί δεν έφαγες τίποτα.
    - Μα αυτός δεν ήταν ο σκοπός; Γιατί έκανα ολόκληρο χειρουργείο, έσκασα 6.500 ευρώ και φορτώθηκα και ένα ξένο σώμα στο στομάχι μου αν όχι για να σταματήσω να τρώω;
    - Ναι αλλά εγώ αλλιώς είχα συνηθίσει να σε βλέπω να τρως.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    υποθετω οτι η απαντηση "ε , ασταδιαλα!" θεωρειται προσβλητικη, ε?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Originally posted by 2sweet2b4go10
    υποθετω οτι η απαντηση "ε , ασταδιαλα!" θεωρειται προσβλητικη, ε?
    Ακριβώς! Γι' αυτό, ξεσπάς σε ένα τρανταχτό γέλιο, "το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;" κι από 'δω παν κι άλλοι

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    Λοιπον ,σημερα πηγαμε να φαμε σε ενα σουβλατζιδικο και εκει που ετρωγα αμεριμνη την πιτα μου με απ'ολα,ερχεται ενας μεθυσμενος ,γερος τσιγγανος να μας πουλησει λουλουδια.Τον βλεπει ο μαγαζατορας και του λεει να εξαφανιστει κι εκεινος εκει.Μολις φευγει ο μαγαζατορας ερχεται απεναντι μου και αρχιζει να λεει κατι ακαταλαβιστηκα(ηταν τυφλα).Του κανω νοημα να φυγει(διοτι μπουκομενη)και τι μου λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ΝΑΙ ΚΑΛΑ ,ΚΑΛΗ ΕΙΣΑΙ ,ΤΡΩΓΕ!ΤΡΩΓΕ!και σηκωνεται να φυγει.
    Οπως καταλαβαινετε εγω καγκελο,αλλα το χειροτερο ηταν οτι δεν μπορουσα να αντιδρασω γιατι το τερας ειχε απομακρυνθει κι εγω ,διοτι κυρια ,δεν μπορουσα να τον βριξω με τοσο κοσμο!!!!!!!!!Δεν θα τον πετυχω πουθενα ;;;;;τοπι στο ξυλο θα τον κανω και το θεμα ειναι οτι δεν θα ξερει το γιατι ,διοτι αμφιβαλλω αν θα θυμαται τιποτα!!!!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Τα πιτσιρίκια είναι γενικά αμείλικτα, δούλευα σε παιδικό σταθμό και έχω λουστεί τα σχόλια για τα κιλά μου. Η συνήθης απάντηση όταν μου λένε τα μικρά «είσαι χοντρή» είναι «κι εσύ είσαι αγενής». Οι αντιδράσεις 2 παιδιών όμως μου έχουν μείνει αξέχαστες:

    α) Ο γιος μιας φίλης όταν επιτέλους με γνώρισε από κοντά μετά από άπειρες συνομιλίες στο τηλέφωνο:
    - Μαμά η Νούκα είναι χοντρή?
    - Το ξέρω. Γιατί το λες; Αλλιώς τη φανταζόσουν;
    - Ναι.
    - Πώς;
    - ? όμορφη?

    β) Είχα ένα ανεπανάληπτο πιτσιρίκι στη δουλειά, πανέξυπνος και πολύ δύσκολα τον έκανα καλά.
    - Κυρία γιατί είσαι χοντρή;
    - Γιατί τρώω πολύ φαΐ.
    - (Αγανακτισμένα) Ε κόψε τότε το πολύ φαΐ! Δε βλέπεις ότι σου κάνει κακό;

  9. #39
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    εδώ γύρω
    Posts
    39
    Μια μικρη που την βοηθουσα στα μαθηματα 7 χρονων : θα εισαι ομορφη αμα χασεις κιλα , φορας φουστες κ βγαλεις τα σπυρακια απτη μουρη σου. Αυτη η ειλικρινεια των μικρων παιδιων...

    Τρελες φασεις με μια θεια αδερφη του πατερα μου που μαζι με τον αντρα της κ τον γιο της εμενα κ τον αδερφο μου μας κοιταγανε παντα στο στο στομα. Τον αδερφό μου μαλιστα ο θειος τον αποκαλουσε "πατατα" κ γελαγε. Φετος ο αδερφος μου εχασε 15 κιλα περιπου κ αλλαξε τελειως ειναι 19 χρονων κ μπροστα σαυτη την θεια να κανω εγω "ε θεια μοντελο δεν εγινε ο george?" ναι κοντευει να φτασει τον ξαδερφο του............................................ ......................πλακα με κανεις πηγα να της πω τι δουλεια εχει το παιδι με τον παππου ειναι σαραντα χρονω κ μπεμπεκιζει του εχει πεσει κ το μαλλι(χωρις παρεξηγηση δεν μιλαω για τους υπολοιπους σαρανταρηδες αλλα ο συγκεκριμμενος μου καθεται στο στομαχι) κ επειδη δεν ειχε να κατηγορησει τον αδερφο μου επιασε εμενα "αντε τωρα κ συ πρεπει να αδυνατισεις" κ της κανω κ γω "μπα σιγα δεν με νοιαζει"
    λειπει στο εξωτερικο κ καθε που ερχεται τα ιδια μου λεει εδω κ 21 χρονια. την δικια της την κοιλια που ολο κ φουσκωνει κ ειναι μεγαλη γυναικα δεν την βλεπει. Φυσικα ο διακονιαρης του μπροστινου τα σακουλια βλεπει Καθε βραδυ ονειρευομαι την μερα που θα παρουσιαστω μπροστα τους 55 κιλα. Η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο. Θα το παλεψω οσο μπορω...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Παραθέτω δύο διαφορετικές ατάκες στην ίδια ερώτηση, για να κάνετε τη σύγκριση...

    Ο πρώην μου, όταν ήμουν στις αρχές της ανορεκτικής μου φάσης και συνέχεια κλαιγόμουν ότι είμαι χοντρή: "φυσικά και δεν είσαι χοντρή, θα τα έφτιαχνα εγώ ποτέ με χοντρή;;;;"

    Ο νυν μου, τώρα που είμαι βουτηγμένη μέσα στη βουλιμία, έχω ΟΝΤΩΣ πάρει βάρος και η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερά της: "Όχι, ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ μου, φυσικά και δεν είσαι χοντρή. Είσαι το πιο όμορφο κορίτσι που έχω γνωρίσει ποτέ και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείς να το δεις".

    Ουδέν σχόλιον...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    τι cute ο νυν...μακαρι να ειχαμε ολες τετοια ατομα διπλα μας..εγω για αλλη μια φορα χωρια...κλασσικα!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    χωρισα*

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    89
    @smoke: O πρώην καλά έκανε και έγινε πρώην...

    Και καλά αυτός που δεν θα τα έφτιαχνε με χοντρή, εσύ γιατί τα έφτιαξες με μαλάκα;;;

    :P :P


    @free: Μάλλον γι' αυτό δεν είσαι τόσο καλά τελευταία γλυκιά μου, ίσως και να ναι για καλό αυτό...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Originally posted by Xoreytarou

    Και καλά αυτός που δεν θα τα έφτιαχνε με χοντρή, εσύ γιατί τα έφτιαξες με μαλάκα;;;
    Έλα ντε! Μακάρι να το είχα καταλάβει πιο νωρίς, πριν φτάσω στο σημείο να αμφιβάλλω για τον εαυτό μου...

    Τέσπα...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    εμενα ο πρωιν μου με ελεγε χοντρη και οτι ειχα ασχημο κ@λ@ αν και ημουν 61 κιλα, και δεν ηταν μονο αυτος ο πατερας μιας φιλης μου μου ειπε : βλεπω ναταλία το τρως ολο το φαγητο σου
    και το θεικο οι φιλοι της αδερφης μου τη ρωτησαν εαν μοιαζουμε και αυτη απνατησε : βεβαια μονο που η ναταλια ειναι λιγο γομαρακι, με αποτελεσμα οταν εφτασα στη γιορτη να γελανε ολοι και να με αποκαλουν "το γομαρι" και να μουτζωνουν την αδερφη μου,
    με λιγα λογια αλλοι με βλεπουν χοντρη και αλλοι οχι. αντε να βγαλεις ακρη ιδιως αν τα νευρα σου ειναι τσιτα σιγουρα πιστευεις αυτους που σε λενε χοντρη. δυτυχως εχω φτασει στο σημειο να μη μπορω να πιστεψω αυτους που θα βρεθουν να πουν μια καλη κουβεντα

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •