Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 284
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ενταξει mmaria αλλα οταν οι αλλοι σου λενε οτι εισαι ασχημη τοτε τι να κανω?να ζω σενα ψεμα?????

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Εντάξει μωρέ, δε θα σκάσουμε κιόλας γιατί σε κάποιους δεν αρέσουμε!!! Σε όλους μας μας έχει τύχει!!! Εγώ μέσα σε μια μέρα άκουσα σχόλια από κάτι σκατόπαιδα του τύπου \'\'είσαι χοντρή\'\' και αργότερα ένας 30άρης μου λέει: \'\'κορίτσάρα μου, τί πλάσμα είσαι εσύ\'\'. Το πρώτο το προσπέρασα χωρίς να δώσω καν σημασία και το ξέχασα αμέσως, δεν άφησα να με επηρεάσει. Στο δέυτερο γέλασα πολύ και το σκεφτόμουν και μετά από ώρα και γελούσα...

    Σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε... που λεέι και το άσμα!

    Να εστιάζεις σε αυτούς που τους αρέσεις και που μαζί τους νιώθεις σούπερ. Και δεν ζείς σε ένα ψέμα... το βλέπεις εσύ στο καθρέπτη και οι άλλοι γύρω σου! Όσοι δεν το βλέπουν απλά είναι τυφλοί! Αυτό να λες!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    χα, χα kely28 καλά τα λες!

    έτσι είναι afrula, σε όλους μας τυχαίνει αυτό, δεν κολλάμε σε οποιον δεν αρέσουμε, απλά προσπερνάμε κ πάμε για το επόμενο.

    συνήθως αμα νιώθουμε καλά μεσα μας αυτό φαίνεται κ στην όψη μας
    γι\'αυτό σου λέω αν μεσα σου αισθάνεσαι καλά, τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ενταξει αλλα γιατι να με λενε ασχημη αφου εγω δεν βλεπω κατι ασχημο?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    γιατί όταν κυκλοφορείς έξω, όποιον βλέπεις γύρω σου λες τι όμορφος που είναι;

    εσύ δεν έχεις τα προσωπικά σου γούστα; ορισμενοι ειναι συμπαθητικοί, άλλοι δεν βλέπονται, άλλοι μας αρέσουν, αλλοι μας είναι αντιπαθητικοι κ αυτό πάντα ανάλογα με την διάθεσή μας κ ανάλογα τα γούστα κ που ταιριάζει ο καθενας

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Originally posted by afrula
    και οτι με λυπουνται.αυτο το σκεφτομαι κυριως οταν με κοιτανε επιμονα μεχρι που θελω να τους βρισω!!!!!!!!ενω ειμαι κοινωνικη και αγαπαω τους ανθρωπους...

    το να σε κοιτάει κανείς επίμονα γιατί του αρέσεις το έχεις σκεφτεί;;; ή αν θες γιατί κάτι του θυμίζεις;;; Συνήθως τους αντικειμενικά άσχημους δεν τους κοιτάμε επίμονα, γιατί ξέρουμε πως θα καταλάβουν το λόγο που τους κοιτάμε...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by kely28
    Originally posted by afrula
    και οτι με λυπουνται.αυτο το σκεφτομαι κυριως οταν με κοιτανε επιμονα μεχρι που θελω να τους βρισω!!!!!!!!ενω ειμαι κοινωνικη και αγαπαω τους ανθρωπους...

    το να σε κοιτάει κανείς επίμονα γιατί του αρέσεις το έχεις σκεφτεί;;; ή αν θες γιατί κάτι του θυμίζεις;;; Συνήθως τους αντικειμενικά άσχημους δεν τους κοιτάμε επίμονα, γιατί ξέρουμε πως θα καταλάβουν το λόγο που τους κοιτάμε...
    afrula έχει δίκιο η Kely! Γιατί στο κάθε επίμονο βλέμα ενός περαστικού..το μυαλό σου πάει αμέσως στο αρνητικό?
    Όταν εσύ κορίτσι μου κοιτάζεσαι στο καθρέφτη και νοιώθεις ωραία και κουκλάρα ...αυτό το βγάζεις και προς τα έξω!! Να είσαι σίγουρη! Όταν έχεις \"ανασφάλεια\" για τον εαυτό σου..που στην προκιμένη περίπτωση η δική σου \"ανασφάλεια\" αφορά την εξωτερική εμφάνιση ...τότε δυστυχώς αυτό άθελά σου το αφήνεις και φαίνεται στους άλλους. Το ότι σε κάποιους ίσως να μην αρέσεις ..αυτό δεν λέει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ! Κι εμένα δεν μ\'αρέσει ο Tom Cruise και η κολλητή μου παθαίνει σοκ απ\'την ομορφιά του!! Τι θα πει αυτό.. ότι είναι άσχημος ή ωραίος? Μπορείς λοιπόν εύκολα να καταλάβεις πως η ομορφιά είναι υποκειμενική για τον καθένα μας!! Μην μασάς λοιπόν... !!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    afrula αφού είπες ότι οι φίλοι σου και τα αγόρια σου λένε ότι είσαι όμορφη γιατί λες ότι οι άλλοι σε βλέπουν άσχημη?Ποιος σου είπε ότι είσαι άσχημη?Ηρθε δηλαδή κάποιος και σου είπε κατάμουτρα ότι είσαι άσχημη?Η αυτά τα συμπεράσματα τα βγάζεις μόνη σου?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    περπαταω στο δρομο και ακουω ειναι ασχημη και το παω κατευθειαν στο προσωπο γιατι το σωμα δεν με νοιαζει.δεν αντεχω ρε παιδια αυτο το παιχνιδι ειμαι η δεν ειμαι του μυαλου!!!!!!!!ελεος και το θεμα ειναι οτι με νοιαζει η ψυχη στον ανθρωπο..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    αφρούλα που το ακούς το είσαι άσχημη; στον δρόμο δηλαδή περπατάς και σου φωνάζουν είσαι άσχημη; ακούς άτομα να λένε είναι άσχημη; τόσο δυνατά το λένε;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    afrula μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό που λες.Ακόμα και να ήσουν άσχημη δεν νομίζω ότι θα συνέβαινε αυτό που περιγράφεις.Το πολύ πολύ να μην σε προσέχαν καθόλου,όχι και να σχολιάζουν οι άγνωστοι στο δρομο ότι είσαι άσχημη.Εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό είναι μέσα στο μυαλό σου.Σου έχει γίνει έμμονη ιδέα τώρα η εμφάνισή σου και γι\'αυτό νομίζεις ότι όλοι λένε ότι είσαι άσχημη.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    http://www.ahistoryofgreece.com/biography/simitis.jpg

    Κώστας Σημίτης.

    Γνωστός και ως στούμπος,κοντός,κινέζος,κι� �ρινιάρης, \"2,10\" , ελεοδεντρο


    .

    Κώστας Σημίτης.

    Γνωστός και ως πρωθυπουργός του Ελληνικού Έθνους την περίοδο 1996-2004.

    Λες να έφτανε τόσο ψηλά αν έπαιρνε στα σοβαρά τα πικρόχολα σχόλια που έλεγαν ακόμα και μπροστά του ΟΛΗ η ΕΛΛΑΔΑ?

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    12
    Καλησπέρα Afrula, αν σου πω οτι εγώ έχω στραβα πόδια , μεγαλη μυτη και διπλοσάγονο , τι θα πεις; αμαν ενα τέρας!!κι όμως δεν είναι έτσι εμεις οι γυναικες μπορουμε να βελτιωσουμε τη εικοννα μας είτε με μακιγιαζ είτε με γυμναστική είτε με το καταληλο ντυσιμο.Ασε λοιπον τα χάπια και τους άλλους και κοιταξε εσυ που πραγματικα υστερεις ,αν υστερεις και βελτιωσ ετο.
    Αυτα που νιώθεις είναι ανασφάλιες που ξεκινουν απο την παιδικη σου ηλικια . Με λίγη προσπάθεια όλα φτιάχνουν.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by afrula
    ενταξει αλλα γιατι να με λενε ασχημη αφου εγω δεν βλεπω κατι ασχημο?
    θεωρεις οτι πρεπει να εισαι αρεστη απο ολους?

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ: μήπως θεωρείς ότι πρέπει να αρέσεις σε όλους; Λες ότι αν οι άλλοι λένε ότι είσαι άσχημη κι εσύ δεν το βλέπεις τότε ζεις ένα ψέμα. Ποιος αποφασίζει για την αλήθεια και το ψέμα σε ένα τέτοιο ζήτημα, αν όχι ο ίδιος μας ο εαυτός και τίνος η γνώμη μετράει;

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •